daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Исток

Исток Podrinje, Semberija and East Herzegovina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 2nd, 2015, 11:24 PM   #4001
sarajevo 071
Registered User

Likes (Received): 845

Bilo bi sjajno da se ovi temelji uklone i da se na ovoj lokaciji izgradi novo sjediste Centra javne bezbjednosti I.Sarajevo. Sa Pale ce sigurno biti izmjesteno sjediste u nas grad.
sarajevo 071 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 3rd, 2015, 12:10 AM   #4002
Mare93
Registered User

Mare93's Avatar

Likes (Received): 222

Тешко да ће то бит'. Планирано је да се центар пресели у зграду Дејтона. А иначе је л' зна ко, шта је на овим темељима требало бит' изграђено?
Mare93 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 12:18 AM   #4003
sarajevo 071
Registered User

Mislim da je to regionalna poslovnica Fonda zdravstva RS.
Old April 3rd, 2015, 01:53 AM   #4004
Whisper W
Registered User

Likes (Received): 45

Ja sam mislio da fond zdravstva treba da bude ona staklena nedovršena zgrada kod Okruznog suda, preko puta SIPA-e. Šta onda ona prestavlja?
Whisper W no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 09:43 AM   #4005
aleksej_is
Registered User

to je privatna zgrada
aleksej_is no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 02:16 PM   #4006
sarajevo 071
Registered User

Temelji uz zgradu Administrativne sluzbe naseg grada nisu u privatnom vlasnistvu. Taj citav dio do kruznog toka u Ulici Stefana Nemanje je namjenjen za izgradnju poslovnih objekata.
Old April 3rd, 2015, 03:09 PM   #4007
aleksej_is
Registered User

Today 12:53 AM
Whisper W Ja sam mislio da fond zdravstva treba da bude ona staklena nedovršena zgrada kod Okruznog suda, preko puta SIPA-e. Šta onda ona prestavlja?

Mislio sam na ovu zgradu što je Whisper pitao pored Sipe
aleksej_is no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 05:16 PM   #4008
dycy91
Registered User

Likes (Received): 0

Radovi kod ETF-a (izgradnja prilazne ulice/ulice do parkinga, da poveze naselje Toplik, firmu RAOP sa centrom Lukavice?)

[/QUOTE]

Odakle ti ovo da se radi ulica? Ja koliko znam samo postavljaju kanalizacione cijevi...
dycy91 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 05:36 PM   #4009
vladosa12
Registered User

vladosa12's Avatar

Likes (Received): 2113

Quote:
Originally Posted by dycy91 View Post
Radovi kod ETF-a (izgradnja prilazne ulice/ulice do parkinga, da poveze naselje Toplik, firmu RAOP sa centrom Lukavice?)

Odakle ti ovo da se radi ulica? Ja koliko znam samo postavljaju kanalizacione cijevi...
Odavno je aktuelna prica o spajanju Karadjordjeve i Vuka Karadzica, radi rasterecenja glavne ulice, a kad sam vidio da kopaju, pitao prolaznike ("pouzdani" izvori ) i kazu "ulica"...
Prema svemu sam bio skeptican, i zato sam stavio upitnik na gore boldovano. Ona skica trasa je moje vidjenje najekonomicnijeg rjesenja problema, radili sad ulicu ili ne radili, a ocigledno ne rade... Hvala na info, svakako
vladosa12 no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2015, 12:46 AM   #4010
vladosa12
Registered User

vladosa12's Avatar

Zgrada na pocetku setalista

sarajevo 071 liked this post
Old April 6th, 2015, 03:30 PM   #4011
sarajevo 071
Registered User

Quote:
Originally Posted by vladosa12 View Post

Zgrada na pocetku setalista
Ko je invsetitor ove zgrade?

Gradnja na setalistu ide dobro. Jos ostaje neizgradjena parcela do lamele koju je gradila bratunacka firma i prostor pored TUS-a nazvan "LUKAVICA PROJECT".
Old April 6th, 2015, 03:36 PM   #4012
sarajevo 071
Registered User

Zna li neko hoce li biti sta od ova dva projekta?

Trokut na Kuli...

Trins kod TOM-a

Old April 6th, 2015, 03:39 PM   #4013
sarajevo 071
Registered User

Prostor koji je jos ostao naizgradjen na Setalistu izuzev ove parcele koja je u prvom planu i prostor uz bratunacke lamele.

Old April 6th, 2015, 04:01 PM   #4014
sarajevo 071
Registered User

Blok 3, Hilandarska

Old April 6th, 2015, 04:23 PM   #4015
sarajevo 071
Registered User

SO Istočno Novo Sarajevo: Sjedište CJB Istočno Sarajevo da bude u našoj opštini

ISTOČNO SARAJEVO - Skupština opštine Istočno Novo Sarajevo na današnjoj sjednici jednoglasno je usvojila je rezoluciju kojom Vladi Republike Srpske predlaže da sjedište Centra javne bezbjednosti /CJB/ Istočno Sarajevo bude u njihovoj opštini.

"Skupština opštine poziva Vladu i Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Srpske da, na bazi stručne analize koja podrazumijeva procjene bezbjednosti i potrebe angažovanosti MUP-a, donese odluku o trajnom smještaju i izgradnji objekta CJB Istočno Sarajevo na području grada Istočno Sarajevo", navodi se u rezoluciji.

Odbornici zahtijevaju da sjedište CJB bude u Istočnom Novom Sarajevu zbog potrebe za povećanjem broja bezbjednosnih institucija Republike Srpske i većim nivoom kadrovske angažovanosti na području opštine.

CJB Istočno Sarajevo trenutno je smješten na Palama, a Skupština opštine Pale je na posljednjoj sjednici usvojila rezoluciju u kojoj traži od Vlade i MUP-a Republike Srpske da sjedište Centra ostane na području ove lokalne zajednice.

Načelnik opštine LJubiša Ćosić istakao je da ovom rezolucijom ne žele ni na koji način da nekoga ugroze niti da prejudiciraju gdje će biti smješten Centar.

"Mi imamo svoje razloge zašto Centar treba da bude u Istočnom Novom Sarajevu, od kojih je jedan i postojanje međuentiteske linije sa Kantonom Sarajevo u dužini od 15 kilometara, što iskazuje potrebu stalne prisutnosti policije", rekao je Ćosić.

On kaže da na području opštine postoje objekti gdje bi mogao biti smješten Centar, ali postoji i mogućnost izgradnje novog objekta.

Skupština na današnjoj sjednici nije imala većinu da imenuje vršioca dužnosti direktora Kulturnog centra Istočno Sarajevo, ali je donijela odluku o raspisivanju ponovnog javnog konkursa za izbor direktora.

"I u finansijskom i u operativnom smislu Kulturni centar neće pretrpjeti nikakvu štetu", rekao je Ćosić i dodao da je riječ o političkom neslaganju između pozicionih političkih partija.

Predsjednik Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo Dejan Šantić rekao je da Kulturni centar sada nema direktora, jer je ranije Okružni sud Istočno Sarajevo poništio odluku o imenovanju Mladena Jankovića za direktora, a njegov potpis koji je deponovan u Sudu nemoguće je povući dok se ne imenuje novi vršilac dužnosti ili direktor, što danas političkom voljom nije bilo moguće uraditi.

Šantić je naglasio da Janković mora otići u Okružni sud i dobiti papir kojim će dokazati da li je direktor ili ne, što do danas nije učinio, zbog čega će protiv njega biti podnesena prekršajna tužba, te zbog činjenica koje je utvrdio interni revizor - da je dozvolio prodaju duplih karata i angažovao lica koja nisu zaposlena u Centru.

Odbornik SDS-a Slavko Tošović istakao je da odbornici ove stranke nisu prisustvovali sjednici kada je raspravljano o imenovanju vršioca dužnosti direktora Kulturnog centra.

Odbornici su danas raspravljali o informaciji o realizaciji programa podsticaja razvoja privrede i poljoprivrede u 2014. i planu za 2015. godinu.

Ćosić je istakao da je opština u 2013. i 2014. godini odobrila 268.000 KM podsticaja, a za ovu godinu je planirala 100.000 KM.

(www.palelive.com / Srna)
Old April 6th, 2015, 04:33 PM   #4016
vladosa12
Registered User

vladosa12's Avatar

Quote:
Originally Posted by sarajevo 071 View Post
Zna li neko hoce li biti sta od ova dva projekta?

Trokut na Kuli...

Trins kod TOM-a

Ova druga zgrada je originalno bila projekat "Trzni centar Otoka Meander", i trebala je biti gradjena na Otoci, na poljani pored olimpijskog bazena
Old April 6th, 2015, 04:40 PM   #4017
sarajevo 071
Registered User

Usvojena rezolucija o sjedištu CJB Istočno Sarajevo

Odbornici Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo usvojili su rezoluciju o institucionalnom prisustvu Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske u opštini Istočno Novo Sarajevo. Odbonici nisu izabrali novog vršioca dužnosti direktora Kulturnog centra, tako da će do završetka konkursne procedure izbora novog direktora ova ustanova biti bez direktora.
Old April 7th, 2015, 11:31 PM   #4018
Boza KG
Дреница

Boza KG's Avatar

Lamela 2

http://www.eurostan.ba/

sarajevo 071, vladosa12 liked this post
Boza KG no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2015, 08:32 PM   #4019
Dobrinja 80
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by aleksej_is View Post
to je privatna zgrada
Ko je vlasnik , ako se smije napisati ?
Dobrinja 80 no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2015, 08:37 PM   #4020
Dobrinja 80
Registered User

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by vladosa12 View Post
Odavno je aktuelna prica o spajanju Karadjordjeve i Vuka Karadzica, radi rasterecenja glavne ulice, a kad sam vidio da kopaju, pitao prolaznike ("pouzdani" izvori ) i kazu "ulica"...
Prema svemu sam bio skeptican, i zato sam stavio upitnik na gore boldovano. Ona skica trasa je moje vidjenje najekonomicnijeg rjesenja problema, radili sad ulicu ili ne radili, a ocigledno ne rade... Hvala na info, svakako

Trasa bi bila idealna za Nešića , jer ovo desno zaokruženo crvenom bojom je parking RAOPA koji je "kupio" N market . Tako da u toj verziji opština bi morala da otkupi taj parking , naravno po puno većoj cijeni nego što ga je sadašnji vlasnik kupio .
Dobrinja 80 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
construction, gradilista, projekti, razvoj, republika srpska, sarajevo

Thread Tools

Posting Rules