daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 20th, 2005, 04:14 PM   #121
vishna
Boat City

vishna's Avatar

Likes (Received): 0

przydalyby sie ladniejsze mapki (odnosnik Drogi Publiczne), bo te co sa po prostu brzydkie sa. no
vishna no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 21st, 2005, 12:15 AM   #122
Przem
Registered User

Likes (Received): 71

[QUOTE=Gdaczek]Nie absolutnie adres sie nie zmieni, faktycznie jest ciekawostka ze na czesci komputerow wyswietla sie stara strona a na czesci nowa, np Netscape otwiera juz nowa a czesc IE jak chce.

Mnie nie chodzi ani na IE ani na Operze ruszyła dopiero na Netscape (okazuje się, że fanatycy dróg powinni mieć kilka przeglądarek). Jeszcze nie przejrzałem ale jestem bardzo ciekawy i mam duze oczekiwania. Pierwsze wrażenie ok, trochę układ podobny do strony krakowskiego oddziału. Pozdrawiam
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2005, 02:40 PM   #123
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

1. W 1999 r weszła w życie reforma samorządowa a wraz z nią zmiana numeracji dróg. Mam takie pytania: 1.Co decydowało o tym, że dana droga zmieniła kategorie z wojewódzkiej na krajową i na odwrót?

GDDKiA nie miała wpływu na to. Zostało to zmienione w drodze ustawy na wniosek rządu i zatwierdzone przez sejm. Jest w ustawie punkt mówiący dokładnie jakie parametry powinna mieć droga krajowa a jakie droga wojewódzka plus natężenie ruchu tak bardzo lubiane przez Bartasa W każdym bądź razie GDDKiA a właściwie obecne wtedy GDDP nie miało na to wpływu.

2. Bardzo by mnie interesowała sprawa drogi wojewódzkiej nr 935 (fragm.byłej DK 49) z Raciborza do Pszczyny. Dlaczego jest tylko wojewódzką i czy BYŁY lub SĄ w GDDKiA plany odnośnie rozbudowy tej drogi?

Odpowiedz jak wyżej. Na chwile obecna, nie ma żadnych planów rozbudowy tej drogi, jedynie bieżące utrzymanie, co na ludzki język oznacza remonty, choć nie są przewidziane na ten rok.

3. Jaki sens ma istnienie takich dróg krajowych jak DK 34 (ok. Świebodzic) i DK 88??? Przecież one mają góra 10 km!

Przykro mi ale ponownie patrz punkt 1.

4. Czy wiadomo coś o terminach przetargów na A1 Gorzyczki-Żory

Jeśli chodzi o przetarg Sosnica – Żory, jest w ciągu projektu Sośnica – Gorzyczki, projekt ten podzielony jest na odcinki Sośnica –Bełk etap północny 15,5 km, Bełk –Świerklany etap środkowy 14,5 km, Świerklany – gr. państwa Gorzyczki etap południowy 18,3 km.
Świerklany to właśnie węzeł koło miasta Żory.
Niestety nikt nie jest mi w stanie udzielić odpowiedzi, co do dokładnych dat rozpoczęcia procedur przetargowych. Po urlopie zagłębie się dokładniej w ten temat i mam nadzieje, że już za 2 tyg. będę mógł z nowymi siłami dokładnie odpowiedzieć na to pytanie

5. Czy uda się w tym roku otworzyć obwodnice Gliwic?

Hmm, chodzi chyba o ciąg autostradowej obwodnicy A4, to odpowiedz brzmi tak, jak na razie nie ma żadnych symptomów, że coś się opóźni.

6. DK30 (Zgorzelec-Jelenia Góra) obecnie w realizacji jest obejście drogowe miejscowości Radoniów. Co z pozostałymi miejscowościami wiejskimi takimi jak Biedrzychowice, Chmieleń, itd. czy też planuje się stworzenie ich obwodnic?

Jest planowana obwodnica tych miejscowości. Jeszcze w tym roku będzie ogłoszony przetarg na koncepcje programową. W 2006 roku jest planowany przetarg na projekt budowlany. Obecnie równolegle trwają prace nad wystąpieniem o środki na te projekty. Przy obecnych założeniach oba projekty mają być gotowe z końcem 2007 roku.

7. Druga sprawa dotycząca tej drogi to kiedy można spodziewać się remontu nawierzchni na odcinku Zgorzelec-Lubań, Radoniów - Jelenia Góra?

Zgorzelec – Łagów, Łagów – Trójca, Trójca – Wyręba Kolonia będzie na tych odcinkach rehabilitacja nawierzchni ze środków EBI. Całość DK 30 została zgłoszona do programu rehabilitacji dróg priorytetowych i jest duża szansa, że prace rozpoczną się w przyszłym roku, jest to kwestia zgromadzenia środków finansowych.

8. Zgorzelec, a konkretnie obwodnica - została rozpoczęta w ciągu drogi Zgorzelec - Radomierzyce (352) budowa obwodnicy miasta Zgorzelec. Niestety po wykonaniu jakichś kilkuset metrów nowej drogi prace zostały zarzucone.

Nie ma na obecną chwile w planach budowy obwodnicy Zgorzelca.
Co do drogi nr 352 jest ona pod zarządem wojewody, a zatem jest drogą wojewódzka i niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie bo nie jest to droga pod zarządem GDDKiA.

9. I jeszcze taka malutka prośba... istnieje jakaś taka bardzo szczegółowa stronka z inwestycjami prowadzonymi na Dolnym Śląsku?
Powiem szczerze, trochę szukałem i nic ciekawego nie mogę znaleźć.
Na oficjalnych wrocławskich GDDKiA są opisane co prawda remonty bieżące (choć też nie wszystkie) ale nie ma o planach (poza planowanymi obwodnicami w ciągu przyszłej S3 i S8) żadnych wzmianek.

Nie, nie istnieje a szkoda, choć postaram się żeby takie informacje znalazły się na nowej stronie oddziałów GDDKiA

No to tak hurtem odpowiedziałem żeby jeszcze móc wypoczywać ze spokojnym sumieniem, że przed urlopem zrobiłem wszystko, co miałem zrobić. Na forum będę osiągalny po 10 sierpnia, więc proszę się nie niecierpliwić, że nie odpowiadam na wasze pytania. No a teraz mam do zrobienia około 7 tyś km w 2 tyg. na swoich 2 kołach po drogach w całej Europie, co oczywiście mam nadzieje zaowocuje też z punktu widzenia zboczenia zawodowego. Gorąco Was Pozdrawiam.
Gdaczek no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2005, 03:03 PM   #124
YAMATO
Registered User

YAMATO's Avatar

Likes (Received): 3

Jezeli juz mowa o Dolnym Slasku to mam pytanie do Gdaczka dotyczace drogi DK12 w granicach wojewodztwa, czy sa jakies palny jej przebudowy. Szczegolnie chodzi mi o odcinek w okolicach Glogowa. Droga jest bardzo zapchana tirami (bardzo duzo z czeskimi rejestracjami) a ruch jest coraz wiekszy, czesto robia sie na niej korki przy wjezdzie do miasta od strony Leszna. Czy jest w planach GDDKIA budowa obwodnicy Glogowa z nowa przeprawa przez Odre. Ta sama droga w wojewodztwie Lubuskim jest ciagle modernizowana, budowane sa obwodnice Zar, Zagania, Szprotawy, ma byc budowany calkiem nowy odcinek z Zar do Zagania, a ztego co widac odcinek Dolnoslaski jest dosc zaniedbany i poza frezowaniem nawierzchni nic sie nie dzieje.
YAMATO no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2005, 05:28 PM   #125
Tommy
S

Tommy's Avatar

Likes (Received): 2

@Gdaczek dzięki za szczegółowe informacje.
Old July 22nd, 2005, 07:08 PM   #126
darius.
Registered User

Likes (Received): 6763

Ja też dziękuje za szczegółowe odpowiedzi, choć jak widzę adresat ich był nieprawidłowy...
Skoro zmiany numeracji dróg związane były z rozporządzeniem to rozporządzenie to pisał kompletny ignorant nie mający zielonego pojęcia o drogach przynajmnij w moich stronach.
Miłego urlopu
darius. está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 24th, 2005, 06:47 AM   #127
wojo_2000
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Gdaczek
Nie absolutnie adres sie nie zmieni, faktycznie jest ciekawostka ze na czesci komputerow wyswietla sie stara strona a na czesci nowa, np Netscape otwiera juz nowa a czesc IE jak chce. No ale to juz nie jest wina strony. Na moim kompie dokladnie wystepuje ten problem, wiec otwieram ja przez Netsacpe.
Tommy bedzie bedzie, pamietaj ze ja naprawde jestem tylko czlowiekiem i czasem nie starcza czasu. Z pracy wychodze o 17 a powinienem zdziebko wczesniej.
Wszystkie moduly typu utrudnienia na drogach sa sukcesywnie podpinane i w ciagu dnia powinno byc OK. Swoja droga nie sadzilem ze tyle osob na forum uzywa IE. Mam nadzieje ze wszystko zadziala jak powinno. Pozdrawiam

ps.
na marginesie postaram sie odpowiedziec do konca tego tygodnia, bo od 23 do 8 sierpnia nie bedzie mnie bo jade na wakacje

Proponuje dodac:

<META HTTP-EQUIV="no=cache">
wojo_2000 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2005, 02:28 AM   #128
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 224

[QUOTE=Przem]
Quote:
Nie absolutnie adres sie nie zmieni, faktycznie jest ciekawostka ze na czesci komputerow wyswietla sie stara strona a na czesci nowa, np Netscape otwiera juz nowa a czesc IE jak chce.

Mnie nie chodzi ani na IE ani na Operze ruszyła dopiero na Netscape (okazuje się, że fanatycy dróg powinni mieć kilka przeglądarek). Jeszcze nie przejrzałem ale jestem bardzo ciekawy i mam duze oczekiwania. Pierwsze wrażenie ok, trochę układ podobny do strony krakowskiego oddziału. Pozdrawiam

W Firefoksie otwiera się nowa
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2005, 01:22 PM   #129
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 4043

Quote:
Niniejszym oglaszam ze nowa strona ruszyla. )))) A teraz licze na wasza krytyke badz pochwaly. W kazdym razie Panowie i Panie licze ze pomozecie wyszukac na niej bledy jesli sie jakies znajduja co wplynie na usprawnienie strony. Pozdrawiam
Co do samej strony to troche brakuje mi tu roznych mapek i przedstawien graficznych.

No i pytanie oczywiscie zwiazane z pomiarem ruchu. Gdzie jest mapka? Na lata 2000 - 2020? probowalem znalezc ale nie moge.
Sa tabelki. Wynika z nich (jak zwykle obchodza mnie okolice lodzi) ze ruch w tych okolicach ma wzrosnac ciut wiecej niz srednia. OK calkiem prawdopodobne.
Sredni wzrost natezenia ruchu do 2020 ma byc kolo 2. OK. Tylko gdzie to jest przedstawione graficznie?
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2005, 10:47 PM   #130
arkdom
Registered User

http://www.gddkia.gov.pl/images/user...5efd359673.JPG

Nr 20. S86 oznaczono jako S4. Czyżby jakaś zmiana?
arkdom no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2005, 12:34 AM   #131
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Quote:
Originally Posted by arkdom
http://www.gddkia.gov.pl/images/user...5efd359673.JPG

Nr 20. S86 oznaczono jako S4. Czyżby jakaś zmiana?
Wg aktualnego (z dn 17/03/04) rozporządzenia MI - DK4 biegnie od Węzła Murckowska śladem dróg S86-94-88. Dopóki nie zbudują brakującego kawałka między Sośnicą i Kleszczowem - na pewno się nic tu nie zmieni. Z punktu widzenia prawnego A4 na odcinku Mikołowska-Sośnica nie ma statusu drogi krajowej.
Hetman no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2005, 09:21 AM   #132
arkdom
Registered User

Quote:
Originally Posted by Hetman
Wg aktualnego (z dn 17/03/04) rozporządzenia MI - DK4 biegnie od Węzła Murckowska śladem dróg S86-94-88. Dopóki nie zbudują brakującego kawałka między Sośnicą i Kleszczowem - na pewno się nic tu nie zmieni. Z punktu widzenia prawnego A4 na odcinku Mikołowska-Sośnica nie ma statusu drogi krajowej.
Może i tak, ale odcinek drogi ekspresowej pomiędzy Katowicami i Sosnowcem jest oznaczony jako S86 (nawet na tablicach przy drodze) a tu nagle pojawia się jakieś "S4"
arkdom no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2005, 06:27 PM   #133
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

MARZENIA NIE UMIERAJĄ, TO MY ZAPOMINAMY

Witaj Gdaczku! Ja i Zawisza doszliśmy do wniosku, że nie czytasz innych wątków, dlatego postanowiłem „przyjść” do Ciebie. Od kilku miesięcy projektujemy na „Pomarzmy o ...” naszą wymarzoną sieć autostrad i dróg ekspresowych. I chyba już osiągnęliśmy to co chcieliśmy - wypadkową naszych prób i błędów . Dlatego proszę o TWÓJ komentarz do tego co widzisz pod spodem. (inni mogą się wypowiadać we właściwym wątku)

Uwaga! Aby to uważnie przeczytać i przeanalizować potrzebujecie dużo czasu.

Chciałbym was przywitać moją finałową mapką uwzględniającą wszystkie wasze uwagi i propozycje. Dłużej reanimować tego wątku nie mogę. Teraz czekam na was. Nic bardziej skomplikowanego i wystarczającego Polsce już nie wymyślę. Sieć osiągnęła maksymalne 3800 km autostrad, 1200 km dwu-jezdniowych dróg ekspresowych i 1000 km jedno-jezdniowych. Zliczając pierwsze i drugie wychodzi nam 5000 km, dużo, Niemcy mają 12 000 km, ale są większe i gęściej zaludnione. Autostrady u mnie stanowią podstawową krajowo-międzynarodową sieć, a ekspresówki są dojazdowe i uzupełniające, czyli jest to rozwiązanie prawie odwrotne do tego, które proponuje GDDKiA (dużo esek mało autostradek). Wiem, że instytucja ta ma mały budżet w stosunku do planów-marzeń. Mogłaby jednak ujawnić nam swoje optymistyczne propozycje po 2020 roku z większą ilością połączeń najwyższej klasy. Aby zrealizować sieć zaprojektowaną przeze mnie do 2020 nie trzeba byłoby się zbytnio męczyć. Wystarczyłoby budować około 250 km autostrad rocznie (Hiszpania buduje 500) i tylko 150 km ekspresówek, ale przez piętnaście lat. Nie są więc to plany z kosmosu. Generalna Dyrekcja po 2007 chce budować znacznie szybciej. Wierzę, że dobrych dróg się kiedyś doczekamy, tylko kiedy?

Wadą poprzedniej mapy-planu było to, że przypadkowo wyznawała wrocławocentralizm. Najbardziej w mojej sieci podoba mi się to, że oprócz zrealizowania podstawowych kierunków komunikacyjnych wschód-zachód i północ-południe, widać, że Warszawa jest stolicą naszego kraju – schodzi się do niej promiennie aż siedem autostrad (+ jedna eska), można dojechać dosłownie wszędzie. Czy ring przyszły warszawski to wytrzyma? Tak bo teraz wytrzymuje to centrum. Później, za kilkadziesiąt lat jak ruch wzrośnie (czym my się wtedy będziemy poruszać?), można będzie pobawić się w drugą jezdnię S-50 lub A-22 (Bardzo Południowa Obwodnica Warszawy) i A-8 (Bardzo Północna Obwodnica Warszawy ) nad Puszczą Kampinoską. Natomiast wszystkie większe miasta (> 400 tys. mieszkańców) i aglomeracje Polski otrzymały obwodnice i możliwość wybór kierunków jazdy po wspaniałych drogach, np. Poznań – 6, Wrocław – 5, Łódź - 6, Kraków 6 – i GOP też 6.

Dzięki Wam dowiedziałem się dużo i poprawiłem dużo. Najbardziej czekam oczywiście na komentarz Gdaczka. Może On go komuś tam pokaże, zainteresuje? Dzięki.

Wszystkie autostrady i drogi ekspresowe mają u mnie uzasadnienie spodziewanym ruchem (może nie najlepsza ta prognoza ale jednak) albo ekonomiczne, turystyczne etc.

(New Map 28.07.05)

[/IMG]

i link: [img=http://img178.imageshack.us/img178/343/web36yl.th.jpg]

A oto komentarz do mapy wersji mojej, ostatecznej:

1. Zdecydowałem się jednak zastosować zespół autostrad nr 3 (wsch. obw. Gorzowa) i 5 w celu połączenia Szczecina i Świnoujścia z resztą kraju. Poprawił się w szczególności dojazd z Warszawy i Poznania, ze względu na odchylenie trasy (nazwa to A 25). Rzeczywiście z ww. portów do Pragi bliżej i szybciej jest jechać A-11 przez Berlin i Drezno. Nadal jednak sensownie jest puścić dwujezdniową S-3 wzdłuż zachodniej granicy (tu zach. obw. Gorzowa) do A-8 (kierunek Lubawka)- dla połączeń typu Legnica - Zielona G., czy Gorzów W.– Praga. A-5 zamyka także od wschodu wrocławski ring ułatwiając komunikację Szczecina z GOPem czy Krakowa z Poznaniem. S-11 jest jednak nadal potrzebna.

2. Ludzie, absolutna nowość A-7 Gdańsk-Elbląg-Olsztyn-Ciechanów-Warszawa! Spójrzcie na jej przebieg. Gdańsk Transport Company może trochę zubożeje, ale warto rozważyć tu autostradę. Ruch jest i będzie spory. Może was nieco zaskoczyć jej przebieg, zupełnie inny niż proponowane S-7. Obecnie DK 7 omija stolice województwa warmińsko - mazurskiego, co wynika z widełek jakie tworzy z DK 10 na długo przed Warszawą (kierunek Szczecin, Bydgoszcz). Teraz A-7 tworzy widełki z przesuniętą S-10 (pkt. 5) nad Wisłą. Umożliwiło to wygięcie arterii w kierunku Olsztyna i nie wydłużyło kilometrażu. Z autostrady można także korzystać jadąc do Kaliningradu. W rejonie Warszawy A-7 ma przebieg proponowany przez GDDKiA (bemowski), jednak jest autostradą aż do Konopy (skoro ma być dopiero budowana i projektowana od zera to dlaczego nie jako autostrada?)

3. Dziwi was jej umieszczenie? To dobrze. Ja sam byłem niezdecydowany – raz się u mnie pojawiała, a raz nie. Wy woleliście A-5. Wiedzcie, że mojo-wasza koncepcja sięgają bardzo daleko w przyszłość i pewnie A-6 powstałaby jako ostatnia. Ale ona jest potrzebna! Bartosz Berlinka ma rację. Ruch na niej byłby większy niż na prognozach. W grę wchodzi komunikacja między wielkimi portami Bałtyku, ruch relacji Szczecin (0,5 mln mieszk.)– Trójmiasto (razem 1 mln mieszk.), Koszalin – Słupsk (po 100 tys. mieszk.) i oczywiście godny wzięcia pod uwagę ruch lokalny lub ten wakacyjny, najważniejszy. Może niemieccy turyści przyjadą! Razem z Bartkiem widzimy także wielki, niewykorzystany potencjał motoryzacyjny z Estonii, Łotwy i Litwy. Stąd A-6 i A-8. (New) Zwróćcie uwagę na dodanie łącznika S-22 pomiędzy Elblągiem (A-6) a A-1.

