daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 22nd, 2005, 08:38 PM   #41
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by SFK
Proponuję wydanie erraty (oczywiście jako PDF na stronie):

Na stronie czwartej jest: "Medalistkom w strzelaniu meżczyzn nagrody wrecza Dyrektor Edward Gajerski."

Na stronie czwartej ma być: "Medalistkom w strzelaniu DO meżczyzn nagrody wrecza Dyrektor Edward Gajerski."

Ma to sens?

No cóż, odpowiadam sam sobie

Zmienił się podpis pod zdjęciem. Koniec równouprawnienia, teraz Panie na prawo a Panowie na lewo.
SFK no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 24th, 2005, 04:40 PM   #42
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 2

Minely dwa dni, a pan Webmaster nic nie napisal na forum
Oczywiscie nie traktujcie tego postu jako osobistego ataku na tego goscia, bo nie wiemy kto to, ani tez dlaczego strona wyglada tak jak wyglada.
Moze mu sie nie chce, albo malo interesuje sie drogownictwem, a moze codziennie blaga o zdjecia i informacje, a nikt mu ich nie chce dac, wiec zanim sie nie wypowie to mozna co najwyzej krytykowac strone, nie czlowieka.
A co do strony, to wreszcie pojawilo sie cos, co wykracza poza wewnetrzne imprezy typu "strzelanie do mezczyzn".
Pojawil sie dokument zatytulowany Harmonogram budowy autostrad i drog ekspresowych na lata 2007-2013.
Nie ma moze w nim jakich super ciekawostek, ale warto na to zwrocic uwage.
DJP no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 04:59 PM   #43
DJP
Registered User

DJP's Avatar

GDDKiA i ich strona to #$##^@%$.
W tym samym dokumencie - "Harmonogramie budowy autostrad i drog ekspresowych na lata 2007 - 2013" jest napisane, ze A2 Strykow - Warszawa bedzie budowana po 2007, a na mapce jest zaznaczone - lata realizacji inwestycji - 2006 - 2008.
To w koncu kiedy???
Takich bledow jest jeszcze wiele i to w jednym dokumencie.
Czy oni maja nas za idiotow???
Proponuje zainicjowanie blokad glownych drog w celu wymuszenia na MI i GDDKiA dzialan prowadzacych do rozwoju sieci autostrad i drog ekspresowych w Polsce.
Old June 24th, 2005, 05:32 PM   #44
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

Mam takie dziwne wraźenie, że ten harmonogram, który się właśnie pojawił w aktualnościach jest przeedytowanym dokumentem, który kilka mieisęcy temu opublikowano na stronach MI. Przedeytowanym w sensie 'dostosowania' ilości oddanych i planowanych na poszczególne lata dróg do obecnej sytuacji.
Poza tym jak na pOLSKICH uRZĘDNIKÓW przystało nie bardzo znają się na datach i nawet nie wiedzą jakie w Polsce mamy miejscowości...

Dla przykładu pierwsza z brzegu pozycja:
str.2 na samym dole
S-1 - obwodnica Groźca Śląskiego
takich kwoatków na pewno jest więcej.

Poza tym napewno większość z was zauważyła jak plany na dany rok zmieniają się w czasie. Mechanizm jest bardzo prosty - na początku roku ogłasza się szumnie 'kolejne' plany - na rok rrrr i lata następne. Mamy zawsze zapis - w roku rrrr planuje się oddać do użytkowania x km autostrad i dróg expresowych a w roklu rrrr+1 będzie się znajdowało w budowie y km autostrad i dróg ekspresowych.
Na początku kolejnego roku (rrrr+1) w raporcie z roku poprzedniego pisze się: 'w roku rrrr oddano do uzytku ZGODNIE Z PLANAMI Z (czyli x-ileś) km autostrad, w roku rrrr+1 planuje się do oddania....'
itd itd każdego roku. nic dziwnego, że sami się w tym gubią i mapki są nieadekwatne do tego co piszą w tekście. W końcu grafikę się zmienia trochę trudniej niż tekst...
radiks no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 05:53 PM   #45
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

OK
nie mogłem się powstrzymać - 'lecimy' dale po tych 'planach na lata dalsze'

str.4 W roku 2006 do eksploatacji przekazane zostaną....:
S-69 Żywiec - Zwardoń (25 km)
str.6 Drogi ekspresowe - budowa ROZPOCZĘTA PO 2007 roku
S-69 Żywiec - Zwardoń (25 km)

Podobna sytuacja jest ze wschodnią obwodnicą Krakowa (S-7)
W budowie będzie juz w 2006 roku tylko po to żeby rozpocząć jej budowę po 2007 roku...

str.7 S-8 odcinek Wrocław - Kępno (29,7 km) - cholera jak tam ostatnio jechałem to z Wrocławia do Kępna było coś koło 50km. Drogi ekspresowe naprawdę powidują, że odległości się skracają... ;-)

Ktos kto pisał ten dokument powinien wylecieć z pracy.
radiks no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 05:58 PM   #46
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Ale nie wyleci. Pojedzie za to na szkolenie do Zakopca, czy w inne mile miejsce, gdzie postrzela "do mezczyzn" (raczej do tekiej osoby powinno sie strzelac), a za strzelanie dostanie "skromna" nagrode i premie.
Old June 24th, 2005, 06:21 PM   #47
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by radiks
Podobna sytuacja jest ze wschodnią obwodnicą Krakowa (S-7)
W budowie będzie juz w 2006 roku tylko po to żeby rozpocząć jej budowę po 2007 roku...
Ze wschodnia obwodnica Krakowa S7 jest tak, ze jej budowa jest podzielona na dwa etapy, i pierwszy rzeczywiscie ma sie zaczac przed 2007, a drugi po, ale nie powinni w takim razie w obu przypadkach pisac lacznej sumy 38,4 km, tylko tyle ile maja poszczegolne odcinki.. Ale to propaganda..

BTW. po jakiemu jest Belorus? Bo skoro uparli sie by nazywac naszych sasiadow po angielsku to im cos nie wyszlo..

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 06:34 PM   #48
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jaracz
po jakiemu jest Belorus?
Po "gajersku", albo po "kurylczycku".
Old June 27th, 2005, 12:49 PM   #49
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by DJP
Minely dwa dni, a pan Webmaster nic nie napisal na forum
Oczywiscie nie traktujcie tego postu jako osobistego ataku na tego goscia, bo nie wiemy kto to, ani tez dlaczego strona wyglada tak jak wyglada.
Moze mu sie nie chce, albo malo interesuje sie drogownictwem, a moze codziennie blaga o zdjecia i informacje, a nikt mu ich nie chce dac, wiec zanim sie nie wypowie to mozna co najwyzej krytykowac strone, nie czlowieka.
A co do strony, to wreszcie pojawilo sie cos, co wykracza poza wewnetrzne imprezy typu "strzelanie do mezczyzn".
Pojawil sie dokument zatytulowany Harmonogram budowy autostrad i drog ekspresowych na lata 2007-2013.
Nie ma moze w nim jakich super ciekawostek, ale warto na to zwrocic uwage.
Dostałem odpowiedź od admina strony www.gddkia.gov.pl i muszę przyznać, że była natychmiastowa i wyczerpująca. - gość jest naprawde wporządku i pewnie niedługo tu do nas dołączy, ma mały problem z rejestracją na forum, Panowie admini - pomóżcie mu..

Last edited by igorlan; June 27th, 2005 at 05:32 PM.
igorlan no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2005, 04:42 PM   #50
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Likes (Received): 0

Ja przy rejestracji tez sie niezle napocilem bo wiadomosc z linkiem zostala potraktowana jako spam i wrzucona do osobnego folderu.
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2005, 12:40 PM   #51
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1426

Quote:
Originally Posted by igorlan
Dostałem odpowiedź od admina strony www.gddkia.gov.pl i muszę przyznać, że była natychmiastowa i wyczerpująca. - gość jest naprawde wporządku i pewnie niedługo tu do nas dołączy, ma mały problem z rejestracją na forum, Panowie admini - pomóżcie mu..
Ja również dostałem emila od admina z GDDKiA. Chłopak ma problemy z zalogowaniem się do forum. Czy ktoś mógłby mu pomóc w rejestracji. Jego osobisty adres jest na głównej stronie www.gddkia.gov.pl
Z tego co widzę, a dostełem od nigo ok. 5 wiadomości, naprawdę ma szczere chęci i jak sądzę mógłby odpowiedzieć nam na wiele wątpliwości (w końcu ma wieści z pierwszego rzędu).
Postarajcie się
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2005, 12:51 PM   #52
darius.
Registered User

Likes (Received): 6754

Quote:
Originally Posted by SIMSI
Ja również dostałem emila od admina z GDDKiA. Chłopak ma problemy z zalogowaniem się do forum. Czy ktoś mógłby mu pomóc w rejestracji. Jego osobisty adres jest na głównej stronie www.gddkia.gov.pl
Z tego co widzę, a dostełem od nigo ok. 5 wiadomości, naprawdę ma szczere chęci i jak sądzę mógłby odpowiedzieć nam na wiele wątpliwości (w końcu ma wieści z pierwszego rzędu).
Postarajcie się
Powinien się uzbroić w cierpliwość...powiadomienie o rejestracja otrzymałem chyba z 4 dni po wypełnieniu formularza...
darius. no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2005, 01:11 PM   #53
Zawisza
'czerniakoskie'

Zawisza's Avatar

Likes (Received): 31

Są problemy z zarejestrowaniem się na forum. Mi udało się dopiero za trzecim razem, dwie pierwsze próby zostały wzięte za spam jeszcze na poziomie serwera providera (tak przynajmniej sądze, bo nie dotarły do mnie maile z potwierdzeniem). Może niech admin GDDKiA spróbuje z innego adresu - najważniejsze przecież zeby dostać potwierdzenie rejestracji.
Zawisza no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2005, 11:29 AM   #54
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4006

Quote:
Originally Posted by DJP
GDDKiA i ich strona to #$##^@%$.
W tym samym dokumencie - "Harmonogramie budowy autostrad i drog ekspresowych na lata 2007 - 2013" jest napisane, ze A2 Strykow - Warszawa bedzie budowana po 2007, a na mapce jest zaznaczone - lata realizacji inwestycji - 2006 - 2008.
To w koncu kiedy???
Takich bledow jest jeszcze wiele i to w jednym dokumencie.
Czy oni maja nas za idiotow???
Proponuje zainicjowanie blokad glownych drog w celu wymuszenia na MI i GDDKiA dzialan prowadzacych do rozwoju sieci autostrad i drog ekspresowych w Polsce.
Dokladnie w GDDPiA pracuja glaby. Moze i wymagania do pracy sa wysrubowane ale efekty gorsze niz na jakiejs fermie kur. Oni nawet nie wiedza ile jest autostrad obecnie w polsce gdyby studiowac te ich mapki! Prognozy ruchu przynajmniej te z okolic lodzi sa wyssane z palca. Potem sie dziwic ze taki glab przenosi kase z budowy bnajwazniejszego odcinka autostrady w polsce na tunel na ursynowie ktory jest wazniejszy!
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 12:04 PM   #55
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

No wreszcie mogę na forum powiedzieć Witam
W takim razie znaczne od początku i będę konsekwentnie odpowiadać na Wasze pytania
Faktycznie już niedługo rusza nowa strona, mam nadzieje ze dużo lepsza i bardziej przejrzysta, bo ta obecna faktycznie nie jest najlepsza delikatnie mówiąc Nie do końca tez jestem adminem, poprostu kopnął mnie ten zaszczyt w myśl zasady "pokaz ze umiesz a stanie się to twoim obowiązkiem" choć w pewnym sensie to ja wrzucam tam rożne rzeczy i do czasu uruchomienia nowej strony zarządzam ta obecna. Natomiast skoro jestem z Biura Prasowego GDDKiA mam nadzieje ze uda mi się odpowiadać na wasze pytania. Co do szkolenia obronnego, takie są wymagania żeby odbywały się te szkolenia, inna sprawa że informacja powinna być w sieci wewnętrznej a nie zewnętrznej. Zdjęcie i podpis faktycznie, tu was podziwiam, nieszczęsny podpis wisiał raptem 1 dzień a mimo to ktoś to zauważył. Dziękuje tez za zwrócenie uwagi na błędy w raporcie dotyczące długości odcinka i jeszcze parę innych nie mniej istotnych szczegółów. Niebawem zostanie to poprawione. Swoja droga cieszę się ze Simsi wysłał mi link do tego forum, bo przynajmniej część z was ma nieźle pojecie o drogownictwie, choć jak na każdym forum zdarzają się tez "kwiatki" typu krzykacz i pieniacz, którym nigdy nic nie będzie pasować i wydaje się im ze wiedza wszystko najlepiej. Nazywanie kogoś głąbem jest poniżej krytyki i tego nie skomentuje, żeby nie zniżać się do poziomu tej osoby, a instytucja nazywa się GDDKiA a nie GDDPiA
Dokładnie też wiadomo ile jest obecnie kilometrów autostrad (550 km) i dróg ekspresowych (230 km) Ile jest w budowie tez wiadomo, bo z tego co widzę większość z Was jest naprawdę dobrze poinformowana i na bieżąco śledzi rozwój drogownictwa. Liczę na dalsza współprace i kolejne cenne uwagi. Pozdrawiam

ps.
potwierdzenie rejestracji wplynelo z linkiem po 5 dniach, nastepne 3 dni walczylem z kodem aktywacyjnym ktory zostal odrzucony, etc etc. Udalo sie wreszcie z innej przegladarki niz IE, z innego komputera, w domu bez "firmowych" blokad hmm taki lajf Suma sumarum grunt ze dziala i moge sie tez logowac w pracy. Zreszta do logowania nie podalem specjalnie firmowego adresu zeby wlasnie serwer nie uznal go za spam tylko z kolejnego na te potrzeby zalozonego. Po 6 dniach zreszta na innym jeszcze adresie i innym loginie chcialem sie zarejestrowac ale do dzis nie dostalem odpowiedzi . Pomogl mail do admina strony chyba, albo procedura poprostu musi trwac, ehh Pozdrawiam

Last edited by Gdaczek; June 30th, 2005 at 12:55 PM.
Gdaczek no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 01:43 PM   #56
Zawisza
'czerniakoskie'

Zawisza's Avatar

Likes (Received): 31

Serdecznie witamy na forum SSC!! Myślę, że nie tylko ja jestem zdania, że bardzo brakowało tu osoby, która będzie mogła wypowiadać się w imieniu GDDKiA. Pewnie zaraz zostaniesz zasypany milionami pytań
Zawisza no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 02:06 PM   #57
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Witam Gdaczek, cieszę, że w końcu do nas trafiłeś

my też liczymy na obopólną współpracę

pozdr
Old June 30th, 2005, 02:18 PM   #58
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 407

Quote:
Originally Posted by Gdaczek
W takim razie znaczne od początku i będę konsekwentnie odpowiadać na Wasze pytania
Witam

Zatem jaka jest wiarygodność Harmonogramu budowy autostrad i dróg ekspresowych na lata 2007-2013 (załącznik do NPR)" ?

Na pliku ściągnietym z Waszej strony nie wszystko to co jest na mapce pokrywa się z wyżej wymienionym planem. Przykład to brak S6. Jest natomiast S22 na całej długości DK22, ale to jakiś żart chyba, wirtualne rysowanie, bo tu mi tramwaj jedzie jeśli to powstanie do 2013 roku. No chyba, że macie tu na myśli jedynie rozpoczęcie jakichś tam prac i wliczenie np. obwodnicy Chojnic.
Old June 30th, 2005, 02:34 PM   #59
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4006

[QUOTE=Gdaczek]
Quote:
Tez witam

Quote:
Oj bedzie troche pytan i to niekoniecznie delikatnych. Nowi niby powinni miec taryfe ulgowa ale niestety jestes z takiej instytucji ze taryfy byc nie moze...

Quote:
Faktycznie już niedługo rusza nowa strona, mam nadzieje ze dużo lepsza i bardziej przejrzysta, bo ta obecna faktycznie nie jest najlepsza delikatnie mówiąc Nie do końca tez jestem adminem, poprostu kopnął mnie ten zaszczyt w myśl zasady "pokaz ze umiesz a stanie się to twoim obowiązkiem" choć w pewnym sensie to ja wrzucam tam rożne rzeczy i do czasu uruchomienia nowej strony zarządzam ta obecna.
Szczerze mowiac to mam wrazenie ze wszystko w GDDKiA jest tak robione biorac pod uwage efekty prac tej instytucji.

Quote:
Swoja droga cieszę się ze Simsi wysłał mi link do tego forum, bo przynajmniej część z was ma nieźle pojecie o drogownictwie, choć jak na każdym forum zdarzają się tez "kwiatki" typu krzykacz i pieniacz, którym nigdy nic nie będzie pasować i wydaje się im ze wiedza wszystko najlepiej.
Nie pienie sie jezeli jakas instytucja dziala sprawnie i widac efekty jej prac. Jesli chociaz dziala poprawnie. O efektach prac GDDKiA lepiej sie nie wypowiadac...

Quote:
Nazywanie kogoś głąbem jest poniżej krytyki i tego nie skomentuje, żeby nie zniżać się do poziomu tej osoby, a instytucja nazywa się GDDKiA a nie GDDPiA
Ach jak niektorzy nie lubia mocnych slow. W porzadku w GDDKiA jest cala masa niekompetentnych osob co nawet porzadnie dokumentow nie moga przygotowac o stworzeniu jakiejs strategii budowy drog itp. Teraz jest OK. Na poziomie?

Quote:
Dokładnie też wiadomo ile jest obecnie kilometrów autostrad (550 km) i dróg ekspresowych (230 km)
Nie wszyscy w GDDKiA to wiedza. Autor tej mapki nie wie...

http://www.gddkia.gov.pl/html/img/ma....drog.2005.jpg

brakuje przynajmniej jednego odcinka drogi ekspresowej i jednego odcinka autostrady

Moze koniec zlosliwosci
A teraz trzy krotkie pytania. Pierwsze moze troche zlosliwe ale ono sie nasuwa tak jakos samo z siebie...

1. Czy w GDDKiA wiedza co oznacza pojecie strategia? Bo mam wrazenie ze jest to przez GDDKiA definiowane jako plany ktore dajemy by poprawic swoje samopoczucie i wytlumaczyc niedostateczna ilosc wlasnych biezacych dzialan
i wpadki i opuznienia w realizacji obowiazkow.

2. To pytanie juz na powaznie. Dlaczego w tej instytucji plany dotyczace autostrad sie zmieniaja srednio co poltora roku co powoduje ze trudno sie polapac co bedzie robione? I do tego te nowe plany sa z reguly bardzo
chaotyczne i wygladaja na robione na kolanie? Czy te "strategie' robia studenci w ramach praktyk?

3. Jak stworzono ta "prognoze" ruchu. Mieszkam w okolicach lodzi i juz na oko widac ze jest ona zupelnie nie trafiona. Nie chce sie wdawac w szczegoly ale wedlug tej "prognozy" np. kutno w 2020 bedzie generowac wiekszy ruch na A1 niz lodz.

http://www.mi.gov.pl/prezentacje/jed...lacznik_e2.pdf

Pozdrawiam
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 04:19 PM   #60
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

S22 na odcinku Elbląg - Grzechotki - trwają prace projektowe. Natomiast na całym odcinku obecnej DK 22 docelowo ma być droga ekspresowa, czyli oznakowana jako S22 i jest zapisane "po roku 2013" a nie "do roku 2013". S6 - to istniejąca obwodnica 3-miasta. Od Elbląga do Lęborka zakończenie prac 2011-2013 i również jest to obecnie DK6 a będzie S6. Co do puszczenia tam linii tramwajowej to przykro mi nic na ten temat nie wiem Jak już wcześniej napisałem faktycznie w Harmonogramie wyszły błędy które są obecnie naprawiane, a czujni forumowicze zauważyli.
Co do efektów prac instytucji, budowa autostrady to nie jest rzecz którą można sobie zrobić w ciągu roku. Samo planowanie nie polega na tym ze jeden "Józio Koszyczek" siada z pifkiem i kreśli na serwetce przebieg autostrady. Do tego dochodzą ogromne koszty budowy dróg o których mało kto ma pojecie. Od projektu do otwarcia odcinka mijają lata. Pamiętajmy, że w tym roku zostanie oddane 122 km autostrady, co nie oznacza, że gdzie indziej nie są prowadzone prace budowlane. Autostrady nie buduje się w ciągu jednego roku, w 2005 roku w budowie jest 338 km autostrad i 231 km dróg ekspresowych. Ponadto zostanie wyremontowanych 1800 km dróg krajowych. To pokazuje skalę inwestycji drogowych w Polsce, której, na co dzień nie widać. Harmonogram Budowy Dróg Krajowych i Autostrad będący załącznikiem Narodowego Planu Rozwoju, przewiduje do roku 2013 ukończenie podstawowej sieci autostradowej, na którą będą się składać autostrady A1, A2, A4, A6, A8 i A18. Pamiętajmy, że Europa zachodnia rozwój sieci autostradowej rozpoczęła dziesiątki lat przed nami, a Polska od początku lat 90-tych dopiero rozpoczęła planowanie autostrad, czego efekty powoli dziś widzimy.
Ja przepraszam skoro twoje oko jest bardziej sprawne niż pomiary ruchu rzuć swoja obecna robotę i wystartuj w przetargu na "pomiary ruchu" w specyfikacji przy narzędziach wpisz „moje oko” kupa kasy gwarantowana i oszczędzasz na sprzęcie pomiarowym. Poza tym nie tylko znasz się na pomiarach ruchu bo widzę że i tworzeniu dokumentacji, budowie autostrad etc etc. Reasumując tak wybitna jednostka zapewne szybko zostanie zatrudniona w GDDKiA no przynajmniej na stanowisku Generalnego Dyrektora. No cóż nie chce być więcej złośliwy wiec gorąco Pozdrawiam
Gdaczek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, drogi, gddkia, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules