search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Akcje i petycje

Akcje i petycje Akcje forumowiczów w sprawie budowy dróg

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old August 16th, 2011, 06:44 PM   #21
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16495

Również popieram. Już lepiej będzie wyglądała zamknięta droga docelowo czekająca na remont, aniżeli negatywne wrażenia kierowców jadących tą jezdnią
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 12th, 2011, 05:00 PM   #22
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

I jak tam Panowie? Działacie coś w tej sprawie? Ja również jestem ZA.
Old April 15th, 2016, 11:14 AM   #23
wojtas2221
Registered User

Likes (Received): 3

Ta droga to masakra, zamknięcie (oby) przyspieszy jej nie remont ale budowę od nowa
wojtas2221 no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2016, 11:45 AM   #24
milosnik_mostow
Registered User

Likes (Received): 15

Z terenu województwa lubuskiego na teren Niemiec możemy przejechać autostradą, która pamięta czasy III Rzeszy, a jednak nadal nie jest ukończona. Jej budowa została przerwana i obecnie oczekuje na wznowienie. Autostrada A18 biegnie od niemiecko-polskiej granicy Olszyna-Forst (łączy się tutaj z niemiecką A15 w kierunku Berlina) przez obszar Borów Dolnośląskich aż do węzła Krzyżowa koło Bolesławca, gdzie łączy się z autostradą A4. Z planowanych 78 km zbudowano dotychczas jedynie około 7 km oraz całą jezdnię północną. Rozpoczęcie przebudowy jezdni południowej planowane jest na luty 2018 r., zakończenie prac na październik 2020 r.
więcej info tu:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drogi-ekspresowe-autostrady-via-baltica,63,6,2178111.html
milosnik_mostow no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2016, 11:54 AM   #25
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2454

Skąd się wziął ten luty 2018? A link nie działa.
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2016, 12:16 PM   #26
marco1980
Registered User

Likes (Received): 20

Działa. Tylko trzeba zrobić kopiuj wklej.

Jezus Chrystus

Kuba.wro liked this post
marco1980 no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2016, 12:49 PM   #27
milosnik_mostow
Registered User

Kuba.wro dobre pytanie, bo nic się nie działo od lutego (petycja samorządów) w tej kwestii, a tu nagle taka data
Old December 8th, 2016, 11:53 PM   #28
Marco_soccer
Registered User

Likes (Received): 2

Będzie jakaś nowa petycja w tym kierunku?
Marco_soccer no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2017, 10:14 AM   #29
milosnik_mostow
Registered User

jechałem tą drogą wczoraj, jest coraz gorzej, to sie ze wzgledów zdrowotnych powinno zamknąć. Mózg wytrzepany, plomby wyskakują i żołądek nerwicy dostaje. Brak słów

Wojti, Deadeye Reloaded liked this post
Old August 20th, 2017, 12:03 PM   #30
TheSunseed
Łobuz

TheSunseed's Avatar

Likes (Received): 6

Chłopaki a ja mam taki pomysł, może coś bardzeij oryginalnego.

Petycja do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wpisanie południowej jezdni DK18 do rejestru zabytków?

Wtedy kasa na pewno się znajdzie na jej zamknięcie, albo lepiej, przykrycie czymś aby dalej nie ulegała erozji

Bm/Km liked this post
TheSunseed no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2017, 11:37 PM   #31
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3494

Już kilka lat temu pisałem, żeby zarejestrować DK18 jako zabytek i można zaoferować przejażdżkę po niej, najlepiej jeszcze jakimś zabytkowym samochodem - nie za darmo oczywiście.
Angulo está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 25th, 2017, 11:23 PM   #32
Choke776
Registered User

Likes (Received): 71

Np. czarnym Garbusem z 1939
Choke776 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 09:25 AM   #33
milosnik_mostow
Registered User

znalazłem ciekawy komentarz na FB gdaki w dziale Recenzje, fakt, że z lipca, ale jeśli chodzi o te drogę, to aktualny

Quote:
Droga Dyrekcjo. Chciałem bardzo podziękować za troskę o bezpieczeństwo na trasie A18 (Olszyna-Golnice) i odświeżenie znaków poziomych na jezdni. Nie da się ukryć, że znacząco poprawiło to komfort jazdy na tej do cna zniszczonej drodze. Dziękuję, że po raz kolejny wyrzuciliście w błoto pieniądze podatników i po raz kolejny bezsensownie ratujecie trupa. Jest to absurd na skalę światową , że droga, która jest chyba poniżej kategorii D (jakieś -900) jest nadal dopuszczona do ruchu. Mało tego, przez was prywatna firma Viatoll pobiera za ten odcinek opłaty! Gratulację. Wielki Wódz Narodu za pewnie cieszy się bardzo z łatania dziury budżetowej a cieszy się też Wasz Dyrektor bo należycie wykonuje swoje zadanie. Szkoda tylko, że nie ma u Was nikogo, kto ma odpowiednią wiedzę i motywację aby w końcu zakończyć ten cyrk.
P.S. Tak na poważnie to czapki z głów dla Panów, którzy malowali pasy. Szacunek za porządnie wykonaną robotę do wiem, że naniesienie farby na tak g...ną powierzchnię do wyczyn. Doprawdy.
Old November 18th, 2017, 08:32 PM   #34
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16871

Poseł PO zapytał się ministra co planują w sprawie DK18:
Quote:
Zwróciłem się z interpelacją o remont południowego odcinka drogi A18, niestety rząd nie ma pomysłu na realizacje tej inwestycji, obecną drogę w tej części wybudowano za Hitlera.

uprzejmie informuję, iż w dniu 12 lipca 2017 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) pod kątem zwiększonego limitu. Limit ten aktualnie wynosi 135 mld zł. Zadanie pn.: „Budowa autostrady A18 Olszyna – Golnice (przebudowa jezdni południowej)” zostało ujęte w zmienionym Programie, jednak dla inwestycji tej brak jest zapewnionego finansowania. Niemniej jednak Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dostrzega potrzebę przebudowy południowej jezdni drogi krajowej nr 18 od węzła „Olszyna” do węzła „Golnice”, dlatego prowadzone są analizy dotyczące realizacji przedmiotowej inwestycji przy udziale środków prywatnych.

Obecnie trwa ocena jej realizacji w ramach tzw. instrumentu EFIS.(@mlodyy1985 -Plan Junckera) EFIS oferuje różnorodne formy wsparcia w postaci instrumentów zwrotnych, takich jak: gwarancje, kredyty, pożyczki, wykup udziałów. Finansowanie pochodzące z tego źródła w dużym stopniu odpowiada potrzebom projektów inwestycyjnych realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Jego celem jest zapewnienie kapitału dla ryzykownych przedsięwzięć, w założeniu na lepszych warunkach niż rynkowe. Finansowanie z EFIS udzielane jest na realizację różnorodnych celów inwestycyjnych, w tym m.in. na rozwój infrastruktury transportowej.

W ramach instrumentu EFIS inwestycje mogłyby być realizowane przez spółki celowe utworzone przez podmioty zainteresowane budową i eksploatacją odcinków wybranych dróg. W Ministerstwie Rozwoju, jako jednostce koordynującej, trwają prace nad szczegółowymi warunkami wdrożenia tych projektów. Z tego względu trudno wskazać na konkretne daty realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia.

Niezależnie od powyższego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na bieżąco prowadzi prace utrzymaniowe na południowej jezdni drogi krajowej nr 18. Ponadto na przedmiotowej drodze zarządca na odcinkach drogi zagrażających bezpieczeństwu użytkowników korzystających z tej drogi, wprowadził ograniczenia prędkości ruchu.

Z wyrazami szacunku,

Marek Chodkiewicz

Podsekretarz Stanu
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Int...p?key=7FF84339
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules