daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2005, 04:47 PM   #61
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Likes (Received): 0

Czyli wg Gdaczka jednak będzie autostrada A8 do roku 2013????
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 30th, 2005, 05:45 PM   #62
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1428

Quote:
Originally Posted by xelius_autobahn
Czyli wg Gdaczka jednak będzie autostrada A8 do roku 2013????

Gdaczek, nareszcie się udało Miło Cię powitać wsród fanatyków budowy dróg (a zwłaszcza autostrad i expresówek) Skierowałem do Ciebie linka z tego forum, ponieważ miałem nadzieję znaleźć osobę w GDDKiA, z którą będzie można merytorycznie popisać i wiele kwestii wyjaśnić. Myślę, że złośliwości już wystarczy, nie po to dyskutujemy na tym forum. Mam nadzieję na odpowiednie pytania i odpowiednie odpowiedzi. i mam nadzieję, że rzadziej będziemy teraz używać , a częściej

A8, jak sądzę dotyczyło nie całej autostrady tylko AOW.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 06:18 PM   #63
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

OK koniec przycinania, przejdzmy do roboty Tak dokladnie A8 dotyczy AOW i powinna byc ukonczona do roku 2008. Sam jezdze duzo po Polsce i tez bym chcial jak najszybciej wyskoczyc sobie na zakupy do Berlina jadac autostrada, a nie telepiac sie w koleinach. Na szczescie dzieki pomocy Unijnej prace budowlane rusza z kopyta. Pozdrawiam
Gdaczek no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 10:32 PM   #64
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

BARDZO WAS PROSZĘ O ZWIĘZŁE PYTANIA I NAJWAŻNIEJSZE WYPOWIEDZI. WIADOMO - KAŻDY CHCIAŁBY PRZYWITAĆ GDACZKA SAMODZIELNIE ALE TO NIEMOŻLIWE. PROSZĘ TAKŻE ABY NA TYM WĄTKU NIE OKAZYWAĆ EMOCJI TYPU TAAA I NIKOGO NIE CYTOWAĆ - TO ZABIERA DUŻO MIEJSCA, A PRZED NAMI DŁUGA DROGA ZDOBYWANIA INFORMACJI OD NAJWAŻNIEJSZEJ OSOBY PO YASIOO. SPRÓBÓJCIE POSTAWIĆ SIĘ NA MIEJSCU PANA Z GDDKIA... MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE ZMĘCZYMY SZYBKO GDACZKA, BO SZKODA BY BYŁO GO STRACJIĆ. DZIĘKUJĘ I PRZPRASZAM ZA OFF TOPIC. OBY WIĘCEJ ICH NIE BYŁO

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 11:39 PM   #65
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Z tą A8 to faktycznie moja nieuwaga. Mam póki co jedno nurtujące mnie pytanie: porównując najnowszy harmonogram budowy autostrad na lata 2007-13 z wcześniejszymi widać, że budowa wielu odcinków autostrad została przesunięta w terminie na później. Czy w takim razie cała podstawowa sieć autostrad i dróg ekspresowych zostanie oddana do 2013 r.? Bo jesli tak to liczba km oddawanych autostrad musiałaby sie znacznie zwiekszyć w latach 2007-13 (do wcześniej zaplanowanych należy dodać te opóźnione).
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 10:21 AM   #66
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

Z mojej strony obiecuje byc wytrwaly i w miare mojej mozliwosci i wiedzy odpowiadac jak najszybciej bede mogl. Co do tego okreslenia "Pan Gdaczek" to zostanmy przy nick name bo nie slyszalem zeby na jakims forum uzywano formy "Pan" a na forum kazdy jest rowny sobie Faktycznie tez liczba oddawnych kilometrow sie zwiekszy, wlasnie ze wzgledu na to ze planowanie pochlania wiele czasu. Do tego Natura 2000 obecnie opozni oddanie niektorych odcinkow, co nie znaczy ze w okresie 2005-2013 beda to az tak istotne opoznienia. Wstrzymajcie sie jeszcze chwilke, obecnie jest jest sprawdzany kazdy odcinek w Harmonogramie czy aby nie ma wiecej bledow ponad te ktore zostaly wlasnie przez was wykryte. Wiec tym bardziej sie juz ciesze na dalsza wspolprace. Pozdrawiam
Old July 1st, 2005, 11:46 AM   #67
Maciej
Registered User

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Gdaczek
Wstrzymajcie sie jeszcze chwilke, obecnie jest jest sprawdzany kazdy odcinek w Harmonogramie czy aby nie ma wiecej bledow ponad te ktore zostaly wlasnie przez was wykryte. Wiec tym bardziej sie juz ciesze na dalsza wspolprace. Pozdrawiam
Hej !
Mnie tam najbardziej załamuje jak oficjele typu Rapciak (którego uważam za specjalistę dużego formatu ) uparcie twierdzą że np. S-7 na odcinku Myślenice - Lubień ( wraz z obwodnicą ) b.ędzie ukończona w 2006. Czy oni muszą tak mówić ? Bo wątpię żeby w to wierzyli. Ja już wątpię czy odcinek do Lubnia będzie skończony w 2006 ?

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 12:11 PM   #68
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

@GDACZEK

Bardzo prosimy o info dotyczące terminów realizacj A4 Zgorzelec - Krzyzowa, bo coś ostatnio w ogóle nic o tym odcinku nie słychać, a miał być w realizacji w tym roku
dzięki
Old July 1st, 2005, 12:16 PM   #69
marceli
Marceli

Czy będzie można, szanowny Gdaczku, poprosić czasami o jakieś plany, koncepcje jakiejś drogi? Pewnie macie jakieś w wersji elektronicznej?

Pozdrawiam,
marceli no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 03:37 PM   #70
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

Taki jest plan zeby zakonczyc Myslenice - Lubien w 2006. Natura 2000 troche go pokrzyzowala ale mimo wszystko miejmy nadzieje ze uda sie zachowac termin, choc nikt nie mowi ze bedzie to latwe.
Na odcinku A4 Zgorzelec - Krzyzowa, trawaja prace projektowe, budowa powinna ruszyc w 2006 roku i zakonczyc sie z koncem 2007.
Hmm plany koncepcyjne, no roznie z tym bywa, poprosze o przedstawienie konkretnego przykladu a zobaczymy co jest i czy jest.
Old July 1st, 2005, 04:07 PM   #71
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1428

Tak jak marceli, chętnie również obejrzałbym jakieś projekty czy mapy nowych dróg, o ile oczywiście to możliwe. Dodatkowo najlepiej, żeby były jak najbardziej aktualne + mały komentarz. Z dołu dziękuję. Pozdr.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 08:32 PM   #72
marceli
Marceli

Gdaczek: No to może S1 Bielsko - Cieszyn ? Ostatnio głowiliśmy się w osobnym wątku jak będzie wyglądał węzeł w Jasienicy.
marceli no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 10:59 PM   #73
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

@Gdaczek: Witam kolegę po fachu na naszym forum. Cieszę się, że ktoś będzie nas informował bezpośrednio z samego serca "państwa drogowego". Ja niestety bywam często tylko w Oddziale Warszawskim GDDKiA, a do Centrali na Żelaznej już nie zaglądam. Pozdrawiam
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 11:14 PM   #74
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1023

Gdaczku a ja mam 2 pytania jeśli chodzi o drogi ekspresowe na terenie warszawy
1. W związku z tym że wchodzi nowe prawo ochrony środowiska część inwestycji może się opóxnić, czy możesz mi powiedzieć jak wyglada sytuacja
2. I drugie pytanie, ile będą w sumie kosztowały wszystkie inwestycje zwiazane budową dróg ekspresowych na terenie wawy
martin no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2005, 01:47 PM   #75
Alvar
Registered User

Bardso zle po polsku pisze a dzisaj spróbuje pisac po polsku. Mam pytanie do Gdaczka. Moja Rodzina mieszka w Zdunskiej Wola. (mienzy Sieradzu i Lodzi) Mamy na poludnju Miasta duzo pola bo tam jusz mieszkamy bardzo dlugo. Slyszalem ze ma byc zbudowana autostrada albo jakas ulica sybkiego ruchu od Lodzi do Wroclawia. Ta ulica tesz ma byc okolica w okolo Zdunskiej Woly i Sieraza. Jezly ta ulica bedzie zbudowana na polnocy ZW bym sie bardzo czesyl. Ale jak zbudujecze ja na poludniu ta autostrada chyba by zrobila dwa kawalki z naszego polu. Dla tego sie troseczke martwe i bym chcial wiedziec kiedy i gdzie taka autostrada albo jakas inna ulica bendzie zbudowana.

If my polish is to bad and you did not understand what i asked you just tell me and i will stop writing polish.
Alvar no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2005, 02:10 PM   #76
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by Alvar
Bardso zle po polsku pisze a dzisaj spróbuje pisac po polsku. Mam pytanie do Gdaczka. Moja Rodzina mieszka w Zdunskiej Wola. (mienzy Sieradzu i Lodzi) Mamy na poludnju Miasta duzo pola bo tam jusz mieszkamy bardzo dlugo. Slyszalem ze ma byc zbudowana autostrada albo jakas ulica sybkiego ruchu od Lodzi do Wroclawia. Ta ulica tesz ma byc okolica w okolo Zdunskiej Woly i Sieraza. Jezly ta ulica bedzie zbudowana na polnocy ZW bym sie bardzo czesyl. Ale jak zbudujecze ja na poludniu ta autostrada chyba by zrobila dwa kawalki z naszego polu. Dla tego sie troseczke martwe i bym chcial wiedziec kiedy i gdzie taka autostrada albo jakas inna ulica bendzie zbudowana.

If my polish is to bad and you did not understand what i asked you just tell me and i will stop writing polish.
You better stop taking a piss mate....it's not funny in any way
Old July 2nd, 2005, 06:05 PM   #77
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 407

Zgadzam się ze stwierdzeniem „Voytka”, iż nie powinniśmy Gdaczka zalewać pytaniami na które odpowiedzi można sobie znaleźć w odpowiednich dokumentach upublicznionych w Internecie. Dlatego też zadałem Mu pytanie na temat wiarygodności „Harmonogramu”, dokumentu, który jak mi się wydaje, powinien wiele wyjaśniać. A jest z tym różnie.
Choćby najbardziej przeze mnie oczekiwany odcinek autostrady w Polsce (oprócz Gdańsk – Torun), czyli Stryków – Tuszyn na mapce jest podpisany, że start w 2006 roku (i tak do cholery ma być! Ileż można czekać?), a wyżej, że dopiero w 2007 (co wiemy już np. z artykułu w „Nowych Drogach"). A przy okazji to przypomnę, że za wczesnego Pola ta inwestycja miała ruszyć już w tym roku.

Quote:
S22 na odcinku Elbląg - Grzechotki - trwają prace projektowe.
I ja się grzecznie pytam, bo nie rozumiem co tu się jeszcze projektuje? Projekty na TRZY odcinki (na jakie podzielono tę inwestycje) zostały już dawno opracowane przez Europrojekt oraz Transprojekt. Przetargi miały być ogłoszone zimą (a nawet wcześniej, jak choćby wynika z zapowiedzi w Biuletynie). Rosjanie już się denerwują czemu się u nas nic nie dzieje.
Nawet na wspólnym odcinku DK22 i DK7, gdzie przetarg był już dawno, natomiast oficjalnych wyników wciąż nie ma (tak jak i na A6). Rozumiem, że tu są jakieś protesty itd.? No, ale jeszcze raz, co się jeszcze projektuje na odcinku Elbląg – Grzechotki? I chyba sam przyznasz, że w tym roku ta inwestycja nie ruszy, ergo nie zakończy się w przyszłym roku, hmm?

Quote:
Natomiast na całym odcinku obecnej DK 22 docelowo ma być droga ekspresowa, czyli oznakowana jako S22 i jest zapisane "po roku 2013" a nie "do roku 2013".
To prawda, jest tak napisane pod mapką. Natomiast z tekstu nad mapką, mogłoby wynikać, że do 2013 roku. Nie doczytałem, niech będzie, że moja wina. Natomiast w niczym to nie zmienia faktu, że w to nie wierzę

Ale inaczej, spokojnie. Czy gdzieś można wyczytać, które drogi ekspresowe (albo które ich odcinki) będą dwujezdniowe?
Bo dla mnie to kolosalna różnica. Mogę się domyślać, że S22 i S6 będą w większości jednojezdniowe (pewnie jakieś szanse ma odcinek Gdańsk- Słupsk). Czyli wtedy byłoby DOKŁADNIE tak jak przewidywałem: zamiast porządnej autostrady A6 dwie mierne drogi ekspresowe, które na tle kraju nic nie poprawią.

A tutaj to nie wiem do czego pijesz:

Quote:
Co do efektów prac instytucji, budowa autostrady to nie jest rzecz którą można sobie zrobić w ciągu roku. Samo planowanie nie polega na tym ze jeden "Józio
[ciach]
do roku 2013 ukończenie podstawowej sieci autostradowej, na którą będą się składać autostrady A1, A2, A4, A6, A8 i A18.
Te zaliczanie A6 to trochę śmieszne jest. A przy okazji czy wiadomo Ci jakie będą dalsze losy odcinka od Kijowa do Rzęśnicy (Wielgowa)? Tzn. czy zostanie tylko wyremontowany i dalej będzie S6/S3 czy też może zostanie dostosowany do autostrady i wydłuży nam A6 o bodaj 7 km?

Quote:
Ja przepraszam skoro twoje oko jest bardziej sprawne niż pomiary ruchu rzuć swoja obecna robotę i wystartuj w przetargu na "pomiary ruchu" w specyfikacji przy narzędziach wpisz „moje oko” kupa kasy gwarantowana i oszczędzasz na sprzęcie pomiarowym. Poza tym nie tylko znasz się na pomiarach ruchu bo widzę że i tworzeniu dokumentacji, budowie autostrad etc etc. Reasumując tak wybitna jednostka zapewne szybko zostanie zatrudniona w GDDKiA no przynajmniej na stanowisku Generalnego Dyrektora. No cóż nie chce być więcej złośliwy wiec gorąco Pozdrawiam
Hehe, dobre. Czy przy okazji nie wylałeś jakichś swoich frustracji (nawet czytelnych w poście inaugurującym)? Skąd się wzięło to „oko”? Czy ja coś takiego kiedyś pisałem?
Owszem, przyznaję, że kwestionuję te prognozy ruchu za powiedzmy 10 lat. Tzn. kwestionuję to, że ktoś twierdzi iż A6 jest niepotrzebna bo przewidywane prognozy ruchu na DK6, albo DK22 są niskie. Tylko jakoś ciężko uwierzyć aby jadący z Wilna (Rygi itd.) do Hamburga (albo nawet Berlina) mając do wyboru tą właśnie nisko obciążoną ruchem A6 wybraliby S8 (A8?) i A2. Podobnież z tymi jadącymi od Moskwy do Brześcia, też mogliby odbić na Grodno. A poza tym i oprócz tego, to nie chce mi się wierzyć, aby za 10 lat dalej Rosjanie wymagali wizy w przejeździe przez Obwód Kaliningradzki. Zatem droga z Litwy na zachód jeszcze by się mogła skrócić. Ale do tego potrzebna jest A6 a nie jednojezdniowe S6 i DK22. Ale to tak na marginesie Twoich uszczypliwości, tego „oka” i dyrektora.

I jeszcze raz odniosę się do tej wiarygodności Harmonogramu. Pod tym pojęciem miałem na myśli nie tylko owe błędy, ale i też realność wykonania wielu inwestycji (oczywiście przesuwając samo wykonanie po 2013 roku ich realność wzrasta, a przynajmniej odległość czasowa powoduje, że tak się może wydawac) a także jak do tych pomysłów odniesie się nowa władza. Tzn. jak duże jest zaawansowanie prac, przygotowania, koncepcji w tych planach, które ewentualnie wiążą jej ręce? Czy duże byłyby koszty (w sensie wyrzucenia pieniędzy w błoto) w przypadku zaniechania jakieś inwestycji na poziomie prac koncepcyjnych? Oczywiście, raczej rzucam te pytania w przestrzeń.
Old July 4th, 2005, 01:47 PM   #78
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4041

Quote:
Ja przepraszam skoro twoje oko jest bardziej sprawne niż pomiary ruchu rzuć swoja obecna robotę i wystartuj w przetargu na "pomiary ruchu" w specyfikacji przy narzędziach wpisz „moje oko” kupa kasy gwarantowana i oszczędzasz na sprzęcie pomiarowym.
http://www.mi.gov.pl/prezentacje/jed...lacznik_e2.pdf
Po pierwsze ta mapka przedstawiajaca PROGNOZOWANE natezenie ruchu, nie powstala na podstawie pomiarow. Po drugie skoro sie kozysta z narzedzi na podstawie ktorych tworzy sie takie prognozy to naprawde lepiej zaoszczedzic i robic je na oko bo bledy beda mniejsze.

Moje pytanie dotyczylo jak ta prognoza powstala skoro laik moze na niej wykazac kilka jesli nie kilkanascie bzdur. Ogranicze sie tylko do okolic lodzi i bez glebszej analizy i znajomosci tematu moge ci pokazac 5 glupot ktore sie w tej prognozie znalazly.

no ale do rzeczy
!. Bzdura numer jeden o ktora pytalem wczesniej. Jakim cudem zaklada sie ze ruch agregowany przez Kutno na A1 w 2020 roku bedzie wiekszy niz ruch agregowanyt przez Lodz? W 2000 roku wedlug pomiarow GDDKiA ruch na DK1 w okolicach krosniewic - kutna jest o ponad polowe mniejszy niz w okolicach lodzi. Dla przykladu odcinek lodz leczyca w 2000 roku 15 tys pojazdow na dobe. W 2020 wedlug tej "propgnozy 8000 - 12000 na A1 (ruch zmaleje o 50%!!!). Starej drogi DK1 wogole na tej prognozie nie ma!!!!
Odcinek leczyca krosniewice(kutno) - w 2000 roku okolo 9000 tys na dobe. W 2020 planowany ruch to 12 - 16 tysiecy! Przeciez tu nie trzeba miec zadnych przyzadow zeby stwierdzic ze cos jest nie tak? I o to sie pytam skad ta "prognoza"? Tak jeszcze dla informacji Kutbno ma kolo 30 40 tysiecy mieszkancow a lodz prawie 800 tysiecy. Nie ma cudu zeby nie generowala wiekszego ruchu tak jak jest to teraz!

2. Bzdura numer 2. Droga S8. W harmonogramie droga ta zaczyna sie w okolicach rzgowa i konczy pod wroclawiem. Planowana budowa 2007 - 2013. Wedlug GDDKiA. No to sie pytam dlaczego nie ma tej drogi zaznaczonej na tej prognozie dotyczacej 2020 roku!? Czy do tego tez trzeba miec przyrzady zeby ja umiescic. Czy moze z gory zaklada sie ze GDDKiA jej nie wybuduje? Znowu laik moze pokazac ze na tej prognozie sa ewidentne i to powazne bledy dyskwalifikujace ta prognoze!

3. Bzdura numer 3. DK8 - DK14 - droga lodz szadek blaszki.
Wg pomiarow ruchu z 2000 roku (do ktorych nie mam zastrzezen) ruch na trasie DK14 Lodz Sieradz to jakies 13 - 19 tys aut na dobe (tyle samo co miedzy np. poznaniem a nowym tomyslem na DK2). Ruch na DK8 Piotrkow wielun 8.5 tys aut na dobe. Miedzy lodzia a szadkiem wogole nie byl mierzony bo jest niewielki i nie dziwne, bo ta waziutka droga przechodzaca przez male miasteczka i wioski pod lodzia. Czemu zatem w 2020 prognozuje sie ze na DK14 bedzie od 8 - 12 tys na dobbe (ruch zmaleje o jakies 50%), na DK8 12 - 16 tys czyli wzrosnie o 100%), na tej waziutkiej drodze gdzie 70% aut to sa samochody omijajace zakorkowana DK14 bedzie 4 - 8 tys aut. Przeciez to sie kupy nie trzyma tym bardziej ze miedzy lodzia a sieradzem zgodnie z harmonogramem w GDDKiA ma byc w 2020 droga ekspresowa!

4. Idzmy dalej, A2 miedzy warszawa lodzia a poznaniem. W 2000 roku ruch na DK2 + A2 to jakies 20 tys aut na dobe. Wedlug tej prognozy w 2020 ruch na A2 + DK 2 bedzie tez okolo 20 tys aut na dobe. Czyli wszedzie poza okolicami lodzi ruch wyraznie wzrosnie tylko nie miedzy warszawa - lodzia - poznaniem! Ludzie koleja wedlug GDDKiA zaczna jezdzic na tej trasie? Znowu na oko widac ze ktos cos spiep... I prosze mi tu nie zwalac tego na przyzady...

5. A2 kolo lodzi. Lodz wedlug tej prognozy nie generuje zadnego ruchu lokalnego. Od skierniewic poprzez lodz az do konina ruch bedzie kolo 12 - 16 tys na dobe. Wprzypadku kazdego duzego miasta w polsce zakalada sie ze ruch w ich okolicach bedzie wzrastal tylko nie w lodzi gdzie autorzy tej prognozy zauwazyli wprawdzie skrzyzowanie autostrad ale nie zauwazyli milionowej aglomeracji.

To jest 5 ewidentnych powaznych bledow na tej prognozie ktore mozna zauwazyc bedac laikiem. Dotycza one jedynie okolic lodzi. Praktycznie ruch na kazdej wychodzacej z lodzi wazniejszej drodze jest prognozowany z sufitu. Moze bym sie nie czepial tej prognozy ale ona byla zalaczona do "strategii rozwoju transportu na lata 2007 - 2013. Zatem ta gow... prognoze pelna razacych bledow wykorzystano w GDDKiA do planowania budowy drog w polsce! To nawet nie jest smieszne. Wiec ponawiam pytanie, na jakiej podstawie tworzono ta prognoze i czy ktokolwiek poza partaczami co ja zrobili widzial to? Mam nadzieje ze uzyskam rzeczowa odpowiedz choc znajac GDDKiA to chyba zludna nadzieja...

Zajmujecie sie drogami w polsce i patrzac na takie "profesjonalne" dokumenty nie dziwie sie ze przerasta was zbudowanie kilkudziesieciu km autostrad w rowninnym kraju o umiarkowanytm klimacie rocznie...
Wedlug mnie te prognozy tworzy sie po to by moc poprzec radosna tworczosc w GDDKiA i zeby sie okazalo ze drogi planowane przez GDDKiA maja sens tam gdzie chce je budowac GDDKiA a nie tam gdzie nakazuje tego logika. Ale to juz jest moja opinia. A swoja droga czekam na wyniki pomiaru ruchu w 2005 roku i ciekaw jestem jak bardzo sie one beda roznily od "prognozy" przygotowanej przez GDDKiA na 2005 rok.

Last edited by Bartas2004; July 4th, 2005 at 01:55 PM.
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2005, 03:12 PM   #79
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Nie wiem czemu ale nie chce mi się włączyć najnowszy HARMONOGRAM NA LATA 2007-13 w pdf'ie ze strony GDDKiA. Próbowałem także linka z autostrady.com - wyskakiwałe białe tło. Macie może jakiegoś działającego linka? Czytam wszystkie dokumeny i nie chciałbym tego przegapić. Może wy go też nie widzicie?

Sorry za off topic, bo teraz tu się pyta Gdaczka, ale proszę pomużcie - by Private Messages.

Quote:
Originally Posted by Bartas2004
To jest 5 ewidentnych poważnych błędów na tej prognozie, które można zauważyć będąc laikiem. Dotyczą one jedynie okolic Łodzi.
Aha, już nam to Yasioo7 wyjaśniał - do prognozowania są bardzo skomplikowane i czasochłonne programy komputerowe. Nie wiem jak robiono te fajne prognozy, ale na pewno są w wielu miejscach błędne. Nie tylko w okolicach Łodzi. Nie musisz ich traktować poważnie. Z drugiej jednak strony żaden komputer nie obliczy Ci prognozy uwzględniającej opłaty za autostrady. Teraz podobno na kulczykowskiej A-2 jest tylko 4000 p/d w obu kierunkach. Teraz liczymy, że np. na autostradzie z Koziej Wólki do Krowiego Kazimierza (100 km) będzie 25 000 p/d, goście z koncesją policzą 20 zł za odcinek i bedzie 10 000 p/d. Myślę, że podobnie będzie z Łodzią - tam ring ma być płatny (A-2 i A-1).

A-8 Na skos Polski!

Last edited by Voytek on the road; July 4th, 2005 at 06:31 PM.
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2005, 03:34 PM   #80
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4041

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Nie wiem czemu ale nie chce mi się włączyć najnowszy HARMONOGRAM NA LATA 2007-13 w pdf'ie ze strony GDDKiA. Próbowałem także linka z autostrady.com - wyskakiwałe białe tło. Macie może jakiegoś działającego linka? Czytam wszystkie dokumeny i nie chciałbym tego przegapić. Może wy go też nie widzicie?

Sorry za off topic, bo teraz tu się pyta Gdaczka, ale proszę pomużcie - by Private Messages.

Aha, już nam to Yasioo7 wyjaśniał - do prognozowania są bardzo skomplikowane i czasochłonne programy komputerowe. Nie wiem jak robiono te fajne prognozy, ale na pewno są w wielu miejscach błędne. Nie tylko w okolicach Łodzi. Nie musisz ich traktować poważnie.
Problem w tym ze ty czy ja czy inni na tym forum wiedza ze tych "prognoz" nie mozna traktowac powaznie bo sa robione na kolanie i nijak sie maja do tego co bedzie na polskich drogach w 2010 czy 2020 roku. Gorzej jak taka prognoze widzisz jako podstawe do tworzonej potem strategii na budowe drog w Polsce!
http://www.mi.gov.pl/prezentacje/wydruk/152.html
stad pytanie do osoby z GDDKiA choc mysle ze raczej nie udzieli mi ona odpowiedzi...
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, drogi, gddkia, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules