daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 26th, 2017, 04:16 PM   #3081
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4845

Quote:
Originally Posted by Mixiorek View Post
Nie jest to dla mnie jakiś problem bo odblaski są przy samej krawędzi. Mam felgi 17' i profil 45 także czuję takie rzeczy. Tak samo nie przeszkadzają mi aktywne odblaski przed przejściami dla pieszych na Przyczółkowej. One też nieco wystają.
.
Na Nowokabackiej jednak wystają też pomiedzy pasami do środku jezdni. To mi przeszkadzało. Teraz w zimie mam 14" i profil 70. W lecie przy 15" i profilu 50 będzie gorzej.

Sponsored Links
Old December 27th, 2017, 09:26 AM   #3082
bromsky
Registered User

Likes (Received): 951

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post
Na Nowokabackiej jednak wystają też pomiedzy pasami do środku jezdni. To mi przeszkadzało. Teraz w zimie mam 14" i profil 70. W lecie przy 15" i profilu 50 będzie gorzej.
Zgodnie z przewidywaniami (z poprzedniej strony) barierki na łukach Korbońskiego nie są już całe...
Kolizja była na jezdni w kierunku Ursynowa. Ja jechałem w drugą stronę i po zobaczeniu co się stało lekko wcisnąłem hamulec - zadziałał tylko ABS, bo efektów hamowania nie było w ogóle. Na płaskim odcinku było już w miarę OK.
W tym miejscu to chyba powinni zamontować jakieś stacjonarne piaskarki, albo obić bariery grubą gumą
bromsky no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2017, 11:32 AM   #3083
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 801

https://m.facebook.com/story.php?sto...45813558909779
Old December 27th, 2017, 12:58 PM   #3084
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Likes (Received): 2331

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informa...em,249459.html
Quote:
Ledwo otwarto jedno, w planie już drugie połączenie Ursynowa z Wilanowem
Dopiero co do użytku oddane zostało pierwsze, od dawna wyczekiwane połączenie Ursynowa z Wilanowem - ulica Rosnowskiego - a władze już zdradzają, że pojawią się kolejne.

InformacjeJest połączenie Wilanowa z Ursynowem. Jechaliśmy Rosnowskiego po otwarciu
Jest połączenie Wilanowa z Ursynowem. Jechaliśmy Rosnowskiego po otwarciu
Ulica Rosnowskiego, długo wyczekiwane połączenie Ursynowa z Wilanowem, została otwarta w czwartek rano. Władze zapowiadały, że ulica będzie... WIĘCEJ »

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa poinformował w mediach społecznościowych o planowanym, kolejnym połączeniu dwóch dzielnic. Tym razem rozbudowana może zostać Ciszewskiego na odcinku od Kiedacza do alei Rzeczypospolitej. "Informuję, że Wilanów zakończył postępowanie dowodowe ws. wydania decyzji środowiskowej. Liczę na sprawne wydanie tej decyzji oraz na to, że nie zostanie zaskarżona, a wówczas już z górki czyli z Ursynowa na Wilanów" - napisał burmistrz.
Wydanie decyzji następuje, zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego, w ciągu 1 miesiąca, a w sprawach skomplikowanych w ciągu 2 miesięcy, jednak niekiedy termin może ulec wydłużeniu. Na ewentualne wniesienie skargi zaskarżający ma czternaście dni od wydania decyzji, a na jej rozpatrzenie jest kolejny miesiąc od dnia otrzymania odwołania. Decyzjęzaskarżyć mogą wszystkie strony - inwestor, właściciele sąsiadujących działek, a także inne podmioty, jeśli mają rzeczywisty interes prawny związany z inwestycją.

Kolejna ulica łącząca Ursynów z Wilanowem ma być położona znacznie bardziej na północ niż otwarta niedawno Rosnowskiego:

Pierwsze połączenie otwarte
Ulica Rosnowskiego została otwarta 21 grudnia rano, ale nie dla każdego. - Ulica zostanie otwarta dla pojazdów osobowych z ograniczeniem do 3,5 tony - zapowiadał wcześniej Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

Jak przekazywał wtedy reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, nowa droga od pierwszego dnia po otwarciu cieszyła się dużym zainteresowaniem kierowców i mieszkańców Ursynowa oraz Wilanowa.
I komentarz radnej PIS na FB:
Quote:
Obawiam się, że burmistrz Ursynowa nie wie, o czym mówi. Na posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego w Wilanowie naczelnik Wydziału Architektury poinformowała, że na podstawie decyzji środowiskowej zostanie przygotowany projekt, co trwa zwykle ok. 9 miesięcy, następnie zostanie złożony wniosek o ZRID, na wydanie którego Urząd Miasta ma 3 miesiące. Dodajmy do tego procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych (kolejne 2 miesiące?). Z tych informacji wynika, że budowa Ciszewskiego-bis nie rozpocznie się wcześniej niż na wiosnę 2019 roku. A wg mojej wiedzy środki w WPF-ie są nadal na lata 2020-23.
Z tego zaś, co ja pamiętam, to dzielnica wystąpiła o przesunięcie środków na 2019.

by Piotr-Stettin:
"Gdyby skrzyżować rowerowego kuriera i dostawcę z KFC - powstałoby drogowe zło w czystej postaci (albo przeciętny Rosjanin za kółkiem)."
by dwiegruszki:
"Polskie warunki do używania roweru wręcz zmuszają do olewania przepisów, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zażywania komfortu przynależnego autom."

amiron liked this post
mkrawcz1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2017, 07:51 AM   #3085
mareqm
Registered User

Nie zmieniono cykli sygnalizacji na skrzyżowaniu Drewny z Przekorną. Z Przekornej prawie nikt nie jedzie a Drewny stoi bez sensu. Bardzo jestem ciekawy jak długo to potrwa.
mareqm está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 29th, 2017, 04:11 PM   #3086
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Pozwolenie wodnoprawne na odwodnienie przebudowywanej Bruzdowej:
http://wilanow.pl/attachments/articl..._minskiego.pdf

Bonus: od str. 6 ładny, docelowy branżowy projekt Bruzdowej odc. od Metrycznej do Bogatej/Gratyny

by Piotr-Stettin:
"Gdyby skrzyżować rowerowego kuriera i dostawcę z KFC - powstałoby drogowe zło w czystej postaci (albo przeciętny Rosjanin za kółkiem)."
by dwiegruszki:
"Polskie warunki do używania roweru wręcz zmuszają do olewania przepisów, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zażywania komfortu przynależnego autom."

U1U2U3 liked this post
Old December 29th, 2017, 05:31 PM   #3087
VTec_Pol
Registered User

VTec_Pol's Avatar

Likes (Received): 275

ruchu pieszego czy rowerowego na tym odcinku Bruzdowej wielkiego nie ma, praktycznie znikomy. Plus że robią to przyszłościowo, głównie ze względu na nawierzchnię. Wcześniej czy później teren zostanie zabudowany. Choć jak spojrzy się na początkowy odcinek Bruzdowej (pomiędzy Jarą, a Glebową), gdzie jedynie na chodnikach hula wiatr, zabudowań do policzenia na jednej ręce to wydaje się iż na Zawadach jest kilka innych odcinków wymagających pilniejszej przebudowy (w zakresie chodników i ścieżek).
Ogólnie w ostatnich latach jest i tak progres - Vogla, Zaściankowa, Jara, Bruzdowa, Syta. Nie jest źle.

It's up to all of us, don't be indifferent in your life.
VTec_Pol no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2017, 06:18 PM   #3088
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Chodniki i ścieżka powstają, bo taniej przy okazji budowy jezdni.
A jezdnia w obecnym stanie woła o pomstę do nieba (zwłaszcza odcinek "trelinkowy"). Do tego praktycznie brak pobocza (lub błoto), piesi idący do przystanków/wracający, skąpe oświetlenie i samochody rzadko jadące wolniej niż 80 km/h...

by Piotr-Stettin:
by dwiegruszki:
Old December 29th, 2017, 06:48 PM   #3089
jim77
Jim

jim77's Avatar

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by VTec_Pol View Post

ruchu pieszego czy rowerowego na tym odcinku Bruzdowej wielkiego nie ma, praktycznie znikomy.
A dlaczego tak jest? bo właśnie nie ma chodnika, ścieżki rowerowej i nawierzchni po której dałoby się przejechać rowerem.
Będzie gdzie chodzić i jeździć to będzie ruch.

Stan tej drogi to trzeci świat i ciężko pojąć, dlaczego do tej pory się uchowała w tej formie.

mkrawcz1 liked this post
jim77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2018, 09:10 AM   #3090
Mixiorek
Registered User

Likes (Received): 667

Kolejny samochód na barierach na Korbońskiego. W stronę Kabat, za wiaduktem nad Gąsek, pierwszy dłuższy łuk. Samochód nadal stoi, wcześniej jest trójkąt ale trzeba uważać.

Nie pamiętam czy już pisałem, że Ursynów nie ma już kasy na łatanie dziur. Do momentu przetargu i podpisania umowy wykruszenia będą straszyć.
Mixiorek no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2018, 11:17 AM   #3091
cabal
Registered User

cabal's Avatar

Likes (Received): 138

A ja byłem ostatnio pozytywnie zaskoczony.
Gdzieś przed samą wigilią zgłosiłem zapadniętą studzienkę pod domem przez 19115. Jak wróciłem przed sylwestrem od rodziny - była zrobiona.
Pewnie to inny budżet (w sensie załatwia to właściciel studzienki), ale miłe zaskoczenie.
Old January 7th, 2018, 06:33 PM   #3092
Mixiorek
Registered User

Likes (Received): 667

Dzisiaj lub wczoraj ktoś przejechał rondo na Korbońskiego "na wprost". Latarnia jest ścięta ale dziwią mnie dwa wybite kamienne krawężniki. Nie wiem czym ktoś tak uderzył ale było spektakularnie.
A jutro rano ma być mróź i ruch powinien być już docelowy... ludzie uczą się jeszcze nowej ulicy.

Mam nadzieję, że Fal Bruk skorzysta ze sprzyjającej pogody i ruszy z pracami przy kanalizacji na Relaksowej.

ajbedner, micro-jr liked this post
Mixiorek no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2018, 12:01 AM   #3093
Wolfchen
Registered User

Wolfchen's Avatar

Likes (Received): 1692

Niekoniecznie musiało to być coś wielkiego, ak krawężnik jest źle osadzony, to wystarczy zwykła osobówka, zeby go przesunąć.
Old January 9th, 2018, 10:50 AM   #3094
ZMID Warszawa
Registered User

ZMID Warszawa's Avatar

Likes (Received): 5608

Quote:
Originally Posted by mkrawcz1 View Post
Quote:
Obawiam się, że burmistrz Ursynowa nie wie, o czym mówi. Na posiedzeniu Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego w Wilanowie naczelnik Wydziału Architektury poinformowała, że na podstawie decyzji środowiskowej zostanie przygotowany projekt, co trwa zwykle ok. 9 miesięcy, następnie zostanie złożony wniosek o ZRID, na wydanie którego Urząd Miasta ma 3 miesiące. Dodajmy do tego procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych (kolejne 2 miesiące?). Z tych informacji wynika, że budowa Ciszewskiego-bis nie rozpocznie się wcześniej niż na wiosnę 2019 roku. A wg mojej wiedzy środki w WPF-ie są nadal na lata 2020-23.
Quote:
Originally Posted by mkrawcz1 View Post
Z tego zaś, co ja pamiętam, to dzielnica wystąpiła o przesunięcie środków na 2019.
Może dodam parę słów. Projektant jest już w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej. Przewidujemy, że prace (wraz z uzyskaniem decyzji zrid) zakończy jeszcze w tym roku i że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonawcę. Oczywiście, wiele zależy od tego, czy decyzja środowiskowa zostanie zaskarżona, czy nie. Budowa potrwałaby ok. 16-18 miesięcy. Pieniądze w WPF zarezerwowane są co prawda na lata 2020-2023 (z czego znacząca kwota dopiero na 2023), ale jak będzie potrzeba, to zostaną przesunięte.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, Warszawa
ZMID Warszawa no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:45 PM   #3095
ZMID Warszawa
Registered User

ZMID Warszawa's Avatar

Likes (Received): 5608

Gandhi, zdjęcie od wykonawcy. Warunki gruntowe przy skrzyżowaniu z Pileckiego są takie, że prace ziemne przypominają raczej wykuwanie korytarza kopalnianego niż kopanie.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, Warszawa

kudlaty1983, ikris, Lombat, mpaluchowski liked this post
ZMID Warszawa no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 11:33 PM   #3096
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by ZMID Warszawa View Post
Gandhi, zdjęcie od wykonawcy. Warunki gruntowe przy skrzyżowaniu z Pileckiego są takie, że prace ziemne przypominają raczej wykuwanie korytarza kopalnianego niż kopanie.

A to ciekawe...
rubeus no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 12:33 AM   #3097
dzamondo
Registered User

Likes (Received): 16

Dzisiaj jadąc Korbońskiego na feralnym zjeździe/podjeździe w obie strony zauważyłem zamontowane znaki ograniczenia prędkości do 30km/h.

Wahacz liked this post
dzamondo no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 09:57 AM   #3098
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 714

Quote:
Originally Posted by ZMID Warszawa View Post
Może dodam parę słów. Projektant jest już w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej. Przewidujemy, że prace (wraz z uzyskaniem decyzji zrid) zakończy jeszcze w tym roku i że jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg na wykonawcę. Oczywiście, wiele zależy od tego, czy decyzja środowiskowa zostanie zaskarżona, czy nie. Budowa potrwałaby ok. 16-18 miesięcy. Pieniądze w WPF zarezerwowane są co prawda na lata 2020-2023 (z czego znacząca kwota dopiero na 2023), ale jak będzie potrzeba, to zostaną przesunięte.
A czy w tym roku nie na wyborów samorządowych i nie ma ryzyka zmiany priorytetów?
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 12:16 PM   #3099
bromsky
Registered User

Likes (Received): 951

Quote:
Originally Posted by dzamondo View Post
Dzisiaj jadąc Korbońskiego na feralnym zjeździe/podjeździe w obie strony zauważyłem zamontowane znaki ograniczenia prędkości do 30km/h.
Na jakim odcinku te ograniczenia? Przecież to jakaś paranoja...
bromsky no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 12:50 PM   #3100
dzamondo
Registered User

Likes (Received): 16

Tam gdzie dużemu nachyleniu towarzyszą ostre zakręty, czyli na odcinku ursynowskim od strony odcinka wilanowskiego. W sumie jest w tym pewna logika. Droga dwujezdniowa "ekranowana" w praktyce wielu kierowców skłania do jazdy z prędkością około 70-80 km/h. Taki znak informuje, że jest naprawdę niebezpiecznie i kierowcy zwalniają, choć Ci jadący po raz pierwszy nie wiedzą dlaczego muszą. W sumie wskazane byłoby ustawienie odpowiednich znaków ostrzegawczych: o ostrym zakręcie, dużym nachyleniu drogi.
dzamondo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules