daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 11th, 2018, 10:51 PM   #9041
Motogirl
Registered User

Likes (Received): 119

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Najgorsze będzie jeśli kierowcy z 3 pasa jezdni głównej będą czekali na tym pasie, aby wcisnąć się na pas wyłączania. Często jestem świadkiem takiej sytuacji w godzinach szczytu, na świętochłowickim odcinku DW902(DTŚ) i jest bardzo niebezpiecznie.
Za taki komentarz dostałam ostrzeżenie Panie administratorze
Motogirl no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 12th, 2018, 07:18 AM   #9042
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17467

Wtedy była mowa o jeździe środkowym pasem
Źle rozwiązany węzeł (przeciążający pas wyłączania i sąsiedni w godzinach szczytu), to już inna sprawa
Old January 12th, 2018, 07:18 AM   #9043
kws22
Registered User

Likes (Received): 150

Problem hałasu i ekranów w Nadmie.

http://radzymin24.info/2018/01/miesz...-chca-ekranow/
kws22 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 08:04 AM   #9044
amiron
Registered User

Likes (Received): 1086

w artykule nikt się nie skarży na hałas, ale na niedostateczną ilość ekranów.
Niby drobna różnica, ale w czasach, gdy panuje powszechna ekranoza, warto jednak się zastanawiać nad ich przewymiarowaniem i niepotrzebnym zastawianiem każdego wolnego metra przestrzeni.

dariustolkowski liked this post
amiron no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 09:25 AM   #9045
zarazek
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
Originally Posted by amiron View Post
w artykule nikt się nie skarży na hałas, ale na niedostateczną ilość ekranów.
Tak, tak - nie mamy w Nadmie problemu z hałasem - po prostu zawsze chcieliśmy mieć takie duże, zielone lub niebieskie ekrany! <facepalm>
Ja przez ekranozę rozumiem montowanie takich instalacji w szczerym polu, jednak w przypadku budowania trasy ekspresowej tuż przy miejscowości, dbałość o wrażenia estetyczne kierowców powinna zejść na drugi plan.

Hałas w Nadmie jest bardzo dokuczliwy. Ciekawe czym się kierowała osoba, która przeprojektowała wysokość i długość ekranów w tym drugim opracowaniu. Przecież to wieś istniejąca od setek lat, a nie nowo wybudowane osiedle...
zarazek no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 09:30 AM   #9046
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 10604

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Sytuację można tu łatwo uratować robiąc 2 pasy zjazdowe, a 2 na wprost na jezdni głównej. Choćby żółtą farbą do momentu otwarcia Kobyłki. ...
Prostszym rozwiązaniem byłoby skasowanie lewoskrętu w ul. Długą z DW631, bo to ona chyba głównie blokuje przepływ pojazdów zjeżdżających z S8 na węźle Zielonka.

Z drugiej strony nie wiem czemu GDDKiA nie naciska na Salini, aby robili węzeł Kobyłka. Od paru miesięcy węzeł stoi odłogiem, a brakuje na nim może z metr nasypu. Przecież można to zrobić w ciągu paru dni, a wtedy zacząć dłubać kanalizację, korytka, krawężniki i ruszać z konstrukcją nawierzchni.

A przy okazji, na stronie nadzoru opublikowano parę zdjęć ze stycznia. W sumie nic ciekawego, tym bardziej, że robione zza szyby samochodu.
Pojawiło się również uaktualnienie tabelki postępu robót, ale o niej również ...szkoda gadać.
Old January 12th, 2018, 09:39 AM   #9047
sumas
Registered User

sumas's Avatar

Likes (Received): 10604

Quote:
Originally Posted by zarazek View Post
...
Hałas w Nadmie jest bardzo dokuczliwy. Ciekawe czym się kierowała osoba, która przeprojektowała wysokość i długość ekranów w tym drugim opracowaniu. Przecież to wieś istniejąca od setek lat, a nie nowo wybudowane osiedle...
Niestety w międzyczasie zmieniło się rozporządzenie dot. norm ochrony przez hałasem. Przyjęto dużo niższe normy niż w poprzednim, stąd niższe ekrany i nie w każdym miejscu. Projektant skwapliwie z tego skorzystał, bo niższe i krótsze ekrany oznaczają mniejszy koszt budowy, co za tym idzie - większy zysk wykonawcy.

=edit=
tu porównanie:

i mała uwaga: wzrost poziomu o 3dB oznacza dwukrotny wzrost natężenia hałasu

kws22 liked this post

Last edited by sumas; January 12th, 2018 at 09:47 AM.
sumas está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:28 AM   #9048
działkowiec z Wolicy
Registered User

Likes (Received): 133

Quote:
Originally Posted by quasimodo View Post
To może kolega Rusonaldo zgłosi od razu kończące się prawe pasmo (wjazd na S8 z ul. Radzymińskiej w stronę Białegostoku)?

jeśli tak było w projekcie to to się nadaje do alternetywy 4 bis

wojtor, michalwajdyk, vuv liked this post
działkowiec z Wolicy no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 04:56 PM   #9049
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 10850

Na połączeniu nowego odcinka S8 ze starym za Radzyminem wykonawca prowadzi jakieś prace i jest zwężenie do jednego pasa ruchu.
Piątek, godziny szczytu to nie jest najlepsza pora na prowadzenie tego typu prac
Pół godziny temu korek w kierunku Białegostoku miał ok. 2 km.

misiog34 liked this post
M_J_J no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:09 PM   #9050
daor
Registered User

Likes (Received): 71

Likwidują zwężenie na jezdni głównej z wcześniejszej organizacji ruchu.
daor no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:18 PM   #9051
daor
Registered User

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
Hmm... może tak ma być ze względu na organizację ruchu i konieczność przyjęcia samochodów skręcających w prawo od strony Warszawy, w lewo od strony Marek i tych jadących na wprost od strony CH.
daor no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:33 PM   #9052
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5528

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
W projekcie poprzedniego odcinka sprzed kilku lat (bo przecież ta łącznica powstała już wtedy) było dobrze. Teraz to zepsuli.

Crusier liked this post
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 06:26 PM   #9053
Crusier
Registered User

Likes (Received): 4893

W związku z wypadkami z udziałem zwierząt na S8 w okolicach węzła Zielonka ktoś wysłał pytanie do Nadleśnictwa Drewnica czemu nie ma tam przejścia dla średnich zwierząt i odpowiedź jest taka:

źródło

Czyli w skrócie: spytano nadleśnictwa czy projekt drogi jest okej, oni uznali, że tak, bo w sumie to i tak nie wiedza gdzie zwierzęta są w ich lasach
Old January 12th, 2018, 09:12 PM   #9054
taerg
Registered User

Likes (Received): 19

Co do hałasu to mieszkam na osiedlu widząc z okna WD3. Od jakichś 2 tygodni dźwięki są prawie niesłyszalne a wcześniej hałas był bardzo wyraźny. Nie wiem czy to kwestia przetarcia nawierzchni (wytarcia grysiku) czy cos poprawili przy ekranach.

vuv liked this post
taerg no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 11:02 PM   #9055
immament
Registered User

Likes (Received): 57

Może dlatego że deszcz nie pada nawierzchnia jest suchsza.
Old January 12th, 2018, 11:09 PM   #9056
Maro85
Registered User

Likes (Received): 304

x2
Raczej kwestia przyzwyczajenia. Pamiętam jak kilkanaście lat temu przeprowadziłem się z małej miejscowości do Warszawy, przez pierwsze 2 tygodnie nie mogłem spać po nocach przez duży hałas z ulicy, a później już go prawie w ogóle nie zauważałem.

michalwajdyk, klechu, Maciek97 liked this post
Maro85 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 10:57 AM   #9057
Moi
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by taerg View Post
Co do hałasu to mieszkam na osiedlu widząc z okna WD3. Od jakichś 2 tygodni dźwięki są prawie niesłyszalne a wcześniej hałas był bardzo wyraźny. Nie wiem czy to kwestia przetarcia nawierzchni (wytarcia grysiku) czy cos poprawili przy ekranach.
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale najbliższe do WD3 osiedla, sądząc z różnych map, są odległe o jakieś 300-400 m od S8.

Ja mieszkam 100m od PD16 (włączenie starej obwodnicy Radzymina w ciąg nowej) i mam nieco inne wrażenia. Średnia prędkość wzrosła, ze względu na zmianę kategorii drogi, co musi mieć jakiś wpływ na poziom hałasu

Najgorsze akustycznie jest jednak najeżdżanie, szczególnie przez TIR-y, na kropki grubowarstwowego malowania. Każdy taki najazd, to dla uszu efekt jak po włączeniu piły motorowej. Częstotliwość co kilka minut (jest tu łuk drogi i nie mówię o niedawnych rozwiązaniach tymczasowych, również o świeżej sytuacji już po całkowitym przełożeniu ruchu).

Być może jakość nowej nawierzchni jest lepsza (w efekcie akustycznym) ale jest to - moim zdaniem - zniwelowane całkowicie przez downgrade parametrów ekranów po zmianie przepisów oraz dwa opisane wyżej czynniki.

Disclaimer: jestem nikotynistą, palącym wyłącznie w ogródku, a ten jest od strony trasy, więc te 5-6 razy dziennie odbieram transmisję hałasu live.
Przy zamkniętych oknach, będąc wewnątrz domu, nie słyszę kompletnie żadnych odgłosów S8. Stolarka zupełnie standardowa.
Moi no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 03:47 PM   #9058
Bezimienny17
Registered User

Likes (Received): 4225

Kilka ujęć z dzisiejszego popołudnia
1. Choć na zdjęciu tego nie widać, to swoim okiem dostrzegłem ustawione korytka ściekowe na najeździe (od strony Marek) na WD-3

2. Przed PZ-4 nieznaczne prace przy zbiorniku

3. Mimo, że sprzęt jest, to niestety stał w bezruchu.

4. Sezon zimowy chyba wkracza na budowę

5. Choć przy przy łącznicy zjazdowej kręciła się ekipa, zauważyłem też kilka palet elementów betonowych, ale co to dokładnie było to nie wiem

6. WD-5 bez zmian. Przy prognozowanej pogodzie chyba spektakularne postępy dopiero wiosną
Old January 13th, 2018, 04:16 PM   #9059
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Wstawi ktoś przejazd za dnia z odcinka gdzie nowa S8 łączy się ze starą a dokładnie okolice Radzymina? Jak rozumiem ruch już został tam przerzucony na swoje docelowe miejsce?
matrix4321 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 08:21 PM   #9060
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 137

W piatek nagrałem filmik z przejazdu do Warszawy. Zaczyna się od zjazdu z obwodnicy Radzymina.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8

Thread Tools

Posting Rules