search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 87 votes, 5.00 average.
Old August 11th, 2017, 08:16 PM   #17961
Sobol (Miki)
Urodzony bydgoszczanin

Sobol (Miki)'s Avatar

Likes (Received): 2261

Też żałuje fontanny, ale zdziwicie się jak zwykła zmiana nawierzchni zmieni odbiór tego placu.
Aktualnie: Wejście na ostatnie piętro Nordic Haven

Bakos, Zamaszysty, Magres liked this post
Sobol (Miki) está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 11th, 2017, 11:59 PM   #17962
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1558

Quote:
Originally Posted by Andbyd View Post
Gorzej to dopiero będzie...po rewitalizacji

Podejrzewam że wszyscy bez wyjątku będą zawiedzeni...bez jakiejkolwiek wody na tym ryneczku ,pośród tych przeciętnej urody kamieniczek będziemy się czuli jak w prowincjonalnym małym miasteczku.
Nie wiem czym tu być zawiedzonym. Wiemy jak to ma wyglądać i tak będzie wyglądać. Ja będę bardzo zadowolony. To powinno być zrobine minimum 20 lat temu.

PS Praktycznie wszystkie powiatowe ryneczki zrobiły sobie fontanny.
Old August 12th, 2017, 12:31 PM   #17963
Andbyd
Andrzej

Likes (Received): 3585

Quote:
Originally Posted by Bakos View Post
Nie wiem czym tu być zawiedzonym. Wiemy jak to ma wyglądać i tak będzie wyglądać. Ja będę bardzo zadowolony. To powinno być zrobine minimum 20 lat temu.

PS Praktycznie wszystkie powiatowe ryneczki zrobiły sobie fontanny.
To że już dawno powinien nasz ryneczek być uporządkowany to fakt , ale można było zaproponować znacznie więcej, coś co ludzi przyciągnie do tego miejsca.
Szczególnie że naprawdę niewiele mamy tam do zaoferowania , ani jakieś wyjątkowe piękne czy zabytkowe kamieniczki , ani wiekowego okazałego ratusza czy monumentalnego pomnika.
Nowe płyty chodnikowe,wyrównany poziom z ulicami , uporządkowanie oświetlenia i ogródków piwnych to jest jednak za mało jak na miasto z ambicjami metropolitarnymi...to standard w powiatowych miasteczkach

Jak się ma rynek taki jak np. w Poznaniu,Zamościu,Chełmnie czy Toruniu to można zrobić tylko "szykowną estetykę" i "przypudrować"...i to tam wystarczy , bo cała reszta jest na tyle atrakcyjna że ściąga na nie tłumy ludzi.

W Bydgoszczy na naszym ryneczku takie atrakcje powinno się stworzyć (bo naturalnych niestety nie ma) ...a okazała,szykowna i atrakcyjna fontanna jest najprostszym i najtańszym pomysłem w tym miejscu.

Takie "niewielkie" miasteczka jak Kraków czy Wrocław potrafiły jednak to docenić

-Wanted-, Magres liked this post
Andbyd no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 12:40 PM   #17964
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Udowadniasz, że to nie fontanna czyni "miejski" rynek. To, że wygląda słabo to nie wina fontanny....bo fontanna jest. Lepiej byś pokazał turystów zwiedzających krakowski/wrocławski rynek w samochodach.

Generalnie nie doceniasz potencjału bydgoskiego rynku...

supposed junkie liked this post
Bakos no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 12:53 PM   #17965
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2114

Wczoraj równo na 18. południku spotkałem starego kumpla i obaj zgodnie stwierdziliśmy, że pomnik koszykarzy jest świetny. W żartach padł co prawda pomysł pomalowania go na różowo, ale kładziemy to na karb pogody - było duszno jak cholera.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 02:52 PM   #17966
Andbyd
Andrzej

Quote:
Udowadniasz, że to nie fontanna czyni "miejski" rynek.
Oczywiście że nie czyni (jest tylko dodatkowym uatrakcyjnieniem)...w przypadku takich miast jak np.Kraków,Wrocław,Zamość,Chełmno a nawet niewielkie Kłodzko ...w przypadku Bydgoszczy owszem , czyni
Quote:
To, że wygląda słabo to nie wina fontanny....bo fontanna jest.
Oczywiście że to nie wina fontanny...ale tego wszystkiego co na tym rynku nie ma.
Nie myl fontanny z tym co jest u nas...uroczy pomniczek ze strużkami spadającej wody.
Quote:
Lepiej byś pokazał turystów zwiedzających krakowski/wrocławski rynek w samochodach.
Chyba na tym tle masz już obsesje...tyle razy to wspominasz,aż staje się już nudne i śmieszne ...a po prostu źle zrozumiałeś kiedyś mój wpis.
Też nie chcę samochodów na rynku w Bydgoszczy , co jednocześnie mi nie przeszkadzało zobaczyć kilka urokliwych,małych miasteczek na dolnym śląsku...jadąc samochodem.

Paradoks polega na tym że przejeżdżając samochodem przez bydgoską starówkę...tracimy niewiele , a przez te miasteczka owszem

Grzechem by było "próbować nawet" zwiedzać Kraków czy Wrocław z samochodu ...kilka-kilkanaście godzin to za mało.
Najlepiej przyjechać tam na kilka dni , zostawić auto na parkingu strzeżonym lub przy hotelu...i "pomieszkać" , rozkoszując się atmosferą miasta i jego atrakcjami.
A dojechać można samochodem naprawdę dość blisko rynku.

Quote:
Generalnie nie doceniasz potencjału bydgoskiego rynku...
To prawda , nie doceniam...ale to nie znaczy że mi się nie podoba.
Doceniam z innych powodów (nie zabytkowych)...to po prostu mój bydgoski rynek , w mieście które jest urocze i atrakcyjne i które obserwuję od wielu lat jak się pozytywnie zmienia.

Magres liked this post
Old August 12th, 2017, 03:05 PM   #17967
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Nawet jeśli wałkowanie tego tematu czyni mnie śmiesznym, to nadal będę to robił i dlatego bardzo się cieszę, że oboje nie chcemy samochodów na rynku.

Fontanna Neptun to też taki uroczy pomniczek...Fontanna to fontanna. My nie wykorzystujemy nawet potencjału tej co mamy.
Old August 12th, 2017, 05:56 PM   #17968
success777
Registered User

Likes (Received): 187

czy brak fontanny to jest pewne czy tylko wnioskujecie tak z wizualizacji? Bo ta informacja już tyle razy się zmieniała, że nie wiem w co wierzyć.
success777 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 06:38 PM   #17969
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 673

Quote:
Originally Posted by Andbyd View Post

ejjjj chwila, chwila...bo tu ciągle o Sowie a tutaj takie coś....będą odtwarzać pierwotną formę tej wieży?? To byłoby świetnie!!!

Bakos, Magres liked this post
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 08:13 AM   #17970
Andbyd
Andrzej

Quote:
...Wiemy jak to ma wyglądać i tak będzie wyglądać. Ja będę bardzo zadowolony. To powinno być zrobine minimum 20 lat temu.
Quote:
Anna Stasiewicz
Będzie poślizg na Starym Rynku w Bydgoszczy

Na to, by przebudowa Starego Rynku w Bydgoszczy ruszyła jeszcze jesienią tego roku, szanse są coraz mniejsze.

O przebudowie płyty Starego Rynku mówi się już od wielu lat. I choć powstał już projekt przygotowany w pracowni GM Architekci, przeprowadzono konsultacje społeczne i badania archeologiczne, to z kolejnym etapem jest już problem.

Jeszcze w maju wydawało się, że przetarg będzie ogłoszony w lipcu. Mówił o tym zresztą na łamach „Pomorskiej” Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

O przebudowie płyty Starego Rynku mówi się już od wielu lat. I choć powstał już projekt przygotowany w pracowni GM Architekci, przeprowadzono konsultacje społeczne i badania archeologiczne, to z kolejnym etapem jest już problem. Dlaczego? Dowiesz się w dalszej części artykułu.
http://plus.pomorska.pl/wiadomosci-z...szczy,12349605

No "Panowie" od konsultacji...mieszaliście,mieszaliście i na razie k....g....z tego wychodzi
Old August 13th, 2017, 10:42 AM   #17971
ZBdg
Registered User

ZBdg's Avatar

Likes (Received): 374

budowa rozpocznie się idealnie równo z kampanią wyborczą, wszystko zgodnie z planem, proszę się rozejść

-Wanted- liked this post
ZBdg no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:18 AM   #17972
ZmZ
Registered User

Likes (Received): 86

Dokładnie tak jak piszesz ZBdg!! Jestem niemal pewien, że właśnie tak, to wszystko miało sie potoczyć!! Nie chce mi się wierzyć, że tyle inwestycje, zbiegnie się w czasie zupełnie przypadkiem...
ZmZ no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:26 AM   #17973
Sobol (Miki)
Urodzony bydgoszczanin

Sobol (Miki)'s Avatar

Likes (Received): 2261

Ma ktoś całość artykułu?
Aktualnie: Wejście na ostatnie piętro Nordic Haven
Sobol (Miki) está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:40 AM   #17974
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Quote:
Originally Posted by ZBdg View Post
budowa rozpocznie się idealnie równo z kampanią wyborczą, wszystko zgodnie z planem, proszę się rozejść
Quote:
Originally Posted by ZmZ View Post
Dokładnie tak jak piszesz ZBdg!! Jestem niemal pewien, że właśnie tak, to wszystko miało sie potoczyć!! Nie chce mi się wierzyć, że tyle inwestycje, zbiegnie się w czasie zupełnie przypadkiem...
Sugerujecie, że Bruski planował sobie zaszkodzić w wyborach i zamiast mieć piękną nową płytę przed wyborami, wolał mieć wykopy? Zatrzyma teraz Cieszkowskiego czy lodowisko? Nie popadajcie w paranoje.

Sama informacja bardzo martwi.

Zamaszysty, Czapka, Andbyd, Arte liked this post
Bakos no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:47 AM   #17975
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 1960

Też jestem porażony ilu mamy tu fanatyków teorii spiskowych

Bakos, Dadam91, Arte liked this post
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:57 AM   #17976
ZBdg
Registered User

ZBdg's Avatar

Likes (Received): 374

Sugeruję, że znowu będzie w kampanii wyborczej mówił "inni obiecują, ja buduję, zobaczcie na Stary Rynek, zobaczcie na Kujawską, taki ze mnie Bob budowniczy, że całe centrum rozkopane".
Rzeczywiście straszna teoria spiskowa. Myślę, że porównywalna z reptilianami

-Wanted- liked this post
ZBdg no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:57 AM   #17977
Czapka
Registered User

Likes (Received): 153

Koledzy chyba zapominają, że inwestycje oddaje się, a nie prowadzi, podczas kampanii wyborczej. Inaczej istnieje spore ryzyko, że wyborcy, wkurzeni nagromadzonymi utrudnieniami, "podziękują" decydentom w inny sposób niż by tego sobie życzyli. Jeżeli bawimy się w teorie spiskowe, to może należy sprawdzić czy ze względów politycznych wojewoda z PiSu nie blokuje pozwolenia na budowę? :P

Bakos, Andbyd liked this post
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 12:20 PM   #17978
supposed junkie
Registered User

supposed junkie's Avatar

Likes (Received): 265

Artykuł na temat opóźnienia w remoncie SR był w piątkowym Expresie - Kosiedowski z ZDMIKP wyjaśnia, że "ze względu na przedłużające się uzgodnienia z gestorami sieci zlokalizowanych w płycie rynku, prace projektowe nie zostały jeszcze zakończone, co uniemożliwiło nam przygotowanie i wszczęcie postępowania przetargowego; zakładamy że projekt zostanie zakończony do końca sierpnia, co pozwoli na ogłoszenie przetargu we wrześniu".
Fatum wisi nad SR.

Co do akcji z odsłoniętymi wykopami na SR w sezonie turystycznym - były niemal niewidoczne, ustawione teraz barierki ze szmatami wyglądają dużo gorzej.

Bakos, marboro, Arte liked this post
supposed junkie no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 12:30 PM   #17979
low1
Registered User

Likes (Received): 4593

Rozkopanie rynku teraz byłoby strzałem w stopę, ale jak słyszę o kolejnych opóźnieniach, to krew zalewa.
low1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 12:50 PM   #17980
Andbyd
Andrzej

Quote:
Originally Posted by Czapka View Post
Koledzy chyba zapominają, że inwestycje oddaje się, a nie prowadzi, podczas kampanii wyborczej. Inaczej istnieje spore ryzyko, że wyborcy, wkurzeni nagromadzonymi utrudnieniami, "podziękują" decydentom w inny sposób niż by tego sobie życzyli. Jeżeli bawimy się w teorie spiskowe, to może należy sprawdzić czy ze względów politycznych wojewoda z PiSu nie blokuje pozwolenia na budowę? :P
I tu jest "pies pogrzebany" ...chęć udowodnienia jacy prezydenci miast i samorządy są nieudolni.

Ciekawe jak wojewoda zachowa się teraz jako strona w sporze z właścicielem tartaku przy budowie TU...czy pokaże zdecydowanie i skuteczność obecnie rządzących.

Od półtora roku piszę dlaczego nie ma żadnych większych inwestycji miejskich ...bo nie są przygotowane przepisy wykonawcze i wszystko w całej Polsce jest opóźnione co najmniej o rok ...a nikt nie rozpocznie budowy nie mając zagwarantowanego dofinansowania z UE.
-------------------------------------------
Tak wyglądało miejsce za pomnikiem ,przed ogrodzeniem go...i komu to przeszkadzało

Last edited by Andbyd; August 13th, 2017 at 07:37 PM.

Reply

Tags
bydgoszcz, rewitalizacja, stare miasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules