daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 26th, 2009, 03:38 PM   #1101
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2823

Na większej częsci A93 - tak, jest 120.
Na A9 albo jedziesz 160 - 180 lewym pasem albo 80 z ciężarówkami.
Ograniczenia oczywiście też gdzie indziej wystepują, ale nie tak często jak na A93.

Co do dojazdu do Wiednia, zawsze można jechać przez Bratysławę(cały czas autostradą), dochodzi tylko kupno winiety.
PLH no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 26th, 2009, 05:26 PM   #1102
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 3682

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
Jeśli masz ciężką nogę, to darowałbym sobie tylko S86 i pojechał S1, reszta OK.
Jezeli nie przelatuje w szczycie przez Katowice to S86 jest lepsze od S1.

Filmiki z tego odcinka:

utrzymuje sama, mają bardzo dobre współczynniki niezawodności.
****** http://www.eu07.pl/ ******* http://rail.phototrans.eu/ *******
Iwan no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2009, 05:35 PM   #1103
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25713

Te światła koło M1 w Czeladzi potrafią już ok. 14 się korkować, więc z szybkością przejazdu "86" nie byłbym taki pewny (choć na ekspresowym odcinku nawet w szczycie da się jechać - jak się ma szczęście)
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2009, 06:33 PM   #1104
Gajeś
Registered User

Likes (Received): 330

Od 4 lat jeżdżę do Zillertalu. Wcześniej w inne doliny blisko Innsbrucka i ze wszystkich tras wybrałem najlepszą i tylko nią jeżdżę. Jestem z Kutna, a od Warszawy jest to jakieś 120km i nie ma chyba znaczenia na takim dystansie jak 1200km. Moja trasa to:
Kutno - DK2 (DK92) - Koło - A2 - Nowy Tomyśl - DK2 - Świecko - A12 - A10 - A9 - A99 - A8 - A93 - D/A - A12 no a potem to już w odpowiednią dolinę ;-) Na wyżej wymienionej trasie która ma mniej więcej 1250km, jest tylko okolo 180km normalnej drogi krajowej.
Doskonale Cię rozumiem, że jazda przez Wiedeń i Brno to porażka, ale kompletnie nie rozumiem nadkładania kilometrów na Wawa-Katowice-Wrocław... Co prawda cały czas masz 2 pasy, ale na gierkówce to się dużo nie przyspieszy, a jednak km się nadrabia. Na Twoim miejscu jechałbym DK2 i potem DK14, żeby wskoczyć od razu w Strykowie na A2, albo DK8 i DK72 oraz DW708 do A2. I od A2 do Zillertalu masz non stop Autostradę oprócz 110km do granicy. W dodatku wszystkie Autostrady w Niemczech oprócz A12 i 20km A9 masz 3 pasy w jedną stronę co daje naprawdę duży komfort z jazdy no i zero ograniczeń
Gajeś no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2009, 06:59 PM   #1105
Pawp
Registered User

Likes (Received): 1

Dziękuję za opinie.
Ja będę wyjeżdżał z okolic Piaseczna więc dojazd do DK2 trochę mi zajmuje. Łatwiej mi wyskoczyć na DK8.
Wariat z DK2 i A2 jest o 39km krótszy niż wariat z DK8, DK1 z S86 i A4 mimo to 4km więcej jedzie się autostradami. Za to w wariancie z DK8 nie jadę w ogóle drogami 1-pasmowymi, a w wariancie łącznie chyba z 200km.
S86 jechałbym około 9 rano w sobotę.
Pawp no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2009, 08:29 PM   #1106
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Na DK1 masz wcześniej jeszcze Częstochowę i Siewierz. Swojego czasu straciłem w Częstochowie ok. godzinę, jadąc ok. 20:00 w środku tygodnia (korkogenny lewoskręt w DK46 na Kielce).
Old December 26th, 2009, 09:04 PM   #1107
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1305

W Częstochowie już bez żadnych zwężeń w ciągu Dk1, remonty zakończone i jedzie się przyjemnie.

michael siberia -> Ten lewoskręt korkuje się tylko dlatego, że 300m po zjeździe z niego napotykamy się na przejazd kolejowy który jest bardzo często uczęszczany i zamykany na bardzo długi okres czasu. Gdy już zapcha się to 300m DK46 to zapycha się lewoskręt a dalej lewy pas ruchu DK1. Niemniej jednak nie dzieje sie to zbyt często, najczęściej przed weekendami i właśnie wieczorami.
tomekwrz no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2009, 09:06 PM   #1108
kubam4a1
Registered User

Likes (Received): 6

Pytanko o S86, są tam wciąż zwężenia, czy korkuje się po prostu z powodu natężenia ruchu?
Old December 26th, 2009, 11:32 PM   #1109
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Jest jedno zwężenie (przed zjazdem do Reala, jadąc od Częstochowy), w szczycie porannym potrafi być przywolno. Uważaj też na zwężenie na wysokości M1 w Czeladzi (remont wiaduktu).
Old December 27th, 2009, 01:39 PM   #1110
Pawp
Registered User

Likes (Received): 1

Rozumiem że jadąc przez Czechy w sobotę i w niedzielę następnego tygodnia, będę potrzebował winitę 30 dniową za 330 koron? Natomiast jadąc DK8, DK1 i A4 nie zapłacę ani grosza.
Pawp no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 08:51 PM   #1111
sasiad
Registered User

Likes (Received): 0

Witam.
Planuję wakacje z zoną i dziećmi we Włoszech. Chcemy jechac samochodem. Doradźcie mi jak najlepiej dojechac do Włoch z Gdańska. Czy przez Niemcy, czy może przez Czechy. Z uwagi na dzieci planujemy po drodze jakieś noclegi. Moze znacie jakies fajne, niedrogie, ale na jako takim poziomie miejscu do noclegów na trasie.
Chętnie coś po drodze zwiedzimy- może np Prage, ale niekoniecznie, dlatego milo jesli rzucicie parę wariantów trasy.
Acha, we Włoszech chcemy zaliczyc na poczatek Wenecję a potem zjechac do Rzymu.
Myslimy tez aby w drodze powrotnej zahaczyć o Lazurowe Wybrzeże - tutaj tez licze na jakies podpowiedzi trasy powrotnej do Polski.
No i noclegi. Jesli macie na oku jakies fajne (czytaj - czyste, niedrogie z własną łazienką) miejsca w Rzymie czy Wenecji to tez będę wdzięczny.
Pzdr.
sasiad no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2009, 09:37 PM   #1112
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 142

Najlepsza IMO trasa do Wenecji to Gdańsk-Szczecin-Berlin-Monachium-Innsbruck-Bolzano-Vicenza-Wenecja. Do miejscowości Bolzano trasa osobiście sprawdzona.
Co do noclegów po drodze to nie doradzę, ale na tej trasie na pewno znajdziesz atrakcyjne turystycznie miejsca do zobaczenia.
Old January 1st, 2010, 05:42 PM   #1113
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Hej pod koniec marca planuje ze znajomymi wypad do Lwowa z Lublina wiem ze jest połączenie z pks-u w cenie 45 pln, ale czy ma ktoś jakies inne sugestie jak najlepiej tam dojechać dla studentów? Dla orientacji podam że mamy zamiar pojechać w 5-6 osób ze standardowym bagażem (torba plus karimata+...)
Old January 3rd, 2010, 03:09 PM   #1114
Markowice10
Registered User

Likes (Received): 69

Gdańsk - Ostrava i dalej na południe

Jechałem w Święta z Gdańska do Ostravy (CZ).
Przejechałem DK 1 Gdańsk - Cieszyn i dalej drogą nr 11 do Ostravy.
Okazuje się, że droga alternatywna do -jeszcze znikomo istniejącej autostrady nr 1 - jest szybsza, zupełnie bez korków i o wiele mniejsza w ilość radarów.

Wobec tego polecam (do czasu wybudowania A 1):

Gdańsk - Świecie : A 1 - kierunek Łódź
Świecie - Bydgoszcz : DK 5, E 261 - kierunek Bydgoszcz
Bydgoszcz - Inowrocław : DK 25 - kierunek Konin
Inowrocław - Strzelno : DK 25, 15 - kierunek Konin, Poznań
Strzelno - Konin : DK 25 - kierunek Konin
Konin - Kalisz : DK 25 - kierunek Kalisz
Kalisz - Ostrów Wielkopolski : DK 25 - kierunek Ostrów Wielkopolski
Ostrów Wielkopolski - Antonin : DK 11, 25 - kierunek Katowice, Bytom, Wrocław
Antonin - Kluczbork : DK 11 - kierunek Katowice, Bytom
Kluczbork - Opole : DK 45 - kierunek Opole
Opole - Racibórz : DK 45 - kierunek Krapkowice, Racibórz
Racibórz - Chałupki : DK 45 - kierunek Chałupki, Ostrava
Chałupki - Bohumín : 58 - kierunek Ostrava
Bohumín - Ostrava : 58 - kierunek Ostrava
--------------------------------------
615 km, 9 h spokojnej jazdy
Markowice10 no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 06:48 PM   #1115
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17439

Dość turystyczna wycieczka Ale ja mimo wszystko (no może do czasu rozpoczęcia budowy A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Tryb.) wybierałbym DK1, potem przez Katowice, Mikołów(81), Żory, Pawłowice(933), Jastrzębie Zdrój i do Ostravy
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2010, 11:35 PM   #1116
Markowice10
Registered User

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Dość turystyczna wycieczka Ale ja mimo wszystko (no może do czasu rozpoczęcia budowy A1 na odcinku Częstochowa - Piotrków Tryb.) wybierałbym DK1, potem przez Katowice, Mikołów(81), Żory, Pawłowice(933), Jastrzębie Zdrój i do Ostravy
Moja krytyka trasy nr 1:

Wszędzie: bardzo duże obciążenie TIR-ami.
Olbrzymia ilość radarów.
Długi przejazd przez centrum Torunia. Jazda obwodnicą - jeszcze bardziej wydłuża czas przejazdu.

Fatalny przejazd przez Włocławek - nawierzchnia we władaniu miejscowego Prezydenta Miasta, co potwierdza każda dziura.
Ciekawy przejazd przez targowisko, na odcinku Łódź - Tuszyn, gdzie ruch tranzytowy zdaje się być podporządkowany kierunkom bocznym - na targowisko.
Kiepska nawierzchnia A 1 nas odcinku Łódź - Piotrków Trybunalski.
Zatkany odcinek DK 1 : Częstochowa - Siewierz.
Zresztą Siewierz zawsze stoi w korku, przed skrzyżowaniem DK 1 z DK 78.
Maksymalnie zatkany odcinek DK 86 od Wojkowic Kościelnych do Sosnowca.
Jazda obwodnicą GOP-u, drogą krajową nr 1, przez Dabrowę Górniczą jest zupełnie nieekonomiczna, zarówno ze względu na dłuższy czas przejazdu jak też fatalną nawierzchnię tej dwujezdniówki, pamiętającej Gierka.

Dopiero Katowice dają ulgę, chociaż narzekam na oznakowanie.
Np. od strony Łodzi zniknął ostatnio kierunek na DK 81 Skoczów (przez Żory).
Więc w Katowicach trzeba intuicyjnie skręcić na autostradę A 1 - kierunek ... Wrocław !

Podsumowując; polecam jednak trasę Gdańsk - Świecie - Budgoszcz - Konin - Kalisz - Kluczbork - Opole - Racibórz - Chałupki - Ostrava.

Trasa ta będzie dopiero naprawdę obciążona, po oddaniu całej A 1, gdy cena przejazdu odstraszy wielu kierowców.
A tymczasem jest przyjazna, prawie na całym odcinku o dobrej nawierzchni i - jak napisałem - jest na niej zaledwie kilka radarów na 600 km !
Old January 3rd, 2010, 11:55 PM   #1117
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1305

Z kilkoma twierdzeniami się nie zgadzam:

Quote:
Originally Posted by Markowice10 View Post
Zatkany odcinek DK 1 : Częstochowa - Siewierz.
Pierwsze słysze, nigdy nie stałem w korku od Częstochowy do Siewierza. Jazda jest płynna i nigdy nie miałem tam żadnych problemów z wyprzedzaniem lub innymi manewrami.

Quote:
Zresztą Siewierz zawsze stoi w korku, przed skrzyżowaniem DK 1 z DK 78.
W Siewierzu korki są często, ale nie zawsze, zależy o jakiej porze dnia mówimy.(I nie mam tu na myśli nocy)
tomekwrz no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2010, 01:13 AM   #1118
kubam4a1
Registered User

Likes (Received): 6

Fajna propozycja (znając życie i tak jechałbym Gierkówką, bo 2 pasy i prosta, nie da się pogubić - DK1 do A4 i z A4 DK78, wiem, że DK 1 ma swoje wady...)
Moje uwagi:
TIRy - ok. Włocławek, Toruń - też. Co do dwupasmowej od Łodzi, stałeś tam w korku przed jakimś zwężeniem (Siewierz i jego lewoskręt pomijam, tam można odstać swoje, czy tylko ruch był duży), czy korki się robią "tak po prostu" od natężenia ruchu? I na S1 też?
DK 45 - do Opola - jakby mało terenów zabudowanych co się mi podoba. Jak ją jechałem była rozkopana, teraz już zrobione? A jak z terenami zabudowanymi na trasie alternatywnej? Fotoradary na 1 w szczerym polu mi niezbyt przeszkadzają jak mogę 90 jechać - ale fakt ruch w tym ciężki tam jest duży...
Old January 4th, 2010, 02:22 AM   #1119
Markowice10
Registered User

Quote:
Originally Posted by kubam4a1 View Post
Fajna propozycja DK 45 - do Opola - jakby mało terenów zabudowanych co się mi podoba. Jak ją jechałem była rozkopana, teraz już zrobione? A jak z terenami zabudowanymi na trasie alternatywnej? Fotoradary na 1 w szczerym polu mi niezbyt przeszkadzają jak mogę 90 jechać - ale fakt ruch w tym ciężki tam jest duży...
Przejazdu A 1 Gdańsk - Świecie nie komentuję.

Do Bydgoszczy DK 5 znacznie mniej obciążona, bo większość pojazdów tranzytowych, w Świeciu jedzie dalej na południe Polski DK 1.

Bydgoszcz przejeżdża się drogą dwujezdniową. Na niektórych odcinkach w mieście dopuszczono 80 km/h !

Chyba najdłuższy obszar zabudowany to DK 25 w Koninie i przed nim, (od strony Bydgoszczy) ale rekompensuje to nowiutka dwujezdniowa obwodnica centrum Konina.

Oddano również nowy odcinek DK nr 25 przed Ostrowem Wielkopolskim (od strony Kalisza).

DK 45 Kluczbork - Opole to przeważnie las.

Przejazd przez Opole nie sprawia żadnych trudności.

Dalej na południe DK 45 omija wszystkie miasta a do centrum Raciborza się nie wjeżdża.

Niedogodności obszarów zabudowanych są rekompensowane naprawdę małym natężeniem ruchu (poza obciążonym odcinkiem DK 25: Bydgoszcz - Inowrocław - Strzelno)
i dobrą nawierzchnią, praktycznie na całej 600 km długości.
Old January 4th, 2010, 08:40 AM   #1120
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17439

Quote:

Dopiero Katowice dają ulgę, chociaż narzekam na oznakowanie.
Np. od strony Łodzi zniknął ostatnio kierunek na DK 81 Skoczów (przez Żory).
Więc w Katowicach trzeba intuicyjnie skręcić na autostradę A 1 - kierunek ... Wrocław !
Nie zniknął, tylko jak już wspominałem w odpowiednim wątku zmieniono przebieg "81" i zaczyna się aktualnie 1,5km za węzłem Murckowskim, w katowickiej dzielnicy Giszowiec
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules