search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old November 23rd, 2013, 06:37 PM   #11861
kendziorek
Registered User

Likes (Received): 22

nie wiem, policja tego nie znalazła. Oceniając wysokość obrażeń było to coś twardego i dużego
kendziorek no está en línea  

Sponsored Links
Old November 23rd, 2013, 08:55 PM   #11862
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Likes (Received): 45

sory za zaśmiecanie ale nie mogłem sie powstrzymać

ja w wakacje na słowackiej D1 mało nie trzepnąłem rowerowego koszyczka lecą 1,6

gerwaz liked this post

Last edited by quaku2; November 23rd, 2013 at 09:02 PM.
quaku2 no está en línea  
Old November 25th, 2013, 01:34 PM   #11863
Lukasz87NS
BANNED

Likes (Received): 168

ma ktoś jakieś informacje o wypadku na A4 w okolicach węzła Bochnia w pt 22.11 ok godz 17 - 18 bo dość duży korek tam był
Lukasz87NS no está en línea  
Old November 25th, 2013, 05:59 PM   #11864
elmo-pl
ןd-oɯןǝ

Likes (Received): 35

Tam jest zwężenie do 1 pasa, więc naturalnie tworzy się spory korek. Z tego co wiem to żadnego wypadku nie było.
Old November 25th, 2013, 08:11 PM   #11865
fanvee2oo
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Lukasz87NS View Post
ma ktoś jakieś informacje o wypadku na A4 w okolicach węzła Bochnia w pt 22.11 ok godz 17 - 18 bo dość duży korek tam był
Był wypadek:

http://www.bochnianin.pl/m/14873_zde...d_bochnia.html
fanvee2oo no está en línea  
Old November 25th, 2013, 08:22 PM   #11866
lmateusz
Registered User

Likes (Received): 2729

Quote:
Originally Posted by elmo-pl View Post
Tam jest zwężenie do 1 pasa, więc naturalnie tworzy się spory korek. Z tego co wiem to żadnego wypadku nie było.
Z jakiej okazji jest to zwężenie?
lmateusz no está en línea  
Old November 25th, 2013, 08:33 PM   #11867
elmo-pl
ןd-oɯןǝ

Likes (Received): 35

Jak ja jechałem w okolicach godziny 20:30-21 to nie było śladu po wypadku, natomiast w radiu kierowców mówili o zwężeniu przed węzłem Bochnia i faktycznie, przed węzłem było zwężenie - wyglądało jakby wyjazd z budowy. Nie przyglądałem się bliżej, bo chciałem jak najszybciej mieć już korek za sobą, a sporo kierowców się guzdrało nie wiadomo dlaczego.
Old November 26th, 2013, 10:05 AM   #11868
michalbez
Registered User

Likes (Received): 1

W piątek był wypadek. We mgle koło 17:00 - 17:30 stuknęło się około 4-5 aut.
michalbez no está en línea  
Old November 26th, 2013, 02:42 PM   #11869
kendziorek
Registered User

Likes (Received): 22

wypadek był na pierwszym zwęzeniu (zwezeń było chyba 2 albo 3). Zwęzenia był bo robili coś przy poboczach. Byl wypadek i był dośc długi korek aż do zjazdu na Targowisko. Ja jechałem po tej kolizji i korku ale niestety miałem inną przygodę:P:P.

Zwężenia był około 100 metrowe więc z głupoty kierowców robił sie korek i wypadek.
Na podkarpackim odcinku A4 zauważam wielbicieli lewego pasa albo jak kierowcy kilometr przed tirem zabierają sie za wyprzedzanie i zmiane pasa bo akurat jest wolny i nie biorą pod uwagę, że blokują droge tym szybszym
kendziorek no está en línea  
Old November 26th, 2013, 11:58 PM   #11870
MisieqNH
Registered User

Likes (Received): 280

Na stronie GDDKIA zamieszczono informacje o przetargu na budowę łącznika pomiędzy węzłem Brzesko a DK4:

Quote:
Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i budowa drogi łącznikowej klasy GP pomiędzy węzłem Brzesko na autostradzie A-4 a drogą krajową DK4 – jako docelowego przebiegu DK75.
Zamówienie obejmuje w szczególności:
1) budowę jednojezdniowej drogi klasy GP długości ok. 2,1km,
2) wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg, obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp,
3) budowę estakady w ciągu drogi łącznikowej długości ok. 200m i maksymalnej długości przęsła 46m,
4) budowę obiektu ramowego z funkcją przejścia dla zwierząt średnich,
5) budowę ronda jednopasowego na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 4,
6) budowę łącznic do ronda,
7) przebudowę skrzyżowania z ul. Leśną,
8) budowę przepustów o funkcjach hydrologiczno-ekologicznych pod koroną dróg i pod zjazdami,
9) przebudowę i budowę dróg dojazdowych do obsługi trenu przyległego,
10) budowę dróg (dojazdów) technologicznych,
11) budowę urządzeń ochrony środowiska: ekrany, zbiornik retencyjno-oczyszczający i urządzenia oczyszczania wód,
12) budowę systemu odwodnienia pasa drogowego,
13) przebudowę i budowę oświetlenia,
14) przebudowę istniejącego systemu odwodnienia pól,
15) przebudowę i budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
16) budowę chodnika,
17) przebudowę i budowę urządzeń infrastruktury technicznej w tym:
- sieci oświetleniowej,
- sieci wodociągowych,
- urządzeń melioracyjnych,
- sieci gazowych wysokoprężnych i średnioprężnych,
- kanalizacji sanitarnej,
- kanalizacji deszczowej,
- sieci i urządzeń energetycznych wysokiego napięcia (WN), średniego napięcia (ŚN) i ni-skiego napięcia (Nn),
- sieci i urządzeń teletechnicznych napowietrznych i doziemnych.
18) wykonanie stałej organizacji ruchu na drodze łącznikowej i odcinkach przebudowywanych dróg lokalnych – urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu, w tym: bariery ochronne, oznakowanie poziome i pionowe itp.,
19) wycinkę zieleni kolidującej z pasem drogi łącznikowej,
20) nasadzenie zieleni przydrożnej,
21) nasadzenie zieleni naprowadzającej i osłonowej przy przejściu dla zwierząt,
22) organizację ruchu na czas wykonywania robót, w tym: zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drogowym przez cały czas trwania budowy,
23) przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy, w standardzie sprzed rozpoczęcia budowy,
24) wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych pod zaplecza techniczne, socjalne, place budowy, drogi na czas budowy i wszelkie inne tereny przekształcone przez Wykonawcę w czasie prowadzenia robót, jak również w okresie usuwania wad.
W ramach dokumentacji projektowej należy opracować:
25) projekty budowlane dla wszystkich występujących branż,
26) projekty podziału nieruchomości,
27) dokumentację formalno-prawną wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (w tym związaną z czasowym korzystaniem z terenu),
28) materiały projektowe do uzyskania opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi wraz z ich uzyskaniem (w tym np. pozwolenia wodno-prawne, pozwolenia na wycinkę drzew, pozwolenia na przeniesienie roślin chronionych, pozwolenia na likwidację siedlisk, pozwolenie na użytkowanie),
29) projekty wykonawcze dla wszystkich występujących branż,
30) projekty organizacji ruchu (czasowej i stałej),
31) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
32) przedmiary robót,
33) dokumentacją powykonawczą.
34) aktualizację mapy do celów projektowych opracowanej przez wykonawcę Koncepcji Programowej – w razie potrzeby,
35) uzupełniającą dokumentację geologiczno-inżynierską, dokumentację hydrogeologiczną oraz dokumentację geotechniczną, Dokumentacja badań podłoża gruntowego”, w przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy przekazaną dokumentacją a stanem faktyczny, lub na życzenie Wykonawcy,
36) aktualizację Koncepcji Programowej, w przypadku wprowadzenia zmian w stosunku do przekazanej Koncepcji Programowej,
37) ponowny raport oddziaływania na środowisko, w przypadku wprowadzenia zmian w stosunku do przekazanego raportu.
Termin realizacji :
Quote:
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 20 miesięcy od daty podpisania Umowy.

coyote91, Gekonek liked this post
MisieqNH no está en línea  
Old November 28th, 2013, 12:47 PM   #11871
hartu
Registered User

Likes (Received): 9

W końcu
hartu no está en línea  
Old November 28th, 2013, 03:03 PM   #11872
wn2007
Registered User

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by MisieqNH View Post
Na stronie GDDKIA zamieszczono Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i budowa drogi łącznikowej klasy GP pomiędzy węzłem Brzesko na autostradzie A-4 a drogą krajową DK4 – jako docelowego przebiegu DK75.
Zamówienie obejmuje w szczególności:
1) budowę jednojezdniowej drogi klasy GP długości ok. 2,1km,
(...)
Z jednej strony można się cieszyć, ale źle, że to droga klasy GP, a nie S i że skrzyżowanie z krajową 4 jest kolizyjne (rondo).
wn2007 no está en línea  
Old November 28th, 2013, 03:22 PM   #11873
D_C
Registered User

Likes (Received): 125

Czy ten łącznik będzie jednocześnie południową końcówką DW768, czy może ta droga będzie się kończyć na rondzie zjazdowym z A4, dobiegając do niego od północy (zakładam już istnienie obwodnicy Mokrzysk)?

I drugie pytanie - skoro DK75 będzie teraz dochodzić do A4 i ślepo sie na niej kończyć, to dotychczasowy jej przebieg na zachód przestanie być DK (zwłaszcza dotyczyłoby to odcinka między DK94 a DK79 koło Niepołomic, bo od Brzeska do Targowiska zostanie sama 94)?
D_C no está en línea  
Old November 28th, 2013, 04:47 PM   #11874
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4498

Quote:
Originally Posted by D_C View Post
(...)
I drugie pytanie - skoro DK75 będzie teraz dochodzić do A4 i ślepo sie na niej kończyć, to dotychczasowy jej przebieg na zachód przestanie być DK (zwłaszcza dotyczyłoby to odcinka między DK94 a DK79 koło Niepołomic, bo od Brzeska do Targowiska zostanie sama 94)?
A75, policzymy extra - będzie parę km autostrad więcej?
Old December 10th, 2013, 03:46 PM   #11875
HappyGoLucky666
Registered User

Likes (Received): 128

Czy ta autostrada (A4 ofcoz) jest już skończona od A do Ż? Parę miesięcy temu był jakiś jeden wyjazd z budowy. Zakończyli już tę operację na polskiej ziemi?

Zima według gdaki (15 grudzień - 15 marzec) już niedługo. Głupio byłoby, gdyby coś jeszcze pozostało do roboty na tym odcinku A4 tyle miesięcy od oddania...
HappyGoLucky666 no está en línea  
Old December 10th, 2013, 05:54 PM   #11876
Baxon79
woźny

Baxon79's Avatar

Likes (Received): 1301

Niby skończone, nie wiem czy wszystkie kwity podpisane, ale nawet gdyby to nie ma tak łatwo. Wykonywane są nadal roboty na skarpach gdzieś w okolicach węzła Tarnów Pn oraz przy odwodnieniu w Brzesku (być może skończyli bo ostatni raz byłem tam ze 3 tygodnie temu).
Baxon79 no está en línea  
Old December 11th, 2013, 07:43 AM   #11877
kvmtas1869
Registered User

kvmtas1869's Avatar

Likes (Received): 38

Pytanko czy powstaną na tym odcinku bramki poboru opłat czy będzie raczej pobór elektroniczny? Czyli te opaski nad jezdnią Viatoll .
kvmtas1869 no está en línea  
Old December 11th, 2013, 10:26 AM   #11878
Baxon79
woźny

Baxon79's Avatar

Likes (Received): 1301

Na całym nowym fragmencie A4 są przygotowane miejsca pod punkty poboru opłat - na dogach dojazdowych do węzła. Oprócz tego stacje poboru opłat takie jak obok lotniska w Balicach, będą one przed Krakowem w okolicach Targowiska, na rzeszowskim odcinku autostrady (wspólny przebieg z S19) no i przy granicy z Ukrainą.
Choć moim zdaniem wiele się w tej materii może wydarzyć i może zostanie podjęta decyzja o rezygnacji z bramek na rzecz systemów elektronicznych.
Baxon79 no está en línea  
Old December 11th, 2013, 12:51 PM   #11879
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Jakieś info co do terminu wprowadzenia systemu opłat?
Old December 11th, 2013, 01:22 PM   #11880
tking
Registered User

Likes (Received): 79

Nie wcześniej niż będą MOP-y ze stacjami benzynowymi.
tking no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules