daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 15th, 2006, 04:52 PM   #21
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Na tą ostatnią nie zgodzą się jednak gminy, przez które ma przebiegać obwodnica. Wójt gminy Zielonki, Bogusław Król uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłaby droga o parametrach drogi głównej (zajmie mniej terenu, a mieszkańcy gminy będą mieli do niej łatwiejszy dostęp niż do drogi ekspresowej) omijająca tą miejscowość po stronie Krakowa.
Taa, łatwiejszy dostęp + stanie w korkach jako bonus wynikający z tego łatwieszego dostępu. A z tym miejscem to też trafił w 10. Bo akurat tam gdzie ma przebiegać obwodnica jets takie zagęszczenie zabudowy ze chyba tylko w tunelu się da drogę upchnąc. Naprawdę, gdzie ten koleś ma mózg?

Quote:
No to chyba stanie na GP z bezkolizyjnymi węzłami fajnie
Oby jąz zbbudowlai z tymi bezkolizyjnymi. Bo jak znam zycie to zaraz zrobią ją kolizyjną a węzły dorobi się później, cyzli nigdy.
  Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 15th, 2006, 11:08 PM   #22
XW
Registered User

XW's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
Uwierz mi ze nie dojdą do takich wniosków. W Polsce 80% ludzi którzy mieszkaja koło planowanej drogi nie chcą jej wogóle. Nie myślą o tym ze jest ona potrzeban też im samym, tylko mówią dla każdej drogi "nie". I zawsze pikietują zeby była ona jak najmniejsza. Nie pomyślą ze jakby była S2x2 to ruch byłby sprawniejszy i wdychaliby mniej spalin niż na DK1x2 tlyko cieszą się że będzie mniejsza droga. A to z epotem sami będą stali w korku to ich zupełnie nie obchodzi. Ja nie wiem czy oni chcieliby mieszkać w dziczy gdzie wogóle nie ma cywilizacji?
Calkowicie zgadam sie z przedmowca. Wystarczy spojrzec do watku o zakopiance, gdzie sa artykuly opisujace radosc ludzi, ze przekwalifikowano rodzaj drogi i nie beda musieli sie wyprowadzac. Tez sie ciesze ze beda wdychac moje spaliny
XW no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2006, 05:37 PM   #23
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Likes (Received): 0

Powtórzę jeszcze raz. Mieszkam 200 metrów od dwujezdniowej osiemdziesiątki szóstki (natężenie ruchu 25 000 p/d). Nie zainstalowano ekranów. Trasę słychać tylko wtedy, kiedy się chcemy wsłuchać, np. w nocy. Mimo tego jestem bardzo zadowolony z tego, że mam zapewniony prawie ekspresowy wylot z osiedla w dwu kierunkach. Mam fajny dojazd do Sosnowca, Katowic czy zwykłego supermarketu. I nie muszę przejmować się korkami, miejskimi światłami. Może właśnie dlatego jestem tak bardzo ZA budową autostrad.

Apeluję do mieszkańców Zielonki i nie tylko: nie ma się czego bać. Niech(aj) budują wam arterię i to o jak najwyższym standardzie.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2006, 10:35 AM   #24
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Powtórzę jeszcze raz. Mieszkam 200 metrów od dwujezdniowej osiemdziesiątki szóstki (natężenie ruchu 25 000 p/d). Nie zainstalowano ekranów. Trasę słychać tylko wtedy, kiedy się chcemy wsłuchać, np. w nocy.
No to ja apel podbiję:
1. 1989-2002 - mieszkałem przy DW942 (BB-Szczyrk) - 50m - nic nie było słychać poza niedopasowaną kratką podskakującą pod ciężarówką
2. 2002-2003 - ul. Sobieskiego w Warszawie - 40m - nic nie było słychać
3. 2004 - ul. Myślenicka (ok. Węzła Sapiechy) w Krakowie - 100m - nic nie było słychać, mieszkałem już poza pasem ekranów
4. 2005 - ul. Lenartowicza w Krakowie - 50m od Alei Słowackiego - praktycznie nic nie słychać chociaż ulica dochodzi do Alei

No chyba że głuchy jestem . Hałas z drogi to problem trochę wyolbrzymiony, no chyba że się mieszka przy samej drodze. Ale ekran to jednak fajna sprawa, nie tylko jako bariera przed hałasem ale zabezpieczenie przed wejściem pieszych (na przykład bawiących się dzieci) na drogę.
SFK no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 10:30 AM   #25
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4672

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Apeluję do mieszkańców Zielonki i nie tylko: nie ma się czego bać. Niech(aj) budują wam arterię i to o jak najwyższym standardzie.
"Zielonek". To są "Zielonki" a nie "Zielonka"

Mieszkam tuż obok Zielonek, ale w granicach Krakowa jeszcze, tak z pół km przed projektowaną PnOK, tak gdzieś tutaj. Droga ma być poprowadzona tak gdzieś mniej/więcej przez napisy Zielonki/Bibice.

Jestem za tą drogą, aczkolwiek jestem przeciwny autostradzie - bo pewnie nie byłoby koło mnie węzła a tak w każdej innej kombinacji jest szansa, że będę mógł na nią wjechać.

I prawdą jest, że będzie ona bardziej dla ruchu lokalnego niż tranzytu.
I prawdą jest, że była rezerwa pod autostradę, ale dawno temu. Obecnie kupę domów postawili na dawniej rezerwowanych terenach pod A w Zielonakch i dlatego ludzie protestują. Powodem było zarezerwowanie terenów, ale bez wykupu gruntów - przez co ludzie mieli grunt, musieli płacić podatki, ale mieli ograniczone możliwości skorzystania z własnej własności - nie mogli się tam budować, etc... To było chore.

Droga imho jest potrzebna. Niech będzie GP, a nawet G. Nawet niechby zrobili na początek kolizyjne skrzyżowania. Lepsze coś takiego niż taki niebyt jak teraz.
Old January 18th, 2006, 04:24 PM   #26
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1472

A czy nie możnaby wygiąć tę północną obwodnicę bardziej na północ omijając Zielonki? Miasto zyskałoby dodatkowy teren na rozbudowę a Kraków pełny ring: autostrada od zachodu i południa, ekspresówka od wschodu i od północy

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 05:43 PM   #27
WITEKF
Registered User

I tak tez pierwotnie rezerwa pod A wygladala, gdzies ponoc za Pekowicami (kilka km na polnoc od obecnej rezerwy pod G). Tamten pomysl zarzucono ponoc ze wzgledu na jakis konik finansowy typu "EU da kase na droge, pod warunkiem, ze bedzie to droga w granicach gminy Krakow, jesli poza gmina-kasy nie da"
WITEKF no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 05:45 PM   #28
WITEKF
Registered User

Quote:
Originally Posted by SFK
No chyba że głuchy jestem . Hałas z drogi to problem trochę wyolbrzymiony, no chyba że się mieszka przy samej drodze. Ale ekran to jednak fajna sprawa, nie tylko jako bariera przed hałasem ale zabezpieczenie przed wejściem pieszych (na przykład bawiących się dzieci) na drogę.
no to ja inaczej:
-200m od Opolskiej (DK79) od 2000 roku. Latem nie mozna spac przy otwartym oknie niestety :-( Nie przesadzam!
WITEKF no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2006, 11:58 PM   #29
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by WITEKF
I tak tez pierwotnie rezerwa pod A wygladala, gdzies ponoc za Pekowicami (kilka km na polnoc od obecnej rezerwy pod G). Tamten pomysl zarzucono ponoc ze wzgledu na jakis konik finansowy typu "EU da kase na droge, pod warunkiem, ze bedzie to droga w granicach gminy Krakow, jesli poza gmina-kasy nie da"
Czy zatem nie można byłoby poszerzyć teren gminy Kraków? Miasto miałoby szansę na pełny ring oraz możliwość rozbudowy na północ

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old January 19th, 2006, 02:13 AM   #30
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 62

Quote:
Czy zatem nie można byłoby poszerzyć teren gminy Kraków? Miasto miałoby szansę na pełny ring oraz możliwość rozbudowy na północ

Dokładnie!

ja proponowałbym coś takiego:

- wywalić z granic miasta nikomu dziś już niepotrzebne tereny po zlikwidowanej strefie ochronnej kombinatu

- włączyć tereny na północ od Krakowa (zaznaczyłem na zielono)

- budować obwodnicę wyżej (i nie pozbywać się tych pięknych terenów. Nie odcinać ich obwodnicą północną )

Jedyny plus, jaki widzę w proponowanym dziś przebiegu obwodnicy, to, to, że stałaby się ona kiedyś taką miejską drogą (częścią jednego z ringów) jak Lublańska-Opolska. Na pewno też wspomogłaby ożywienie tych terenów (co w dalszej przyszłości mogłoby zaowocować poszerzeniem Krakowa do granic o jakich marzę )

gregry no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2006, 07:11 PM   #31
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4672

Quote:
Originally Posted by gregry
- budować obwodnicę wyżej (i nie pozbywać się tych pięknych terenów. Nie odcinać ich obwodnicą północną )

Tego...
1. nie bierzesz pod uwagę zupełnie ukształtowania terenu oraz aktualnego zagospodarowania (budynki istniejące, gęstość zabudowy)
2. im droga dalej na północ - tym dłuższa i mniejszy zysk z niej - więcej ludzi będzie jeździć Opolską

Lepiej niech zrobią wg obecnych planów i już. Ten teren jest ciągle zarezerwowany pod tę drogę.
Old January 24th, 2006, 07:49 PM   #32
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
nie, nie, nie

Po co? Kraków już teraz ma więcej pól i łąk w granicach miasta niz obszarów zabudowanych Nie róbmy z niego jeszcze większej wsi tlyko urbanizujmy co się da w obecnych granicach. Swoja droga to bym nawet wywalił z granic miatsa takie łąki po horyzont.
  Reply With Quote
Old January 24th, 2006, 07:52 PM   #33
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Zyzio
Jestem za tą drogą, aczkolwiek jestem przeciwny autostradzie - bo pewnie nie byłoby koło mnie węzła a tak w każdej innej kombinacji jest szansa, że będę mógł na nią wjechać.
No nie całkiem. ta droga na Zielonki to jets droga wojewódzka więc węzeł by tam spokojnie mógł powstać.
  Reply With Quote
Old January 24th, 2006, 08:02 PM   #34
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

Jakis czas temu opierajac sie na planach zagospodarowania zaznaczylem jak docelowo ma wygladac uklad drog w Krakowie.
[IMG]http://i1.************/mj1wur.jpg[/IMG]
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2006, 08:43 PM   #35
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
A czy nie możnaby wygiąć tę północną obwodnicę bardziej na północ omijając Zielonki? Miasto zyskałoby dodatkowy teren na rozbudowę a Kraków pełny ring: autostrada od zachodu i południa, ekspresówka od wschodu i od północy
To jest myśl ! Ale wiesz to jest zbyt sensowne, żeby można było tak zrobić.
Old January 24th, 2006, 08:57 PM   #36
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
nie, nie, nie

Po co? Kraków już teraz ma więcej pól i łąk w granicach miasta niz obszarów zabudowanych Nie róbmy z niego jeszcze większej wsi tlyko urbanizujmy co się da w obecnych granicach. Swoja droga to bym nawet wywalił z granic miatsa takie łąki po horyzont.
Jeśli powstanie północna obwodnica o kategorii G to wówczas za 20-30 lat stanie się ona zwykłą ulicą miejską. Wtedy znowu trzeba będzie myśleć o obwodnicy autostradowej lub ekspresowej

Żeby urbanizować trzeba mieć gdzie stąd rezerwujmy tereny już dziś bo Kraków to duże miasto i nie przypuszczam żeby zainteresowanie tym miastem malało. Wręcz przeciwnie

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old January 24th, 2006, 09:53 PM   #37
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Zyzio
Tego...
1. nie bierzesz pod uwagę zupełnie ukształtowania terenu oraz aktualnego zagospodarowania (budynki istniejące, gęstość zabudowy)
2. im droga dalej na północ - tym dłuższa i mniejszy zysk z niej - więcej ludzi będzie jeździć Opolską

Lepiej niech zrobią wg obecnych planów i już. Ten teren jest ciągle zarezerwowany pod tę drogę.
Ad 2. Nie bierzesz pod uwage że miasto rośnie, a pozatym obwodnica ma przede wszystkim wyprowadzić ruch tranzytowy.

Niech budują ak jak jest, ale rezerwują już teren pod porządną obwodnice bo inaczej za 10,15 lat będzie dokładnie ten sam problem co dziś.
Old January 24th, 2006, 11:34 PM   #38
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Wy sobie tu gdybacie o poszerzeniach,.. a okazuje sie ze Zielonki wcale nie chca do Krakowa, im sie wiedzie calkiem niezle-czerpia korzysci ze sa wcisniete w centrum Krk najblizej ze wszystkich osciennych gmin jak sie da. Poza tym Krakow naprawde ma polacie łak i lasow do zagospodarowania, trzeba tylko zrobic w koncu ten jeb*** plan zagospodarowania przestrzennego.
Juz nie mowiac o terenach za kombinatem (wies ) rownie duzo terenow jest w pld/zach czesci i pld/wsch czesci miasta i tam trzeba aktywizowac , robic dobre drogi i rozwijac miasto, co bedzie trudne bo np z Zielonek szybciej dojedziesz do centrum niz z Rybitw czy podgorek tynieckich dlatego Zielonki sa tak atrakcyjne.
Poza tym na droge dalej na pln nie zgodza sie ekolodzy (vide inwestycja w skale) no i bedzie ta droga zdecydowanie mniej efektywna, fakt tranzyt moze i przejmie ale jezeli bedzie za dalko na pln to ciezarowki moga nadal wybierac opolska i dupa zbita, bedzie droga 2x2 dla rolnikow :/
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2006, 12:05 AM   #39
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Eldorado
Jakis czas temu opierajac sie na planach zagospodarowania zaznaczylem jak docelowo ma wygladac uklad drog w Krakowie.
No jeszcze te drogi:
ŻÓŁTE -drogi planowane
ZIELONE -droga była planowana jako domknięcie III-ciej obwodnicy (zauważcie za razem z tą droga tworzy sie ładny ring) anle ktoś protestował że im park zabetonują na Bieżanowie no i skasowali inwestycje z planów.
  Reply With Quote
Old January 25th, 2006, 01:25 AM   #40
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 62

Węzeł S7 jest trochę źle narysowany. Będzie on na Okulickiego - obok stadniny (zajazu szlacheckiego) i Bożnicy. Aby się zgadzało z obecnymi planami, to trzeba ją bardziej na wschód przesunąć (aż pod okolice rozjazdów kolejowych w Zastowie).

Przydałoby się też, by planowano Kontynuację Nowohuckiej od mostu na Wiśle w kierunku elektrociepłowni, przez Czyżyny, po południowej stronie łąk Nowohuckich, koło mostu Wandy i dalej do Obwodnicy wschodniej. Czyli dokładnie po tej czarnej dróżce. Dziś są tam wioski i tereny poprzemysłowe. Świetne miejsce na rozwój (jesli je skomunikować ). Odciążyło by to Plac Centralny, przez który idzie dziś tranzyt na wschód (do drogi numer 79 [omijającej kombinat]).
gregry no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
kraków, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules