daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 15th, 2005, 04:34 PM   #21
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 20

dzięki!
toż to realny sajgon!!
już teraz wiem, czemu si etak mówi

a tak btw czytałem gdzieś opis wyprawy rowerowej z Saigonu do Hanoi, przez cały Wietnam i tam pisali, żeby lepiej nie jechac samą krawędzią szosy (mimo, że samochody nie szczędza predkości), bo przy samej krawedzi jeżdżą tylko Ci co jadą pod prąd

nie rzadkie sa tez przypadki, że na dwupasmówce ktoś w ramach skrócenia drogi wybiera nitke o odwrotnym kierunku jazdy...

Sponsored Links
Old October 15th, 2005, 05:18 PM   #22
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Likes (Received): 0

To trzeba po prostu zobaczyć. Cóż za synchronizacja. W życiu jeszcze tulu osób w ciągu 3,5 minuty nie widziałem! Jak oni to robią? Każdy po prostu wjeżdża na skrzyżowanie w wybranym kierunku, tak bez obserwacji. Powiedzmy z prędkością 15-20 km/h. I to wszyscy - motorowery, rowery, wózki inwalidzkie, autobusy, dżipy, autokary. Cóż za wspaniałe widowisko, jak z filmu!

Ten poprzedni link u mnie nie działa.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2005, 06:14 PM   #23
zolwikkk
Registered User

zolwikkk's Avatar

niesamowite... tam chyba zeby jezdzic samochodem to trzeba jakis specjalny kurs skonczyc
zolwikkk está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 15th, 2005, 06:23 PM   #24
azuriana
xxxxxxxxx

Normalnie ławica oni chyba to robią jak rybki ... mały ból w lewej nodze oznacza tira na kolizyjnym kierunku jak zaradzić odbić kierownicą w prawo i ból ustępuje
azuriana no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2005, 07:33 PM   #25
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 201

Nie wierzę. Taki ruch, tyle osób i nikt nikogo nie potrącił, nikt nie upadł, nikt w nikogo nie wjechał. To na pewno animacja komuterowa
Pulse no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 12:01 AM   #26
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 20

a tak mi sie przypomniało jeszcze apropo:
We wtorek wracałem sobie z centrum Wawy na Włochy rowerkiem. Na skrzyżowaniu Śmigłowca i Jerozolimskich przy reducie coś majstrowali przy światłach, co skutkowało ich brakiem dla nie wtajemniczonych, że są tam jedne z większych korków w mieście... jednak wtedy tam ruch sie odbywał właśnie płynnie!! :O Nie było też policjantyów kierujących ruchem... po prostu jak jedna strona sobie odstała chwilke, to sie ktos wpychał ostrożnie na skrzyżowanie - a zanim inni. Kiedy następni sie znudzili czekając, to oni sie włączali, a poprzedni ustępowali im. Następnie skręcający w lewo wymuszali swa obecnością na środku skrzyżowania ich ruch... itd itd... dodam, że było to ok godz 16-17 we Wtorek!! i na wiadukcie w obu kierunkach nie było korka!!
Późiej, ok 20 jechałem spowrotem do centrum i korek był już od Makro - oczywiście sygnalizacja świetlna już działała.

Zatem może to jest wyjście?? Kultura i brak świateł??
Old October 16th, 2005, 12:19 AM   #27
Kraqw - Salwator
Registered User

Quote:
Originally Posted by Pulse
Nie wierzę. Taki ruch, tyle osób i nikt nikogo nie potrącił, nikt nie upadł, nikt w nikogo nie wjechał. To na pewno animacja komuterowa
racja też mi się tak wydaje, ale koleś, któremu to wysłałem mówił, że to prawda więc sam już nie wiem
Kraqw - Salwator no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 12:22 AM   #28
Kraqw - Salwator
Registered User

Quote:
Originally Posted by Platek
a tak mi sie przypomniało jeszcze apropo:
We wtorek wracałem sobie z centrum Wawy na Włochy rowerkiem. Na skrzyżowaniu Śmigłowca i Jerozolimskich przy reducie coś majstrowali przy światłach, co skutkowało ich brakiem dla nie wtajemniczonych, że są tam jedne z większych korków w mieście... jednak wtedy tam ruch sie odbywał właśnie płynnie!! :O Nie było też policjantyów kierujących ruchem... po prostu jak jedna strona sobie odstała chwilke, to sie ktos wpychał ostrożnie na skrzyżowanie - a zanim inni. Kiedy następni sie znudzili czekając, to oni sie włączali, a poprzedni ustępowali im. Następnie skręcający w lewo wymuszali swa obecnością na środku skrzyżowania ich ruch... itd itd... dodam, że było to ok godz 16-17 we Wtorek!! i na wiadukcie w obu kierunkach nie było korka!!
Późiej, ok 20 jechałem spowrotem do centrum i korek był już od Makro - oczywiście sygnalizacja świetlna już działała.

Zatem może to jest wyjście?? Kultura i brak świateł??

w sumei miałem kiedyś podobnie, jadąc wieczorem główną arterią w centrum krakowa - alejami 3 wieszczów, napotkałem na wyłączoną sygnalizację i brak gliniarzy, tym razem jednak mimo, że sytuacja wyglądała jak na filmiku, to jednak nie obyło się bez wzajemnego trąbienia na innych, ale do kolizji żadnej nie doszło, zatem jak widać da się szczęśliwie przejechać, jak to było na filmie
Old October 16th, 2005, 12:51 AM   #29
Macieks
Freie Stadt Danzig

Macieks's Avatar

Likes (Received): 83

Hehehe ale jazda
Old October 16th, 2005, 01:59 AM   #30
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 2221

no to ja dodam 2 fotki z wlasnych doswiadczen z Hanoi:
tutaj probojemy przejsc po pasach na 2 strone!!

a tu zdjecie "pod prad"

sorry za duza rozdzialke
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 08:50 AM   #31
kuzmiak
Registered User

kuzmiak's Avatar

Likes (Received): 2907

haha - smieszne te Wietnamce .
kuzmiak está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 10:36 AM   #32
lazej
Lodzermensch from iron

Likes (Received): 394

Quote:
Originally Posted by QWERTY
Nie mogę dostrzec - kto lub co tam kieruje ruchem???
To wygląda gorzej niż mrowisko!!!
Ruchem kieruje chyba policjant (tylko gdzie on jest?? - słychać gwizdek po około minucie filmu, i po około 2 min. 40 sek po którym zmienia się główny kierunek ruchu. Wrażenie jazdy we wszystkich kierunkach na raz sprawiają lewoskręty.
lazej no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 11:21 AM   #33
azuriana
xxxxxxxxx

No ale tam większość jest na rowerkach i motorkach (tzn skuterkach które rozwijają prędkości do 20 km / h ) te dwa czy trzy autobuski to nic w porównaniu z resztą a i tak wszyscy poruszają się ok 20 km/h to szybki bieg człowieka mają dużo czadu na reakcję żeby się nie pozderzac ... chociaż widowiskowe i zapierające dech to to jest
azuriana no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2005, 11:35 AM   #34
Kraqw - Salwator
Registered User

ale pośmiać się można...
Old October 16th, 2005, 12:35 PM   #35
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 2221

Quote:
Originally Posted by azuriana
No ale tam większość jest na rowerkach i motorkach (tzn skuterkach które rozwijają prędkości do 20 km / h ) te dwa czy trzy autobuski to nic w porównaniu z resztą a i tak wszyscy poruszają się ok 20 km/h to szybki bieg człowieka mają dużo czadu na reakcję żeby się nie pozderzac ... chociaż widowiskowe i zapierające dech to to jest
To nie sa skuterki tylko motorki (motobike) o pojemnosci 110cm3 - rozwijajace predkosc do 80km/h, pozyczylismy raz takie na caly dzien i zrobilismy na nich 70km. Bardzo ciekawe doswiadczenie Ale fakt nie ma mowy o zderzeniu, wszyscy jezdza raczej ostroznie i bardzo czujnie...

Last edited by Dyszkin; October 16th, 2005 at 12:45 PM.
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 07:11 PM   #36
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

Zatory drogowe a uzywania swiatel awaryjnych

Słyszałem o unijnej dyrektywie która miała wejść w Polsce z początkiem 2007 czy też 2008 roku a mówiąca o tym, że skręt w lewo na skrzyżowaniu ma być dozwolony tylko wtedy jeśli istnieć będzie wyznaczony pas do skrętu oraz oddzielny sygnalizator kierunkowy.
Jak się to ma do rzeczywistości? Widzę nowe budowane skrzyżowania z sygnalizacją po staremu czyli skręt w lewo na czołówkę z naprzeciwka. Jak to jest? Może ktoś posiada uaktualnione informacje na ten temat?
Poler no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 07:33 PM   #37
edek
GG 6018705

w białymstoku jest odwrotnie: od kilku lat każde nowobudowane skrzyżowanie ma już światła do lewoskrętu nawet na niektórych ważniejszych ulicach została wymieniona sygnalizacja
edek no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 09:52 PM   #38
Kotlet
Registered User

Likes (Received): 462

W Krakowie również praktycznie wszystkie skrzyżowania są budowane w ten sposób, również przy przebudowach często dorabiane są takie bezpieczne lewoskręty. Skrzyżowań typu przelot przez 3 pasy w lewo bez świateł kierunkowych chyba już nie ma. Skręt przez przez 2 pasy jeszcze się czasem zdarza, zresztą sam kiedyś władowałem się na gościa, który w ten sposób skręcał (inna sprawa, że był wyjątkowym idiotą, bo uparcie twierdził, że skoro ma zielone światło to i bezwzględne pierwszeństwo i w ogóle nie patrzył czy coś nie jedzie). Na mniej uczęszczanych ulicach zwykłe światła są do przyjęcia, ale zaprojektowanie na drodze 2x2 lub 2x3 czegoś takiego to idiotyzm.

Za to w Warszawie jest istny hardcore z lewoskrętami - i to także na dość nowych ulicach! No a skręt np. na Puławskiej w lewo to po prostu szaleństwo.
Kotlet no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2006, 10:37 PM   #39
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17387

Quote:
Originally Posted by Poler View Post
Słyszałem o unijnej dyrektywie która miała wejść w Polsce z początkiem 2007 czy też 2008 roku a mówiąca o tym, że skręt w lewo na skrzyżowaniu ma być dozwolony tylko wtedy jeśli istnieć będzie wyznaczony pas do skrętu oraz oddzielny sygnalizator kierunkowy.
Jak się to ma do rzeczywistości? Widzę nowe budowane skrzyżowania z sygnalizacją po staremu czyli skręt w lewo na czołówkę z naprzeciwka. Jak to jest? Może ktoś posiada uaktualnione informacje na ten temat?
Jest taka dyrektywa,słyszałem o niej w zeszłym roku gdy miałem praktyki w Wydziale Dróg i Mostów w swoim mieście. Bynajmniej u mnie zaczynają się do niej przystosowywać,znaczy jak zatem poprzerabiali jezdnie wyznaczając lewoskręty,nie ingerując w sygnalizację świetlną.W momencie zmienienia sygnalizcji świetlnej na taką z osobną fazą światła zielonego dla lewoskrętów wydłuży ona cały program minimalnie o 12sekund...
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2006, 12:05 AM   #40
Kotlet
Registered User

Likes (Received): 462

Wydaje mi się, że od 2007 na pewno nie wejdzie ta dyrektywa w życie dla wszystkich skrzyżowań, może tylko dla nowo budowanych. Przez 1,5 miesiąca nie przerobią przecież wszystkich starych skrzyżowań, wątpliwe by zdążyli do 2008. Jeśli w ogóle ma ona obowiązywać w odniesieniu do wszystkich skrzyżowań ze światłami, to w wielu wypadkach robi się problem, bo nie zawsze jest gdzie dorobić pas do skrętu .
Kotlet no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bezpieczeństwo, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules