daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 26th, 2008, 02:27 PM   #121
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Wcale nie uważam, że w porównaniu do OPAT to byłby niewielki koszt. Nie wiem skąd takie przypuszczenie. Na trasie OPAT także nie ma wyburzeń. A w każdym razie niewiele. A na przedłużeniu Kwiatkowskiego do szosy Pogórze-Kosakowo przecież by nie można było skończyć. Jeżeli to by miało mieć ręce i nogi, to należałoby się włączyć do szosy puckiej i to z ominięciem miejscowości takich jak Kosakowo, Mrzezino i pozostałe. Mam wrażenie, że to byłoby o wiele kosztowniejsze niż OPAT i "uszczęśliwiłoby" mieszkańców Obłuża/Pogórza, którzy staliby w korku takim, w jakim dziś stoi się w Rumi. Należy pamiętać, że Kwiatkowskiego to wąskie gardło, jedyne połączenie północnych dzielnic z miastem. Jeżeli na własne życzenie sprowadzimy sobie na tą drogę ruch tranzytowy na półwysep, zakorkujemy w ten sposób miasto i port.
Moim zdaniem nie tędy droga.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 26th, 2008, 02:31 PM   #122
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 532

Otóż to! Droga potrzebna ale nie przeceniajmy jej wydolności. To nie jest rozwiązanie.

Wybaczcie - długo mi zajęła edytka postu poniżej.

@MarcinN - no tak, pytanie, czy ktoś nam na to wszystko da kasę? Myślę, że trzeba mieć nadzieję na jak najwięcej ale być przygotowanym na najgorsze i priorytetyzować! OPAT w pełnej krasie szybko. Potem, jeśli będzie wola i siano- TL, DK20 jako GP2x2 od Kościerzyny. Oczywista, że Słowak i POT mają pierszeństwo przed wszystkim, ale to dlatego, że tu zaniedbania są już horrendalne.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2008, 03:05 PM   #123
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 352

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO
...Otóż wystarczyłoby nie kończyć tak bez sensu OPAT na DW216 tylko pociągnąć ją dalej do Boże[go] Pola. Za jednym zamachem mamy: obwodnicę północną, bezkolizyjny skrót dla stonki na Hel, dojazd od strony Słupska do lotniska i aglomeracji. I spokojnie zaoszczędzone środki można wrzucić w poszerzenie ZOT do 2x3. Dopuszczałbym nawet, choć niechętnie, 2x3 kosztem pasa awaryjnego, jesli to by miało kogoś przekonać albo przyśpieszyć tę inwestycję. Co myślicie?
Wszystko cacy, gdyby nie warunki terenowe.
Droga Czerwona wg oryginalnych planów miała powstać od Tczewa do Wejherowa. OPAT, który miał częściowo korzystać jej korytarza był planowany do Redy gdzie miał powstać garb prowadzący OPAT do DK6 między Redą a Wejherowem.
Najnowszy wariant to zakończenie OPAT na DW216 aby nie robić konkurencji TL.
Jednak korytarz drogi czerwonej istnieje aż do Wejherowa pod lasem (jeszcze przed wzgórzami) i chyba w dalszym ciągu jest niezabudowany.
Myślę, że dalej też dałoby się coś wytrasować. Całość tylko ~7 km dłuższa niż TL od węzła z OT na Karwinach, co przy ~30 km nie stanowi większego problemu.
BTW: Węzęł OPAT z Hutniczą istnieje przynajmniej na oryginalnych planach.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old March 26th, 2008, 03:50 PM   #124
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Proponuję przenieść dyskusję tu:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=186918

Możesz to tam rozrysować?

- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old March 26th, 2008, 04:12 PM   #125
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Prawie wszystko jest już rozrysowane na pierwszej stronie tego wątku.
Old March 31st, 2008, 05:47 PM   #126
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by jacek_k View Post
Droga Czerwona wg oryginalnych planów miała powstać od Tczewa do Wejherowa. OPAT, który miał częściowo korzystać jej korytarza był planowany do Redy gdzie miał powstać garb prowadzący OPAT do DK6 między Redą a Wejherowem.
Najnowszy wariant to zakończenie OPAT na DW216 aby nie robić konkurencji TL.
Jednak korytarz drogi czerwonej istnieje aż do Wejherowa pod lasem (jeszcze przed wzgórzami) i chyba w dalszym ciągu jest niezabudowany.
Myślę, że dalej też dałoby się coś wytrasować. Całość tylko ~7 km dłuższa niż TL od węzła z OT na Karwinach, co przy ~30 km nie stanowi większego problemu.
BTW: Węzęł OPAT z Hutniczą istnieje przynajmniej na oryginalnych planach.
Te plany z DC od Tczewa aż po Wejherowo są już na pewno nie aktualne, bo właśnie tuż obok tej kiedyś planowanej trasy w Wejherowie buduje się Osielde Fenikowskiego na 1000 mieszkań i budowa miesiąc temu osiągnęła półmetek. Poza tym tam są tereny nierówne i ttasa byłaby na pewno bardzo droga i ostatnia kwestia to park krajobrazowy czy jakiś tam, znajduje się właśnie na tych terenach, więc nie będzie to takie proste, teraz już na pewno nie aktualne.

Ja jestem dalej za OPAT, ale zakończenie tej nowej obwodnicy powinno być na wjeździe do Wejherowa, a nie na drodze wojewódzkiej 216, bo to tylko sprawi ,ze osoby jadące ze Szczecina, Lęborka i Wejherowa czyli z zachodu jak będą chciały jechać OPAT-em to zakorkują skrzyżowanie z DW216 w Redzie, które już teraz jest często nie przejezdne..
Old April 22nd, 2008, 07:52 PM   #127
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2443

właśnie o TV3 Gdańsk "Mieszkańcy W-wa, Redy i Rumii : albo obwodnica północna albo blokada S6."
Zapowiadają poteżne parcie społeczne na tę trasę, udział wzięli przestawiciel GDDKiA, przedstawiciele Trójmiasta Kaszubskiego i bodaj wójt gminy Luzino

Ogólnie mają zastrzeżenia do alternatywy : albo Trasa Kaszubska/Lęborska albo OPAT. Obie trasy ważne i inny ruch obsługują. To tak na szybko.

Będę im na pewno kibicował, może to coś da.

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2008, 01:37 PM   #128
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Likes (Received): 52

Czy ktoś ma info nt. zmiany statusu DW 216? Czy ktoś działa już w tym kierunku? Gdynia dostała trochę środków. Priorytetem obecnych władz, było właśnie zaczęcie od zmiany statusu tej drogi, aby uzyskać finansowanie z budżetu Państwa. Jeżeli nie uzyskamy pieniędzy, to raczej nie będzie OPATu przed 2013r. Miejmy nadzieję, że ewntualnym nowym ministrem (następca Grabarczyka) będzie Kotlarek, bo on podpisał porozumienie rok temu z naszymi samorządami, albo inny, który uwierzy, że DK 6 korkuje się codziennie. Więc w nim też nadzieja...
pitut no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2008, 02:02 PM   #129
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Rozumiem, że mówimy o OPAT pociągniętej od przygotowanej do tego celu S6 na północny zachód do połączenia z DW216 na wysokości m/w Połchowa.

W tym układzie ciąg DK6 na zachód od S6 zwalnia się o ruch idący na północ i wystarczy mieszkańcom M3M na dojazdy do 3M [poza SKM], zakładając, że tranzyt idzie TL, chociaż 1x2 od którego kolwiek węzła na ZOT do gdzieś daleko na zachód od GWE? Bez wątpienia wszystkie te inwestycje są konieczne i po roku od ich oddania byłyby intensywnie wykorzystywane! Nie wiem tylko jak zniosłaby to ZOT 2x2...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old May 12th, 2008, 09:01 PM   #130
Nordowy
Zawsze pod wiatr

Nordowy's Avatar

Likes (Received): 119

Co do OPAT'u i DW216, to miniony długi weekend jak zwykle pokazał, że remont 216'tki to pieniedze wyrzucone w błoto. Korki jak w lipcu. Zresztą przy takim SDR za 2005r. (Reda - Puck prawie 14.000, a Puck - Władysławowo 10.500), jak nic prosi się o drogę 2x2, w ostateczności 1x4. Poza tym gdzieś czytalem, że w roku 2015r. na odcinku Reda - Władysławowo będzie ok. 17.000 poj./d. A OPAT to powinien kończyć/zaczynać się gdzieś koło Bożegopola, tak żeby i Wejherowo i Reda również skorzystały z dobrodziejstwa obwodnicy i zmniejszonego tranzytu.

A może urlop nad morzem? http://www.tatiana-pokoje.pl
Nordowy no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2008, 12:14 PM   #131
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Quote:
A OPAT to powinien kończyć/zaczynać się gdzieś koło Bożegopola, tak żeby i Wejherowo i Reda również skorzystały z dobrodziejstwa obwodnicy i zmniejszonego tranzytu.
No nie. Skoro ma być TL jako nowa zachodnia obwodnica Trójmiasta, to nie widzę realnej finansowej i politycznej możliwości ciągnięcia jeszcze OPAT na zachód od DW216. Ilu miszkańców Wejherowa będzie jechało na Hel? Nie zmieszczą się na DW216, gdy OPAT z całym ruchem z PL poleci na wschód od DW216? Z drugiej strony TL ułatwi połączenie miasteczek okalających 3M z aglomeracją i skróci znacznie drogą W-E, oraz ściągnie tranzyt z północnej S6, oraz DK6 na wysokości Rumii i Wejherowa. Kto się zgodzi na 3 drogi z Wejherowa na zachód? TL, DK6 i OPAT? Przy nieistniejącej nawet 1 obwodnicy Warszawy? Zejdźmy na ziemię.

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old May 13th, 2008, 04:14 PM   #132
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
No nie. Skoro ma być TL jako nowa zachodnia obwodnica Trójmiasta, to nie widzę realnej finansowej i politycznej możliwości ciągnięcia jeszcze OPAT na zachód od DW216. Ilu miszkańców Wejherowa będzie jechało na Hel? Nie zmieszczą się na DW216, gdy OPAT z całym ruchem z PL poleci na wschód od DW216? Z drugiej strony TL ułatwi połączenie miasteczek okalających 3M z aglomeracją i skróci znacznie drogą W-E, oraz ściągnie tranzyt z północnej S6, oraz DK6 na wysokości Rumii i Wejherowa. Kto się zgodzi na 3 drogi z Wejherowa na zachód? TL, DK6 i OPAT? Przy nieistniejącej nawet 1 obwodnicy Warszawy? Zejdźmy na ziemię.
Człowieku to znacznie to 6-7 km przy ponad 30. I nie ma czego ściągać bo jeśli byś stanął w Rumi przy DK6 to na jeden samochód GS lub GLE lub Z? przypada kilkanaście lub więcej GWE, GPU, GA.
Po prostu trzeba wybudować OPAT jako S 2x3 i po sprawie.
Natomiast DW216 ma pewne rezerwy i wąskie gardła, które należałoby przebudować w pierwszej kolejności (skrzyżowania w Pucku, przejazd kolejowy, obwodnica Władysławowa - od strony zatoki na Hel i w drugą stronę do J. Góry).
Old May 13th, 2008, 04:32 PM   #133
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Nie jestem przekonany, czy Cię dobrze zrozumiałem. Co dokładnie wynika z Twoich słów? Że TL jest niepotrzebna? Że OPAT powinien iść łukiem od północnego skrzyżowania S6 z DK6, przeciąć DW216 pod kątem prostym i wpaść w DK6 na wysokości początku obejścia Lęborka, wszystko w standardzie 2x3? I komu to będzie służyło? GWE? GA? W jakim ruchu? W-E?
Pewnie źle rozumiem, więc jeśli możesz wyjaśnić, będę wdzięczny.

Przypominam mapkę:

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old May 13th, 2008, 05:07 PM   #134
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Nie jestem przekonany, czy Cię dobrze zrozumiałem. Co dokładnie wynika z Twoich słów? Że TL jest niepotrzebna? Że OPAT powinien iść łukiem od północnego skrzyżowania S6 z DK6, przeciąć DW216 pod kątem prostym i wpaść w DK6 na wysokości początku obejścia Lęborka, wszystko w standardzie 2x3? I komu to będzie służyło? GWE? GA? W jakim ruchu? W-E?
Pewnie źle rozumiem, więc jeśli możesz wyjaśnić, będę wdzięczny.
Na pewno tak jak narysowałeś na tej mapce to się nie da.
Natomiast 2x3 na odcinku Gdynia Chylonia (obecna S6)-DW216 jest jak najbardziej uzasadniona natężeniem ruchu (ok. 40 tys. p/d na DK6 a byłoby prawdopodobnie jeszcze więcej gdyby dało radę przejechać więcej).
Służyłoby przede wszystkim obecnym użytkownikom DK6 (również W... jeśli miałby to być problem).
I w takim wypadku TL (czyli niewielki skrót dla nielicznych) rzeczywiście jest zbędna na długie lata (niewielki w sensie zaoszczędzonych km).
Old May 14th, 2008, 01:44 AM   #135
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Jeśli zrobić OPAT wielkim łukiem, tak jak narysował ALESSANDRO, to po co TL? Ale OPAT 2x3 chyba byłby na wyrost i z pomysłem na przyszłośc, ale nie na teraz, gdzie już koszty mogą wynieść ponad 1mld zł 2x2. Można by zostawić rezerwę pod ew. 3i pas. Natomiast OT jest 2x2 i 2x3 miejscami i jak narazie starcza. Myślę że dobrym krokiem byłoby podciągnięcie OT chociaż do Hutniczej a w późniejszych latach dalej, łącząc ją z Janka Wiśniewskiego (żeby nie robić wszystkiego za jednym razem, skoro na to funduszy narazie nie ma). A co do jej zakończenia, to najbardziej prawdopodobnym byłoby zakonczyć ją węzłem w Redzie z dogodnym dojazdem z DK6. Np. osoby z GWE mogłyby jechać i DK6 i OPATEm. Natomiast gdyby OPAT kończyłby się za Wejherowem, to należałoby zrobić dodatkowy węzeł w samym mieście i w Redzie.

Last edited by pitut; May 14th, 2008 at 01:58 AM.
Old May 14th, 2008, 10:57 AM   #136
Voorish-Gdansk
Registered User

Voorish-Gdansk's Avatar

Likes (Received): 2036

Quote:
Originally Posted by pitut View Post
Natomiast OT jest 2x2 i 2x3 miejscami i jak narazie starcza.
W ktorym miejscu jest 2x3?No chyba ze wliczasz w to rozbiegowki oraz prawo i lewoskrety
ZOT od wezla z TK az do A1 powinna byc 2x3.
Voorish-Gdansk no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 01:24 PM   #137
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Quote:
Originally Posted by Voorish-Gdansk View Post
W ktorym miejscu jest 2x3?
.
chodziło mi o 3i pas na wzniesieniach:P dlatego napisałem- "miejscami".

Quote:
No chyba ze wliczasz w to rozbiegowki oraz prawo i lewoskrety.
a gdzie są lewoskręty?
Old May 14th, 2008, 08:58 PM   #138
Voorish-Gdansk
Registered User

Voorish-Gdansk's Avatar

Likes (Received): 2036

Quote:
Originally Posted by pitut View Post
chodziło mi o 3i pas na wzniesieniach:P dlatego napisałem- "miejscami".
Eeech przeciez to ulamek cwierci procenta calej trasy
Quote:
a gdzie są lewoskręty?
Np na skrzyzowaniu Obwodowej z Morska w Gdyni.
Voorish-Gdansk no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2008, 11:57 PM   #139
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Quote:
Eeech przeciez to ulamek cwierci procenta calej trasy
No masz rację a ten lewoskręt, to o nim właśnie myślałem, ale nie byłem pewien, bo napisałeś w l.mn.

Last edited by pitut; May 15th, 2008 at 12:06 AM.
Old May 27th, 2008, 08:12 PM   #140
kryszakk
liberalization

kryszakk's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Przetarg nieograniczony o wartości zamówienia przekraczającej równowartość zamówienia 206.000 euro na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno Środowiskowe: Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej - drogi o ruchu przyspieszonym S- 6, odcinek - Gdynia ( wylot z Obwodnicy Trójmiejskiej przy ul. Morskiej) – Rumia – Reda.
http://www.gdynia.pl/bip/uslugi/446_49976.html

European Union
kryszakk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
aglomeracja trójmiasta, gdańsk, gdynia, kaszuby, małe trójmiasto, obwodnica, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, reda, rumia, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules