daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 27th, 2010, 10:34 AM   #101
LMB
Once BMW, always Honda

LMB's Avatar

Likes (Received): 44

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
"Kultura kierowców z innej bajki,"

a może odpowiesz sobie na pytanie-od kiedy tak jest i z jakiego powodu?
otóż pare lat temu podniesiono drastycznie mandaty, za przekroczenie prędkosci o 10km/h jest równowartośc około 500zł
Stara polska bajka. Znam ją tak dobrze, jak wykręt pt. "ryba psuje się od głowy".

Pozostało ci tylko udowodnić związek mandatów z nieprzekraczaniem szybkości. Przy okazji, w poprzednim poscie była mowa o braku "ryzykownego wyprzedzania". Również z prędkością 30km/h.

Prawda jest taka, że nasi ziomkowie często robią co chcą i znajdują na to masę ciekawych wykrętów. Kulturę jazdy dopiero się docenia kiedy się ją zobaczy (albo straci - mieszkam na granicy niemiecko-francuskiej).
LMB no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 27th, 2010, 01:00 PM   #102
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Czy może mi ktoś wyjaśnić, jaki sens ma cytowanie całej cudzej fotorelacji z innego wątku, w dodatku bez słowa komentarza? Trafiają się w dodatku tacy, którzy cytują na raz kilka cudzych postów i potem w jednym poście jest 150 zdjęć.

Na przyszłość proszę tego nie robić. Jeżli ktoś będzie chciał sobie obejrzeć zdjęcia z H&A, to je tam sobie znajdzie.

Last edited by pmaciej7; May 27th, 2010 at 01:05 PM.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2010, 02:36 PM   #103
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

Quote:
Originally Posted by LMB View Post
Stara polska bajka. Znam ją tak dobrze, jak wykręt pt. "ryba psuje się od głowy".

Pozostało ci tylko udowodnić związek mandatów z nieprzekraczaniem szybkości. Przy okazji, w poprzednim poscie była mowa o braku "ryzykownego wyprzedzania". Również z prędkością 30km/h.

Prawda jest taka, że nasi ziomkowie często robią co chcą i znajdują na to masę ciekawych wykrętów. Kulturę jazdy dopiero się docenia kiedy się ją zobaczy (albo straci - mieszkam na granicy niemiecko-francuskiej).
kolego to nie bajka, tylko prawda, nie mój wniosek a zdanie Węgrów mieszkających na Węgrzech!!!
tak się składa że moja dziewczyna pół-madziarka ma tam rodzine którą odwiedzamy co roku, uwierz mi nasłuchałem się godzinami narzekań na kodeks karny, że teraz jadąc samochodem czuja się sterroryzowani, kuzyn mojej dziewczyny za przekroczenie prędkosci o 18km/h dostał mandat w przeliczeniu 1200zł-co przy obecnym kryzysie na Węgrzech dla osoby która od dwóch lat po studiach nie moze znaleźc pracy jest bardzo dużą sumą
Jak im powiedziałem rok temu ze jadac do nich w Polsce zatrzymano mnie za przekroczenie pred. o 38km/h dostałem 200zł to przecierali oczy ze zdumienia. Prawie nikt tam nie jeżdził tak jak teraz przed podwyższeniem kar
wiec z łaski swojej nie wciskaj mi jakis pierdół o rybach
Ja sam w Polsce jeżdzac minimum w terenach zabud 70(o ile można) tam staram się nie przekraczac prędkości wiecej niz o 3km/h istny dramat,ale lepiej się przemeczyc niż płacic potem tysiaka za taka głupote
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2010, 10:31 PM   #104
LMB
Once BMW, always Honda

LMB's Avatar

Likes (Received): 44

Quote:
kuzyn mojej dziewczyny za przekroczenie prędkosci o 18km/h dostał mandat w przeliczeniu 1200zł
OK, to rzeczywiście ostro zajechali z mandatami.
LMB no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2010, 01:54 AM   #105
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Likes (Received): 8220

Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post

Możliwe że drogi mogą mieć nieco lepsze nawierzchniowo natomiast jeśli chodzi o widoki to miałem na myśli pola itp. Jeśli chodzi o zabudowę czyli min. domki itp. to jest różnica na naszą niekorzyść tak samo z reklamami gdzie u nas przy drogach jest ich od groma.
To fakt, że reklam jest u nas zdecydowanie za dużo nie mówiąc już o bezładzie architektonicznym. Natomiast Węgrzy poziom życia mają już ten sam i chyba domki powinni miec podobne(chodzi mi o zasobność i stopień zadbania)Tyle jeśli chodzi o OT. Natomiast patrząc na mapę Węgier to ich sieć autostrad robi wrażenie i do tego jeszcze te tunele. Nie byłem nigdy na Węgrzech, a chciałbym się tam przejechać, więc drogi to mogę sobie ocenić tylko na podstawie tych zdjęć, które jak narazie przywołują na myśl Polskę.

Last edited by Beck's; June 1st, 2010 at 02:04 AM.
Beck's está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 9th, 2010, 12:49 PM   #106
Sączers
BANNED

Likes (Received): 0

Wybieram sie na Węgry w ten weekend i mam takie pytanie co trzeba miec w aucie zeby sie ich drogówka nie doczepiła ? Chodzi mi oczywiście o jakieś rzeczy które nie są obowiązkowe w Pl a na Węgrzech trzeba je posiadać.
Drugie pytanie to odnośnie dróg na Węgrzech jak tam jest z opłatami a DK, S, A o ile w ogóle są jakieś opłaty ? czy trzeba mieć jakieś winiety itp?
Z góry dzieki za każde informacje
Sączers no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2010, 02:42 PM   #107
Tonic
Registered User

Likes (Received): 29

Wszystko o co pytasz można znaleźć w ciągu 30 sekund w internecie... Co do wyposażenia zawsze można powołać się Wiedeńską Konwencję o Ruchu Drogowym, ale jeśli nie chce się mieć problemów to wymagają trójkąta ostrzegawczego, apteczki i liny holowniczej, a zalecają posiadanie gaśnicy i kompletu zapasowych żarówek.

Za drogi wyższej kategorii płaci się winietką. Szczegóły znajdziesz na http://www.motorway.hu
Tonic no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2010, 05:28 PM   #108
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

za autostrady placi sie wyniete, szczerze mowiac nie wiem jak ze sciagalnoscia kar dla obcokrajowców bo ja z 5 razy jezdzilem po ich autostradach i nigdy nie kupowałem zadnej winiety-żaden mandat do mnie nie przyszedł
Aha nie musisz sie przejmowac ze tak jak np. Na Słowacji ustawi sie policja i bedzie sprawdzac nalepione winietki na szybe. Na Węgrzech sprawa jest zautomatyzowana-można to przyrównac do fotoradarów-sa kamery które rzekomo robią zdjęcia tym którzy nie maja naklejki. Czy to działa?któż to wie. Czasami mam wrażenie że mają jedna aktywną kamere choć skrzynek jest sporo
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 03:11 AM   #109
european_driver
Registered User

european_driver's Avatar

Likes (Received): 27

Czy orientuje się ktoś na jakiej stronie mogę znaleźć mapki z przebiegami budowanych autostrad na Węgrzech?
european_driver no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 11:28 AM   #110
mapmen
Mordo solare

mapmen's Avatar

Likes (Received): 90

Quote:
za autostrady placi sie wyniete, szczerze mowiac nie wiem jak ze sciagalnoscia kar dla obcokrajowców bo ja z 5 razy jezdzilem po ich autostradach i nigdy nie kupowałem zadnej winiety-żaden mandat do mnie nie przyszedł
Jak jestes z zagranicy to jak nie jezdzisz nonstop bez winiety to pewnie nie oplaca im sie scigac. Za to policja jest chyba bardzo cieta na samochody bez tablic rejestracyjnych, bo niewiele jezdzac tam autostradami widzialem 2 takie przypadki na zjazdach. Raz myślalem, ze mnie chca zatrzymać, ale stanąłem to tylko mi machneli i zobaczylem, ze ten za mną bez tabicy był.
mapmen no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 10:41 PM   #111
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Proponuje kilka fotek z drogi numer 2 oraz niedokonczonej, czy tez bedacej w trakcie przygotowan do rozbudowy, autostrady M2. Poczatkowo, jadac od granicy ze Slowacja, trasa biegnie przez wsie i miasteczka jako jednojezdniowa dorga kolizyjna. Czasem, podjazdy maja przekroj 2+1. Mniej wiecej od miejscowosci Vac, wraz z poczatkiem obwodnicy tego miejsca, rozpoczyna sie M2(oryginalna dwojka biegnie innym sladem). Nie jest to, jednak autostrada w pelnym profilu. Oznaczona zostala jako droga ekspresowa, a obowiazujaca na niej predkoscia jest 90 na godz. Dopiero tuz przed budapesztanska obwodncic nabiera wlasciwego dla autostrady ksztaltu.

Wyjazd z granicy.

Oznaczenie wysepki.

I sama wysepka.
piotr71 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 10:49 PM   #112
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Okolice drogi.

Poczatek M2.

Zbliza sie wieczor, M2 si konczy.

Old November 13th, 2010, 10:58 PM   #113
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Budapeszt.

Wszystkie (slabe) zdjecia dostepne tutaj.

http://picasaweb.google.com/10948007...6029207/Wegry#
Old November 13th, 2010, 11:14 PM   #114
semi-dry
Registered User

Likes (Received): 0

[QUOTE=piotr71;67071919]

Powyższe zdjęcie pokazuje na układ dróg na rondzie przed miescowością Retsag. Strzałka w lewo pokazuje na miejscowość Salgotarjan, po drodze jest miejscowość Balassagyarmat. Jadąc od Zvolena mozna skręcić na Velky Krtis i dojechać do Balassagyarmat bardzo malowniczą drogą, mniej obciążoną ale też węższą i bardziej krętą niż droga na Sahy. Od Balassagyarmat do ronda przed Retsag jedzie się odnowioną, także niezbyt obciążoną (mniej cięzarówek i autokarów) drogą.
Przed Retsag stacja MOLa gdzie bez problemu porozumiemy się w sprawie kupna winiety, jezeli tylko jest nam potrzebna. Na M2 grzecznie przestrzegamy ograniczeń bo zdarzają się patrole drogówki.

Last edited by semi-dry; November 13th, 2010 at 11:28 PM.
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2010, 11:21 PM   #115
piotr71
Registered User

piotr71's Avatar

Ballasagyarmat i Salgotaryan.

Edit.
Skoro Twoj post zostal uzupelniony, to aby moj nie wygladal jak wziety nie wiadomo skad, rzeczona stacja benzynowa, a wlasciwie ceny na niej.

Last edited by piotr71; November 13th, 2010 at 11:57 PM.
Old April 15th, 2011, 07:52 PM   #116
sprenzynaKRK
Registered User

Likes (Received): 12277

Rok 2018 - kolejnym rokiem S7. W 2018 roku do otwarcia siedem odcinków S7. Do planowego otwarcia tunelu na Zakopiance poniżej 1080 dni.
sprenzynaKRK no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2011, 07:54 PM   #117
sprenzynaKRK
Registered User

Likes (Received): 12277

A tu coś dłubią przy M0.

Rok 2018 - kolejnym rokiem S7. W 2018 roku do otwarcia siedem odcinków S7. Do planowego otwarcia tunelu na Zakopiance poniżej 1080 dni.
sprenzynaKRK no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 03:31 PM   #118
McMichael
McMichael

McMichael's Avatar

Likes (Received): 2

niech dlubia, bo przejechac przez ten budapeszt to katorga
McMichael no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2011, 12:32 AM   #119
Siarkax
Registered User

Likes (Received): 160

Gdzieś na M7
Siarkax no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2013, 07:53 PM   #120
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3661

Otwarcie M3

http://www.nif.hu/hu/hirek/Megnyilt_...as_uj_szakasza

Otwarto 33,8 kilometrowy odcinek M3 pomiędzy miejscowościami Nyķregyhįza () i Vaja. Jak na taki mały kraj to na prawdę niezły kawałek.
Angulo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
europejskie drogi

Thread Tools

Posting Rules