daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 19th, 2013, 10:12 PM   #121
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by Angulo View Post
http://www.nif.hu/hu/hirek/Megnyilt_...as_uj_szakasza

Otwarto 33,8 kilometrowy odcinek M3 pomiędzy miejscowościami Nyíregyháza () i Vaja. Jak na taki mały kraj to na prawdę niezły kawałek.
Powoli zbliżają się do granicy z Ukrainą. Czy kolejne odcinki są w budowie?

Sponsored Links
Old January 19th, 2013, 10:16 PM   #122
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3664

Quote:
Powoli zbliżają się do granicy z Ukrainą. Czy kolejne odcinki są w budowie?
Bez obaw. Ukraińcy po raz pierwszy zobaczą autostradę zaraz za granicą w Polsce.

Superkot634, Beck's liked this post
Angulo no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2013, 10:21 PM   #123
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 563

Macie może jakieś dane, ile % krajówek na Węgrzech jest w dobrym stanie?
Old January 20th, 2013, 09:25 PM   #124
Dyziol84
Registered User

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post
Macie może jakieś dane, ile % krajówek na Węgrzech jest w dobrym stanie?
Przez ostatnie 6 lat zjezdziłem część na zachód od Budapesztu.

Drogi w zdecydowanie lepszym stanie niż u nas i to nawet w małych miejscowościach. Nie przypominam sobie nawet jednej drogi z uszkodzoną nawierzchnią.
Dobrze oznakowane i nie ma tam zjawiska nadmienego wykorzystywania znaków pionowych, ktore spotyka się w Polsce.

Ruch na drogach krajowych jest mały, bo Węgry które są 4 razy mniejsze od Polski i mają 4 razy mniej mieszkańców to ich autostrady mają niemal taką samą długość jak nasze i przejmują ruch tranzytowy.

Ceny winietek nie zniechęcają do podróżowania autostradami jak u nas, dlatego drogi krajowe nie sa tam tak niszczone jak nasze. Klimat też jest łagodniejszy.

b0dek liked this post
Dyziol84 no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2013, 09:27 PM   #125
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Likes (Received): 8225

Quote:
Originally Posted by Dyziol84 View Post

Drogi w zdecydowanie lepszym stanie niż u nas i to nawet w małych miejscowościach. Nie przypominam sobie nawet jednej drogi z uszkodzoną nawierzchnią.
Dobrze oznakowane i nie ma tam zjawiska nadmienego wykorzystywania znaków pionowych, ktore spotyka się w Polsce.

Ruch na drogach krajowych jest mały, bo Węgry które są 4 razy mniejsze od Polski i mają 4 razy mniej mieszkańców to ich autostrady mają niemal taką samą długość jak nasze i przejmują ruch tranzytowy.

Ceny winietek nie zniechęcają do podróżowania autostradami jak u nas, dlatego drogi krajowe nie sa tam tak niszczone jak nasze. Klimat też jest łagodniejszy.
A tak mniej więcej to jaki odsetek krajówek może być w dobrym stanie? 70-80%? Bo u nas jak narazie 60%.
Old January 20th, 2013, 09:37 PM   #126
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Quote:
Jaaaaaasne, 1300 km dróg szybkiego ruchu (w tym jednojezdniowych) to niemal tyle samo co 2500 km naszych, a dodajmy tego tez sporo kawałków które nie sa oznakowane jak S-ki.
Old January 20th, 2013, 09:37 PM   #127
Dyziol84
Registered User

Na zachód od linni Sahy, Budapeszt, Mohacs oceniam na wiecej niż 80%.

b0dek liked this post
Old January 20th, 2013, 09:38 PM   #128
Dyziol84
Registered User

Quote:
Jaaaaaasne, 1300 km dróg szybkiego ruchu (w tym jednojezdniowych) to niemal tyle samo co 2500 km naszych, a dodajmy tego tez sporo kawałków które nie sa oznakowane jak S-ki.

Pisałem o autostradach.
Old January 20th, 2013, 09:39 PM   #129
Beck's
Polska wielonarodowa!!

Beck's's Avatar

Likes (Received): 8225

Quote:
Na zachód od linni Sahy, Budapeszt, Mohacs oceniam na wiecej niż 80%.
To bardzo dobry wynik!!! Ciekawe tylko, czy na wschodzie też tak jest.
Old January 20th, 2013, 09:41 PM   #130
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Quote:
Pisałem o autostradach.
Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz porównywać długość autostrad między Polską i krajem x to musisz wziąć pod uwagę wszystkie S-ki, bo mają co najmniej takie same standardy jak autostrady w innych krajach.
Old January 20th, 2013, 09:41 PM   #131
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Coś mi się nie chce wierzyć że na Węgrzech jest tak kolorowo... no i całych nie przejechałeś, więc... Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki. Jak głosi to powiedzenie, tak drogi są praktycznie w takim samym stanie, tak przynajmniej słyszałem. Krajowe pewnie mogą być lepsze, ale lokalne porównywalne z naszymi.
Old January 20th, 2013, 09:45 PM   #132
Dyziol84
Registered User

Quote:
Jeśli w jakikolwiek sposób chcesz porównywać długość autostrad między Polską i krajem x to musisz wziąć pod uwagę wszystkie S-ki, bo mają co najmniej takie same standardy jak autostrady w innych krajach.
Jeśli wliczać S-ki to wtedy Polska ma oczywiście więcej dróg tej klasy niż Węgry.
Samych autosrad mamy podobną ilość.
Old January 20th, 2013, 10:00 PM   #133
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

Quote:
zjeździłem Węgry na wschód od Budapesztu(plus jednorazowy wypad nad Balaton)i tam gdzie jeździłem krajowki są w bardzo podobnym stanie, spekania- koleiny nie trudno znaleźć, w okolicach Miskolca widzialem drogę wygryzioną 0.5-1 m przez jakas powódź, jedyne co zrobiono to postawiono słupki zwężajac ja do jednego pasa i zmuszajc do ruchu wahadłowego(bez "zbędnego" oznaczenia, a wiec kto pierwszy ten lepszy)
Zjeżdzjąc z głównych dróg znaki nie raz potrafia wyprowadzić w pole a
np. szlak między Eger a Balassagyarmat częściowo w bardzo zlym stanie
Jednak na zachód od Budapesztu byłem tylko nad Balatonem raz, w jedną strone jechalem nie autostrada a równoległą krajówka- droga była ładna-równa ale duży ruch, masa wiosek i wszyscy jadący przepisowo(na Węgrzech są gigantyczne mandaty-uważajcie) sprawiły że bardzo źle to wspominam, zdecydowanie polecam autostrade.
Podsumowujac tam gdzie jeździłem było podobnie a na wschodzie w okolicach Ukrainy-Rumunii nieznacznie gorzej niz u nas
Jezeli chodzi o standard autostradowy to może i mają ilosciowo dwa razy mniej ale jak ktoś zauważył sa 4 razy mniejsi wiec jak by nie patrzec sa dużo do przodu, no ale nie dziwota jak u nich obwodnice stolicy zaczęto budować(do dziś) w latach '80 a nie 3 lata temu jak u nas
Na ten moment kraj można w prawie każdym kierunku przejechać głownie autostradami, ale nie zapominajmy o tym że komunistyczne Węgry a komunistyczna Polska to były dwa światy, duza część z tych autostrad powstała dawno temu, gdy my walczyliśmy w sklepowych kolejkach o papier toaletowy to oni budowali autostrady

Last edited by IgorSel; January 20th, 2013 at 10:08 PM.
IgorSel está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 21st, 2013, 12:30 AM   #134
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
tam gdzie jeździłem krajowki są w bardzo podobnym stanie, spekania- koleiny nie trudno znaleźć
Tzn, są w tak opłakanym stanie że bez trudu można znaleść jakieś niespodzianki, czy po prostu i na Węgrzech, Polsce są w większości dobrze utrzymane?
Old January 21st, 2013, 07:31 PM   #135
mati_uszek
Registered User

Likes (Received): 122

Jeździłem głównie w południowej i południowo-zachodniej części, drogi od krajowych do najniższej klasy, łącznie kilka tysięcy kilometrów różnych dróg. Ogólnie nie widzę większej różnicy, jeżeli chodzi o stan nawierzchni pomiędzy Węgrami a Polską. Może na Węgrzech stan jest bardziej wyrównany. Nie trafiłem na zbyt wiele dróg wyglądających na świeżo po remoncie. Te w dobrym stanie miały często już swoje lata i jakieś pojedncze łaty, spękania lub drobne zalążki kolein. Te w złym stanie poza kilkoma wyjątkami nie były w stanie krytycznym. Jest to przede wszystkim zasługa klimatu.

Jeżeli chodzi o różnice nie związane ze stanem nawierzchni:

1. Obszary zabudowane - dużo mniej niż w Polsce, nawet na lokalnych drogach. My niestety płacimy ogromne koszty za taką a nie inną sieć osadniczą. Dlatego tyle musimy wydawać na obwodnice i nowy ślad wielu dróg. Dlatego przy ich budowie jest tyle kolizji. A to i tak wierzchołek góry lodowej. O tym problemie się nie mówi, a przeciętny Kowalski dalej buduje się z dala od wszystkich. A potem chce i wodę, i prąd...
2. Mniejszy ruch na odpowiadających klasą drogach.
3. Niezła geometria dużej części krajówek, również jeśli chodzi o niweletę. Dużo odcinków z widocznością na wyprzedzanie, 2+1 na podjazdach. Jeździ się bardzo przyjemnie (np. DK 6, 57, 67). Szóstka jest tak fajna, że z Budapesztu do Pecsu jeździ się autostradą do Szekszard, a potem zjeżdża na szóstkę. Przez to równoległa, ale biegnąca trochę na około autostrada jest prawie pusta.
4. Czytelne i adekwatne oznakowanie. Linia ciągła (odpowiednik naszej podwójnej) tylko tam, gdzie naprawdę jest potrzebna. Są miejsca (w tym na zakrętach) z linią przerywaną, gdzie możliwość wyprzedzania jest na granicy.
5. Znacznie mniejsze zagęszczenie idiotów. Możliwe, że jest wielu idiotów utajonych, których ostraszają wysokie mandaty. W każdym razie przyjemnie jest jechać zgodnie z przepisami i nie być obiektem szykan.
mati_uszek no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2013, 10:45 PM   #136
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1565

Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post
Tzn, są w tak opłakanym stanie że bez trudu można znaleść jakieś niespodzianki, czy po prostu i na Węgrzech, Polsce są w większości dobrze utrzymane?
to znaczy czy i w Polsce i na Węgrzech jest jako tako znośnie
IgorSel está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 19th, 2013, 11:01 AM   #137
CarlosPL
Registered User

Likes (Received): 1

Delete...

Last edited by CarlosPL; May 19th, 2013 at 11:18 AM.
CarlosPL no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2013, 10:59 PM   #138
darius.
Registered User

Likes (Received): 6763

Węgrzy rozpoczęli budowę M43 między Mako a granicą z Rumunią (23 km). Planują zakończyć pod koniec przyszłego roku.
darius. no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2013, 11:33 AM   #139
sprenzynaKRK
Registered User

Likes (Received): 12290

Z wątku węgierskiego
Quote:
Originally Posted by Aladar View Post
Kicsit régi térkép, de hasznos.

Quote:
Originally Posted by Falusi View Post
Átalakítottam a nagytávú fejlesztési koncepcióban lévő egyik térképet, ez lett belőle:

Kritikát, stb.-t elfogadok

Rok 2018 - kolejnym rokiem S7. W 2018 roku do otwarcia siedem odcinków S7. Do planowego otwarcia tunelu na Zakopiance poniżej 1080 dni.
sprenzynaKRK no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2014, 11:43 PM   #140
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 15387

W momencie, gdy otwierano naszą A1 Włocławek Zachód - Kowal, ja byłam już niedaleko Debreczyna.
Akurat złapała mnie burza więc fotki nie jakieś specjalne ale pamiątkowe.
1.

2.

3.

4.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
S7 Wschodnia obwodnica Krakowa
A1 Stryków - Tuszyn (ostatni).
Wszystkie schematy tutaj.

los77, Luki_SL, kovi, Citizen_From_TBG liked this post
Agusia está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags