daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 11th, 2018, 03:59 PM   #1561
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4846

Quote:
Originally Posted by Crusier View Post
Pisałem, że dojazd do TOG jest zapisanych w planach rozwoju Marek w wątku o S8, Jako droga zbiorcza a nie wyższej kategorii, ale jednak.
Poszukam wieczorem nt. Marek i TMP (teraz nie mam czasu już).
W każdym razie w Markach tramwaj jest planowany, ale w ciągu ulicy jeszcze DK8. TOG faktycznie ma być już niewielką ulicą, ale ulica w miejscu TOG, trudno więc nazwy "TOG" używać.

btw mi wcięło wszystkie napisane wczoraj, 10.01 posty po wczorajszej wieczornej awarii forum. Pisałem po południu, potem była awaria i nagle nie ma nic. zgłosiłem to, ale wątpię w odzyskanie.

Sponsored Links
Old January 11th, 2018, 04:33 PM   #1562
Crusier
Registered User

Likes (Received): 4893

To znaczy ja tam się pomyliłem pisząc "TOG", odnosiłem się do fragmentów studium, chodziło mi o przedłużenie TMP do Marek, że ma być niższej kategorii na odcinku od Marek do skrzyżowania TMP z TOG. Ale podobnie jest z samym TOG, czytałem o protestach mieszkańców Białołęki, którzy by chcieli by to była też droga niższej kategorii niż jest w planach i miała więcej skrzyżowań itd.

Quote:
W każdym razie w Markach tramwaj jest planowany, ale w ciągu ulicy jeszcze DK8.
Nie ma pod niego rezerwy terenu. Musiała by zostać usunięta jedna jezdnia. A na razie cała stara DK8 (obecnie DW 629) ma być przebudowana w Markach. Szkoda robić przebudowę za pewnie grube mln aby potem jedną jezdnię zmienić w torowisko za jakiś czas.
Crusier no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:40 AM   #1563
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4846

Quote:

Nie ma pod niego rezerwy terenu. Musiała by zostać usunięta jedna jezdnia. A na razie cała stara DK8 (obecnie DW 629) ma być przebudowana w Markach. Szkoda robić przebudowę za pewnie grube mln aby potem jedną jezdnię zmienić w torowisko za jakiś czas.
Marki chciałyby gruntownego uporządkowania starej DK8. Zakres prac zależy od $$$ ale i tak opłaca się robić taką gruntowną przebudowę niż zostawiać jak jest z myślą o tramwaju za może 20 lat.

A konynuując temat Marek (moderator pewnie to przeniesie w całości tę dyskusję w odpowiedni wątek...):

Rezrwa w Markach pod TMP teoretycznie istnieje w ich studium, ale to byłba by zwykła ulica, nie żadna trasa. Widać to na rysunkach studium:

także warto przeczytać pdf starszy niż studium, ale zawierający stanowisko Marek odnośnie TMP:

http://bip.marki.pl/pl/bip/px_0063_2008_bg_27.pdf
Old January 12th, 2018, 10:13 AM   #1564
Piottr242
Registered User

Likes (Received): 293

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post
Tak swoją drogą to dziwią mnie na nim niektóre pozycje: np tramwaj do Janek. Swego czasu SISKOM bardzo optowsał za tą opcją, ale Janki nie wyraziły zainteresownia, Raszyn też i pomysł upadł. Skąd na tej liście jako "rekomendowany" jest?
Z uwagi na duże potencjalne potoki pasażerskie.
Trzeba jednak pamiętać że ten projekt był robiony przed WBR2015 i teraz jako rekomendowane mogłyby wyjść zupełnie inne trasy. Na przykład dziś dużo wyższą rekomendację by otrzymała Al. Wilanowska i tramwaj w Radzymińskiej, jeśli nie do samych Marek to przynajmniej do Łodygowej.

Mruczek liked this post
Piottr242 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:59 AM   #1565
Suli
Registered User

Likes (Received): 33

Pomysł, żeby TOG byłą "niewielką ulicą" jest przyszłościowo katastrofalny i mocno poroniony. TOG z TMP na tym odcinku miałyby odciążyć TAK/TT. od ruchu czysto warszawsko - regionalnego w paśmie dzielnic północnych.

Ale to nie jest najważniejsze. TOG na tym odcinku przede wszystkim to ma być alternatywny w stosunku do S7 wylot w kierunku północnym dla prawobrzeżnej Warszawy oraz skomunikowanie z międzynarodowym portem lotniczym Warszawa - Modlin, który już obecnie jest piątym portem lotniczym w Polsce i przeskoczył Poznań.
S7 sama tego skomunikowania nie udźwignie, a Modlin się dalej będzie rozwijać i potrzeby związane z jego obsługą komunikacyjną również. Jego rola jeszcze bardzie wzrośnie, kiedy uda się doprowadzić do ściślejszej koordynacji z Okęciem i razem będą tworzyć funkcjonalnie duoport.
A w humbug i bajki pt. CPL i lotnisko w Radomiu do obsługi Warszawy zwyczajnie nie wierzę.

Mam wrażenie, że zaczęliśmy robić potężny offtopic więc może skończmy już tematy poboczne, zanim któryś z modów wpadnie i nas zdyscyplinuje
Suli no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 11:50 AM   #1566
Crusier
Registered User

Ostatni post w wątku o TOG to właśnie informacja z 2016 roku, że kategoria drogi powinna zostać obniżona: http://www.skyscrapercity.com/showth...&postcount=126
Old January 12th, 2018, 02:42 PM   #1567
Glonojad
Młody beton tramwajowy

Glonojad's Avatar

Likes (Received): 372

Można w ramach przebudowy DK8 wydzielić pasy autobusowe w osi, co umożliwi ich późniejszą przebudowę na torowisko wydzielone lub ewentualnie autobusowo-tramwajowe wraz ze wzrostem potoków.

Modlin, nawiązując do tego offtopu, to trzeba lepiej obsłużyć koleją, a nie ułatwiać dojazd z Warszawy samochodami przez środek osiedli mieszkaniowych (bo tak wygląda zagospodarowanie wzdłuż coraz większej części TOG).. Z północno-wschodniej Polski i tak się będzie tam jechać DK/S61, a DK50 prędzej czy później będzie musiała stać się dwujezdniowa i/lub ekspresowa.
Powyższa wypowiedź stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana w związku z moją działalnością w żadnej firmie, z którą współpracuję, współpracowałem lub będę współpracował ani jako oficjalne stanowisko tej instytucji.
Glonojad no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 07:47 PM   #1568
Via Appia
Registered User

Likes (Received): 910

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
Niby gdzie, jak nie na jezdni?
https://goo.gl/maps/6PAqxq9NpFT2
Jezdnia jest do jeżdżenia, chodnik do chodzenia, krawężnik powinien oddzielać pieszego od aut, a nie prawe koło od lewego.

Jeśli w jakimś miejscu zdecydowano się zrobić parking, to trzeba w tym miejscu usunąć chodnik a położyć jezdnię.

A już budowa nowych miejsc parkingowych w formie chodnika powinna być bezwzględnie zakazana.
Zaraz, zaraz. Powątpiewałem w to, co napisał kolega Mruczek, że parkowanie na jezdniach w Berlinie jest standardem. Ale kolega Mruczek zdaje się ten wpis wykasował.
Quote:
Originally Posted by Mruczek View Post
del
Jedno ujęcie ze street view nie dowodzi, że to standard.
Parking nie jest jezdnią, ale zgadzam się z Tobą, że parkingów nie powinno się budować w centrum miasta, przynajmniej naziemnych. I nie powinno się parkować na chodnikach. Ale na jezdniach w centrum też nie.
Via Appia no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 09:19 PM   #1569
rafarrlo
Registered User

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Via Appia View Post
parkingów nie powinno się budować w centrum miasta, przynajmniej naziemnych (..) Ale na jezdniach w centrum też nie.
niby dlaczego? Dołożę swoje trzy grosze: Chicago, centrum miasta:
https://www.google.pl/maps/@41.89574...2!8i6656?dcr=0

szeroka ulica, auto można zostawić, wszystkie kolejne przecznice jak sobie przejrzysz, jeśli tylko jest mogą - mają*parking, więc u nas jeśli tylko jest miejsce, a ulica nie jest ładną i reprezentacyjną świętokrzyską czy nowym światem, powinna mieć parking w najprostszy możliwy sposób - na jezdni.
rafarrlo no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 09:24 PM   #1570
Crusier
Registered User

Jak już tak latamy palcem po mapię, to polecam spojrzeć na Houston aby zobaczyć czego NIE robić

Więcej działek zajmują parkingi jedno i wielopoziomowe, niż wieżowce.

mozgow liked this post
Old January 12th, 2018, 11:15 PM   #1571
Via Appia
Registered User

Quote:
Originally Posted by rafarrlo View Post
niby dlaczego? Dołożę swoje trzy grosze: Chicago, centrum miasta:
https://www.google.pl/maps/@41.89574...2!8i6656?dcr=0

szeroka ulica, auto można zostawić, wszystkie kolejne przecznice jak sobie przejrzysz, jeśli tylko jest mogą - mają*parking, więc u nas jeśli tylko jest miejsce, a ulica nie jest ładną i reprezentacyjną świętokrzyską czy nowym światem, powinna mieć parking w najprostszy możliwy sposób - na jezdni.
Tak się złożyło, że właśnie gawędziłem przez telefon z koleżanką z Chicago. Właściwie spod Chicago. Powiedziała, że do śródmieścia nie da się dojechać samochodem, bo nie ma gdzie go zaparkować. I że poruszanie się autem po Chicago jest niezwykle frustrujące. Co prawda komunikacja podmiejska bardzo szwankuje, bo akurat ona ma jeden autobus na godzinę, żeby dostać się do kolejki miejskiej, ale już w mieście komunikacja działa bez zarzutu.
Quote:
Jak już tak latamy palcem po mapię, to polecam spojrzeć na Houston aby zobaczyć czego NIE robić

Więcej działek zajmują parkingi jedno i wielopoziomowe, niż wieżowce.
To faktycznie dziwne. Dlaczego Amerykanie nie zrobili w dużym mieście (widzę, że to downtown) parkingów podziemnych, a terenu w poziomie zero nie zagospodarowali w rozsądny sposób.
Old January 12th, 2018, 11:42 PM   #1572
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Likes (Received): 14400

Quote:
Zaraz, zaraz. Powątpiewałem w to, co napisał kolega Mruczek, że parkowanie na jezdniach w Berlinie jest standardem. Ale kolega Mruczek zdaje się ten wpis wykasował.
Treść przerzuciłem post wyżej, żeby się nie dublowało.

Ale zdaje się, że czas odwołań do innych cywilizowanych miast już minął. Sięgnąłeś bowiem po broń ostateczną:

Quote:
Parking nie jest jezdnią, ale zgadzam się z Tobą, że parkingów nie powinno się budować w centrum miasta, przynajmniej naziemnych. I nie powinno się parkować na chodnikach. Ale na jezdniach w centrum też nie.
Dziękuję za szczerość: czyli innymi słowy budujemy za ciężkie pieniądze infrastrukturę transportową dla samochodów po to, żeby nie miały gdzie zaparkować.

Kwintesencja Corbusierowskiego obłędu i szkodliwej wiary w to, że samochody jeżdżą w kółko i bez przerwy. A ludzie żyją w samochodzie, przez samochód, dla samochodu.

Jak już powiedziałem: trudno, żeby ten kraj wyglądał lepiej, przy takim sposobie myślenia.
Barcelona Budapeszt Grodno Kowno Madryt Moskwa Ukraina

Last edited by Mruczek; January 12th, 2018 at 11:53 PM.
Mruczek no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 11:53 PM   #1573
Crusier
Registered User

Jezdnie w centrum mogą być dla transportu publicznego i taksówek. A infrastruktura transportowa dla samochodów w centrum to obecnie chyba nie powstaje? Wystarczy dojechać do parkingów zlokalizowanych poza nim i przesiąść się do zbiorkomu. Tylko najpierw ten zbiorkom musi przestać być zapchany w godzinach szczytu, aby w ogóle ktoś się dodatkowy do niego zmieścił...
Old January 12th, 2018, 11:57 PM   #1574
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Quote:
Jezdnie w centrum mogą być dla transportu publicznego i taksówek. (...) Wystarczy dojechać do parkingów zlokalizowanych poza nim i przesiąść się do zbiorkomu.
Kol. ViaAppia w przypływie szczerości powiedział kiedyś, że jego zdaniem na Pragę powinni mieć wjazd samochodem tylko mieszkańcy i dostawcy.

Rozumiem, że Ty jesteś bardziej radykalny i tego byś też zakazał?

Quote:
A infrastruktura transportowa dla samochodów w centrum to obecnie chyba nie powstaje?
A w jakim wątku się właśnie znajdujesz?
Old January 13th, 2018, 12:01 AM   #1575
Crusier
Registered User

Od kiedy Centrum leży na prawym brzegu Wisły?
Old January 13th, 2018, 12:15 AM   #1576
Via Appia
Registered User

Quote:
Dziękuję za szczerość: czyli innymi słowy budujemy za ciężkie pieniądze infrastrukturę transportową dla samochodów po to, żeby nie miały gdzie zaparkować.
Wróć! Infrastruktura drogowa nie jest budowana tylko dla samochodów.
Quote:
Kwintesencja Corbusierowskiego obłędu i szkodliwej wiary w to, że samochody jeżdżą w kółko i bez przerwy. A ludzie żyją w samochodzie, przez samochód, dla samochodu.
Nie znam dorobku Le Corbusiera, ani jego bon motów. Jestem dyletantem w tej kwestii, ale z pewnością poczuję się lepiej, jak mi wyjaśnisz te wszyskie zawiłości.
Old January 13th, 2018, 12:27 AM   #1577
Via Appia
Registered User

Quote:
Kol. ViaAppia w przypływie szczerości powiedział kiedyś, że jego zdaniem na Pragę powinni mieć wjazd samochodem tylko mieszkańcy i dostawcy.
O, przepraszam! Nigdy nie mówiłem, że na Pragę mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy i dostawcy! Mówiłem, że w centrum powinni mieć miejsca parkingowe tylko mieszkańcy i dostawcy.
Co prawda na Pradze-Północ też jest deficyt miejsc parkingowych, np. na Targowej czy Ząbkowskiej, ale w tej sprawie nigdy się jeszcze nie wypowiadałem.
Old January 13th, 2018, 12:44 AM   #1578
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Quote:
Od kiedy Centrum leży na prawym brzegu Wisły?
A to jest filozoficzne pytanie. Jedni powiedzą, że Praga stanowi część funkcjonalnego centrum od kiedy zaczęły powstawać wokół Warszawy przedmieścia o luźniejszej zabudowie. Ktoś inny powie, że integracja Pragi do lewobrzeżnej Warszawy trwa od 1864, kiedy otwarto Most Kierbedzia. Jeszcze inni, że od ustawy o miastach w 1791. A może od 2015, kiedy otwarto pierwszy odcinek M2?

Tak czy owak, centralna część Pragi to centrum, nawet jeśli to gorsze, tańsze i biedniejsze.

Quote:
O, przepraszam! Nigdy nie mówiłem, że na Pragę mogą wjeżdżać tylko mieszkańcy i dostawcy! Mówiłem, że w centrum powinni mieć miejsca parkingowe tylko mieszkańcy i dostawcy.
Co prawda na Pradze-Północ też jest deficyt miejsc parkingowych, np. na Targowej czy Ząbkowskiej, ale w tej sprawie nigdy się jeszcze nie wypowiadałem.
No to się szybko wypowiedz, bo opinia "miejsc parkingowych nie powinno być w części centralnej miasta na ulicach" i "w centrum miejsca parkingowe powinni mieć tylko mieszkańcy i dostawcy" są ze sobą sprzeczne.

Jeżeli przyjąć (nierealistycznie) niski wskaźnik 200 samochodów/1000 mieszkańców to przy 70 tys. zameldowanych mieszkańcach Pragi Północ uzyskujemy 14 tys. samochodów z rejestracją WH, które wedle Twoich słów powinny mieć prawo do zaparkowania gdzieś na dzielnicy.

Gdzie?

Quote:
Wróć! Infrastruktura drogowa nie jest budowana tylko dla samochodów.
Trasa Świętokrzyska jest w zdecydowanej większości budowana dla wygody transportu samochodowego i na to poszło najwięcej kapusty.

Quote:
Nie znam dorobku Le Corbusiera, ani jego bon motów. Jestem dyletantem w tej kwestii, ale z pewnością poczuję się lepiej, jak mi wyjaśnisz te wszyskie zawiłości.
Może lepiej nie, po co zapamiętywać te bzdury. Lepiej przyswoić sobie twierdzenie prawdziwe: podstawową czynnością jaką robi samochód jest parkowanie.

kdauksz liked this post
Old January 13th, 2018, 01:45 AM   #1579
Via Appia
Registered User

Quote:
A to jest filozoficzne pytanie. Jedni powiedzą, że Praga stanowi część funkcjonalnego centrum od kiedy zaczęły powstawać wokĆ³ł Warszawy przedmieścia o luźniejszej zabudowie. Ktoś inny powie, że integracja Pragi do lewobrzeżnej Warszawy trwa od 1864, kiedy otwarto Most Kierbedzia. Jeszcze inni, że od ustawy o miastach w 1791. A może od 2015, kiedy otwarto pierwszy odcinek M2?

Tak czy owak, centralna część Pragi to centrum, nawet jeśli to gorsze, tańsze i biedniejsze.
Po pierwsze, to nie jest filozoficzne pytanie. Po drugie - poważnie? Tańsze i biedniejsze? 10 tys. za kwadrat mieszkania w Koneserze przy Ząbkowskiej i 20 tys. w Porcie Praskim? Mnie byłoby stać chyba tylko na drzwi wejściowe. W kredycie na 30 lat. :P
Quote:
No to się szybko wypowiedz, bo opinia "miejsc parkingowych nie powinno być w części centralnej miasta na ulicach" i "w centrum miejsca parkingowe powinni mieć tylko mieszkańcy i dostawcy" są ze sobą sprzeczne.
Nie poganiaj mnie!:P Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Miejsca parkingowe w centrum powinni mieć co najwyżej mieszkańcy i dostawcy. Inni nie.
Quote:
Jeżeli przyjąć (nierealistycznie) niski wskaźnik 200 samochodĆ³w/1000 mieszkańców to przy 70 tys. zameldowanych mieszkańcach Pragi PĆ³łnoc uzyskujemy 14 tys. samochodów z rejestracją WH, którere wedle Twoich słów powinny mieć prawo do zaparkowania gdzieś na dzielnicy.
Gdzie?
Nie wiem. Ja też mam WH. Jakoś sobie radzę, choć nie bez trudu. Jak nie poradzę, to sprzedam auto.
Quote:
Trasa Świętokrzyska jest w zdecydowanej większości budowana dla wygody transportu samochodowego i na to poszło najwięcej kapusty.
A widziałeś chodniki na Trasie Świętokrzyskiej?
Quote:
Może lepiej nie, po co zapamiętywać te bzdury. Lepiej przyswoić sobie twierdzenie prawdziwe: podstawową czynnością jaką robi samochód jest parkowanie.
A czy ta teoria precyzuje miejsce, w którym samochód wykonuje swą podstawową czynność, jaką jest parkowanie?

Last edited by Via Appia; January 13th, 2018 at 01:51 AM.
Old January 13th, 2018, 10:05 AM   #1580
Mruczek
Registered cat

Mruczek's Avatar

Quote:
Nie poganiaj mnie!:P Nie ma w tym żadnej sprzeczności. Miejsca parkingowe w centrum powinni mieć co najwyżej mieszkańcy i dostawcy. Inni nie.
Powtórzenie 15 razy tego samego nie sprawi, że dylemat zniknie.

Powtarzam: gdzie mają parkować?

Nawiasem mówiąc: dyskusja zeszła na temat miejsc parkingowych w centrum. Zgodziłem się na to ograniczenie, bo i Trasa Świętokrzyska jest w centrum.

Ale samochody są i poza centrum. Więc można zadać pytanie, gdzie one mają parkować?

Quote:
Nie wiem. Ja też mam WH. Jakoś sobie radzę, choć nie bez trudu. Jak nie poradzę, to sprzedam auto.
Pytanie nie było: czy uda Ci się oszukać system i znaleźć jedno miejsce parkingowe.

Pytanie ma właśnie charakter systemowy, tzn. jak załatwić problem tysięcy ludzi, żeby z jednej strony mogli legalnie zaparkować, a z drugiej strony, żeby zapobiec totalnemu rozjechaniu miasta przez samochody.

Quote:
A widziałeś chodniki na Trasie Świętokrzyskiej?
To jest zaniedbywalnie mały koszt budowy Trasy. Zresztą sama nazwa "Trasa" już na poziomie nazewnictwa definiuje, kto jest panem na tej inwestycji.

Nawiasem mówiąc: chodniki bardzo szybko zostaną wykorzystane na potrzeby miejsc parkingowych, no bo przecież samochodom nie wolno parkować na jezdni w imię naszych chorych koncepcji.

Quote:
A czy ta teoria precyzuje miejsce, w którym samochód wykonuje swą podstawową czynność, jaką jest parkowanie?
To nie jest teoria. To jest empiria.

Jeżeli ktoś ma z tym problem, niech weźmie papier i ołówek, stoper albo jakąś apkę i policzy (ale uczciwie!) ile dokładnie minut spędził/spędziła w samochodzie w ciągu tygodnia. Zsumuje to w godziny. Następnie podzieli przez 168.

Będę bardzo zdziwiony, jeżeli samochód będzie użytkowany przez więcej niż 5% czasu.

Jeżeli użytkowanie przekracza 10% czasu, sugeruję zastanowić się nad własnym życiem, bo coś ewidentnie można poprawić.

janex_wwa, kdauksz liked this post

Reply

Tags
drogi miejskie, kamery, warszawa

Thread Tools

Posting Rules