search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old November 30th, 2012, 01:23 PM   #9901
Wojtek_NS
Registered User

Likes (Received): 0

Jedzie się na prawdę fajnie po tej naszej A4. Najlepszy odcinek jak dla mnie Szarów-Bochnia.
Później tylko jeden pas, ale jak już ktoś wcześniej pisał w zasadzie na calej długości Bochnia-Brzesko nie schodzimy poniżej 80-90km/h, często stówa.
Słynna już ulica Leśna zaskakująco pusta i w dobrym stanie.

Wojtek_NS no está en línea  

Sponsored Links
Old November 30th, 2012, 01:38 PM   #9902
Robin_UT
Registered User

Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by witos View Post
Ludzie, uświadomcie sobie że samo ukończenie układania ścieralnej i wymalowanie linii to nie wszystko - rach-ciach i jedziemy drugą nitką. Popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami, ile jeszcze jest do zrobienia wokół.
tak tylko że układanie masy trzeba zrobić przed mrozami, natomiast resztę czyli plantowanie, zakładanie paneli ekranów, montowanie znaków itd można zrobić przy znacznie gorszych warunkach. ot cała filozofia...
Robin_UT no está en línea  
Old November 30th, 2012, 01:39 PM   #9903
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 276

Moje spostrzeżenia.

Wieczorny przelot Kraków - Bochnia:
pierwsze wrażanie, że jest dość wąsko. Mimo wszystko to ruch nie taki mały. Pozytywne zaskoczenie to bardzo mało samochodów korzystających z zjazdu na Bochnię. Sam zjazd w Bochni fatalny - praktycznie jeszcze w budowie. Uwaga na ograniczenie do 30 km/h - wczoraj policja się ustawiała, żeby łapać ... Dojazd do Bochni pożałowania godny, ale zawsze.

Dzisiaj przelot Bochnia - Kraków
Fatalne wrażenie robią ekranu wzdłuż całej trasy. Na przejechanym przeze mnie w tym tygodniu odcinku Kowal - Stryków nie ma ich aż tylu. Praktycznie od Bochnia do Stanisławic wciąż ekrany. Na myśl przyszła mi słynna eksterytorialna autostrada forsowana przez III Rzeszę. Serio!

Jutro sprawdzę czas przejazdu przez Szarów, czy nie lepiej korzystać ze starej trasy.
Old November 30th, 2012, 01:46 PM   #9904
vrg
Zagłębie ŚląskoDąbrowskie

vrg's Avatar

Likes (Received): 465

Zdjęcia z wczoraj około 17-tej, kierunek Od DK4/73>Tarnów Krzyż>Szarów
(głównie chodziło o tablice bo samej drogi niewiele dało się już uchwycić, z góry przepraszam za jakość)

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak View Post
Jutro sprawdzę czas przejazdu przez Szarów, czy nie lepiej korzystać ze starej trasy.
Wczoraj wyglądało to tak:

Quote:
Originally Posted by vrg View Post
Podsumowanie przejazdu - jadąc w obu kierunkach zgodnie z przepisami zaoszczędziłem 20 min na trasie Rzeszów-Katowice jadąc w drodze powrotnej budowaną ciągle A4. Mimo że jechało się tam 50 czy 70.

Pozdrawiam

Czeladź w obiektywie - http://picasaweb.google.pl/Virgo.Czeladz
Region w obiektywie - http://picasaweb.google.pl/Virgo.Region
Moja Czeladź - moje miejsce - lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl
Strona dla miłośników dalekich obserwacji www.DalekieObserwacje.eu
vrg no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:08 PM   #9905
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6306

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Tu też panuje wolna amerykanka. Tylko wszystko się odbywa dwa razy szybciej i w towarzystwie budowlańców.
Daruj sobie. Co się odbywa dwa razy szybciej? Może chcesz powiedzieć, że na dk4 wszyscy turlają się 50km/h a wyprzedanie odbywa się przy kosmicznych prędkościach rzędu 70-80. Na czwórce mimo ograniczeń i tak większość jeździ 100 a mamy i przypadki dosłownych przelotów po 150 przez tereny zabudowane. Nigdy nie zapomne przypadku, gdzie gościu wyprzedzał cały ciąg samochodów po lewej stronie wysepek i nawet nie zwolnił widząc jadący z na przeciwka samochód, który musiał z całym impetem zjechać na jakiś zjazd, by uciec przed debilem. Rzeczywiście bezpieczeństo pierwsza klasa. Nie podoba ci się A4? Ok. Jeździj starą drogą, teraz może będzie jeszcze bezpieczniejsza dla Ciebie.

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak View Post
Dzisiaj przelot Bochnia - Kraków
Fatalne wrażenie robią ekranu wzdłuż całej trasy. Na przejechanym przeze mnie w tym tygodniu odcinku Kowal - Stryków nie ma ich aż tylu. Praktycznie od Bochnia do Stanisławic wciąż ekrany. Na myśl przyszła mi słynna eksterytorialna autostrada forsowana przez III Rzeszę. Serio!
Tam jest dosyć sporo zabudowań koło drogi. Już za węzłem Bochnia ekranów jest dużo mniej i są tylko momenty, gdzie będą po obu stronach. Jak już to jedna
Old November 30th, 2012, 02:08 PM   #9906
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

Likes (Received): 285

Na ul. Leśnej przed godz. 12.00 napotkałem aż dwa patrole policji. Zatrzymali jakąś osobówkę, pewnie za szarżowanie.

Przejechałem dziś Brzesko-Bochnia-Brzesko i jedzie się super. To w pewnym stopniu luksus, który cieszy.

Można się doczepić do węzłów, gdyż po zjeździe z autostrady to takie kluczenie przez zaniedbane dróżki i ulice, a także konieczność pokonania przejazdu kolejowego (Bochnia), ale poza tym super.

Mam nadzieję, że przy wjeździe na węzły Brzesko i Bochnia wstawią wcześniej tablice informujące, gdzie się ustawić w zależności od obranego kierunku jazdy. Bo owszem są informacje, ale to już tuż przed skrętem i to trochę bez sensu...

Zrobiłem tel. kom. zdjęcia w czasie jazdy i widać, że coś dalej pracują z asfaltem. Nie wiem, czy ktokolwiek cokolwiek z tych zdjęć jest w stanie wydedukować.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
"If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear."
Zod75 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:13 PM   #9907
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

między Bochnią a Brzeskiem

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."
"If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear."
Zod75 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:18 PM   #9908
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

Zod75 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:21 PM   #9909
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

Zod75 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:23 PM   #9910
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Nigdy nie zapomne przypadku, gdzie gościu wyprzedzał cały ciąg samochodów po lewej stronie wysepek i nawet nie zwolnił widząc jadący z na przeciwka samochód, który musiał z całym impetem zjechać na jakiś zjazd, by uciec przed debilem.
Debile trafiają się na wszytkich drogach.

Quote:
Originally Posted by marmuz View Post
Z czym Ty masz problem ...
Mam problem z polską bylejakością, robieniem wszytskiego na łapu-capu i ogólnym jakośtobędzie.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:23 PM   #9911
szklany
Registered User

szklany's Avatar

Likes (Received): 24

Przeczytałem te kilka stron relacji po otwarciu.

Parę osób zwróciło uwagę na jakość asfaltu odcinka C. Czy faktycznie czuć różnicę na minus ? Pytam bo robiła go firma Dragados, która nie popisała się na odcinku Kraków(Wielicka)-Szarów i wiele osób do tej pory narzeka, że momentami asfalt jest gorszej jakości, niż na innych autostradach. Szczególnie w okolicach PPO, gdzie są podłużne uskoki i ograniczenie do 100 km/h. Czyżby i tym razem Dragados się nie popisał ? A może nie jest tak źle ?
szklany no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:34 PM   #9912
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Debile trafiają się na wszytkich drogach.
Czym różnią się więc debile na dk4 a A4, gdzie chcesz tą drogę zamknąć?

Quote:
Mam problem z polską bylejakością, robieniem wszytskiego na łapu-capu i ogólnym jakośtobędzie.
Co tu jest bylejakie? Co tu jest robione na łapu-capu? Bo wychodzi na to, że według Ciebie każda istniejąca droga, przebudowywana np. do klasy S powinna być całkowicie zamknięta a ruch puszczony po całkowitym ukończeniu. No bo czym różni się jakość np. dk2 do A2 koło Świecka od otwarcia jednej jezdni na budowanej drodze? A4 pomoże ludziom w ich przemieszczaniu się i to jest główny powód budowy dróg a nie czyjeść widzimisię.

Quote:
Originally Posted by szklany View Post
Szczególnie w okolicach PPO, gdzie są podłużne uskoki i ograniczenie do 100 km/h. Czyżby i tym razem Dragados się nie popisał ? A może nie jest tak źle ?
Ile razy można. Ograniczenie do 100 w tamtym miejscu nie wynika ze źle wykonanej drogi przez Dragadosa a przez takie a nie inne zaprojektowanie spadków na PPO przez projektanta. Przecież Dragados sam sobie tego nie wymyślił a nadzór nie klepnął radosnej twórczości wykonawcy. Zwłaszcza, że takie spadki determinują cały system odwodnienia w tamtym miejscu.
Old November 30th, 2012, 02:36 PM   #9913
sloma_p
Registered User

sloma_p's Avatar

Likes (Received): 5949

@szklany

Te podłużne uskoki są właśnie dlatego, że będą tam usytuowane bramki - nie wiem, czy zauważyłeś, ale jezdnia zmienia też profil i rodzaj nawierzchni (na betonowy). Kiedy pojawią się bramki nawet tego nie zauważysz (bo będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h lub mniej) - obecne ograniczenie do 100 km/h nie wynika z faktu, że Dragados źle wykonał nawierzchnię, tylko z w/w przyczyn. Droga została tak w tym miejscu zaprojektowana.

Poza tym, popraw sobie opis lokalizacji...

@pmaciej7

Napisałeś, że jechałeś tą drogą kilka razy - proponuję kilka razy na tydzień, może zmienisz zdanie...Poza tym na obwodnicy Kielc S7 jest podobna sytuacja - ruch puszczony jedną nitką bez sierżantów i bez pobocza od strony pasa rozdziału i jakoś nikt się nie czepia...
sloma_p no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:40 PM   #9914
szamil80
Registered User

Likes (Received): 4

Autostrada A4 – 1 dzień pod otwarciu odcinka – video

http://www.informatorbrzeski.pl/wiad...odcinka-video/
szamil80 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:40 PM   #9915
abaku
Registered User

abaku's Avatar

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by Zod75 View Post

ta przewiązka to gdzie jest ?
abaku no está en línea  
Old November 30th, 2012, 02:44 PM   #9916
Maya83
Registered User

Ten wiadukt wygląda na WD47, ale na schematach tej przewiązki nie ma. Wygląda również, że jadą tam ze ścieralną.
Old November 30th, 2012, 02:51 PM   #9917
abaku
Registered User

abaku's Avatar

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Ten wiadukt wygląda na WD47, ale na schematach tej przewiązki nie ma. Wygląda również, że jadą tam ze ścieralną.

no właśnie, pikietaz ~+10km i wszystko pasuje, przewiązka faktycznie jakaś niezinwentaryzowana ale..... południowa nawierzchnia wygląda jakoś tak jasno
abaku no está en línea  
Old November 30th, 2012, 03:09 PM   #9918
bulwa11
Kolarz

Likes (Received): 319

Agusia - maluj WD-55 na zielono

Kilka zdjęć właśnie z tego obiektu:

kierunek Tarnów

Też na Tarnów

Na Kraków

Zod75 liked this post
bulwa11 no está en línea  
Old November 30th, 2012, 03:16 PM   #9919
szklany
Registered User

szklany's Avatar

Likes (Received): 24

@Maya83 @Sloma_p

Wygląda to mniej więcej tak:

http://goo.gl/maps/Li9ag

Nie wiem czy to wina projektanta, czy wykonawcy, ale gołym (amatorskim) okiem widać nierówności, spękania i uskoki. Wykonanie odwodnienia na środku drogi, dodatkowo w poprzek też nie jest szczytem mistrzostwa drogowego. Płyty betonowe są kawałek dalej, a to jest miejsce jeszcze, gdzie leży normalny asfalt.

Poza tym ten temat rzuciłem przy okazji, gdyż kilka osób pisało o jakości asfaltu na C. Dlatego od razu mi się skojarzyło z w/w odcinkiem. Może te osoby, które to pisały trochę przesadzają, dlatego pytałem czy jeszcze ktoś to potwierdza i tyle. Koniec tematu z mojej strony.
szklany no está en línea  
Old November 30th, 2012, 03:33 PM   #9920
Zod75
Registered User

Zod75's Avatar

Przewiązki są mniej więcej w połowie Brzesko-Bochnia i jak jechałem do Bochni to robotnicy bawili się grabkami.

Zod75 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules