daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 11th, 2009, 02:10 PM   #41
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 466

Nie lubie tuneli. Zle wplywaja na komfort jazdy.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 8th, 2009, 04:59 PM   #42
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

"Póki co od Budapesztu do Vac jest droga 2/A o prekroju 2X2"

ee?? cała to trasa to w zasadzie 1x2 bez jakichkolwiek poboczy, rzadko ale zdarza się drugi dodatkowy pas w jednym kierunku a przy prawie samym budapeszcie jesli dobrze pmaietam jest krotki kawalek 2x2
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 08:02 PM   #43
janczo
Registered User

Likes (Received): 0

byłem na Węgrzech autem w te wakacje, i... bardzo mile się zaskoczyłem. Raz że jest rzeczywiście kształtowany ring Budapesztu, odnogi autostradowe w głąb kraju. Dwa - że nawet zwykłe krajówki są robione bardzo przemyślanie, mało prowadzą przez tereny zabudowane, a jeżeli już, są od razu drogi rowerowe na poboczach itd... Trzy - miłe zaskoczenie również jak jechaliśmy zwykłą krajówką równolegle z autostradą, gdzie drogi dzieliło może 200m przez naprawdę długi dystans. Stan nawierzchni alternatywnej drogi do płatnej autostrady był idealny...
janczo no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 08:10 PM   #44
semi-dry
Registered User

Quote:
Originally Posted by janczo View Post
byłem na Węgrzech autem w te wakacje, i... bardzo mile się zaskoczyłem. Raz że jest rzeczywiście kształtowany ring Budapesztu, odnogi autostradowe w głąb kraju. Dwa - że nawet zwykłe krajówki są robione bardzo przemyślanie, mało prowadzą przez tereny zabudowane, a jeżeli już, są od razu drogi rowerowe na poboczach itd... Trzy - miłe zaskoczenie również jak jechaliśmy zwykłą krajówką równolegle z autostradą, gdzie drogi dzieliło może 200m przez naprawdę długi dystans. Stan nawierzchni alternatywnej drogi do płatnej autostrady był idealny...
A co powiesz o oznakowaniu dróg. Ja byłem zachwycony po przejechaniu Węgier drogami "zwykłymi" z pld. od przejścia granicznego z Serbią w Tompie, przez Kecskemet, Cegled, Hatvan do granicy ze Słowacją za Solgotarjan.
Bylo prawie tak dobrze jak w Austrii.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 08:15 PM   #45
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 563

del

Last edited by Superkot634; November 10th, 2009 at 11:32 PM.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 08:26 PM   #46
semi-dry
Registered User

Te dwucyfrowe, którymi jechałem teraz ostatnio przeważnie były dobrej jakości (nawierzchnia), w kilku miejscach świeżo po remoncie. Pobocza rzeczywiście skromne i trudno znaleźć miejsce do zatrzymania się poza jezdnią.
Z ciekawym rozwiązaniem spotkałem się na drodze 21 na pólnoc od Hatvan od granicy ze SVK. Droga 2x1 ale co kilka kilometrów odcinek o długości 1 km 2x2 albo 1+2 naprzemiennie i to wcale nie na podjazdach. Interesujące rozwiązanie żeby bezpiecznie wyprzedzić coś wolniejszego.
Old November 8th, 2009, 08:27 PM   #47
Dzwonsson
Neen, man!

A żeby podnieść nieco morale w polskich szeregach opowiem króciutką anegdotkę.
Otóż mam przyjaciela Węgra, który przez jakiś czas mieszkał w Niderlandach, a niedawno wrócił na stare śmieci. Tuż przed jego wyjazdem w sierpniu w trakcie rozmowy wyszedł temat dróg i kultury kierowców. Rzekł mi ów Madziar, że w Holandii wyjątkowo zaskoczyło go sztywne nastawienie jeżdżących autostradami i krajowymi, na Węgrzech normą jest zatrzymanie się w razie potrzeby na poboczu i załatwienie swoich potrzeb nawet i na najbardziej ruchliwej autostradzie, a w Niderlandach trzeba sadzić aż do najbliższego punktu z toaletą.
I dalej ktoś narzeka na parkujących gdzie popadnie rodaków?
Dzwonsson no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 08:40 PM   #48
semi-dry
Registered User

Miałem okazję przemierzyć M5 od Budapesztu do granicy z Serbią ale takich "numerów" o jakich piszesz nie zaobserwowałem. Natomiast w Serbii to częsty obrazek szczególnie na odcinku do Belgradu ale pewnie dlatego że miejsc gdzie można by załatwić swoje sprawy jest jak na lekarstwo. Na tym odcinku nawet zakrzaczonych terenów jest niewiele więc pozostaje kukurydza albo zasłona z własnego auta
Old November 8th, 2009, 08:49 PM   #49
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

powiem tak- zalezy gdzie,jadąc nad balaton jakośc asfaltów na drogach nieautostradowych rzeczywiscie jest bardzo dobra, jednak jedac do eger przez salgotarjan, i dalej do miskolca juz jest gorzej-ale i tak najgorsze tam bylo oznakowanie-masakra.
Czegos takiego jak pobocze chyba tam nie znają :] nawet na drogach ekspresowych.
Autostrad jest sporo trzeba to przyznac ale weźmy pod uwage że dużo było juz u nich wybudowane za komuny w przeciwieństwie do Polski.
Generalnie wrażenia pozytywne-gorzej niż w Polsce napewno nie jest a możliwe że ciut lepiej-ale wszystko zalezy gdzie.
Niestety całą radośc psują gigantyczne mandaty za przekroczenie prędkosci przez co wszyscy zmuszeni są do jazdy przepisowej 50km w miescie co jest strasznie uciążliwe.
Jaką drogą jechałeś mówiąc ze mało przechodzą przez tereny zabudowane? ja mam wrażenia wręcz przeciwne- jakies miasteczka wsie są co krok, co doprowadzic moze do szalenstwa(50km/h) ale pewnie zalezy to od gestosci zaludnienia terenów przez ktore przjeżdzaliśmy. Ja pod tym względem bardzo źle wspominam droge nad balaton(nie pojechałem autostrada żeby sobie pozwiedzac i był to olbrzymi blad) choc asfalt byl swietny.
Nie orientuje się za bardzo z tymi winietami,koniec koncow bylem tam w te wakacje i rok temu i ani razu jej nie wykupilem bez konsekwencji. Podobno na autostradach są kamery ktrore zgrywaja hologram z naklejek i jak nie masz to Ci pstrykaja zdjecie(tak mówila madziarska rodzina mojej dziewczyny) podejrzewam ze działa to tak jak u nas z fotoradarami-skrzynki sa ale aktywne kamery są ze 4 na całe Węgry :]
Old November 8th, 2009, 08:52 PM   #50
jacknn
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Maciej View Post
Hej
Spójrzcie jak bracia madziarzy budują tunele

Pzdr Maciej
Widać też mają problemy z wykupem gruntów, ale znaleźli rozwiązanie problemu
Old November 8th, 2009, 08:56 PM   #51
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5799

Quote:
Hej
Spójrzcie jak bracia madziarzy budują tunele

Pzdr Maciej
cos mi to pachnie fotomontazem
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 09:02 PM   #52
semi-dry
Registered User

/\/\/\ Tak w realu wygląda budowa M6 z B-pesztu w kierunku na Gyor. Więcej zdjęć na węgierskim SSC.

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
Nie orientuje się za bardzo z tymi winietami,koniec koncow bylem tam w te wakacje i rok temu i ani razu jej nie wykupilem bez konsekwencji. Podobno na autostradach są kamery ktrore zgrywaja hologram z naklejek i jak nie masz to Ci pstrykaja zdjecie(tak mówila madziarska rodzina mojej dziewczyny) podejrzewam ze działa to tak jak u nas z fotoradarami-skrzynki sa ale aktywne kamery są ze 4 na całe Węgry :]
Te kamery nie pstrykają winiety bo takowa istnieje tylko w postaci paragonu zapłaty który trzymasz w kieszenie. Mogą natomiast zdejmować nr rejestracyjny auta, który w momencie płacenia jest wprowadzany do systemu. Więcej na www.autopalya.hu
Old November 8th, 2009, 10:24 PM   #53
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by janczo View Post
Ja w wakacje przejechałem prawie cała węgierską E65 od granicy przez Mosonmagyarovar, Csoma, Kormend potem drogą nr 86 do Redics i dalej do Słowenii. Droga nie była równa często poprzeczne pęknięcia zalane smołą, równo nie było na pewno. Do tego bez poboczy i w miasteczkach ogrniczenie do 30km/h. Nie mówię, że mają złe drogi, ale uważam że na pewno nie lepsze od naszych. Są i dobre, ale są i niedobre.
mariosz no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 10:30 PM   #54
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 563

del

Last edited by Superkot634; November 10th, 2009 at 11:35 PM.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 11:20 PM   #55
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Co do jakości to zgodzę się z przedmówcą z tym że u nas dużo się robi remontów teraz. A tam zjeździłem kilkaset km i nie przypominam sobie jakiegokolwiek remontu.

Ale podoba mi się to że nad każdym światłem jest odmierzanie czasu w sekundach do zmiany świateł, sporo pomaga

VV Właśnie o tym napisałem i też to w Debreczenie widziałem

Last edited by Gęsior; November 8th, 2009 at 11:36 PM.
Gęsior no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 11:26 PM   #56
Kleszczu
Registered User

Likes (Received): 21

Na Węgrzech świetną rzecz spotkałem w tym roku w Debreczynie - przy sygnalizatorach są małe zegary, które odliczają czas do zapalenia się żółtego światła - wspaniała sprawa
Kleszczu no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 11:39 PM   #57
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 34

W miasteczkach są takie wyświetlacze, pokazują prędkość jaką się jedzie i nie wiadomo czy to radar czy co, więc się zwalnia.
mariosz no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 11:42 PM   #58
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Quote:
Originally Posted by Szop View Post
Cieszą się, że oni i ich rodziny żyją.

Biedni?

Kara śmierci za przekroczenia zapewniłaby bezpieczestwo?
tak się składa że połowa rodziny mojej dziewczyny to Węgrzy i co roku pare dni tam siedze,wierz mi-strasznie wrzucają na te mandaty i chętnie by się ich pozbyli. Ponoc liczba wypadków nie zmalała choc w to akurat nie chce mi się wierzyc
Old November 9th, 2009, 01:59 AM   #59
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 19219

Quote:
To się nazywa polska gospodarność - robimy wykop i mamy materiał na nasyp...
i znowu wykop i nasyp

Pzdr Maciej
Przy takich malych pagorkach jak na zdjeciach wole wykopy i nasypy, tunele to wyrzucanie kasy w bloto.
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2009, 09:55 AM   #60
Bzyq_74
Registered User

Likes (Received): 253

Ostanio jechałem przez Węgry n/w drogami:
DK 86 od M1 do skrzyżowania z DK 84 - nawierzchnia zła, w Csorna to koleiny na 10-15 cm.
DK 84 - od DK86 do Keszthely - nawierznia super
DK 68 - od M7 do Barcs (granica z Chorwacją) - nawierzchnia średnia/zła
Bzyq_74 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
europejskie drogi

Thread Tools

Posting Rules