4. Na prognozie mamy trzy czerwone ośrodki (> 40 000 p/d), tu ruch będzie bardzo duży – Wa-wę, GOP i ... Poznań. Południowa Obwodnica Poznania A-2 ma tu przebieg wspólny z A-5 (trzeba poszerzać do trzech pasów). Tą drugą razem pociągnęliśmy przez Gniezno i Bydgoszcz aż do Grudziądza (do A-1). S-11 (wsch obw.) od Piły do Ostrowa W., (albo nawet dalej) będzie dwu-jezdniowa bo istnieje taka konieczność. Naprawdę nie wiedziałem, że stolica wielkopolski jest tak ważnym i dużym węzłem komunikacyjnym.

5. S-10 po obecnym śladzie nie miałaby sensu – omijałaby dość duże miasta. W moim wariancie łączy Płock i Włocławek poprzez fragment A-1 (ta tutaj biegnie w kierunku północno-zachodnim) z Toruniem, Bydgoszczą i Warszawą. Aż do Piły jest dwu-jezdniowa. Puściłem przez Wisłę (nowym mostem w Płocku) zupełnie nową ekspresówkę. Łączy ona południe kraju z północnym-wschodem (Mazurami np.). Nie musi ona koniecznie powstać, choć na prognozie kolor jest zielony – ok. 15 000 p/d.

6. Pamiętacie może koncepcję tego Niemca, Tobiego (strona 5. wątku)? Była fajna ale nie uwzględniała wielu czynników i koniecznych obejść przyrodniczych. Słusznie napisał on, że w rejonie między Łodzią a Warszawą będzie się działo. Tak tutaj ruch będzie ogromny. Dlatego sugeruję dwie równoległe autostrady A-2/81 (najlepiej 2x3) i gierkówkę przerobioną na autostradę A-82 przekroju 2x3 (bo będzie ok. 60 000 p/d). Nad trasą alternatywą się pomyśli później. Poza tym dajemy Wrocławowi możliwość wyboru drogi. Trasa stolica państwa-największy okręg przemysłowy zawsze pozostanie najbardziej zapchaną drogą czy to w Polsce, czy gdzie indziej.

7. Puszczenie ekspresówki, nawet jedno-jezdniowej, przez Mazury wiązałoby się z licznymi protestami ekologów. Ta arteria skracałaby jednak drogę z republik bałtyckich do Europy Zachodniej i ułatwiałaby komunikację wewnątrz województwa. Proponuję przekrój 1x3 tak jak wszystkim ekspresówkom jedno-jezdniowym , który znacząco zwiększa przepustowość i umożliwia bezpieczniejsze wymijanie. Poza tym zauważcie, że z Warszawy istnieją dwa połączenia autostradowe (nie bezpośrednie) z Krainą Wielkich Jezior – zarówno wschodnią jak i zachodnią.

8. Ponieważ zaszczytnie mamy w naszym kraju kopię Zagłębia Ruhry, dlaczego nie możemy mieć kopii sieci dróg w naszym Górnośląskim Okręgu Przemysłowym (ok. 4 mln mieszkańców). Życzę każdemu Polakowi aby mieszkał w miejscu o tak rozległej sieci dróg szybkiego ruchu (większość to jednak nie ekspresówki, np. DTŚ czy część DK 1, 86, 81, 94 itd.) . Dlatego kocham to miejsce. Rozwiązania przeze mnie proponowane to głównie podniesienie rang tych dróg po ich obszernej modernizacji (mapka jest wykonana dokładnie, więc możecie odgadnąć o które odcinki chodzi). Z tych nowych proponuję A-9 i ekspresową obwodnicę chorzowsko-bytomską (łącznik Katowic i nie tylko z A-1). Z uwagi na prośby dorzuciłem jeszcze eskę 1x3 między Krakowem a Bielskiem, celem lepszego skomunikowania stolicy małopolski z południem Europy przez słowacką D1, a wcześniej A-9. Aha, dlaczego nazwa A-9? W Europie raczej nie numeruje się autostrad zgodnie z numerami dróg krajowych / federalnych. Ona wykorzystuje S-1 (na północy) i S-69 (na południu). A-1 już będzie, a A-69 brzmi zbyt prowincjonalnie jak A-18.

(New)
9. Ze względu na wasze prośby i niedawne wzbogacenie planowanej sieci o S-46 przez GDDKiA ja również dodałem tą trasę, jako kolejną średnicówkę przez Polskę. Służy ona ruchowi lokalnemu typu Sudety (Nysa)-Opole, Radom-Lublin, połączeniu stolicy woj. Opolskiego z autostradą na Warszawę (łącznik o przekroju 2x2) oraz małemu tranzytowi. Ważne jest także połączenie tych regionów połączeniem klasy S w celu wzmożenia wymiany handlowej. Uważam, że Generalna Dyrekcja troszeczkę przesadziła z ilością planowanych ekspresówek w południowo-wschodniej Polsce (S-12, S-46, S-19). Można zrealizować te połączenia uboższą siecią. U mnie S-46 częściowo korzysta w swoim przebiegu z innych tras, zwykle o wyższym standardzie: A-1 (obw. Częst.), A-7 (świętokrzyskie), i A-17 (od Lublina do granicy)

Koniec kropka mam nadzieję że to nie była wywrotka .
Mam nadzieję, że wywrotki dopiero przyjadą i nas nie wyruchają.
Pozdrawiam Voytek

PS. (6. 07.05) Przypominam, że na stronie 5. tego wątku jest goła mapka do waszych koncepcji. Ponieważ nie chcę pisać nowego postu odpowiem tutaj mojemu podmówcy. Odnośnie A-7 (Gdańsk-Wa-Wa), nie uważam, aby A-10 do Torunia w zespole z A-1 wystarczająco łączyła nasze porty i dość biedne wojewódźtwo warm.-maz. (Olsztyn) ze stolicą. O obecnym śladzie DK 22 zapomnieć nie mogę, bo celem tego odcinka A-6 jest połączenie Królewca z innymi portami Bałtyckimi, także polskimi, a nie z Warszawą (ruch bardzo znikomy). Ekspresówkę (dwu-jezdniową ) z Opola do Częstochowy już dodałem. Nie uważam, aby Rzeszów, jako jedyne miasto wojewódźkie, byłby słabo skomunikowany ze stolicą państwa - miałby aż podwójne połączenie autostradowo-ekspresowe (przekrój 1x3) z mazowszem, oba o takiej samej długości i standardzie.

Więcej zobaczysz tutaj, strona siódma (ewolucję obejrzysz od str. 1.):

http://skyscrapercity.com/showthread...78#post4889978

* * *
Przepraszam wszystkich innych forumowiczów za off topic i to, że się powtarzam.

A-8 Na skos Polski!

Last edited by Voytek on the road; August 18th, 2005 at 12:51 PM.
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2005, 02:00 AM   #134
darius.
Registered User

Likes (Received): 6763

Ja bym do tej sieci dodał jeszcze S-ke na trasie Opole-Racibórz-Rybnik-Pszczyna i w dalszej perspektywie Kraków. Droga ta pełniłaby funkcje południowej Obwodnicy GOP i jednocześnie byłaby wewnętrzną Obwodnicą ROW (Rybnika). Na odcinku Opole - Racibórz mogłaby być jednojezdniową ekspresówką, a póżniej dwujezdniową. Szczegółowy przebieg na trasie Racibórz - Pszczyna: obwodnica Raciborza,Rydułtowy,Pszów,Radlin,płd.dzielnice Rybnika, Zory, czyli trochę na płd od obecnej DW935. Obecnie na tej drodze natężenie ruchu wynosi ok.10000poj/doba
darius. está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 2nd, 2005, 02:01 AM   #135
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1477

Ja mam na to wszystko jedną radę. Lepiej niech GDDKiA nic nie obiecuje, nie mówi ile km zostanie oddane i kiedy a skupi wszelkie siły na działaniu. Wyobraźcie sobie taką sytuację nikt nie mówi ile km autostrad bedzie oddane. A tu oddają Sośnica-Kleszczów i listopad grudzień było +10 stopni i oddają w grudniu A2 Konin-Stryków. I Wtedy wszyscy by się cieszyli że aż 122 km autostrad, a jak się komuś obieca te 122 to wtedy będzie się cieszyć jakby było 150. To samo tyczy się ekspresówek. Oprócz tego proponowałbym zmianę ustawy o zamówieniach publicznych, żeby można było w miarę jak najszybciej te przetargi rozstrzygać. Najgorsze to są numery typu A4 Szarów-Tarnów. Już 7 miesięcy nie można gruntów wykupywać, bo brak decyzji lokalizacyjnej. I tu mam kolejny pomysł inżynier jak mu się sypnie most jest pociągniety do odpowiedzialności karnej i tak samo powinno być jeśli chodzi o urzędników. Nie wiem kto zawinił, ale osoba ta powinna być postawiona przed sąd

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old September 2nd, 2005, 03:22 PM   #136
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Ile pasów ma miec A2 na odcinku Łódź-Wwa? Mam nadzieję że 2x3... Bo patrząc na to, że na tym odcinku nałożą się trasy Wwa-Poznan-Berlin i Wwa-Wrocław-Praga, to nie wiem czy nie powinno to byc nawet 2x4...
Old September 2nd, 2005, 06:37 PM   #137
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Ależ oczywiście 2x3 z rezerwą pod czwarty pas (bo u mnie A-82 i A-2 na odcinku Łódź – Warszawa mają wspólny przebieg). Ale Van der Rohe, to tylko koncepcja, istne marzenia. Słyszałem, że tak naprawdę od Strykowa do Pruszkowa drogowcy szykują tylko dwa pasy w każdym kierunku?

@fairhair, GDDKiA jest instytucją jawną, która pracuje nie dla siebie, tylko dla obywateli (przynajmniej tak być powinno) i dlatego musi o wszystkim informować. I dobrze.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2005, 12:00 PM   #138
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Quote:
Originally Posted by Voytek on the road
Słyszałem, że tak naprawdę od Strykowa do Pruszkowa drogowcy szykują tylko dwa pasy w każdym kierunku?
Bez sensu...
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2005, 01:40 PM   #139
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Owszem, od Strykowa do Pruszkowa ma być przekrój 2x2. Od Pruszkowa do Konotopy 2x3. Pytanie tylko co z węzłem w Pruszkowie z DW718. Władze Pruszkowa boją się, że dojeżdżający do A2 rozjadą DW718 i proponują przesunięcie węzła dalej na zachód, w kierunku Brwinowa. Tam z kolei sprawny samorząd chce wybudować Paszkowankę - przedłużenie DW720 z Nadarzyna - i podłączyć ją do A2. "Wszyscy zgadają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest" - czyli czekamy na jakiekolwiek decyzje w sprawie A2 za wschód od Strykowa...
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2005, 09:29 PM   #140
XW
Registered User

XW's Avatar

Tylko ze przesuniecie wezła na zachod spowoduje sytuacje, w ktorej mieszkancom Pruszkowa i okolic przestanie sie opłacac dojazd do A2 zeby jechac od Warszawy (oczywiscie chodzi o tych kierujacych sie w polnocne rejony miasta, jadacym na poludnie i centrum Wawy i tak A2 nie po drodze). W zwiazku z czym dalej beda jezdzic Jerozolimskimi itp, a chyba po to odcinek od Pruszkowa bedzie bezplatny, zeby maksymalnie odciązyc Aleje. Najlepszym rozwiazaniem bylaby budowa zachodniej obwodnicy Pruszkowa kierujaca ruch z DW719 na A2. Wtedy wszystko od Brwinowa na zachod jedzie obwodnica, a mieszkancy Pruszkowa DW720, ktora byla nie dawno remontowana, jest ładna, szeroka i co wazne nie przebiega w bliskiej odległosci od zabudowan.
XW no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrady, drogi, gddkia, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules