daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 7th, 2008, 11:22 AM   #181
ExGliwice
Registered User

Likes (Received): 47

Quote:
Originally Posted by Zyzio View Post
Napisz, jak jechałeś i jak Ci poszło
jechalem tak jak zalecales, i bez wiekszych przeszkod, poszlo gladko.. i pratycznie puste drogi. Dzieki bardzo za rady
ExGliwice no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 7th, 2008, 11:51 AM   #182
pioter76
Registered User

pioter76's Avatar

Likes (Received): 1853

Czy ktoś próbował już jechać ze Szczecina do Świnoujścia przez Niemcy?

Chyba w przyszłym tygodniu sprawdzę tę trasę. Ciekaw jestem, czy można przejechać z Dobieszczyna do Hintersee i dalej na Ahlbeck.
Czy może lepiej jechać przez Lubieszyn i Pasewalk?

Byłbym wdzieczny za rady
pioter76 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2008, 01:34 PM   #183
orcio
Registered User

orcio's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by mkaminski View Post
Wywoze tesciow do sanatorium i mam dylemata ktoredy jechac. wariantow jest kilka, kazdy porownywalny co do odleglosci, ale ktory z nich bedzie najlepszy w kontekscie braku korkow, remontow i innych utrudnien.
Wydaje mi się, że droga przez Błonie i Sochaczew to kiepskie rozwiązanie, duży ruch tirów, we wszystkich mijanych miastach tworzą się korki, ja zwykle omijam tę drogę z daleka.
Polecam do rozpatrzenia drogę 575 przez Kazuń, Wyszogród, Słubice do Płocka, a potem 62 do Włocławka. Droga od Kazunia do Płocka ile razy tamtędy nie jeździłem była praktycznie pusta, problemem może być momentami zły stan nawierzchni na odcinku Kamion - Wyszogród, dalej w stronę Płocka jest już ok. Trudno mi porównać korki w samej Warszawie na Wisłostradzie i Połczyńskiej, ale wyjeżdżając na północ można spróbować objeżdźać przez Bemowo i Wólkę Węglową, a potem w Łomiankach jechać bocznymi drogami przez miasto.
orcio no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2008, 10:54 PM   #184
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

Co do moich pytań o drogę W-wa - 3miasto

Zatem jeśli miałbym polecać to polecam przez Elbląg, a nie przez Toruń

Jadać w stronę 3miasta, za Płońskiem DK10 rzeczywiście rewelacyjna, ale za Sierpcem remonty i to jak na DK na ogromną skalę, jeden wykop to chyba miał z 10m. Wiążą się one z ruchem wahadłowym i staniem w korku, u mnie gdzieś pół godziny stania razem, no i bardzo wolna jazda. Następne 40 minut stracone na włączeniu w DK1 w Toruniu.

Powrót był przez Elbląg i tak przez sam Gdańsk w miarę bezproblemowo, lekki korek przy wyjeździe z Gdańska, potem DK7 do Elbląga z fragmentami S-ek miodzio, potem różnie jeśli chodzi o nawierzchnię ale generalnie spoko i korków brak. Ruch im dalej od Elbląga tym mniejszy.
Bula8 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2008, 03:30 PM   #185
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 458

Sorry jesli juz bylo: Jak lepiej jechac z Krakowa do Warszawy? DK7 czy A4-DK1-DK8?
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2008, 04:05 PM   #186
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 2

W kilometrach wychodzi oczywiscie lepiej przez 7, czasowo mi z reguly wychodzi tyle samo. Plusem jazdy przez gierkowke jest duzo wyzszy komfort jazdy (przynajmniej moim zdaniem), tj. mniej terenow zabudowanych i mozliwosc wyprzedzania caly czas, minusem sa wieksze koszty.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 02:28 AM   #187
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1363

Jak najlepiej dojechać z okolic Płońska do Piaseczna? Będę jechał ze Starogardu Gd przez Grudziądz, potem DK10 do Płońska. Ostatnio jechałem przez całą Warszawę (Wisłostrada, Czerniakowska, Służewiecka?, Puławska). Czy można dojechać jakoś szybciej albo z ominięciem Warszawy? Będę jechał w godzinach porannego szczytu.
cichy87 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 03:15 AM   #188
other_side
Registered User

other_side's Avatar

Likes (Received): 1197

Koło Nowego Dworu Maz. na DW579, w Błoniu na DW720 albo w Lesznie w lewo w DW580 i w prawo na DW888 i potem DW700 do DW720, w Nadarzynie w lewo w DK8, potem w prawo w DW721 i do Piaseczna.
Minusy:
- nie wiem, jaka jest DW579
- jedzie się kawałeczek po DK2 (spójrz na mapę)
- DK8 może być ciut zatkana, DW721 może (a raczej będzie) być zakorkowana (nie na całym odcinku)
Przez Warszawę możnaby najpierw skręcić w Łomiankach w ul. Trenów czy jak się nazywa ta droga do Wólki Węglowej (aczkolwiek jakość nawierzchni niska, a ruch mimo wszystko spory) i albo Radiową do Powstańców Śląskich, a później Dźwigową, Kleszczową i Łopuszańską do al. Krakowskiej (przeciwpotok) i potem przez Dawidy albo DW721 do Piaseczna, albo z Trenów przez Mościska, Stare Babice i DW701 do Pruszkowa i przez Nową Wieś do Nadarzyna
other_side no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 09:20 PM   #189
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Quote:
Originally Posted by other_side View Post
Koło Nowego Dworu Maz. na DW579, w Błoniu na DW720 albo w Lesznie w lewo w DW580 i w prawo na DW888 i potem DW700 do DW720, w Nadarzynie w lewo w DK8, potem w prawo w DW721 i do Piaseczna.
Minusy:
- DK8 może być ciut zatkana, DW721 może (a raczej będzie) być zakorkowana (nie na całym odcinku)
Przez Warszawę możnaby najpierw skręcić w Łomiankach w ul. Trenów czy jak się nazywa ta droga do Wólki Węglowej (aczkolwiek jakość nawierzchni niska, a ruch mimo wszystko spory) i albo Radiową do Powstańców Śląskich, a później Dźwigową, Kleszczową i Łopuszańską do al. Krakowskiej (przeciwpotok) i potem przez Dawidy albo DW721 do Piaseczna, albo z Trenów przez Mościska, Stare Babice i DW701 do Pruszkowa i przez Nową Wieś do Nadarzyna
Dzięki. Zobaczę jak się będzie jechało i może zaryzykuję jakiś altetnatywny wariant. A jak by się miała droga przez Konstancin? Bo z mapy wynika, że ciut dalej by było, ale nie wiem jak się tam ma sprawa z korkami.
Old July 13th, 2008, 10:04 PM   #190
bogusz00
Registered User

bogusz00's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Minusy:
DW579 od S7 do Leszna jest po remoncie i jedzie się elegancko. DW580 w strone Wa-wy (z Leszna) też po remoncie i też nieźle się jedzie, ale ciągle teren zabudowany. Jednak płynnie sie jedzie. DW888 nie pamiętam niestety.
Co do wawy: Dźwigowa-Kleszczowa lekko przytkane, prawie zawsze.
rano w Łomiankach też możesz postać...

Ja bym chyba wybrał DW579 itd..
bogusz00 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 10:09 PM   #191
sirk1978
Follow Your Dreams

sirk1978's Avatar

Likes (Received): 961

Quote:
Minusy:
DW 579 jest wyremontowana praktycznie do samego Błonia. Kilka uwag technicznych:
- wjeżdzając do Błonia, zaraz za mostkiem na Utracie (przy bazie Pekaesu) najlepiej jest skręcić na rozwidleniu w lewo w ul. Lesznowską (jest równa i łatwiej wyjechać na DK2)
- aby dojechać do DW 720, po skręcie z Lesznowskiej w Błoniu w lewo w DK2 po około 200 m należy skręcić przed stacją Orlenu w prawo
- w Brwinowie stoi tablica o objeździe ul. Pszczelińskiej (która jest częścia DW 720). Można pojechać objazdem wg znaków (przez DW 719 - dłużej), albo tę tablicę 'olać' i skręcić w Pszczelińską, dojechać po 3 km do znaku 'ślepa uliczka' i przed nim skęcić w prawo. Po ok 50 m w lewo i jesteśmy na DW 719. Po 100 m objazd się kończy, DW 720 na Nadarzyn idzie w prawo.
Old July 13th, 2008, 10:16 PM   #192
bogusz00
Registered User

bogusz00's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by sirk1978 View Post
DW 579 jest wyremontowana praktycznie do samego Błonia.
Za Lesznem jest zrobiona? Nie wiedziałem, dawno tam nie jechałem (Leszno-Błonie).
bogusz00 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2008, 10:33 PM   #193
sirk1978
Follow Your Dreams

sirk1978's Avatar

Likes (Received): 961

Kawałek za Lesznem Wyremontowany kawałek kończy się przed Białutami jadąc od Leszna. Ale stamtąd do Błonia już niedaleko.
Old July 13th, 2008, 11:06 PM   #194
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Dzięki wszystkim. Pojadę więc przez Błonie
Old July 14th, 2008, 12:35 AM   #195
stasu
search in Lodz

stasu's Avatar

Likes (Received): 159

moim zdaniem lepiej chyba przepchnąć się przez wawe wisłostradą zwłaszcza jak ktos nie jechał nigdy wyżej opisaną trasą strasznie pokręcona nie zawsze dobrze widoczne znaki można się zgubić na mapie wygląda przyjemnie w praktyce już nie
Old July 15th, 2008, 03:56 PM   #196
Realista_KR
NIE dla malkontentów

Realista_KR's Avatar

Likes (Received): 156

Witam wszystkich.
Mam pytanie o trasę z Krakowa do Pragi. Co lepsze:

1. A4/46/8 Kraków - Katowice - Nysa - Kłodzko - Kudowa Słone, potem Hradec Kralowe i Praha

2. A4/S1 Kraków - Mysłowice - Bielsko-Biała - Cieszyn i potem Olomouc, Brno, Praha

3. Jeszcze lepszy wariant ?
Realista_KR no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2008, 04:34 PM   #197
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4678

Quote:
Originally Posted by Realista_KR View Post

1. A4/46/8 Kraków - Katowice - Nysa - Kłodzko - Kudowa Słone, potem Hradec Kralowe i Praha

Ja do Pragi nie jeżdżę, ale w okolice Kłodzka. O ile wcześniej często jeździłem DK46 (od A4), tak ostatnio parę razy wypróbowałem jechać A4 pod Wrocław (Kąty) i tam odbić na np. DK35 (bo ja jadę w okolice Nowej Rudy, a nie do samego Kłodzka). DK8 odradzają - bo duzy ruch TIRów.

W każdym razie jadąc dłużej A4 zyskuje się na czasie i komforcie jazdy.

O innych/dalszych trasach nie powiem, bo nie znam.
Old July 16th, 2008, 12:20 AM   #198
Realista_KR
NIE dla malkontentów

Realista_KR's Avatar

Likes (Received): 156

Jest to jednak duże nadkładanie ale przemyślę to, dzięki.
Realista_KR no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 12:27 AM   #199
acmario
BANNED

Likes (Received): 0

Chyba lepiej na S1. Ogólnie masz więcej dwupasmówek zarówno w Polsce jak i w Czechach. DK46 i 8 kręte, strome podjazdy a i po stronie czeskiej dużo dróg takich jak te nasze krajówki.
acmario no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2008, 08:17 AM   #200
citytours
I am a passanger

citytours's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by acmario View Post
Chyba lepiej na S1. Ogólnie masz więcej dwupasmówek zarówno w Polsce jak i w Czechach. DK46 i 8 kręte, strome podjazdy a i po stronie czeskiej dużo dróg takich jak te nasze krajówki.
W zasadzie to w wariancie "A4/S1 Kraków - Mysłowice - Bielsko-Biała - Cieszyn i potem Olomouc, Brno, Praha" jest nie tyle "więcej" dwupasmówek, co "non stop dwupasmówka" (z wyjątkiem nawet nie wiem czy kilkanaście km za Frydkiem Mistkiem). Zresztą w większości są to drogi klasy S lub A, więc można też powiedzieć że bardziej się "wyjeździ" winietkę
Minusem który możesz odczuć jest miejscami nie najlepszy stan D1 (może nie jest to jeszcze to co było między Wrocławiem a Legnicą, ale mnie irytuje to wyraźne, słyszalne i odczuwalne "dup-dup-dup-dup-dup-dup...").
citytours no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules