daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old August 17th, 2014, 08:23 PM   #6241
Maya83
Registered User

Likes (Received): 1333

Quote:
Originally Posted by Damian15 View Post
Hmm pomyślmy może ich czytelność?
Pojawiły się nowe, lepsze zdjęcia na k24 tych tabliczek i powiem szczerze, że są bardzo czytelne. Nie wiem o co Wam chodzi. Na dodatek trzeba przyznać, że są bardzo estetyczne.

Sponsored Links

Old August 17th, 2014, 10:19 PM   #6242
Damian15
Damian15

Damian15's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Pojawiły się nowe, lepsze zdjęcia na k24 tych tabliczek i powiem szczerze, że są bardzo czytelne. Nie wiem o co Wam chodzi. Na dodatek trzeba przyznać, że są bardzo estetyczne.
Powiem szczerze że się pozytywnie zaskoczyłem jak je na k24 zobaczyłem
Old August 18th, 2014, 10:40 AM   #6243
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 361

Quote:
Ciekawe czy etap IV zostawią na święty nigdy, czy jednak będą dążyć do jego realizacji.
Kiedyś czytałem że trwają prace projektowe. Tak więc plany są a czy będą zrealizowanie czas pokaże. Jak dla mnie wielka szkoda że nie ma mowy o rozbudowie DK28 od Rzeszowskiej do Potoka.

W tym tygodniu ma się zacząć budowa ronda na GZK. Przce przy węźle idą myślę w dobrym tempie. Kto wie, może jak pogoda dopisze będziemy mieli cały węzeł w tym roku.

Nowe znaki na rynku mogłyby być może trochę z jaśniejszymi napisami, ale ogólnie nie jest źle.

Quote:
Parę fotek dla ciekawskich. Niestety po zainstalowaniu filtr obcina mi rogi i muszę robić fotki na minimalnym zoomie, ale jak widać nie zawsze o tym pamiętam. Więc nie bijcie
Za fajną relację trzeba podziękować a nie bić

EDIT:

Zapomniałem napisać że trwają prace przy elewacji budynku Policji. Biały kolor wygląda na pewno ładniej i nowocześniej niż stary kolor. Tak więc panorama Krosna dla jadących przez DK28 zmieni się w najbliższym czasie nie do poznania. Duży węzeł drogowy, dwie jezdnie z dużym rondem za starostwem. Rozbudowany cmentarz z parkingami i budynkami handlowymi, odnowiony budynek Policji. Gdyby do tego jeszcze doszła galeria handlowa za starostwem .

Last edited by Singaya; August 18th, 2014 at 02:49 PM.
Singaya está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 08:17 PM   #6244
Nevermore 6689
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
A jak się powinno szukać?

Nie świadczy również dobrze o osobie piszącej, jeżeli ta w swoim wpisie podaje rzeczy, których nie jest wstanie udowodnić. Napisałeś, że krośnieńskie firmy zrobiłyby takie tablice taniej. Podaj cenę tych tablic i które krośnieńskie firmy zrobiłyby to za pół tej ceny?
Zapraszam w sobotę 23.08 ok. 18-tej do Alkatraz'u. Możemy pogadać i wymienić się swoją wiedzą dotyczącą różnych krośnieńskich inwestycji.
Kolega Singaya też mile widziany

pozdrawiam i mam nadzieję, że termin nie koliduje z innymi.
Nevermore 6689 no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 08:27 PM   #6245
Maya83
Registered User

Ale co chcesz mi tam takiego powiedzieć, czego nie możesz napisać tutaj?
Old August 19th, 2014, 08:28 AM   #6246
Beniasty
Niezdecydowany

Beniasty's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
...
Może zabytkowy dworek będzie za przeźroczystymi ekranami ?, jest to w jakiś sposób ujęte w dokumentacji ?.

Nasza mnie też pewna refleksja, odnośnie nowego łącznika a minowicie jego dużych ściań i możliwości namalownia coś na nich. Powiem szczerze, że jak już ktoś zdecyduje się pomazać nową elewację jakimiś badziewiami typu ""JP, CHWDP"" itp, to wołałbym aby faktycznie powstał tam jakiś fajny graf. Oby jak najdłużej pozostały czyste .
Beniasty está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 09:07 AM   #6247
Danek
Registered User

Danek's Avatar

Likes (Received): 140

Quote:
Originally Posted by Beniasty View Post
Może zabytkowy dworek będzie za przeźroczystymi ekranami ?, jest to w jakiś sposób ujęte w dokumentacji ?.

Nasza mnie też pewna refleksja, odnośnie nowego łącznika a minowicie jego dużych ściań i możliwości namalownia coś na nich. Powiem szczerze, że jak już ktoś zdecyduje się pomazać nową elewację jakimiś badziewiami typu ""JP, CHWDP"" itp, to wołałbym aby faktycznie powstał tam jakiś fajny graf. Oby jak najdłużej pozostały czyste .
Tak zabytkowy dworek jak i wszytkie budynki mieszkalne będą za przeźroczestymi ekranami.

"W bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych gdzie zachodziła potrzeba utrzymania ich naturalnego oświetlenia zastosowano ekrany przeźroczyste z płyt ze szkła akrylowego o grubości 25 mm przy rozstawie słupów do 5,0 m. Wysokość ekranów od 3,0 do 6,0 m dobrano zależnie od wysokości osłanianych budynków i ich odległości od krawędzi jezdni.

Zestawienie ekranów: plexiglas i zielona ściana" ( zakres od Biedronki do mostów na Lubatówce)

Pomysł z grafiti na ekranach super, np. w Rzeszowie zastosowali coś takiego:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...SZOW/140629806

Singaya, dawid392, BARIZEH, Beniasty liked this post
Danek no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 12:48 PM   #6248
dawid392
Registered User

dawid392's Avatar

Likes (Received): 115

Będzie w ogóle jakiś metr przestrzeni przy obwodnicy bez ekranów?
dawid392 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 01:57 PM   #6249
Maya83
Registered User

Jeżeli będą przeźroczyste to może być i cała zabudowana.
Old August 19th, 2014, 03:06 PM   #6250
Damian15
Damian15

Damian15's Avatar

Likes (Received): 28

Informacja o planowanych utrudnieniach w ruchu na DK 28 w okresie od 18.08.2014 do 23.08.2014

W bieżącym tygodniu, tj. w okresie od 18.08.2014 do 23.08.2014, planowane są następujące utrudnienia w ruchu na krośnieńskiej "obwodnicy" (DK nr 28)

ul. Bema, Al. Jana Pawła II, ul. Podkarpacka
(etap II – odcinek I)

Na odcinku od granicy miasta z miejscowością Potok do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego ruch odbywać się będzie dwukierunkowo, przy czym mogą pojawić się lokalne utrudnienia w ruchu z uwagi na prace wykończeniowe.

Wykonawca kontynuuje prace na lewej części jezdni odcinka skrzyżowania ul. Bema z ul. Wyspiańskiego oraz dalej na odcinku do skrzyżowania z ul. Rzeszowską. Ruch odbywa się wahadłowo po prawej części jezdni z ograniczeniem prędkości do 30km/h.

Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia z ul. Podkarpacką
(etap IIb)

Wykonawca zakończył prace nawierzchniowe na odcinku prawej jezdni od skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Krakowską i Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia. Ruch odbywa się już jednokierunkowo na obu jezdniach – lewej i prawej. Przy czym mogą pojawić się lokalne zwężenia do jednego pasa ruchu podczas prac wykończeniowych.

Wyjazd z os. Traugutta
(etap III)

Trwają roboty związane z przygotowaniem podbudowy pod łącznice oraz budową muru na łącznicy wyjazdowej z os. Traugutta. Kontynuowane są prace związane z budową ekranów akustycznych po stronie prawej.

Ruch odbywa się dwukierunkowo po wybudowanym odcinku jezdni prawej i wiadukcie południowym.

Zamknięte dla ruchu pieszego jest przejście od os. Traugutta w ul. Jagiellońską. Piesi mogą korzystać z tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Krukierka zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem. Ruch pojazdów (wjazd i wyjazd z os.. Traugutta) odbywa się w dalszym ciągu po drodze tymczasowej z płyt.

Z uwagi na rozpoczęte prace związane z uzbrojeniem terenu i budową ronda zamknięte dla ruchu zostało skrzyżowanie ul. Witosa i Stefana Batorego. Kierowcy mogą dojechać do DK28 ul. Lelewela i Stefana Batorego wokół os. Traugutta.

ul. Podkarpacka – budowa mostów nad Lubatówką
(etap V)

Trwają roboty fundamentowe związane z budową obiektu mostowego nad Lubatówką w ciągu prawej jezdni.

Kontynuowane są prace związane z wycinką drzewostanu, odhumusowaniem oraz prace rozbiórkowe i przygotowawcze na odcinku od mostu na Lubatówce do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wykonawca kontynuuje prace związane z budową kanalizacji deszczowej od potoku Lubatówka do skrzyżowania ul. Podkarpacka – Grodzka – Wyszyńskiego. Z uwagi na realizację tych prac wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Podkarpacka – Grodzka – Wyszyńskiego.

Na odcinku realizowanych prac wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h.

ul. Bieszczadzka – do granic miasta
(etap II – odcinek II)

Ruch odbywa się dwukierunkowo. Mogą pojawić się lokalne utrudnienia w związku z pracami wykończeniowymi na zjazdach po obu stronach na odcinku od sklepu Kleberg do Miejsca Piastowego. W trakcie trwania w/w prac może zostać wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/...3-08-2014.html
Old August 19th, 2014, 07:06 PM   #6251
buczo85
Registered User

buczo85's Avatar

Likes (Received): 65

Quote:
Czy ten pierwszy dom po lewej stronie będzie wyburzony? Czy to tylko takie złudzenie, że on praktycznie wisi nad skarpą?
Old August 19th, 2014, 08:29 PM   #6252
Danek
Registered User

Danek's Avatar

Likes (Received): 140

Dom zostaje, w pierwotnym projekcie budynków do rozbiórki go nie ma. Na tym wyplantowanym terenie opórcz jezdni ma się jeszcze zmieścić chodnik i ekrany akustyczne

Singaya liked this post
Danek no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:40 AM   #6253
Maya83
Registered User

Na planie widać murek oporowy koło domu, więc to tak nie zostanie.

Z innej beczki czy na starym odcinku dwujezdniowym będą wymieniać latarnie? Pasowałoby, bo te stare to dosyć solidne są i przy starciu z nimi wiele szans się nie ma.
Old Yesterday, 11:44 AM   #6254
Maya83
Registered User

Na planie widać murek oporowy koło domu, więc to tak nie zostanie.

Z innej beczki czy na starym odcinku dwujezdniowym będą wymieniać latarnie? Pasowałoby, bo te stare to dosyć solidne są i przy starciu z nimi wiele szans się nie ma.
Old Yesterday, 07:47 PM   #6255
bl0ndas
Registered User

bl0ndas's Avatar

Likes (Received): 12

PARK HANDLOWY - OBI
Miejsce Piastowe /koło Krosna
20.08.2014

http://www.skyscrapercity.com/showth...265197&page=16

[Krosno] Inwestycje http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=475737
[Krosno] Panoramy http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=565256

Last edited by bl0ndas; Yesterday at 08:32 PM.
bl0ndas no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:55 PM   #6256
Dubieleus
Registered User

Likes (Received): 0

Witam.
Pozwolę sobie odejść odrobinę od dużych inwestycji w mieście i przejdę do naszej starówki. A więc będąc ostatnio w jednym z naszych miast na wycieczce miałem przyjemność zwiedzić tamtejsze stare miasto i zatęskniłem za naszą starówką. Zwykle bywam tam regularnie conajmniej raz w tygodni, jednak obecnie z natchnieniem zacząłem się bacznie przyglądać naszym kamieniczką. Prace przy wymianie nawierzchni jak najbardziej na "+" jednak kilka budynków pozostawia wiele do życzenia. Pierwszym co mnie poraziło zaraz na wstępie było jedno nie wyremontowane okno przy ul. Zjazdowej, na przeciwko parkingu pod "Farą". Cała ściana w miarę ok jest tylko jeden brzydki element psujący kompozycję, czy ktoś wie dlaczego tak to wygląda?? Czyjeś niedopatrzenie, głupota, złośliwość?? (porszę wybaczyć brak zdjęć)
I kolejna szpecąca nad miarę kamieniczka u zbiegu ulic Sienkiewicza i Ordynackiej, czy ktoś coś wie na temat jej remontu?? Bo jest to kawałek ładnej architektury jeżeli by ja odremontować. Wiadomo jest więcej budynków ro remontu ale akurat te dwie kwestie najbardziej mnie poraziły. I na koniec jeszcze jedno pytanko co z placem przy ul. Spółdzielczej?? Wiadomo coś na jego temat??
Przepraszam jeżeli zbytnio leję wodę w tym poście.
Old Today, 07:57 AM   #6257
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dubieleus View Post
Witam.
Pozwolę sobie odejść odrobinę od dużych inwestycji w mieście i przejdę do naszej starówki. A więc będąc ostatnio w jednym z naszych miast na wycieczce miałem przyjemność zwiedzić tamtejsze stare miasto i zatęskniłem za naszą starówką. Zwykle bywam tam regularnie conajmniej raz w tygodni, jednak obecnie z natchnieniem zacząłem się bacznie przyglądać naszym kamieniczką. Prace przy wymianie nawierzchni jak najbardziej na "+" jednak kilka budynków pozostawia wiele do życzenia. Pierwszym co mnie poraziło zaraz na wstępie było jedno nie wyremontowane okno przy ul. Zjazdowej, na przeciwko parkingu pod "Farą". Cała ściana w miarę ok jest tylko jeden brzydki element psujący kompozycję, czy ktoś wie dlaczego tak to wygląda?? Czyjeś niedopatrzenie, głupota, złośliwość?? (porszę wybaczyć brak zdjęć)
I kolejna szpecąca nad miarę kamieniczka u zbiegu ulic Sienkiewicza i Ordynackiej, czy ktoś coś wie na temat jej remontu?? Bo jest to kawałek ładnej architektury jeżeli by ja odremontować. Wiadomo jest więcej budynków ro remontu ale akurat te dwie kwestie najbardziej mnie poraziły. I na koniec jeszcze jedno pytanko co z placem przy ul. Spółdzielczej?? Wiadomo coś na jego temat??

Ta kamienica obok parkingu Fary wygląda tak jak teraz już od kilku lat. Kiedyś zrobiłem nawet zdjęcie. Powinno być gdzieś na tym forum.

Wygląda na to, że kamienice są własnością kilku osób. Jedni mają pieniądze na remont inni nie. Część jest więc wyremontowana a reszta albo stoi albo jest podremontowana w ramach funduszy które ktoś posiada. Być może dochodzi też brak komunikacji między właścicielami. Tak żeby remontować w jednolity sposób. Za to żeby to dobrze wyglądało odpowiada konserwator zabytków. Myślę że remonty obiektów zabytkowych muszą być z nim konsultowane. A czym zajmuje się konserwator, jakie decyzje podejmuje śledząc problemy miasta można łatwo wywnioskować.

Wracając do rynku. Byłem kilka dni temu na rynku ze znajomymi spoza Krosna. Byli zaskoczeni, że jest sporo osób na rynku. Rynek żyje. W międzyczasie widziałem kilka grup turystów idących z CDS do piwnic przedprożnych. Ogólnie widzę dużą zmianę na plus jeżeli chodzi o ilość turystów w Krośnie i ogólnie o życie na rynku. Cieszą remonty uliczek. Cieszy CDS.
Old Today, 08:07 AM   #6258
chlebu
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Dubieleus View Post
Witam.
Jeżeli chodzi o kamienice na rogu Ordynackiej i Sienkiewicza to szlag mnie trafia od wielu lat. Są tam 2 naprzeciwko siebie, które psują cały obszar Starówki.
Trafia mnie głównie przez bezczynność władz i brak regulacji prawnych. Nie ma siły, która zmusi kogoś, kto prowadzi przecież działalność gospodarczą i ma dochody, do remontu elewacji? Co z dotacjami z UM na remonty elewacji? Czy dzięki temu mechanizmowi można wpłynąć na właścicieli.
Inna kwestia, która nasuwa się przy okazji to "wielki konserwator", który blokuje wyburzenie rudery obok. Ciekawi mnie bardzo co zrobił w sprawie remontu tych dwóch ZDEWASTOWANYCH kamienic???
chlebu no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 08:51 AM   #6259
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Quote:
Originally Posted by chlebu View Post
Nie ma siły, która zmusi kogoś, kto prowadzi przecież działalność gospodarczą i ma dochody, do remontu elewacji? Co z dotacjami z UM na remonty elewacji? Czy dzięki temu mechanizmowi można wpłynąć na właścicieli.
Do remontu nikogo zmusić nie można. Miasto daje dofinansowanie na remonty tylko trzeba tego remontu chcieć i trzeba mieć na to pieniądze.

Jeżeli chodzi o remonty to ostatnio wyremontowano mur u Franciszkanów. Cegłą odzyskała swoją naturalną barwę.

Na stronie KPB pojawiło się kilka zdjęć z budowy bloku TBS w Polance.

Quote:
http://www.kpb.com.pl/pl?news,postep..._tbs_w_krosnie

Swoją drogą zastanawia mnie czy TBS będzie budował kolejne bloki. Nie słyszałem nic o kolejnych lokalizacjach. Z ujawnionych planów mają jeszcze szeregówki na Zawodziu.

Chciałbym żeby TBS nadal budował bloki. Chętnych mają sporo a jakby nie było oddali do użytku już kilkaset mieszkań. Samo osiedle WSK to 276 nowych mieszań. Do tego dochodzą różne adaptacje budynków miejskich na mieszkania, dwa bloki na podchorążych z 50 mieszkaniami i ten blok w Polance w którym powstaje 36 mieszkań.
Old Today, 09:11 AM   #6260
c21
Registered User

Likes (Received): 9

Właśnie układana jest pierwsza warstwa podłoża asfaltowego na łącznicach.

Singaya liked this post
c21 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools

Posting Rules