daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 13th, 2018, 03:51 AM   #101
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1421

I tak to TZ z głównej przyspieszonej wyewoluowała do zbiorczej, za to za lasem nie wiadomo dla kogo budujemy Główną. Eh Post prlowskie planowanie...
kaktus no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 13th, 2018, 09:52 AM   #102
intelq
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Lublin: Kolej będzie remontować wiadukt nad ul. Diamentową. Będą utrudnienia
Od najbliższego wtorku kolejarze przystąpią do remontu wiadukt kolejowego nad ul. Diamentową w Lublinie. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Kierowcy poruszający się po ul. Diamentowej w Lublinie od najbliższego wtorku (16 stycznia) będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Będzie się to wiązać z rozpoczynającym się remontem wiaduktu kolejowego nad tą ulicą. Zmieni się organizacja ruchu drogowego.

– Najpierw wykonawca przystąpi do wykonania przewiązek ruchu. Od wtorku przez około tydzień obie jezdnie ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu kolejowego zostaną zawężone o lewe, skrajne pasy ruchu – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Następnie na przemian wyłączane z ruchu będą jezdnie ul. Diamentowej. – Jako pierwsza na około tydzień z ruchu wyłączona będzie jezdnia prowadząca od ul. Diamentowej w stronę ul. Wrotkowskiej. Wówczas ruch obustronny zostanie przeniesiony na sąsiednią jezdnię – wyjaśnia Kieliszek.

Po zakończeniu zadania, prace przeniosą się jezdnię prowadzącą z Wrotkowa w kierunku ul. Krochmalnej. Kolejnym etapem będzie przywrócenie ruchu na obu jezdniach ul. Diamentowej, przy czym dostępnych będzie po jednym pasie ruchu każdej jezdni.

– W trakcie prac przy modernizacji obiektu skrajnia pionowa ul. Diamentowej w tamtym miejscu będzie wynosiła 3,5m – dodaje Kieliszek.
http://spottedlublin.pl/remont-wiadu...entowa-lublin/
intelq no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 01:14 PM   #103
mario1967
Registered User

Likes (Received): 1694

Quote:
Originally Posted by tellchar View Post
wiadukt na skrzyżowaniu Diamentowa - Wrotkowska byłby trudny do wykonania z powodu różnicy poziomów i spodziewanych protestów mieszkańców ul. Medalionów. I kto da na to pieniądze?
Więc dlatego "nigdy".
Czy Diamentowa - Wrotkowska potrzebny jest klasyczny wiadukt? Tam wystarczy jednopasowa estakada nad rondem z kierunku Krochmalnej na Wrotkowską. To samo zresztą dotyczy ronda na JPII przy Statoilu, tam jeden pas na estakadzie w ciągu ulicy z kierunku Filaretów też rozwiązałby problem, zwłaszcza, iż wtedy obecne prawoskręty można byłoby dopuścić dla ruchu wszystkich pojazdów. Miejsce i w jednym i drugim przypadku na takie rozwiązanie jest.

Quote:
Prędzej zgodnie z przewidywaniami @Haveblue ruch przeniesie się w powietrze i żadne wiadukty nie będą potrzebne
@Haveblue jest wielkim fanem technologii, z technicznego punktu widzenia ma pewnie 100% racji. Ale bardzo, bardzo optymistycznie ocenia chęć rozstania się z pieniążkami globalnych koncernów motoryzacyjnych i petrochemicznych. 20 lat - nie wierzę, 50 - może, w szczególnie korzystnym zbiegu okoliczności
Przypomnę tylko - od jakiego czasu dostępna jest technologia samochodów elektrycznych? Od kiedy miało obowiązywać w Kalifornii prawo "zero emisji"
I co mamy?
mario1967 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 02:39 PM   #104
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2667

Koncerny samochodowe nie będą na nikogo czekać, tylko same stworzą swoje modele i będą je z powodzeniem sprzedawać. Obecne rynek czeka już tylko na odpowiednio pojemne baterie i tyle ...

.... a lobby przemysłu elektronicznego jest na tyle duże że poradzi sobie z przemysłem petrochemicznym (wszakże i po erze samochodów spalinowych nadal będą mieli co komu sprzedać - choćby w ogrzewnictwie)

Przypomnijmy tylko co ja prognozowałem: początek przenoszenia się komunikacji indywidualnej w powietrze jeszcze przed końcem tej dekady. Zasadniczo to się dzieje już. Może nie tak, jak to żeśmy sobie wszyscy wyobrażali, ale już tak się dzieje:

Następnie wróże, że przed końcem kolejnej dekady, oki, może trochę później - w okolicach 2035 drogi zaczną w związku z tym pustoszeć.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 03:07 PM   #105
mario1967
Registered User

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
początek przenoszenia się komunikacji indywidualnej w powietrze jeszcze przed końcem tej dekady. Zasadniczo to się dzieje już. Może nie tak, jak to żeśmy sobie wszyscy wyobrażali, ale już tak się dzieje:
Z tym się zgadzam

Zapowiedź Airbusa o uruchomieniu systemu do 2027 roku

polski skuter, który miał trafić do sprzedaży już z końcem ubiegłego roku (nie wiem czy trafił)

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Następnie wróże, że przed końcem kolejnej dekady, oki, może trochę później - w okolicach 2035 drogi zaczną w związku z tym pustoszeć.
z tym się nie zgadzam, bo jest jeszcze coś takiego jak cena

ja prognozuję, że wiadukt Diamentowa - Krochmalna będzie służył jeszcze długo, długo, długo....

mam nadzieję, że dożyjemy, aby się przekonać
Old January 13th, 2018, 03:53 PM   #106
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 776

Quote:
Originally Posted by tobrze View Post
Na koniec - guglałem i nie wyguglałem - @Stepping stone napisał, że nasze tytułowe skrzyżowanie umożliwi budowę POŁUDNIOWEJ LL80.
Proszę zatem o info gdzie ona miałaby biec. Wzdłuż Wyżynnej i potem w tym wąwozie i wzdłuż torów pkp?
Pytam, bo znam ludzi, którzy mieszkają tam z powodów "widok na las, wąwóz, cisza".
Ludzie chcą jeździć po szybkich drogach, szerokich, ale jak mają one powstać pod ich oknamoi to sami wiecie
sam do tych ludzi należę co widok na las i cisza ściągnęły ich na osiedle i nie jestem w mniejszości. To jest coś dla mnie bezcennego, a jak komuś przeszkadza to niech się wyprowadzi w inne miejsce, dużo w Lublinie jest bloków zlokalizowanych bardzo blisko dróg i dobrej komunikacji. Zawsze trochę denerwuje brak normalnej komunikacji miejskiej, ale to nie znaczy, że chcę mieć drogę pod lasem. Po powrocie na osiedle np. z Wolskiej zawsze można głęboko odetchnąć i odpocząć. Tak samo jak jestem przeciwny przebudowie Bursztynowej wg. dzisiejszych lubelskich standardów, będących de facto standardami lat 70 i 80 na zachodzie, czyli szybko i szeroko. A Bursztynowa to chyba jedyna ulica o takim natężeniu ruchu, gdzie piesi i kierowcy nawzajem się nie atakują. Jest wolno i spokojnie, ale płynnie. Skrzyżowania równorzędne i wyniesione przejścia wszystko same regulują. I nie potrzeba świateł na przejściach jak np. na Kruczkowskiego.
A pozostając w temacie: żałuję, że przy obecnym szaleństwie stawiania sygnalizacji na każdym skrzyżowaniu gdzie się da, nie postawiono świateł na obecnie przebudowywanym. Ciekawe, czy wtedy potrzebny by był wiadukt, żeby zapewnić bezpieczeństwo i normalny przejazd. Ludzie chcą poprawy i to jest naturalne, bo akurat tam są problemy, spowodowane często brakiem przestrzegania ograniczenia prędkości.

--------------------------

"Kiedy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna' - Erazm z Rotterdamu m.in. o Górkach Czechowskich i SPP w Lublinie.
reig no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 04:28 PM   #107
tellchar
Registered User

Likes (Received): 471

Właśnie z powodu protestów mieszkańcó i dość wysokich kosztów budowy przewiduję, że z całej TZ powstanie tylko droga Granitowa - Filaretów do obsługi Lublina Zachodniego. Ewentualnie jeszcze fragment od tytułowego skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa do Nadbystrzyckiej.

Quote:
Originally Posted by kaktus View Post
I tak to TZ z głównej przyspieszonej wyewoluowała do zbiorczej, za to za lasem nie wiadomo dla kogo budujemy Główną. Eh Post prlowskie planowanie...
Jak to nie wiadomo dla kogo? No podobno jest zapotrzebowanie społeczne na południową obwodnicę Lublina. Nie bardzo wiadomo, kto miałby nią jeździć i czy prognozowany ruch uzasadnia budowę takiej drogi w takiej klasie, ale zapotrzebowanie jest
Old January 13th, 2018, 05:21 PM   #108
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie
Likes (Received): 2234

Quote:

Właśnie z powodu protestów mieszkańcó i dość wysokich kosztów budowy przewiduję, że z całej TZ powstanie tylko droga Granitowa - Filaretów do obsługi Lublina Zachodniego. Ewentualnie jeszcze fragment od tytułowego skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa do Nadbystrzyckiej.
No właśnie z powodów mieszkańców to raczej będzie (jeśli powstanie) zwykła mała ulica, a nie czteropasowa, żadna część większej trasy od tytułowego skrzyżowania do Kraśnickiej czy gdzie tam ona ma biec. Jeśli powstanie, bo nie wróżę tej inwestycji...
Jeno pytanie czy nasi drogowcy potrafią zbudować małą, zwykła ulicę, bo najchętniej to budują wielkie trasy z wiaduktami itp
No i pozostaje problem taki, że JP2 jest u kresu swoich możliwości i co? W internetach ludzie wypisują, że trzeba poszerzać. I to nie jest żart.
tobrze no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 07:39 PM   #109
mario1967
Registered User

Quote:
No właśnie z powodów mieszkańców to raczej będzie (jeśli powstanie) zwykła mała ulica, a nie czteropasowa, żadna część większej trasy od tytułowego skrzyżowania do Kraśnickiej czy gdzie tam ona ma biec. Jeśli powstanie, bo nie wróżę tej inwestycji...
a ja odwrotnie, wróżę, że powstanie i to jako czteropasowa właśnie
z tym zastrzeżeniem, że jednojezdniowa i z buspasami.
W związku z faktem, że drogi osiedlowe będą dochodziły do niej tylko z jednej strony i rzeźba terenu jest sprzyjająca, to będzie pierwszą ulicą w Lublinie wybudowaną jako droga bezkolizyjna (na całym odcinku wzdłuż torów).

Quote:
No i pozostaje problem taki, że JP2 jest u kresu swoich możliwości i co? W internetach ludzie wypisują, że trzeba poszerzać. I to nie jest żart.
nie jest u kresu możliwości, a przynajmniej nie w sensie ilości pasów.
Dodanie dodatkowych pasów niewiele zmieni, a i to nie na długo.
Wybudowanie przedłużenia Zana do Zemborzyckiej pewnie na obecną chwilę mocno odciążyłoby odcinek od Wrotkowskiej do Filaretów, ale dalej do ronda z AK i tak byłoby to samo co teraz, o ile nie jeszcze gorzej.
Old January 14th, 2018, 11:33 AM   #110
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie
Likes (Received): 2234

Quote:
Originally Posted by mario1967 View Post
a ja odwrotnie, wróżę, że powstanie i to jako czteropasowa właśnie ...

nie jest u kresu możliwości, a przynajmniej nie w sensie ilości pasów.
Dodanie dodatkowych pasów niewiele zmieni, a i to nie na długo.
No ale napisano tutaj

Quote:
Originally Posted by Stepping-stone View Post
Bywały w tym miejscu nawet takie wyniki pomiarów w latach ubiegłych. Generalnie ciąg ulic Diamentowa - Krochmalna - Jana Pawła II osiąga powoli kres swoich możliwości, przynajmniej w godzinach największego natężenia ruchu.Trzeba przy tym pamiętać że nieustannie trwa rozwój budownictwa wielorodzinnego na Węglinku a w bliskiej perspektywie po udrożnieniu połączenia Dywizjonu 303 - Wrotkowska trafią tu kolejne duże potoki ruchu.
I na tej podstawie napisałem, że JP2 jest u kresu swoich możliwości.

Oczywiście nie będę się spierać czy ta południowa LL80 powstanie czy nie Chodzi mi o to, że nie będzie łatwo. @Reig zawiąże stowarzyszenie "cisza nad bursztynową" i się przypnie łańcuchem do jakiejś betoniarki
Większość ludzi tam kupiła mieszkania, bo właśnie ta cisza. Oni łatwo nie pozwolą na budowę 4 pasmowej ulicy w tym wąwozie. Tak mi się wydaje. Dodatkowo - tam mieszkają ludzie wykształceni, zamożni, znają prawo, nie boją się urzędów itp.

Ciekawi mnie jak drogowcy będą rozwiązywać te problemy. Wspomniane "internety" - czyli ludzie - piszą, że trzeba poszerzać.
Zabawny komentarz czytałem o Kraśnickiej. Że trzeba poszerzać, bo korki. No właśnie zbudowano zachodnią obwodnicę, żeby na Kraśnickiej było luźno. I co? Drugą obwodnicę musimy zbudować?
Zapotrzebowanie jest na szerzej i szybciej. A wydaje się to być zbyt drogie i nierealne - brak miejsca, kasy, brak logiki itp.

Last edited by tobrze; January 14th, 2018 at 11:42 AM.
tobrze no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 07:03 PM   #111
Michu25
Registered User

Michu25's Avatar

Likes (Received): 642

Tylko, że droga pod lasem była planowana od dawna i każdy kupujący tam mieszkanie powinien wiedzieć, że ta droga prędzej czy później będzie musiała powstać. Widzę tu duża analogię do sytuacji gdzie ludzie kupili mieszkania przy torze Lublin, a potem doprowadzili do jego likwidacji.

deyott, michal13 liked this post
Michu25 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 07:40 PM   #112
mario1967
Registered User

Quote:
Zabawny komentarz czytałem o Kraśnickiej. Że trzeba poszerzać, bo korki. .
ale po co poszerzać, skoro nie w ilości pasów tkwi problem. Można zwęzić do jednego pasa, byle ruch w ciągu głównym był bezkolizyjny i nie będzie żadnego korka. Choć oczywiście główne ulice w mieście nie powinny mieć jednego pasa, ze względu na łatwość zablokowania na nich ruchu przez okazjonalne zdarzenia, typu awarie, stłuczki itp. Ruch w ciągu Kraśnickiej jednak chyba nigdy nie będzie bezkolizyjny, bo o ile pamiętam przy przedłużaniu Głębokiej ma nad nią, a w ciągu Kraśnickiej powstać wiadukt, tak aby to właśnie jazda Głęboką była bezkolizyjna.

Ponieważ jeżdżę Kraśnicką od 20 lat kilkanaście razy dziennie, o różnych porach, to mogę stwierdzić zdecydowanie, iż w porównaniu do np. 2-3 lat wstecz korki są nieporównanie mniejsze. Jest to na pewno efekt obwodnicy.
Jestem dodatkowo przekonany, iż po oddaniu przedłużenia BMC sytuacja na Kraśnickiej ulegnie jeszcze raz radykalnej poprawie. Nie wiem, czy od maja będą tam w ogóle jakiekolwiek trudności z przejazdem. Choć jest pewien problem wynikający z braku zjazdu z ronda pniaka na Aleję Warszawską, co wymusza na kierowcach jadących w tamtym kierunku korzystanie z Alei Kraśnickiej niestety. Uważam to za poważny błąd, bo to właśnie tych kierowców najłatwiej byłoby "zdjąć" z Kraśnickiej, ze względu na fakt, iż przez przedłużenie BMC mieliby nie tylko szybciej, ale i krócej.

Haveblue liked this post
Old January 14th, 2018, 11:15 PM   #113
reig
FRL

reig's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michu25 View Post
Tylko, że droga pod lasem była planowana od dawna i każdy kupujący tam mieszkanie powinien wiedzieć, że ta droga prędzej czy później będzie musiała powstać. Widzę tu duża analogię do sytuacji gdzie ludzie kupili mieszkania przy torze Lublin, a potem doprowadzili do jego likwidacji.
to prawda i będąc konsekwentnym w swoich podglądach, dotyczących ludzi kupujących mieszkania a później narzekających np. na tor wyścigowy, nie będę walczył do upadłego przeciwko drodze. Chociaż zdecydowanie jestem jej przeciwny i zawsze będę tłumaczył, że jej koszt pozaekonomiczny jest ogromny. Więc to:
Quote:
@Reig zawiąże stowarzyszenie "cisza nad bursztynową" i się przypnie łańcuchem do jakiejś betoniarki
się raczej nie spełni

--------------------------

"Kiedy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna' - Erazm z Rotterdamu m.in. o Górkach Czechowskich i SPP w Lublinie.

Michu25, deyott liked this post
Old January 15th, 2018, 11:00 AM   #114
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 208

Quote:
@tobrze

Zacznijmy od tego, że ja nie mĆ³wię, że tam są potrzebne jakiekolwiek wiadukty. Ale odpowiadając na Twoje pytanie: Jak to co dalej? Trasa W-Z. Przecież ciąg LL'80 - Al. Unii - Tysiąclecia - Solidarności to obecnie naturalna obwodnica śrĆ³dmieścia i Starego Miasta. Po wybudowaniu BMC razem z AK i JP II będą stanowiły pełny ring. Moim zdaniem ten ring będzie w większym stopniu spełniał funkcje obwodnicy międzydzielnicowej niż obecnie lansowana koncepcja Wrotkowska - Dywizjonu 303 - Krańcowa, gdzie będzie w sumie prawie 10 sygnalizacji świetlnych. (nie to żebym był przeciwnikiem budowy przedłużenia Wyścigowej, co to, to nie )
Poza tym nie rozumiem, dlaczego uprzywilejowaną relacją musi być zawsze relacja W-Z, skoro w Lublinie istnieje problem z relacjami PĆ³łnoc - Południe. Już tak na logikę można by było przyjąć, że skoro przebudowa skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa jest finansowana oficjalnie w ramach budowy nowego ciągu DW 835 przez miasto, to wiadukt powinien być właśnie w ciągu przyszłej DW. Czyli LL'80 - Diamentowa. O ile w ogĆ³le jakieś wiadukty są tam potrzebne.

No i trzeba przyjąć, że nigdy nie będzie wiaduktĆ³w na skrzyżowaniu JP II - Nadbystrzycka, ani Wrotkowska - Diamentowa, więc wiadukty na skrzyżowaniu Krochmalna - Diamentowa będą odosobnione na trasie obwodnicy. Ta koncepcja się nie broni. Tym bardziej że budowa Trasy Zielonej w jakiejkolwiek formie jest bardzo mglista. Być może takiej trasy nie będzie. I jak wĆ³wczas wytłumaczyć planowane wiadukty w ciągu Diamentowa - JPII?
Al. Tysiąclecia i UL to część obwodnicy Śródmieścia, która powstała z pozostałości po koncepcji tras W-Z i N-S, zaplanowanymi w latach 60-70 ub. wieku dla ruchu tranzytowego przez miasto. Obecnie, tranzyt jest na obwodnicy "S" więc rola tych ulic spadła do rangi dróg miejskich, ale ich parametry 2x3 są przewymiarowane w stosunku do ulic zamykających od południowego-zachodu mały ring wokół Śródmieścia i nigdy nie będzie możliwe uzupełnienie go do parametrów 2x3, chyba że tunelem Sowińskiego i poszerzeniem Muzycznej i Głębokiej, co zostało chyba definitywnie odrzucone . LL80 nie jest i nie będzie częścią obwodnicy śródmiejskiej, lecz elementem relacji N-S przecinającym centrum miasta, więc zwiększającym potoki w Śródmieściu. Wobec powstania, po oddaniu reszty BMC i Wyścigowej, obwodnicy międzydzielnicowej, preferowanym kierunkiem będzie ruch omijający Śródmieście a nie drogi zbiorcze w kierunku zamku, stąd wiadukty wzdłuż Krochmalnej-Diamentowej a nie LL80-Diamentowa. Nie wyklucza to wyboru krótszej trasy z Wrotkowa na Kalinowszczyznę przez LL80-UL, ale nie stanowi podstawy do zmiany kierunku uprzywilejowania z W-Z na N-S na tym skrzyżowaniu.
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 01:48 PM   #115
reig
FRL

reig's Avatar

Quote:
Originally Posted by j23kloss View Post
Wobec powstania, po oddaniu reszty BMC i Wyścigowej, obwodnicy międzydzielnicowej, preferowanym kierunkiem będzie ruch omijający Śródmieście a nie drogi zbiorcze w kierunku zamku, stąd wiadukty wzdłuż Krochmalnej-Diamentowej a nie LL80-Diamentowa. Nie wyklucza to wyboru krótszej trasy z Wrotkowa na Kalinowszczyznę przez LL80-UL, ale nie stanowi podstawy do zmiany kierunku uprzywilejowania z W-Z na N-S na tym skrzyżowaniu.
tego fragmentu trochę nie rozumiem. Mając 2x3 LL80 i potem UL, nigdy nie pojadę w stronę północno wschodnia miasta naokoło przez Wrotkowska i Krańcową. Pogrom świateł jest i na jednej i na drugie drodze. Wybór lepszej, krótszej i szerszej trasy jest naturalny.

tellchar liked this post
Old January 15th, 2018, 02:11 PM   #116
j23kloss
Registered User

Likes (Received): 208

Quote:
Originally Posted by reig View Post
tego fragmentu trochę nie rozumiem. Mając 2x3 LL80 i potem UL, nigdy nie pojadę w stronę północno wschodnia miasta naokoło przez Wrotkowska i Krańcową. Pogrom świateł jest i na jednej i na drugie drodze. Wybór lepszej, krótszej i szerszej trasy jest naturalny.
Nie doczytałeś do końca
Quote:
Nie wyklucza to wyboru krótszej trasy z Wrotkowa na Kalinowszczyznę przez LL80-UL, ale nie stanowi podstawy do zmiany kierunku uprzywilejowania z W-Z na N-S na tym skrzyżowaniu.
Kierunek uprzywilejowany na skrzyżowaniu to ten na którym buduje się wiadukty aby przejechać nad nim bezkolizyjne i w tym przypadku jest to kierunek W-Z czyli obwodnica międzydzielnicowa a nie N-S, czyli trasa przez Śródmieście.
j23kloss no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 07:22 PM   #117
tellchar
Registered User

Likes (Received): 471

OK, wszystko jasne, tylko że te wiadukty na ten moment są tam niepotrzebne. I niewiadomo, czy kiedykolwiek będą. Z tej perspektywy sensowniej byłoby wydać te pieniądze na dokończenie przedłużenia LL'80 do Krochmalnej.
Old Yesterday, 07:42 PM   #118
brodzio
Registered User

brodzio's Avatar

Likes (Received): 466

Tylko, że LL'80 nie jest częścią DW835 i nie można podpiąć jej pod zewnętrzne finansowanie.
brodzio no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:39 PM   #119
mario_92
Registered User

Likes (Received): 942

Tak piszecie jakby przedłużenie LL '80 do Krochmalnej / Diamentowej było niepewne. A w zasadzie dofinansowanie na to zadanie jest przesądzone. W tym roku będzie wykonany projekt i dokumentacja. Budowa ma być 2020-2021.

Last edited by mario_92; Yesterday at 11:11 PM.
mario_92 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:00 PM   #120
brodzio
Registered User

brodzio's Avatar

Likes (Received): 466

chodziło mi o to, że budowy LL'80 nie można podpiąć pod zewnętrzne dofinansowanie przebudowy DW835
brodzio no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin

Thread Tools

Posting Rules