daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 16th, 2008, 09:33 PM   #301
czekista
Registered User

Likes (Received): 0

2 gości miało się spotkać w Olszynie na granicy BRD/PL. 1 jechal z Suwałek, a drugi z Brukseli. Oczywiście osoba jadąca przez Niemcy sunęła 200-220km/h. a ten co przez Polskę to tylko turlał sie za TIRami. TVN oczywiście przejaskrawił sytuację bo zostało pokazane, że zaraz po wjeździe za Strykowem na autobahna są remonty i trzeba płacić. A w końcu pierwsze 100 km jest stosunkowo nowe i bezpłatne....
czekista no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 16th, 2008, 09:54 PM   #302
mati162c
Registered User

Quote:
Originally Posted by michal.esz View Post
Mam pytanie do warszawiaków:

W poniedziałek ok. 15-16 (a więc godziny szczytu) muszę się dostać w okolice ul. Okopowej, na Nowolipki. Do Warszawy wjeżdżam ul. Bronisława Czecha i dalej Płowiecką.
Jaką trasę potem obrać, aby najszybciej dostać się do celu, ominąć ewentualne remonty i zapewne nieuniknione korki?
Ostrobramską i Trasą Łazienkowską? Waszyngtona i Alejami Jerozolimskimi? Mostem Świętokrzyskim i Prostą? A może Targową i al. Solidarności?

Z góry dzięki za rady
siekierkowski raczej odpada, a szkoda, chyba najlepiej - płowiecka, ostrobramska, uważaj żebyś na trasę siekierkowską nie wjechał - al. stanów zjednoczonych, most łazienkowski, t. łazienkowska, aż do skrzyzowania ze żwirki i wigury, tam w prawo w coś na k (nie pamiętam, ciagle prosto przez rondo i jesteś na towarowej, przechodzi w okopową a potem już tylko w nowolipki w prawo...
P.S. jak ktos pamięta nazwe przedłużenia zwirki i wigury to niech poda

Last edited by mati162c; October 16th, 2008 at 09:56 PM. Reason: Edit
mati162c no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2008, 09:58 PM   #303
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Także moim zdaniem materiał był przejaskrawiony. I to w wielu miejscach.

A najgłupszą rzeczą było to, że biedny Wojtek musiał jeść po drodze krakersy. A ten, który jechał przez Niemcy to w ogóle nic nie jadł.

Poza tym, co za skandaliczny dobór trasy.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2008, 10:07 PM   #304
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Rozumiem, że to 220 to miało na celu pokazanie ile można tam jechać, ale to bardzo wypacza cały eksperyment.

W Niemczech powiniem jechać max 150, a u nas 110 - 120(nie oszukujmy się), to wtedy miałoby to sens, a tak...
Old October 16th, 2008, 10:12 PM   #305
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 563

http://uwaga.onet.pl/1513296,4,archiwum.html

Ale pismaki, cuda na kiju normalnie
Old October 16th, 2008, 11:04 PM   #306
Japinta9
Registered User

Faktycznie trasa jakaś strasznie dziwna. Myślę, że w 10-12 godzin można byłoby się wyrobić.
Japinta9 no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2008, 11:15 PM   #307
Kleszczu
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by mati162c View Post
siekierkowski raczej odpada, a szkoda, chyba najlepiej - płowiecka, ostrobramska, uważaj żebyś na trasę siekierkowską nie wjechał - al. stanów zjednoczonych, most łazienkowski, t. łazienkowska, aż do skrzyzowania ze żwirki i wigury, tam w prawo w coś na k (nie pamiętam, ciagle prosto przez rondo i jesteś na towarowej, przechodzi w okopową a potem już tylko w nowolipki w prawo...
P.S. jak ktos pamięta nazwe przedłużenia zwirki i wigury to niech poda
Krzyckiego
Na 100% wpadniesz w korek na Wawelskiej. Ale on nie taki straszny. Z Okopowej nie skręcisz w Nowolipki. Gdy miniesz Rondo Kercelak (rondo tylko z nazwy) skręć na światłach w prawo w Żytnią, a potem w lewo w Smoczą. Pierwsza przecznica to Nowolipki
Kleszczu no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2008, 11:08 AM   #308
MHL
Michał

MHL's Avatar

Likes (Received): 3943

http://moto.onet.pl/1513166,4675,1,artykul.html
Quote:
moto.onet.pl
Dwa sposoby na polskie drogi

Dwa identyczne samochody, dwie kompletnie różne trasy, jeden cel. Jak najsprawniej przejechać ze Szczecina do Wrocławia. Szymon Sołtysik i Piotr Ceran ruszają nowiutkimi Skodami Superb. Pierwszy jedzie typową, polską szosą. Drugi nadkłada 130 km, by z Polski do Polski przejechać niemiecką autostradą. Kto dotrze pierwszy? Wynik zaskoczył nawet nas.

...
Okazało się, że:
Ten, który jechał przez Niemcy:
Quote:
Tarcze kół w moim samochodzie są czarne od pyłu startych klocków hamulcowych. W jego Superbie czyste. Przejechałem 516 km, Skoda spaliła na całej trasie 50 l benzyny. Ultimate jest po 4,73 zł za litr, więc podróż kosztowała 237 zł. Dwa razy więcej niż w przypadku Szymona. Gorycz zwycięstwa była jeszcze większa, gdy spojrzałem na rozkład jazdy PKP. Pośpieszny ze Szczecina do Wrocławia dotarł o 5 minut szybciej ode mnie. Razem z fotografem za bilety I klasy zapłacilibyśmy 153 zł.
Ten, który jechał przez Polskę:
Quote:
Pokonałem 371 km w czasie 5 godzin i 24 minuty, włączając w to 45 minut postoju. Dało to średnią 68 km/h, ale podróż okazała się wyjątkowo tania. Superb zużył tylko 26,5 litra bezołowiówki. Średnio 7,2 litra na setkę, czyli mniej niż podaje producent.
Old October 17th, 2008, 02:32 PM   #309
Realista_KR
NIE dla malkontentów

Realista_KR's Avatar

Likes (Received): 156

Quote:
Według mnie całkiem fajnie zrobiony, ale bardzo mało profesjonalnie i strasznie tendencyjnie.
????!!!! Mało powiedziane!!! Przecież tam była cała masa kłamstw i niedorzeczności, trasa dobrana tak, żeby przypadkiem nie okazało się, że można szybciej, po prostu puścili to, co ciemny lud chciał usłyszeć (czyli, że cały czas jest źle i nic się nie robi). A to obłudne udawanie, ze niby mają równe szanse to już mnie kompletnie rozwaliło
Old October 17th, 2008, 02:59 PM   #310
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Likes (Received): 916

Dziś ma być otworzony kolejny odcinek autostrady A1 do Grudziądza.
Czy Waszym zdaniem z Warszawy do Gdańska będzie można szybciej się dostać:

1. drogą numer 10 przez Sierpc i potem do Grudziądza (jeżeli tak, to czy jadąc przez Brodnicę i Jabłonowo czy może przez Golub i Wąbrzeźno?),
2. czy jednak nadal lepiej wybrać drogą nr 7 przez Nidzicę i Ostródę?
Old October 17th, 2008, 03:27 PM   #311
sirk1978
Follow Your Dreams

sirk1978's Avatar

Likes (Received): 961

Quote:
Originally Posted by Realista_KR View Post
????!!!! Mało powiedziane!!! Przecież tam była cała masa kłamstw i niedorzeczności, trasa dobrana tak, żeby przypadkiem nie okazało się, że można szybciej, po prostu puścili to, co ciemny lud chciał usłyszeć (czyli, że cały czas jest źle i nic się nie robi). A to obłudne udawanie, ze niby mają równe szanse to już mnie kompletnie rozwaliło
Ja bym to określił inaczej: program był mocno przejaskrawiony. Oczywiste jest, że stan sieci drogowej Polski i Niemiec i komfort jazdy znacznie się różni. Nie muszę dodawać, że oczywiście na korzyść Niemiec. To, że do Olszyny łatwiej jest dojechać z Brukseli niż z Budziska nie podlega dla mnie wątpliwości.
Nie fair natomiast było przedstawianie jazdy przez Polske jako drogi przez mękę i sugerowanie, że jest aż tak źle jak nie jest (co wcale nie oznacza, że nie mogłoby być lepiej). Wątpliwości budzą również kryteria jakimi się kierowano wybierając trasę przejazdu. Mogę się założyć, że niewielu spośród kierowców, którzy planowaliby przejazd zdecydowaliby się na trasę przez Białystok (bo jest to nie po drodze) i Warszawę (korki).
Wątpliwości budzi również prędkość podróżna: wszak w Niemczech nie na wszystkich odcinkach można jechać 200 km/h, zaś w Polsce nie jedzie się cały czas 50 km/h jak sugerował to program.
Dobrze natomiast, że takie tematy są poruszane i sugerowane telewidzom: dodatkowa presja na rządzących ze strony społeczeństwa nie zaszkodzi...
Old October 17th, 2008, 05:44 PM   #312
wojtek1414
Szczecinomaniak

Likes (Received): 1178

Quote:
Originally Posted by sirk1978 View Post
(...)
Nie fair natomiast było przedstawianie jazdy przez Polske jako drogi przez mękę i sugerowanie, że jest aż tak źle jak nie jest (co wcale nie oznacza, że nie mogłoby być lepiej).
Niestety, tak to wygląda. Człowiek po podróży DK3, zwłaszcza w trudnych warunkach (duży ruch, albo noc) jest zmęczony jak przysłowiowy "koń po westernie". A często Wrocław to nie koniec podróży.
W minione wakacje wybrałem się ze Szczecina kawałek za Katowice, w okolice Zawiercia. Wyjechałem o 9 rano, wybrałem trasę przez Polskę. Ponieważ było to weekend, więc zazwyczaj spory ruch jeszcze się zwiększył. Po 300 kilometrach nie mogłem doczekać się wjazdu na A4 (pomijam już małą stłuczkę, kiedy kierowca jadący za mną zagapił się i uszkodził mi tył auta - godzina w plecy). Po przebyciu ponad 600 kilometrów, w tym ponad połowy po zwykłych krajówkach, nie nadawałem się do czegokolwiek poza solidnym odpoczynkiem.
Wracałem stamtąd tydzień później, wyjechałem po 19. Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby wracać w nocy "trójką". Bez wahania wybrałem drogę przez Niemcy. Fakt, miałem trochę lepszą sytuację, bo odcinek DK18 w stronę granicy jest w świetnym stanie (w przeciwnym kierunku podobno niekoniecznie), ale i tak komfort jazdy ogrodzoną autostradą (w nocy największe ryzyko stanowią wg mnie zwierzęta) spowodował, że następnym razem nie będę się zastanawiał nad wyborem drogi. Nadłożyłem ponad 100 km. Spalanie - bez zauważalnych zmian w stosunku do przejazdu przez Polskę (czyli koszt większy o +/- 30 zł). Dużo mniejsze zmęczenie mimo długiej, nocnej podróży - prawie 750 km od 19.40 do 2.30, z wjazdem do Wrocławia.
Nie przekraczałem 150 km/h (i to głównie w Polsce na A4, bo we Wrocławiu musiałem być przed 22, w Niemczech 130-140 km/h wystarczyło).

Jak już pisałem - do czasu oddania dużej części (albo nawet całego odcinka do A4) naszej S3, dla mnie liczy się tylko wariant niemiecki.
wojtek1414 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2008, 07:46 PM   #313
mikel1982
Registered User

Likes (Received): 29

Witam.
Bede jechal z Krakowa na Okęcie. Na Okęciu musze byc o godzinie 9:40. Bede jechal siódemką przez Kielce, Radom. Czy jak wyjade o 4 nad ranem to spokojnie zdaze z pewnym jeszcze zapasem ? Pytam bo tak na 7-8 pewnie bede w okolicach Janek czy gdzies na przedmiesciach Warszawy czyli wtedy kiedy wszyscy wyruszaja do pracy, a pewnie korki sa takie same jak w Krakowie.
mikel1982 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2008, 07:48 PM   #314
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Heh, wszystko zależy od prędkości, kolego
Old October 17th, 2008, 08:03 PM   #315
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1397

Quote:
Originally Posted by Michejda View Post
Dziś ma być otworzony kolejny odcinek autostrady A1 do Grudziądza.
Czy Waszym zdaniem z Warszawy do Gdańska będzie można szybciej się dostać:

1. drogą numer 10 przez Sierpc i potem do Grudziądza (jeżeli tak, to czy jadąc przez Brodnicę i Jabłonowo czy może przez Golub i Wąbrzeźno?),
2. czy jednak nadal lepiej wybrać drogą nr 7 przez Nidzicę i Ostródę?
Ja bym wybral mimo wszystko DK7. Jeśli chcesz jechać przez Grudziądz to wybierz wariant przez Wąbrzeźno. Ale ostrzegam że droga jest tragiczna. Zamęczyc się można
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2008, 07:21 PM   #316
C-mere
au premier étage

C-mere's Avatar

Likes (Received): 916

Quote:
Originally Posted by cichy87 View Post
Ja bym wybral mimo wszystko DK7. Jeśli chcesz jechać przez Grudziądz to wybierz wariant przez Wąbrzeźno. Ale ostrzegam że droga jest tragiczna. Zamęczyc się można
Z ciekawości pojadę kiedyś jednak przez Grudziądz i porównam. Dzięki.
Old October 19th, 2008, 07:42 PM   #317
tomekot
Registered User

Likes (Received): 10

Ja doychczs i tak nie jeździłem DK 7 tylko 7 Warszawa-Płońsk, 10 Płońsk-SierpcpotemBrodnica,Grudziądz i od Dragacza 1. Zawsze było szybciej i się jechało. Poza tum mniej debili którzy dopier...... 150
tomekot no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2008, 08:04 PM   #318
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Pytanie do Poznaniaków:

Jak z A2 jadąc od Łodzi najlepiej dostać się na:

1. ul. Zygmunta Noskowskiego 12
2. ul. Strzeszyńskiej 34

w tygodniu, około 10 - 12 rano?

\/ Dzięki

Last edited by PLH; October 21st, 2008 at 08:23 PM.
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2008, 08:21 PM   #319
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

najpierw zalicz Noskowskiego, później Strzeszyńską: zjedź na węźle Dębina, później prosto Dolną Wildą, w lewo na Królowej Jadwigi i w prawo Aleje Niepodleglości. Na Strzeszyńską jedź Mieszka I, Piątkowską, Juraszów i już jesteś na Strzeszyńskiej.
Poznań jest mały - trafisz
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2008, 01:53 AM   #320
Bula8
Registered User

Likes (Received): 67

W czwartek będę jechał do Pragi z Katowic i mam pytanko gdzie zjechać z A4, żeby do Kłodzka dojechać.

Czy:

1) W Niemodlinie i potem 46 przez Nysę do Kłodzka
2) Przy Brzegu na 39 i przez Strzelin do DK8
3) Do samych Bielan i do Kłodzka DK8??
Bula8 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules