SkyscraperCity Forum banner

IPOH ( 怡 保 ) | Perak | State Capital City

5M views 14K replies 407 participants last post by  nazrey 
#1 · (Edited)
Since I really like Ipoh, and somebody has already posted the Old Ipoh pictures.
These are some pix of a forgotten city. [I'll try to find somemore Ipoh pix at dusk.]

Ipoh might not have many big, tall buildings like modern Penang or JB.
But, aren't these cool!

Big City --> Scroll

See less See more
8
#2,643 ·
Alaaaa..korang semua, takyah gaduh, even bagi aku, IPOH still the best...bandar yang besar dan tenang jerrr.... tak sebuk cam JB n KL... bagi aku la, IPOH kena ader 1 jer bangunan paling tinggi dalam 40-45 tingkat ker..haaaa...baru glamour sikit IPOH nih....bia tinggi dia tak setinggi KLCC tapi, rekabentuk dia kena gempak, baru laaa IPOH dipandang standard ngan KL, PENANG, n JB...

bagi aku, IPOH dah layak terima taraf METROPOLIS sebab aku tgk, asal ader rumah baru jer nak naik, kejap jer sold out, bagus tol org IPOH nih, tambah2 kat MERU RAYA, pas fasa 1 sold out, fasa 2 menyusul..cepat tol.......stock rumah yg sold out tuh sume harga RM500,000 keatas... hahahaha....

aku kekadang, bila sembang ngan orang2 luar IPOH contoh ganu ker, kelantan ker even kedah sekali pun, dorang mesti cam jelez jer ngan IPOH ni haaa.... mintak sesangat, IPOH ader satu landmark(skyscraper) yg bole buat satu malaysia sebut IPOH standard ngan KL, PENANG n JB~~~ ^_^

#2,644 ·
Alaaaa..korang semua, takyah gaduh, even bagi aku, IPOH still the best...bandar yang besar dan tenang jerrr.... tak sebuk cam JB n KL... bagi aku la, IPOH kena ader 1 jer bangunan paling tinggi dalam 40-45 tingkat ker..haaaa...baru glamour sikit IPOH nih....bia tinggi dia tak setinggi KLCC tapi, rekabentuk dia kena gempak, baru laaa IPOH dipandang standard ngan KL, PENANG, n JB...

bagi aku, IPOH dah layak terima taraf METROPOLIS sebab aku tgk, asal ader rumah baru jer nak naik, kejap jer sold out, bagus tol org IPOH nih, tambah2 kat MERU RAYA, pas fasa 1 sold out, fasa 2 menyusul..cepat tol.......stock rumah yg sold out tuh sume harga RM500,000 keatas... hahahaha....

aku kekadang, bila sembang ngan orang2 luar IPOH contoh ganu ker, kelantan ker even kedah sekali pun, dorang mesti cam jelez jer ngan IPOH ni haaa.... mintak sesangat, IPOH ader satu landmark(skyscraper) yg bole buat satu malaysia sebut IPOH standard ngan KL, PENANG n JB~~~ ^_^
apa laa ayat ko EVEN KEDAH SEKALIPUN, langsung x tepat.....kalo ko cakap EVEN PENANG or EVEN JB baru laa gempak sbb 2 bandaraya tuh setaraf dgn IPOH kalo takat kedah bandar/bandaraya mana yg setaraf dgn Ipoh,

AS??SP??dua2 tuh not even close to 1/4 of Ipoh laaa.....apa daaa hahahahhaha

(BTW aku orang AS but memang aku jeles dgn bandaraya Ipoh nih sbb walaupun x gah cam JB or Penang Ipoh nih provide almost everything yg bandaraya utama yg lain ada)

kudos to Ipoh.....

#2,645 ·
kalau ikutkan ipoh ni besar tapi city planning dia lemah ckit.... kalau kita tgok alor star, pusat bandar dia padat ngan nilai komersil..... org boleh jalan kaki je klau nak gi shopping, walaupun city dia tak bsar mana.... ipoh banyak sub, tp ada yg tk brapa nak masyuk mcm menglembu, farlim, ulu kinta.... spaptutnya tmpat mcm ni dah membangun ngan ipoh... but still mcm pkan zaman 80an lg....