daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 12th, 2018, 01:27 PM   #81
kofey
Registered User

Likes (Received): 238

Quote:
Originally Posted by tobrze View Post
No są dwupasmówki. Jako drogi żółte, krajowe tranzytowe często. U nas masz JP2 jako osiedlowa ulica 6 pasmową. Prawdziwą autostradę.

Zabawa mnie wciągnęła. Zrobiłem sobie 4 strzały takich ringów o których piszesz. Wszystko drogie żółte, główne, krajowe przelotówki. Ważniejsze niż JP2

Francja, miasta podobnej wielkości lub większe od L.

I osiedlowa uliczka w Lublinie

Nie zrobią tak z jednego powodu. Postawiony wiadukt byłby nie używany. Nie ma ani południowej, ani północnej nitki LL80. O ile uważam, że tą północną nitkę zrobią. Jest już zaczęta od stadionu, będzie jeszcze finansowanie z UE. Dadzą radę. Ale południową nitka LL80 to science fiction. To raczej nie powstanie.

Uważam, że budujemy infrastrukturę zbyt wielką, zbyt drogą jak na skalę miasta. Takie ulice jak my budujemy, to na zachodzie mają miasta dużo większe niż Lublin. To wszystko będzie kosztować bardzo dużo w utrzymaniu. Im więcej tych wiaduktów mamy, tym drożej będzie to utrzymać. Na nowe inwestycje po prostu nie starczy pieniędzy. A jeszcze trzeba będzie spłacać długi...
Pracowałem w UK ostatnio troszkę. Doszedłem do wniosków, że my w Polsce mamy już lepszą infrastrukturę drogową od Brytyjczyków, ale korki mamy większe.
To co teraz robisz to jest czysta demagogia. Aż się niedobrze robi. Mam Ci zacząć wrzucać zdjęcia, Bocianiej, Bursztynowej, Jana Sawy, Wajdeloty itd? Czego to ma niby dowodzić? Ze u nich przez miasto mają drogi krajowe? Jak puszczanie ruchu krajowego przez miasto ma niby ograniczać ruch samochodow? (tym bardziej że samych uliczek o których piszesz jest tam na oko dużo więcej niż w Lbn). Przecież to jest jawne zaprzeczenie tego podejścia. Serio pieprzednie o 8 pasmowej JPII, o budowaniu JPII ver2 pod lasem sobie daruj, albo wskaż gdzie o tym napisałem. Skupiasz się na drogach i ich szerokości, a ja mam zamiar trzymać się tematu wątku, czyli skrzyżowania Diamentowa/Krochmalna. Chcesz pisać o transporcie ogólnie? To zapraszam do KHP, tutaj zamierzam się skupiać na tym dokładnie jednym skrzyżowaniu. A serio jak zaczniesz jeszcze raz napieprzać o autostradach, 3 pasmowej jp2 jako uliczce osiedlowej to serio ja kończe dyskusję, bo ze ślepą demagogią nie da się rozmawiać.

Tak to miasto zostało wybudowane i zaprojektowane, że w tym miejscu zbiega się wiele ciągów i omawiane skrzyżowanie wskazuje że będzie ich więcej. Chcesz to zmienić? Wyburzaj osiedla, twórz nową siatkę węższych, wydolnych ulic, będzie git. Tylko co z kasą? Ja nie twierdzę, że pieniędzy się w Lublinie nie marnuje, ale wystarczyłoby chociażby zmniejszyć szerokość pasów z 3,5m stosowanych obecnie i zdjęcia tych Twoich lubelskich autostrad wyglądałyby identycznie jak w linkowanym wcześniej mieście. Jedyna różnica, bo dwupasmówkii jak widzę mają, na tych dwupasmówkach normalne węzły a nie tylko wiadukt z rondem. No i mają rozbudowany system komunikacji miejskiej i mam nadzieję że my też taki będziemy mieć. Myślisz że jestem zwolennikiem autostrad przez miasto, że popieram takie pomysły jak wiadukt przy targach, tunele pod racławickimi, węzły Głęboka/Filaretów? Odpowiedź brzmi nie. Jak nie wierzysz to szukaj starszych moich postów. Wszystko to dla mnie marnowanie kasy, nie mogę się doczekać buspasów na Lipowej Racławickich, Krakowskiego tylko dla KM itd. Ale z drugiej strony nie jestem ślepy i widzę co się dzieje chociażby na omawianych osiedlach na Porębie.

Choćbyś zamienił wszystkie drogi w centrum na buspasy, to się ludzie z takich osiedli nie przesiądą do km, bo mają do niej słaby dostęp na swoich osiedlach. Do przystanków po kilkanaście minut, bo ta jeździ obrzeżami osiedla, przez osiedle znowu nie przejedzie, bo nie ma którędy. Ci ludzie zawsze wybiorą samochód. Droga pod lasem może to zmienić (jeszcze raz piszę, nie musi to być nawet 2x2, ale Ty mi pewnie i tak zaraz wyskoczysz z JPII bis), ale gdzieś ona z tego osiedla musi wyjechać. Akurat się składa że wypadnie na to miejsce, i nawet jak na wiadukcie ma stać sobie sznureczek, to niech sobie stoi. Przynajmniej na dole ten autobus i kilka innych samochodów przy okazji, przejedzie sobie wiele szybciej w stronę dworca i centrum z Poręby.

W tej chwili problem Lublina (nie wiem czy ogarniesz, bo znów piszę o konkretach, a nie pięknych ideach i teoretycznym pierdololo), polega na tym, że przez samo centrum jest przepychany ruch międzydzielnicowy. Możesz to sobie policzyć licząc liczbę pasów z Czubów na Czechów i to jak duże część z nich przechodzi przez centrum (jak się zastanowisz, to ogólnie wcale tych pasów dużo nie ma). Właśnie przez ten jeden fakt, centrum Lublina nie da się zamknąć na ruch indywidualny. Zarówno BMC, jak i LL80 będą mogły to zmienić i umożliwią np wyłączenie krakowskiego na ruch indywidualny. I wtedy komunikacja szybko, prostą drogą i przez centrum, a jak koniecznie musisz samochodem to licz się z tym że naokoło i dłuższą drogą.

Nawet te cudowne miasta zachodu, pomimo swojej świetnej komunikacji miejskiej ze zwykłych dróg nie zrezygnowały. Patrząc na mapę a nie shoty ze sv to tych osiedlowych uliczek jest od zaj...ania. Dwupasmówki są (no ale to drogi krajowe, ludzie z miasta pewnie nawet nimi nie jeżdżą ) i wszystko jest zorganizowane podobnie jak u nas. Tylko u nas całość po prostu jeszcze nie jest gotowa i domknięta, tam tak. Tylko czytając to forum to w Lublinie poroniony pomysł wiaduktu nad Dworcową stał się wodą na młyn i teraz każdy już wiadukt, choćby nie wiem gdzie był zlokalizowany i w jakim celu budowany będzie tragedią i marnotrastwem. Tak samo jak buspas na JPII stał się koronnym argumentem za nie budowaniem buspasów w centrum.

wkrety_mocujace, tobrze liked this post
kofey no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 12th, 2018, 01:39 PM   #82
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie
Likes (Received): 2234

Ależ oczywiście to nie jest porównanie celowe. To były takie ad hoc "zjazdy" na gugiel mapie na ziemię, żeby zobaczyć (choć akurat po Bordeaux w zeszłym roku jeździłem troszkę).
Faktycznie to bardziej Kunieckiego czy Głęboka w naszych realiach, choć tam to ma rangę drogi żółtej i głównej obwodnicy centrum.
Lepszy przykład tej polskiej gigantomanii infrastrukturalnej:
Ścisłe centrum Wrocławia. Trasa przecinająca centrum, rozdzielająca je na dwie cześci. Straszna, brzydka, okrutnie dewastująca miasto. Wyglądająca jak autostrada.
Nie dość, że autostrada to jeszcze tory tramwajowe wyglądające jak centralna magistrala kolejowa. Płoty, barierki, zasieki, brak drutów kolczastych. Nie mam nic do tramwajów, ale ich torowiska mogą wyglądać nie jak linie superszybkiej TGV.
Jeszcze się zapytam gdzie jest przejście dla pieszych tutaj? Napisałbym cytatem "najbliższe przejście dla pieszych we Wrocławiu, ale sobie strzelę w stopę"

Nieludzka przestrzeń dla mnie. Każdy ocenić może po swojemu W Lublinie takim przykładem są dwie autostrady nazywane dla zmyłki alejami. Alej solidarności unii lubelskiej. Obleśne, zbyt szybkie autostrady w mieście. Gówno nie aleje. Aleje mają drzewa, są spokojniejsze - na same słowo "aleja" człowiek myśli o spacerze. Weź kulson spaceruj po tych "alejach".
Mi się to nie podoba i dlatego nie jestem zwolennikiem budowy kolejnych takich monstrualnych rozwiązań. Jak pokazują przykłady miast zachodnich da się żyć bez takich tworów.
Jak pokazują przykłady z Polski takie potwory wcale nie rozwiązują problemu korków.

Last edited by tobrze; January 12th, 2018 at 01:49 PM.
tobrze no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 01:55 PM   #83
Stepping-stone
Registered User

Likes (Received): 92

Ten wątek nosi nazwę [Lublin] Przebudowa skrzyżowania Krochmalna-Diamentowa, infrastruktura drogowa Wrocławia i Bordeaux nie jest jego tematem.
Stepping-stone no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 01:59 PM   #84
kofey
Registered User

Likes (Received): 238

@tobrze
Z tym się akurat zgadzam, al Tysiąclecia i Solidarności to najgorsze co mogło spotkać nasze miasto. No ale niestety jest i przy tym układzie jaki jest nie bardzo da się coś z tym zrobić. Przykłady miast zachodznich oczywiście ładne i wiele Lubelskich ulic dałoby się ucywilizować, ale tak jak i na zachodzie gdziesz szersze trasy i jakieś wiadukty też będą. Ot, dla mnie skrzyżowanie Krochmalna i Diamentowa patrząc na to jak całość wygląda po prostu jest miejscem, gdzie tego typu inwestycja nie jest jakoś niesamowicie oderwana od rzeczywistości.
kofey no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 02:01 PM   #85
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Location: Warszawa/Lublin/OstrówMaz./Płock/West Sussex/Toruń/Działy Grabowieckie

dobrze, to wrzuć jakieś ciekawe zdjęcia z budowy, może jakiś dźwig czy betoniarkę

Ostatni przykład gigantomanii polskich drogowców

Główna droga łącząca centrum Brighton z autostradą

osiedlowa ulica w Polsce
Old January 12th, 2018, 03:33 PM   #86
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

Quote:
Originally Posted by kofey View Post
@tobrze
Z tym się akurat zgadzam, al Tysiąclecia i Solidarności to najgorsze co mogło spotkać nasze miasto. No ale niestety jest i przy tym układzie jaki jest nie bardzo da się coś z tym zrobić. Przykłady miast zachodznich oczywiście ładne i wiele Lubelskich ulic dałoby się ucywilizować, ale tak jak i na zachodzie gdziesz szersze trasy i jakieś wiadukty też będą. Ot, dla mnie skrzyżowanie Krochmalna i Diamentowa patrząc na to jak całość wygląda po prostu jest miejscem, gdzie tego typu inwestycja nie jest jakoś niesamowicie oderwana od rzeczywistości.
a/ Fakt, Krochmalna i okolica to zadupie i mogą sobie ten wiadukt budować. Pięć wiaduktów. Niewiele on pomoże, ale szpecić nie będzie.

b/ Myślę jednak, że gdyby za komuny nie powstały "aleje" solidarności i tysiąclecia to dziś by nasi drogowy je zbudowali. Bo cała moje tu dyskusja, to jakaś tam próba pokazania, że drogowcy nasi uwielbiają gigantomanię. Szkoda, bo to niepotrzebne jest często.
Zadaje się pierwotny projekt Sowińskiego to było wycięcie wszystkich drzew i zrobienie kolejnej autostrady w mieście.
Old January 12th, 2018, 03:38 PM   #87
mario1967
Registered User

Likes (Received): 1694

Quote:
Originally Posted by kofey View Post
dla mnie skrzyżowanie Krochmalna i Diamentowa patrząc na to jak całość wygląda po prostu jest miejscem, gdzie tego typu inwestycja nie jest jakoś niesamowicie oderwana od rzeczywistości.
obawiam się, iż w przeciwieństwie do Ciebie wielu ludzi dorzuci nowy wiadukt w ciągu Diamentowa-Krochmalna do wiaduktu nad Dworcową jako kolejny przykład gigantomanii. Bo przecież samochody na wiadukcie po jego wybudowaniu dalej będą stały w korku, nie?
mario1967 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 04:20 PM   #88
Stepping-stone
Registered User

ul. Diamentowa w Lublinie – czasowa organizacja ruchu
Quote:
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że w dniu 16 stycznia br. ( wtorek ) od godz. 8.00 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu kolejowego. Wprowadzone zostaną zawężenia obu jezdni poprzez zajęcie lewych pasów ruchu. Powyższa zmiana czasowa jest niezbędna z uwagi na wykonywane przewiązki w wyspie dzielącej jezdnię. Utrudnienia w ruchu potrwają około jednego tygodnia.
http://www.zdm.lublin.eu/?p=4444
Old January 12th, 2018, 04:22 PM   #89
tellchar
Registered User

Likes (Received): 471

@tobrze
Ul. JP II nie jest ulicą osiedlową, lecz międzydzielnicowa. Osiedlowa to jest Wallenroda czy Bursztynowa. Bądźmy poważni z tymi porównaniami.
Quote:
Originally Posted by j23kloss View Post
Od czegoś trzeba zacząć. Na Solidarności zaczęto od wiaduktu Poniatowskiego kilkadziesiąt lat temu, który wtedy też wydawał się bezsensowny. Na skrzyżowaniu Diamentowa-Krochmalna największe natężenie ruchu jest właśnie na tym kierunku, gdzie mają być wiadukty i tak pozostanie bo to trasa obwodnicy międzydzielnicowej. "Autostrada" wzdłuż torów i wiadukt na kierunku LL80 kierowałby tylko ściek samochodowy pod zamek... i co dalej?
Zacznijmy od tego, że ja nie mówię, że tam są potrzebne jakiekolwiek wiadukty. Ale odpowiadając na Twoje pytanie: Jak to co dalej? Trasa W-Z. Przecież ciąg LL'80 - Al. Unii - Tysiąclecia - Solidarności to obecnie naturalna obwodnica śródmieścia i Starego Miasta. Po wybudowaniu BMC razem z AK i JP II będą stanowiły pełny ring. Moim zdaniem ten ring będzie w większym stopniu spełniał funkcje obwodnicy międzydzielnicowej niż obecnie lansowana koncepcja Wrotkowska - Dywizjonu 303 - Krańcowa, gdzie będzie w sumie prawie 10 sygnalizacji świetlnych. (nie to żebym był przeciwnikiem budowy przedłużenia Wyścigowej, co to, to nie )
Poza tym nie rozumiem, dlaczego uprzywilejowaną relacją musi być zawsze relacja W-Z, skoro w Lublinie istnieje problem z relacjami Północ - Południe. Już tak na logikę można by było przyjąć, że skoro przebudowa skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa jest finansowana oficjalnie w ramach budowy nowego ciągu DW 835 przez miasto, to wiadukt powinien być właśnie w ciągu przyszłej DW. Czyli LL'80 - Diamentowa. O ile w ogóle jakieś wiadukty są tam potrzebne.

No i trzeba przyjąć, że nigdy nie będzie wiaduktów na skrzyżowaniu JP II - Nadbystrzycka, ani Wrotkowska - Diamentowa, więc wiadukty na skrzyżowaniu Krochmalna - Diamentowa będą odosobnione na trasie obwodnicy. Ta koncepcja się nie broni. Tym bardziej że budowa Trasy Zielonej w jakiejkolwiek formie jest bardzo mglista. Być może takiej trasy nie będzie. I jak wówczas wytłumaczyć planowane wiadukty w ciągu Diamentowa - JPII?

Last edited by tellchar; January 12th, 2018 at 04:49 PM.
tellchar no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 05:19 PM   #90
mario1967
Registered User

Quote:
Originally Posted by tellchar View Post

No i trzeba przyjąć, że nigdy nie będzie wiaduktów na skrzyżowaniu JP II - Nadbystrzycka, ani Wrotkowska - Diamentowa, więc wiadukty na skrzyżowaniu Krochmalna - Diamentowa będą odosobnione na trasie obwodnicy.
Budowa wiaduktu właśnie w ciągu ringu, a nie DW 835 świadczy raczej o czymś innym. Oczywiście zdjęcie z ronda najbardziej obciążonej relacji to też wytłumaczenie takiej a nie innej decyzji. Ale pisząc nigdy musiałeś się na czymś opierać, mnie ciekawi na czym?
Old January 12th, 2018, 05:24 PM   #91
Stepping-stone
Registered User

Quote:
Originally Posted by tellchar View Post
Poza tym nie rozumiem, dlaczego uprzywilejowaną relacją musi być zawsze relacja W-Z, skoro w Lublinie istnieje problem z relacjami Północ - Południe. Już tak na logikę można by było przyjąć, że skoro przebudowa skrzyżowania Krochmalna - Diamentowa jest finansowana oficjalnie w ramach budowy nowego ciągu DW 835 przez miasto, to wiadukt powinien być właśnie w ciągu przyszłej DW. Czyli LL'80 - Diamentowa.
Przyszła DW finansowana w ramach budowy i przebudowy DW835 w Lublinie będzie w ciągu nowoprojektowanego połączenia ul. Wrotkowskiej i Dywizjonu 303.

Celem projektu "Budowa i przebudowa DW 835 w Lublinie", finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, jest wyprowadzenie ruchu generowanego na DW 835 w kierunkach:

- południowym (Rzeszów) poprzez: Al. Jana Pawła II i Al. Kraśnicką do węzła Lublin Węglin na obwodnicę Miasta;
- zachodnim (Warszawa) poprzez: Al. Jana Pawła II, Armii Krajowej, ul. Bohaterów Monte Cassino, Al. Solidarności do węzła Lublin Sławin na obwodnicę Miasta,
- północnym (Białystok) poprzez: Al. Jana Pawła II, Al. Armii Krajowej, ul. Bohaterów Monte Cassino, Al. Solidarności, ul. Poligonową do węzła Lublin Czechów na obwodnicę Miasta.

Last edited by Stepping-stone; January 12th, 2018 at 06:34 PM.
Old January 12th, 2018, 05:33 PM   #92
mario1967
Registered User

Quote:
Originally Posted by Stepping-stone View Post
Przyszła DW finansowana w ramach budowy i przebudowy DW835 w Lublinie będzie w ciągu nowoprojektowanego połączenia ul. Wrotkowskiej i Dywizjonu 303.
ale także dalej Wrotkowska-Diamentowa-LL80 - tylko w związku z wyczerpaniem pieniędzy z funduszy UE inwestycja (pierwotnie planowana jako łączna z Wyścigową) została przełożona na czas przyszły.
Old January 12th, 2018, 08:44 PM   #93
wkrety_mocujace
Registered User

wkrety_mocujace's Avatar

Likes (Received): 113

Quote:
Tym bardziej że budowa Trasy Zielonej w jakiejkolwiek formie jest bardzo mglista. Być może takiej trasy nie będzie. I jak wówczas wytłumaczyć planowane wiadukty w ciągu Diamentowa - JPII?
Ta trasa powstanie. Jak nie za rok to za dwa lata, albo trzy. Jak nie 2x2 to 1x2. Trasa musi powstać bo wzrost liczby mieszkańców Węglina jest olbrzymi. Ruch rośnie i będzie rósł. 3 pasmowy odcinek Krochmalnej ostatecznie będzie niewydolny. Poszerzanie jej też nie ma sensu i w urzędzie dobrze o tym wiedzą. Musi być jakaś alternatywa dla JP2.
wkrety_mocujace no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:39 PM   #94
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1421

Quote:
Originally Posted by tobrze View Post
[...]Zadaje się pierwotny projekt Sowińskiego to było wycięcie wszystkich drzew i zrobienie kolejnej autostrady w mieście.
Pierwotnie to miał być, tunel pod Sowińskiego, żałuję że zaniechano realizacji tego przedsięwzięcia.

Haveblue liked this post
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 12:39 AM   #95
mario1967
Registered User

a czy w tej perspektywie unijnej w związku z jej priorytetami dotyczącymi komunikacji zbiorowej i ze zmianą koncepcji Sowińskiego z 1x4 na 1x2 plus buspasy nie było szansy na sfinansowanie tego tunelu?
Lata temu chyba zrezygnowano z tego rozwiązania, bo nie było szans na dofinansowanie, a dla miasta samodzielnie inwestycja była za droga.
Old January 13th, 2018, 12:43 AM   #96
tellchar
Registered User

Likes (Received): 471

Quote:
Originally Posted by wkrety_mocujace View Post
Ta trasa powstanie. Jak nie za rok to za dwa lata, albo trzy. Jak nie 2x2 to 1x2. Trasa musi powstać bo wzrost liczby mieszkańców Węglina jest olbrzymi. Ruch rośnie i będzie rósł. 3 pasmowy odcinek Krochmalnej ostatecznie będzie niewydolny. Poszerzanie jej też nie ma sensu i w urzędzie dobrze o tym wiedzą. Musi być jakaś alternatywa dla JP2.
Na dziś to można powiedzieć, że powstanie co najwyżej fragment Granitowa - Filaretów, jak miasto na poważnie weźmie się za kwestię budowy dojazdu do Lublina Zachodniego i odciążenia Bursztynowej. Na resztę może nie być pieniędzy w dającej się przewidzieć przyszłości. Ostatecznie wiadukty na skrzyżowaniu Krochmalna - Diamentowa mogą stać się tak samo przyszłościowym rozwiązaniem, jak filary pod budowę drugiej jezdni Filaretów przy pętli "os. Widok".

Quote:
Originally Posted by mario1967 View Post
Budowa wiaduktu właśnie w ciągu ringu, a nie DW 835 świadczy raczej o czymś innym. Oczywiście zdjęcie z ronda najbardziej obciążonej relacji to też wytłumaczenie takiej a nie innej decyzji. Ale pisząc nigdy musiałeś się na czymś opierać, mnie ciekawi na czym?
Przecież sam napisałeś, że:

Quote:
Originally Posted by mario1967 View Post
jest jeszcze jeden aspekt - obecnie budowany wiadukt ma się kończyć tuż przed mostami na Bystrzycy, jeżeli w przyszłości miałby powstać wiadukt nad rondem na skrzyżowaniu z Nadbystrzycką, to (ponieważ w tym miejscu nie ma miejsca na wiadukt w innej relacji niż w ciągu Krochmalna-JPII) aby nasyp osiągnął odpowiednią wysokość będzie musiał tworzyć cały ciąg aż od obecnie budowanego wiaduktu.
czyli budowa tego wiaduktu mocno skomplikuje jakikolwiek plan budowy wiaduktu na skrzyżowaniu JP II - Nadbystrzycka.
Z kolei wiadukt na skrzyżowaniu Diamentowa - Wrotkowska byłby trudny do wykonania z powodu różnicy poziomów i spodziewanych protestów mieszkańców ul. Medalionów. I kto da na to pieniądze?
Więc dlatego "nigdy". Prędzej zgodnie z przewidywaniami @Haveblue ruch przeniesie się w powietrze i żadne wiadukty nie będą potrzebne
Old January 13th, 2018, 12:54 AM   #97
tobrze
Registered User

tobrze's Avatar

@mario, @kofey - tak kończąc - ja rozumiem wszystkie uwarunkowania - brak gęstej siatki ulic, zamiast tego wielkie "zbiorcze", komunikacja międzydzielnicowa stąd takie, a nie inne te nasze ulice itp. Poza tym ludzie chcą szybko, szeroko. I w taki sposób drogowcy będą budować.
Niemniej wg mnie to nie jest najszczęśliwsze, ale rozmaite uwarunkowania są jakie są i nic nie poradzimy. @kofey - nie zrozumiałeś mnie z tymi krajówkami - mi cały czas chodziło o to, że u nich tam krajówki są spokojniejsze, mniejsze niż nasze zwykłe ulice międzydzielnicowe. Nie chce tu do nas pchać krajówek na zeusa
Niemniej uważam, że nie jest to dobre, te nasze wielkie autostrady miejskie, które nazywam uliczkami osiedlowymi - to taki żarcik.
@kaktus - to projekt już po odrzuceniu tunelu. Zdaje się to miała być szersza ulica niż teraz, bo mieszkańcy protestowali. Znaczy się nie tylko ja nie lubię tych autostrad czyli uliczek osiedlowych o 8 pasach - żarcik.
Niestety nasze ulice są za szybkie, za szerokie, zbyt nieprzyjazne. Jak Tysiąclecia czy Solidarności. I takie dziś też powstają (nie tylko w Lublinie). I to postrzegam jako problem. Nazwałem to gigantomanią infrastrukturalną
Na koniec - guglałem i nie wyguglałem - @Stepping stone napisał, że nasze tytułowe skrzyżowanie umożliwi budowę POŁUDNIOWEJ LL80.
Proszę zatem o info gdzie ona miałaby biec. Wzdłuż Wyżynnej i potem w tym wąwozie i wzdłuż torów pkp?
Pytam, bo znam ludzi, którzy mieszkają tam z powodów "widok na las, wąwóz, cisza".
Ludzie chcą jeździć po szybkich drogach, szerokich, ale jak mają one powstać pod ich oknamoi to sami wiecie

Last edited by tobrze; January 13th, 2018 at 01:01 AM.
Old January 13th, 2018, 02:38 AM   #98
Stepping-stone
Registered User

Nie wiem czy ta droga ostatecznie powstanie, a jeśli powstanie to w jakiej to będzie formie. Wydaje mi się natomiast że przyjęta koncepcja przebudowy tego skrzyżowania nie wyklucza takiego wariantu w przyszłości.

https://bip.lublin.eu/rada-miasta-lu...7,16060,2.html
Old January 13th, 2018, 02:45 AM   #99
lubone
Registered User

Likes (Received): 37

Kiedy ma ruszyć przebudowa tego skrzyżowania oraz przedłużenie dywizjonu 303?
lubone no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 03:06 AM   #100
Stepping-stone
Registered User

@tobrze Tak to wygląda w projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin wyłożonym do publicznego wglądu w czerwcu 2017.

https://bip.lublin.eu/strategia-i-pl...2,23606,2.html

Reply

Tags
lublin

Thread Tools

Posting Rules