daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 20th, 2006, 03:22 AM   #121
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Po co by zatem budowano węzeł Bieżanów z łącznicami Kraków=>Wieliczka??
Mówię wam, że wydaje mi się że coś tam szykują
Obejrzyjcie sobie jeszcze raz tę wizualizację węzła Bieżanowskiego, która krążyła po forum.
Niemożliwe jest to, że dwie jezdnie S7 kończyć się będą w szczerym polu.
Mi sie zawsze wydawało ze oni po prostu dociągną tą S7 lub DK4 jako GP do obwodnicy Wieliczki. A w szczerym polu to na pewno sie nie będzie kończyć... kiedys. Bo przez ile lat będą tak zalegać to nie wiem

Quote:
Pamiętajcie też że Górale co parę występują z inicjatywą "olimpiady zimowej". Jeśli nie A7 to przynajmniej S7 przez Wieliczkę do Myślenic
W ostatni Newsweeku czytałem ze te plany nawet nie są takie złe tlykom je niepotrzebnie zarzucono. Nawet jesłi brać to przez pół to moze nie 2014 ale 2018 mozemy powalczyć. No chyba ze dostaniemy EURO 2012 (wątpię, ale bym chciał) to wtedy mozemy spokojnie sie przygotowywac do olimpiady 2030 bo wcześniej nam drugiej imprezy nie dadzą. Ale tak optymalnie to myślę że EURO dostanie CRO-HUN, my złożymy konkjretną propozycje igrzysk w 2018, odpadniemy iu dadzą nam w 2022 więc czasu jest na budowę. Ale wtedy to widże porządne A7/S7 pod smao Zakopane i jakieś HST do tego.
  Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 20th, 2006, 03:59 PM   #122
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4661

Quote:
Originally Posted by Zyzio
Pojechałem tam dziś specjalnie obejrzeć sobie ten "taras" widokowy. Tak, gdyby łącznica miała iść cały czas prosto - to trafia w środek L-M.
Olśniło mnie!
to:
nie jest dokładna mapa! To jest tylko plan sytuacyjny, etapy i rozĸład pasm ruchu.

Tak mi wychodzi, że ten "taras widokowy, to na moim powyższym obrazku, to jest ten drugi, nieforemny prostokąt - bliżej L-M. W takiej sytuacji byłoby dość miejsca, żeby "wykręcić" spokojnie przed L-M.

Wnioskuję to po np. rozdzieleniu drogi prowadzącej na A4 (czerwony kolor) od drogi na Zabierzów - w rzeczywistości to jest razem w kupie :-)

Swoją drogą nie ma przejazdu od strony Krakowa -> w. Radzikowskiego -> w. Modlnica -> Olkuska. Niby mało ważne.... ale jak ktoś by chciał od "Witka" pojechać na Olkusz, to będzie miał na około.... albo właśnie na owym rondku tuż przed L-M.

Czyli może to nie będzie jednak takie głupie, jak sie niektórym wydaje?
Oby.
Old February 20th, 2006, 04:08 PM   #123
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Czyli może to nie będzie jednak takie głupie, jak sie niektórym wydaje?
Oby.
Oby
Najlepiej gdyby komuś an forum udało sie skombinowac dokładną mapę z L-M i planami węzła.
  Reply With Quote
Old February 20th, 2006, 04:09 PM   #124
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

PnOK: Zielonki/Witkowice/Bibice

Zrobiłem w sobotę zdjęcia z okolicy planowanej drogi.
Tu mamy plan i rezerwę, a na niebiesko zaznaczyłem miejsce z którego zrobiłem zdjęcia.
Od lewej, w kierunku na północ, do prawej:

No to lecimy:

Widok na Zielonki:

Osiedle Marszowiec - część Zielonek (całkiem na prawo: ulica Dożynkowa - jeszcze w granicy Krakowa):

Ulica Dożynkowa - jak nie będzie węzła, to trzeba będzie jakiś most zrobić - w rzeczywistości przecięcie będzie bardziej na północ niż zaznaczyłem:

Na horyzoncie Bibice i Węgrzce:

Węgrzce - na horyzoncie idzie droga na Warszawę (Kielce/Radom czyli DK7):

I na koniec link do dużej wersji planu

Jak widać na tym terenie mamy tylko pola i łąki. (głównie )

Sorry za kiepskie zdjęcia, ale to tylko aparat w komórce...
Old February 20th, 2006, 04:46 PM   #125
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1471

Dobra robota Zyziu Fajnie, że ci się chciało tam jechać

Nic tylko A79

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2006, 04:49 PM   #126
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Z Gazety Krakowskiej

DROGOWE PODCHODY

Już wiemy, że porozumienie, które miało połączyć wszystkich zainteresowanych budową obejścia, na razie nie dojdzie do skutku. Do treści pisma, które rozesłał urząd marszałkowski, ma uwagi jeden z głównych graczy, wójt gminy Zielonki, Bogusław Król. Przede wszystkim dotyczą one czasu i zakresu wykonania projektu. Wczoraj władze Krakowa oraz gmin Zielonki i Wielka Wieś, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymali projekt porozumienia od wicedyrektorki departamentu gospodarki i infrastruktury urzędu marszałkowskiego, Ireny Cebuli. Jak wynika z jego treści, wszystkie strony zostały zobowiązane do współfinansowania studium wykonalności obwodnicy na odncinku od węzła Modlnica do Okulickiego/Łowińskiego. Wartość tego studium została określona na 100 tys. zł. Najwięcej za jego wykonanie zapłacą władze województwa.

Czy będzie studium?

Jak pisaliśmy wcześniej, zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel, członek zarządu województwa małopolskiego Jan Bereza, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Zbigniew Rapciak oraz wójtowie dwóch sąsiadujących z Krakowem gmin stwierdzili konieczność współpracy. W efekcie miało zostać opracowane studium, które określałoby optymalny przebieg i parametry obwodnicy. Bogusław Król, który komentował dla nas treść porozumienia, uważa, że jest ono za mało precyzyjne. Według niego należy usiąść w końcu do rozmów i ustalić parametry, przebieg i finansowanie drogi. - Dla mnie priorytetem jest wykupienie terenów w korytarzu zarezerwowanym pod drogę. Do tej pory gmina nie otrzymała na to żadnych gwarancji finansowych. A w tej kwestii każdy rok działa na niekorzyść inwestycji, gdyż ciągle rosną ceny gruntów. W ciągu siedmiu lat ziemia podrożała prawie dwukrotnie - powiedział nam wójt Zielonek.

Kto da pieniądze

Trudnym orzechem do zgryzienia dla władz województwa, które koordynują prace nad projektem północnej obwodnicy, będzie zmiana stanowiska ministra transportu Jerzego Polaczka. W liście, który marszałek Małopolski Janusz Sepioł otrzymał w tamtym miesiącu, minister sugeruje, żeby na północy Krakowa powstała droga samorządowa, o klasie i parametrach odpowiadających potrzebom środowisk lokalnych. Ze stanowiskiem ministra zgadza się Zbigniew Rapciak. Według niego, obwodnica powinna być drogą wojewódzką, powiatową lub gminną, a nie krajową, a jej budową najbardziej powinny być zainteresowane władze Krakowa.

Chłód pełnomocnika

Z tą opinią kontrastuje chłodny stosunek do całej sprawy pełnomocnika prezydenta miasta ds. inwestycji strategicznych, Krzysztofa Adamczyka. - Dobrze, że zmierzamy w kierunku porozumienia, ale według mnie w tej chwili miasto prowadzi tyle inwestycji, że projektem przygotowania studium w całości powinna zająć się GDDKiA lub władze wojewódzkie - mówi Adamczyk. Wszyscy gracze, którzy uczestniczą w rozgrywce nazywanej północną obwodnicą Krakowa, zgadzają się, że powinna ona powstać. Nie mogą jednak dojść do porozumienia, kto będzie finansował jej budowę. Ani miasto, ani województwo, a tym bardziej powiat ziemski krakowski nie ma na to pieniędzy. Sprawę ułatwiłoby finansowanie inwestycji z budżetu państwa, ale to rozwiązanie stawia pod znakiem zapytania list ministra Polaczka.

MAREK GANCARCZYK

18.02.2005

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 20th, 2006, 04:51 PM   #127
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Quote:
Nic tylko A79
Jakie "jechać"? Wziąłem niespełna 3-letniego synka na spacer
Aż mi wstyd, że nie zrobiłem wcześniej tych zdjęć... (bo to jakieś 300-500 metrów od miejsca gdzie mieszkam).
Old February 20th, 2006, 04:59 PM   #128
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Quote:
Bogusław Król, który komentował dla nas treść porozumienia, uważa, że jest ono za mało precyzyjne. Według niego należy usiąść w końcu do rozmów i ustalić parametry, przebieg i finansowanie drogi. - Dla mnie priorytetem jest wykupienie terenów w korytarzu zarezerwowanym pod drogę. Do tej pory gmina nie otrzymała na to żadnych gwarancji finansowych. A w tej kwestii każdy rok działa na niekorzyść inwestycji, gdyż ciągle rosną ceny gruntów. W ciągu siedmiu lat ziemia podrożała prawie dwukrotnie - powiedział nam wójt Zielonek.
Oj taaak.... jakieś 4-5 lat temu w tej okolicy 1 ar ziemi budowlanej kosztował od 17 do 25 tys. zł. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby obecnie to było do 50 tys. zł. / ar....

IMHO winni wykupić grunty - bez względu na to kto i kiedy będzie budował....
Old February 21st, 2006, 02:03 AM   #129
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:

Nic tylko A79
Dla nas na forum to jest zrozumiałe że tam powinno być A79, A49 cyz jakieś inne A, ale dla niektórych ludzi to nawet DW790 by tam było tragedią, bo by im zbyt ułątwiło dojazd
  Reply With Quote
Old February 21st, 2006, 02:32 AM   #130
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Ja najbardziej boje się tego, że nie będzie kasy i zrobią jakąś G, której nie będzie można później przerobić. I wcale nie przekonują mnie argumenty niektórych, że Kraków ma już obwodnice więc nie musi mieć kolejnej. Ludzie toż to aglomeracja

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 21st, 2006, 11:27 AM   #131
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17371

Quote:
Ja najbardziej boje się tego, że nie będzie kasy i zrobią jakąś G, której nie będzie można później przerobić. I wcale nie przekonują mnie argumenty niektórych, że Kraków ma już obwodnice więc nie musi mieć kolejnej. Ludzie toż to aglomeracja
Że zrobią najpierw G to w polskich realiach jest niemal pewne,ale ja jeszcze zyję nadzieją że zostawią jakieś możliwości przeróbki
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 21st, 2006, 11:44 AM   #132
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Gdzie ma ta obwodnicę bo ja jej nie widzę. Nie widze jakos pełnego rongu na około Krakowa. A jak dla niektórych 3/4 (zakładając ze będize to S7) jest obwodnica to jak ich zdaniem mam jechac z Katowic do Kielc???? Okrążać całe miasto przez A4 i S7 czy zapychać korkami Conrada i Opolską???
  Reply With Quote
Old February 21st, 2006, 04:31 PM   #133
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Potrzebna jest minimum bezkolizyjna GP

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 21st, 2006, 05:05 PM   #134
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
Gdzie ma ta obwodnicę bo ja jej nie widzę. Nie widze jakos pełnego rongu na około Krakowa. A jak dla niektórych 3/4 (zakładając ze będize to S7) jest obwodnica to jak ich zdaniem mam jechac z Katowic do Kielc???? Okrążać całe miasto przez A4 i S7 czy zapychać korkami Conrada i Opolską???
Według GDDKiA masz zapierd....ać na około, prawie przez Wieliczkę. (jak będzie S7)
Stanowisko oficjalne prezentowane przez jakiegoś tam dyra, zastepującego Rapciaka - program Studio Otwarte w TVP3-Kraków - opisywane pare dni temu. Oglądałem.
Old February 21st, 2006, 09:24 PM   #135
1Marek1
1Marek1

Likes (Received): 165

Do Zyzia: Chciałbym podzielać twój optymizm, ale gdyby tak było jak piszesz, to od węzła do Krakowa jezdzilibyśmy "pod prąd"-jezdnią północną.Tak mi się wydaje....

Last edited by 1Marek1; February 21st, 2006 at 09:48 PM.
1Marek1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2006, 08:21 AM   #136
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Quote:
Originally Posted by 1Marek1
Do Zyzia: Chciałbym podzielać twój optymizm, ale gdyby tak było jak piszesz, to od węzła do Krakowa jezdzilibyśmy "pod prąd"-jezdnią północną.Tak mi się wydaje....
??? Źle Ci się wydaje... to co zielone - nie jest jeszcze wybudowane. Na wysokości L-M stoją barierki i zakaz wzjazdu, żeby na trawkę nie wjechać. IMHO wszysto się zgadza, a nikt nie zrobił ani kawałka drogi więcej ponad to co miał wybudować.
Old February 22nd, 2006, 08:59 AM   #137
VVacek
Registered User

Likes (Received): 133

Quote:
??? Źle Ci się wydaje... to co zielone - nie jest jeszcze wybudowane. Na wysokości L-M stoją barierki i zakaz wzjazdu, żeby na trawkę nie wjechać. IMHO wszysto się zgadza, a nikt nie zrobił ani kawałka drogi więcej ponad to co miał wybudować.
Ta "galeryjka" jest mniej wiecej w TYM miejscu
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2006, 11:05 AM   #138
km4
Registered User

km4's Avatar

Likes (Received): 1

moze wystarczy do dyskusji
http://www.traxelektronik.pl/pogoda/...hp?type=2&nr=4
z tego wynika ze L-M faktycznie niczemu nie przeszkadza
km4 no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2006, 01:32 PM   #139
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17371

Quote:
Originally Posted by km4
Dokładnie przecież projektując ten węzeł musieli uwzglednić otoczenie
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2006, 01:51 PM   #140
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Quote:
Originally Posted by km4
No akurat guzik widać. Nie widać praktycznie w ogóle L-M...
Ja twierdzę, że uda się "wykręcić" przed L-M, ale nie na podstawie tej kamerki...

Reply

Tags
kraków, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules