daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 15th, 2006, 11:43 PM   #81
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1476

Leroy Merlin tu chyba nie przeszkadza, nie zbudują łącznicy ulicy Pasternik=> Modlnica i już problem z głowy. Pieniądze zaoszczędzą i wszystkich jadących w wyżej wymienionym kierunku pogonią Jasnogórską do węzła i dalej na Zastów. Chociaż z drugiej strony to MEGA PROWIZORKA

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 16th, 2006, 01:34 AM   #82
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Leroy Merlin tu chyba nie przeszkadza, nie zbudują łącznicy ulicy Pasternik=> Modlnica i już problem z głowy. Pieniądze zaoszczędzą i wszystkich jadących w wyżej wymienionym kierunku pogonią Jasnogórską do węzła i dalej na Zastów. Chociaż z drugiej strony to MEGA PROWIZORKA
Mega prowizorka? A co powiesz o tym:

-na remontowanym Moscie Nowohuckim nie postawiono barier antyzderzeniowych
-Rondo Mogilskie, chyba najbardizej obciążone skrzyżowanie miasta będzie po remoncie nadal jednopoziomowe
-Rondo Ofiar Katynia bedzie miało 3 poziomy, podczas gdy przy budowaniu zaledwie dwóch moznaby je zastąpić pełną koniczynką
-wschodnia obwodnica Krakowa ma status A mimo ze nei ma parametrów A
-Węzeł Wielicki jest niepełny, brakije min relacji Wieliczka->Tarnów
-estakada nad Wielicką jest jednokierunkowa
-zaraz za Węzłem Radzikowskeigo są światła, to po co węzeł (te do Leroy)
-Krakowski Szybki Tramwaj został poprowadzony najmniejszym kosztem, w efekcie praktycznie omijając ścisłe centrum Krakowa
-Trasa Nowotarska ma być droga szybkieog ruchu a jest kolizyjna
-"węzeł" Kamińskieg/Tischnera/Powstańców jest niepełny i kolizyjny
-przebudowa Matecznego polegała jedynie na remoncie i kosmetyce, a gdzie tak potrzebny drugi poziom?
-nowy dworzec PKS jest za mały
-skrzyżowanie głównych dróg Wita Stwosza z Al.29 Listopada jest praktycznie w pełni kolizyjne
-koniczynce na Balikiej/Armii Krajowej brakuje czwartego "listka"
-Węzeł Rayskeigo miał być koniczynką ale w ramach oszczędnosci wyszło półkolizyjne karo
-północna obwodnica Krakowa będzie prawdopodobnmie klasy GP
-nowa estakada nad Al.29 Listopada juz się sypie
-estakada nad rondami w ciągu Wita Stwosza powinna kończyć sie za ul.rakowicką a nie przed
-wjazdy do wielu hipermarketów/galerii są ze swiatłami kolizyjne podczas gdy mozna było uzaleznić pozwolenie na budowę od budowy przez sklep z własnych srodków bezkolizyjnego wjazdu
-z ul Podgórskiej brak wjazdu na Most Kotlarski, zjazdu zresztą też
-buduja Trasę Centralną a brak planów bezkolizyjnych rozwiązań na Rondzie Grzegórzeckim i skrzyżowaniu Płaszowska/Klimeckiego/Powstańców
-będą przedłuzali Meissnera ale zmiasta węzłów, no przynajmniej estakada/tunmeli an skrzyżówaniach z Al.Jana Pawła i Al.Pokoju zostawia skrzyżówanie kolizyjne i na Al.Pokoju walną kolejne rondo , czyli kolejną blokadę ruchu
-rondo przy Moście Wandy jest tak małe że jadąc na nim czyję zię jak na rollercasterze
-ul.Grzegórzecka była remontowana nie tak znowu dawno, a efektem teog remontu są większe korki spowodowanie ograniczeniem ilosci pasów ruchu
-kiedys były plany estakady KST nad Wielicką przy wyjeździe z Kurdwanoea, były, bo juz ich nie ma raczej
-Kraków miał mieć pełny 3-ci ring ale nie bedize miał bo mieszkańcy Bieżanowa protestowali przecikow drodze
-w mieście nie moga zbudowac porzadnych parkingów podziemnych/woelopoziomowych tlyko 90% parkingów w Krk jest prowizorycznych
- zbudowali Most Zwierzyniecki ale nie mgli go już pociągnac te 50m dalej zeby bezkolizyjne wpadał w Księcia Józefa

Jak widizsz więksozść rozwiązań drogowych w Krakowei to mniej lub bardziej rozwiązania prowizoryczne Wiec ta jedna łacznica w sumie wiele nie zmieni....
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 03:32 AM   #83
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen

-na remontowanym Moscie Nowohuckim nie postawiono barier antyzderzeniowych
Prosze o dowod.
jacentyy no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 04:16 AM   #84
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by jacentyy
Prosze o dowod.
????????????
Albo ja czegoś nei kumam albo to ta pora... Przecież wystarczy sobie pojechac na ten most bo fotki nie mam, i zobaczyć. Bariery antyzderzeniowe kończą się przed mostem i zaczynaja za nim. A w wakacje go remontowali. Bariery antyzderzeniowe to przeciez podstawowa sprawa.
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 03:30 PM   #85
Krakers
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
????????????
Nie ma barier rozdzielających kierunki ruchu (bo raczej most za wąski, żeby się zmieściły 4 pasy plus bariera w środku). Są chyba po bokach, więc pewnie stąd nieporozumienie.

Last edited by Krakers; February 16th, 2006 at 03:50 PM.
Krakers no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 03:32 PM   #86
jacentyy
Registered User

Quote:
????????????
Albo ja czegoś nei kumam albo to ta pora... Przecież wystarczy sobie pojechac na ten most bo fotki nie mam, i zobaczyć. Bariery antyzderzeniowe kończą się przed mostem i zaczynaja za nim. A w wakacje go remontowali. Bariery antyzderzeniowe to przeciez podstawowa sprawa.
No to tu mamy problem : ja nie moge sobie pojechac , a Ty nie masz fotki. Moze ktos inny ma fotke tego obiektu ? Albo ktos moze taka fotke zrobic?:> pozdr
Old February 16th, 2006, 03:38 PM   #87
Krakers
Registered User

Quote:

-Rondo Ofiar Katynia bedzie miało 3 poziomy, podczas gdy przy budowaniu zaledwie dwóch moznaby je zastąpić pełną koniczynką
-koniczynce na Balikiej/Armii Krajowej brakuje czwartego "listka"
-Węzeł Rayskeigo miał być koniczynką ale w ramach oszczędnosci wyszło półkolizyjne karo
"Koniczynki" są beznadziejne - tylko udają bezkolizyjność, a zajmują dużo miejsca. Tunel+wiadukt a skręty na rondzie wydają się rozsądne (w mieście). Podobnie jak wiele innych wymienionych rozwiązań (wiadukt w jedną stronę ).

Last edited by Krakers; February 16th, 2006 at 03:46 PM.
Old February 16th, 2006, 04:03 PM   #88
Krakers
Registered User

Quote:
Nie bardzo rozumiem skąd te obawy. Od strony Krakowa jest tam początek pasa do skrętu w prawo i wygląda, że omija on sklep (tuż przy jego ogrodzeniu, co mnie zresztą nie dziwi). Sam przebieg autostrady od Balic do Modlnicy odbija trochę w lewo tuż przed węzłem. W tym momencie tego nie widać, bo cały ruch jest kierowany do zjazdu na Kraków, ale widać to wyraźnie na niektórych mapkach.
Old February 16th, 2006, 04:29 PM   #89
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4680

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Hahaha, dobre, za 3 lata wyburzycie Leroya?
Gupiś nic nie trzeba wyburzać, vide:
inny wątek

A dokładniej:

plan węzła i dróg

plan węzła

"pole widokowe"

i moja wypowiedź z mapką w tej sprawie...

Nie wiem kto wymyslił, że przez L-M się nie da tej drogi zbudować, ale śmiem twierdzić, że na żadnych mapach geodezyjnych tego nie sprawdził, ino sobie umyślił i rozpowszechnia głupoty....

Last edited by Zyzio; February 16th, 2006 at 04:55 PM.
Zyzio no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 04:53 PM   #90
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4680

Quote:
No to tu mamy problem : ja nie moge sobie pojechac , a Ty nie masz fotki. Moze ktos inny ma fotke tego obiektu ? Albo ktos moze taka fotke zrobic?:> pozdr
Dziś tamtędy jechałem, barier nadal nie było
Ale jakoś bardzo mi ich tam nie brakuje...

Tak jak i resztę tych niedoróbek. Wolę takie niedoróbki, niż ich całkowity brak.
Old February 16th, 2006, 05:11 PM   #91
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Krakers
Nie ma barier rozdzielających kierunki ruchu (bo raczej most za wąski, żeby się zmieściły 4 pasy plus bariera w środku). Są chyba po bokach, więc pewnie stąd nieporozumienie.
Bo ja wiem czy za wąski? Przecież na wielu krakowskich drogach p[ostawili bariery na srodku bez poszerzania drogi. Ten most ma taką zamą szerokosc jak dochodzące do niego drogi a tam jakoś są bariery.
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 05:31 PM   #92
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Krakers
"Koniczynki" są beznadziejne - tylko udają bezkolizyjność, a zajmują dużo miejsca. Tunel+wiadukt a skręty na rondzie wydają się rozsądne (w mieście). Podobnie jak wiele innych wymienionych rozwiązań (wiadukt w jedną stronę ).
Nie sądzisz że taki wiadukt w jedna stronę to jest typowe ograniczanie inwestycji ze względu na oszczędnosć?

czemu koniczynki są beznadziejne? Jak łącznice nie są idiotycznie blokowane przejsciami dla pieszych i jak są porobione pasy wjazu/zjazdu to koniczynka działa sprawnie. Takie rozwiązanie rondo+tunel+estakada można zastosowac np na Rondzie Mogilskim które jest w centrum miasta lub Grzegórzeckim gdzie żywcem nie ma miejsca, ale na Rondzie Ofiar Katynia koniczynka by się dąło upchnąć. Pisze upchnąć ponieważ ze względu na budynek Opla moga być pewne problemy, mógł ktoś keidyś pomyśleć że trzeba zostawić rezerwę pod węzeł.

Bo np taka półkoniczynka jak na Balickiej czy Kamińskiego to trudno zeby sie sprawdziła. O ile na Balickiej jeszcze działa w miarę na niepełna koniczynka to na megaobciązonym węźle kamińskiego/Powstańców/Tishnera ona jakk dla mnie nie działa. Kto to na głównych drogach robi węzeł półkolizyjny, pozbawiony kilku relacji, w dodatku na tych co są montuje światła zamiast kładek dla pieszych i pasów włączenia. Ten węzeł był lepszy keidy nie było w nim jeszcze Tishnera ani Trasy Nowotarskiej. teraz zrobili z tego shit, bo już przy podłączaniu Tischnera powinni dobudować nowe łącznice a nie puścić ruch po starej łacznicy przerwanej światłami, powinni tez poszerzyć wiadukt nad torami a nie tlyko dorobić łącznicę zakończoną światłami z powodu braku miejsca na włączenie sie do ruchu. Gwoździem do trumny jest tam podłączenie Trasy Nowotarskiej. Zamiast poszerzyć drogę prze węźle i umożliwić tym samym pełną bezkolizyjnośc to oni zrobili kolejne światła. Kiedy drogowcy w Krakowie zaczną myśleć?
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 05:32 PM   #93
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Zyzio
Wolę takie niedoróbki, niż ich całkowity brak.
Pewnie ze lepiej iż jest coś niż jeśli by miało nie być niczego, ale wolałbym porządne rozwiązania drogowe. Przeciez jak sie wydaje po kilkadziesiąt mln na inwestycję to chyba można troszkę więcej dac ale zeby zostałoz robione z głową a nie byle było.
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 05:34 PM   #94
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Nie wiem kto wymyslił, że przez L-M się nie da tej drogi zbudować, ale śmiem twierdzić, że na żadnych mapach geodezyjnych tego nie sprawdził, ino sobie umyślił i rozpowszechnia głupoty....
Ale czy ktoś wie na 100% którędy dokładnie ma ta droga przebiegać. Wrzuć na ten plan węzła Leroya i sie okaże czy trzeba burzyć czy nie
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 06:48 PM   #95
jacentyy
Registered User

Quote:
Bo ja wiem czy za wąski? Przecież na wielu krakowskich drogach p[ostawili bariery na srodku bez poszerzania drogi. Ten most ma taką zamą szerokosc jak dochodzące do niego drogi a tam jakoś są bariery.
Wiesz jakis powod zapewne mieli zeby jej tam nie dawac, nie zawsze jest tak, ze da sie wszystko zrobic. Nie znajac danych wyjsciowych nie mozna odrazu twierdzic, ze jest to niedorobka.
Old February 16th, 2006, 07:35 PM   #96
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Wiesz jakis powod zapewne mieli zeby jej tam nie dawac, nie zawsze jest tak, ze da sie wszystko zrobic. Nie znajac danych wyjsciowych nie mozna odrazu twierdzic, ze jest to niedorobka.
Ok nie mówię że nie.

Ale co powiesz o innych niedoróbkach. Np dlaczego miasto nie potrafiło sobie załatwić z Geant, Makro czy M1 żeby sklepy zbudowały bezkolizyjne wjazdy?
Dlaczego estakada nad Wielicką jest jednokierunkowa? Dlaczego w trakcie remontu torowiska na Al.Pokoju nie zrobiono torowiska na asfalcie tak jak jest an Grzegórzeckiej żeby autobus mógł po nim jeździć zamiast stać w korkach? Dlaczego przyzano wschodniej obwodnicy Krakowa status A mimo ze dorga nie spełnia standardów autostrady? Dlaczego spieprzpono węzeł Tischnera/trasa Nowotarska/Kamińskiego/Powstańców Śl? Dlaczego przy budowie Trasy Nowotarskeij mającej być rzekomo droga szybkieog ruchu nie polikwidowano kolizyjnych skrzyżowań (czy naprawdę do każdych kilku bloków/domków musza być osobne swiatła)? dlaczego remont Ronda Mogilskeigo wygląda tak ajk wygląda (zarówno od strony organizacyjnej jak i projektowej)? Dlaczego buduje sie w Krakowie magistrat ale nie buduje sie już parkingu do niego, zwłaszcza ze miejsce na to jest?
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 07:37 PM   #97
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Gupiś nic nie trzeba wyburzać, vide:
...
Znam wszystkie te watki i jakos mnie nie przekonales. Szerokim lukiem ominac Leroya? Jak? Na estakadzie? Widziales takie plany?

Quote:
A Ty sprawdziles? Jesli mozesz to przytocz jakies dokladniejsze mapy na ktorych zaznaczona jest ta planowana lacznica, bo jestem bardzo ciekaw jak to ma wygladac I jestem bardzo ciekaw, co jest powodem, ze inwestycja ta jest tak odwlekana w czasie i robi sie to jeszcze w tak dziwny sposob - mianowicie wszyscy w krakowskiej GDDKiA nabrali wody w usta..

Jednak co by nie powiedziec, to L-M jesli nie uniemozliwia to bardzo utrudnia wykonanie inwestycji, co prawdopodobnie wiaze sie tez z wiekszymi kosztami.. No ale coz, w KRK (jak pewnie w calej PL) wszystkie markety powstaja po daniu w lape, vide M1..

pozdr

Last edited by Jaracz; February 16th, 2006 at 07:42 PM.
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 07:38 PM   #98
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1476

Quote:
-Węzeł Wielicki jest niepełny, brakije min relacji Wieliczka->Tarnów
Tak się zastanawiałem, gdzie jest ta łącznica. A co to mieszkańcy Wieliczki będą jeździli przez Szarów

Quote:
-zaraz za Węzłem Radzikowskeigo są światła, to po co węzeł (te do Leroy)
Bezsens z tymi światłami

Quote:
-Trasa Nowotarska ma być droga szybkieog ruchu a jest kolizyjna
A co z planowanym węzłem Nowotarskim na A4?

Quote:
-północna obwodnica Krakowa będzie prawdopodobnmie klasy GP
Wszystko zależy od tego czy będzie bezkolizyjna. Może być według mnie GP ale MUSI być bezkolizyjna. Inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Najlepsza byłaby S, ale tego chyba nie przeforsują

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 08:46 PM   #99
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Tak się zastanawiałem, gdzie jest ta łącznica. A co to mieszkańcy Wieliczki będą jeździli przez Szarów
No i to jest głupota zeby z powodu oszczędnosci na dwóch łącznicach kazać ludniom nadrabiać 30km. Pewnie ze można przejechac przez węzeł w strone krakowa i nawrócic na wjazdach/zjazdach zaraz za węzłem, tak aby można było wjechac na A4 od strony krakowa ale czy to nie jest prowizorka?

Quote:
A co z planowanym węzłem Nowotarskim na A4?
Dawno już jest, ale oprócz teog węzła to Trasa Nowotarska ma m.in.bezsensowne skrzyżowanie z wjazdem na osiedle (powinni je wywalić, w końcu do nawrotu jest tam mniej niż km) i skrzyżowanie kolizyjne z główną drogą Witosa. Jak nie pełny węzęł to przynajmniej estakada tam powinna być.

Quote:
Wszystko zależy od tego czy będzie bezkolizyjna. Może być według mnie GP ale MUSI być bezkolizyjna. Inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Najlepsza byłaby S, ale tego chyba nie przeforsują
No i tu jest cały problem. Główną przyczyną zmainy na gP są oszczędnosci wynikające z brkau koniecznosci budowy węzłów na GP. Obwodnica prawie milionowej aglomeracji a oni pier***ą skrzyżowania ze swiatłami. Płakac się chce. Bo jakby się zdecydowlai na bezkolizyjną GP, to pewnie się zdecydują na S bo to niewiele się różni w sumie.
  Reply With Quote
Old February 16th, 2006, 08:47 PM   #100
jacentyy
Registered User

Quote:
Ok nie mówię że nie.
Szczerze mowiac nie jestem z Krakowa i te tematy nie sa mi znane. Odnosnie wiaduktu bylem ciekawy i dlatego chcialem zobaczyc zdjecie. Z Twojego postu wywonioskowalem, ze w ogole nie ma barier na tym obiekcie i to mnie zdziwilo. Potem ktos w innym poscie opisal, ze chodzi o bariery rozdzielajace kierunki. Ale ponawiam prosbe , jezeli ktos moze zrobic zdjecie tego wiaduktu to bede wdzieczny.

Reply

Tags
kraków, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules