search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 7th, 2017, 10:42 PM   #5821
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Ale to nie ma znaczenia. Ważne, że za zwężeniem jest ekspresówka i nie ma żadnego uzasadnienia "uspokajanie ruchu"
Nie bardzo rozumiem. Przecież tam masz osobny pas dla tych co winiety kupują , osobny dla tych co "dwunastką " jadą, no i osobny dla tych co podróż kontynuują przez D3. Aby rozeznać się w temacie kierowca powinien jednak zwolnić aby umożliwić mu właściwe podjęcie decyzji. Przy 120 km/h jest to w tym miejscu niemożliwe a nawet 100 km/h też nie daje takiej pewności. Dobrze więc że jest ograniczenie do 60 km/h.

Quote:
Jak już, to uspokajać ruch można w przeciwnym kierunku, bo jest tam kilka punktów kolizyjnych.
Kilka ? Raczej jeden (dwa licząc skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w Zwardoniu) i to już oba w sporej odległości od granicy

Quote:
Poza tym wiem dobrze, że formalnie ten odcinek nie jest oznakowany znakiem D-7, co nie zmienia faktu że w miejscu zwężenia posiada parametry drogi ekspresowej i to na dodatek dwujezdniowej.
Ojej. Ile dróg posiada w Polsce parametry dróg ekspresowych a nimi nie są. W tym konkretnym przypadku zarówno skrzyżowanie w Zwardoniu nie pozwala nazywać tej części drogi drogą ekspresową jak również pozostała infrastruktura znajdująca się na granicy taka jak budka z winietami stojąca po słowackiej stronie

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

Darole, SRC_100 liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 7th, 2017, 11:03 PM   #5822
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 662

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
Nie dociekłem = nie wiem. GDDKiA może wiedzieć o poczynaniach NDS. Z kolei ja nie wiem, czy generalna dyrekcja wie. Czy o takie wytłumaczenie post scriptum chodziło?
Machnąłem się bo nie o post scriptum mi chodziło tylko o pozdrowienia
elot360 no está en línea   Reply With Quote
Old October 8th, 2017, 02:09 PM   #5823
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17200

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Nie bardzo rozumiem. Przecież tam masz osobny pas dla tych co winiety kupują , osobny dla tych co "dwunastką " jadą, no i osobny dla tych co podróż kontynuują przez D3. Aby rozeznać się w temacie kierowca powinien jednak zwolnić aby umożliwić mu właściwe podjęcie decyzji. Przy 120 km/h jest to w tym miejscu niemożliwe a nawet 100 km/h też nie daje takiej pewności. Dobrze więc że jest ograniczenie do 60 km/h.
Biedny kierowca. Ciekawe jak sobie radzi na dużych węzłach autostradowych? Np. na Sośnicy jest tyle rozjazdów, że jak nic ograniczenie do 30 powinno stać.

Aby pomóc kierowcy się rozeznać w temacie należy postawić czytelne oznakowanie pionowe oraz wymalować czytelne oznakowanie poziome. To co zrobiono na granicy to jest bylejakość i pójście po linii najmniejszego oporu i to właśnie podejście krytykuję.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 08:06 AM   #5824
Ahmeni
Registered User

Ahmeni's Avatar

Likes (Received): 112

W Austrii na każdym przejściu granicznym jest ograniczenie do 30 km/h w pasie granicznym. Nikt się nie skarży, nie krytykuje a nawet o dziwo wszyscy się do ograniczenia stosują. Kiedy pytałem o powód dostałem ogólnikową odpowiedź, że wynika z potrzeb służb granicznych i policji.
Ahmeni no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 09:59 AM   #5825
Hans_hindenburg
Registered User

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Ahmeni View Post
W Austrii na każdym przejściu granicznym jest ograniczenie do 30 km/h w pasie granicznym.
tu np. nie ma

https://goo.gl/maps/wRKcEFkE28r
Hans_hindenburg no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 10:08 AM   #5826
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 628

Link kieruje do przejścia pomiędzy Liechtensteinem i Szwajcarią. Austria znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód.

Hans_hindenburg liked this post
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 10:26 AM   #5827
Hans_hindenburg
Registered User

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by wojtor View Post

Link kieruje do przejścia pomiędzy Liechtensteinem i Szwajcarią. Austria znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na wschód.
racja, a np. tu:

https://goo.gl/maps/y7zzRDf3syF2
Hans_hindenburg no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 01:30 PM   #5828
Ahmeni
Registered User

Ahmeni's Avatar

Dawno nie byłem na przejściu Mikulov/Drasenhofen, ale z tego co pamiętam było tam ograniczenie w rejonie terminala po stronie austriackiej i to 80 to chyba początek stopniowania.
Przyznaję, że wyolbrzymiłem. Nie byłym na wszystkich przejściach granicznych w Austrii. Miało być "na wszystkich przejściach na których byłem", ale to "zjadłem" pisząc w pośpiechu. Może zresztą pamięć mnie myli, może i nie wszędzie, ale jak od 10 lat tam jeżdżę tak wryło mi się w pamięć, że zawsze się hamuje na granicy, czy to od Czech (nie pamiętam czy 30 czy 50), Słowacji (w Kitsee było na pewno 30 jeszcze w lipcu b.r., w Bergu rok temu też 30, ale stała grupa pościgowa więc może tymczasowo) czy Węgier (w Klingenbach było na pewno 50).
Old October 9th, 2017, 01:38 PM   #5829
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17200

Jeśli jest tam jakaś stara infrastruktura przejść granicznych, to zrozumiałe jest ograniczenie prędkości. Natomiast na nowych drogach, gdzie tych "budek" nie ma, ograniczenie jest niezrozumiałe. Np. na granicy PL/CZ A1/D1 jest wprawdzie ograniczenie do 90 (chyba), ale wynika ono oficjalnie z istniejącej w tym miejscu "zawrotki" dla służb drogowych.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 02:05 PM   #5830
juniorpublic
Registered User

Likes (Received): 286

Quote:
Originally Posted by Ahmeni View Post
W Austrii na każdym przejściu granicznym jest ograniczenie do 30 km/h w pasie granicznym. Nikt się nie skarży, nie krytykuje a nawet o dziwo wszyscy się do ograniczenia stosują. Kiedy pytałem o powód dostałem ogólnikową odpowiedź, że wynika z potrzeb służb granicznych i policji.
A ci co się nie stosują ryzykują mandat. W tym roku widziałem jak Albańczykowi policja pokazywała wynik z suszarki (granica Austria -> Słowenia).
juniorpublic no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 02:13 PM   #5831
Ahmeni
Registered User

Ahmeni's Avatar

W Kitsee na pewno 30 nie wynika z parametrów technicznych, droga i terminal są nowe (jeszcze nie minęło 10 lat od otwarcia), obecne wygrodzenia są zdecydowanie nakierowane na uspokojenie ruchu - dlatego właśnie przy okazji zapytałem i dostałem krótką odpowiedź w stylu "Polizei und Zollangelegenheiten". Podejrzewam że chodzi o ułatwienie obserwacji i zatrzymania pojazdów do kontroli. Zresztą gdy się zastanowić nad tym, takie zaburzenie monotonii podróży, zwłaszcza na autostradzie, ma z pewnością korzystny efekt psychologiczny - wyznacza wyraźnie punkt w czasie od którego obowiązują inne przepisy i stylistyka oznakowania dróg i pojazdów służb.
Old October 9th, 2017, 02:31 PM   #5832
Czekfra
Czekfra

Likes (Received): 454

Troszku się nam tu zrobiło o przejściach granicznych w Austrii i okolicach
Czekfra no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2017, 02:46 PM   #5833
Ahmeni
Registered User

Ahmeni's Avatar

Słusznie, przepraszam za offtop. Wystarczyło napisać że uspokajanie ruchu na granicy nie jest czymś niezwykłym.
Mi osobiście ono nie przeszkadza, natomiast sam chaos panujący przy punkcie sprzedaży winiet jest bardzo irytujący. Stałem tam raz ok 20 min. Samochody wjeżdżają na pas wyłączony z ruchu, zatrzymują się w nieuporządkowany sposób, zawracają albo cofają na nim.
Old October 9th, 2017, 03:03 PM   #5834
Czekfra
Czekfra

Ale przecież winiety na Słowacji są elektroniczne, to po co zatrzymywać się na granicy aby je kupić ?

miw liked this post
Old October 9th, 2017, 10:20 PM   #5835
Incognito8848
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by Czekfra View Post
Ale przecież winiety na Słowacji są elektroniczne, to po co zatrzymywać się na granicy aby je kupić ?
Można zapomnieć o zakupie w necie, można o tym nie wiedzieć, są też ludzie którzy albo nie mają neta albo nie wiedzą jak zakupić takie winiety.

elot360 liked this post
Incognito8848 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 02:47 PM   #5836
Czekfra
Czekfra

To jeszcze zapytam; jak wygląda zakup takiej elektronicznej winiety w punkcie na granicy i czy można taki zakup zrobić na każdej stacji benzynowej ?
Old October 10th, 2017, 03:46 PM   #5837
Slavekk
Registered User

Likes (Received): 726

Quote:
Originally Posted by Czekfra View Post
To jeszcze zapytam; jak wygląda zakup takiej elektronicznej winiety w punkcie na granicy i czy można taki zakup zrobić na każdej stacji benzynowej ?
- Dzień dobry, poproszę winietę na 10 dni
- klik, klik "numer rejestracyjny?" - podajesz - klik, klik
- 10 euro
- proszę potwierdzenie,
- do widzenia

byry, Czekfra, Incognito8848 liked this post
Slavekk está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 10th, 2017, 07:04 PM   #5838
Igo
Registered User

Igo's Avatar

Likes (Received): 14

Żeby było śmieszniej możesz to zrobić w Polsce...np na stacji Shela w Żywcu...

Dostajesz potwierdzeni na kartce A4...płatne też w euro

Czekfra liked this post
Igo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, żywiec, bielsko, bielsko-biała, dk69, droga ekspresowa, tunele

Thread Tools

Posting Rules