daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 3rd, 2007, 09:05 AM   #101
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

@Kazan'ex: Twoja wiadomość nadawałaby sie bardziej do tego wątku: [S11] Kołobrzeg - Bytom, bo info dotyczy przyszłej S11.
W tym dajemy fotorelacje, przebudowy i takie tam
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 4th, 2007, 11:27 AM   #102
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Likes (Received): 350

Słuszna uwaga-zrobione.

Moje foto wspomnienia:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1559691
Kazan'ex no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2007, 05:09 PM   #103
frenchman
Registered User

frenchman's Avatar

Likes (Received): 159

Lifting nawierzchni oraz wycinka drzew na odcinku Kórnik- Środa Wlkp.

frenchman no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2008, 11:09 PM   #104
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Likes (Received): 350

Chciałbym zwrócic uwagę kolegów mieszkajacych w Tarnowskich Górach lub w okolicy na
Inwestycję prowadzoną u zbiegu DK 11 (obwodnica) i DK 78. Jadąc w kierunku z Bytomia do Poznania po lewej stronie Przed parkiem wodnym?
Ciekawie mnie to czy nie jest jakaś inwestycja drogowa? ale nigdzie na ten temat nie wspominano. Mam nadzieję, że nie będzie to kolejny blaszak przy tym trakcie!

Moje foto wspomnienia:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1559691
Kazan'ex no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2008, 05:34 PM   #105
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Suchy Las

Quote:
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu

Przedmiot zamówienia: Przebudowa drogi krajowej nr 11 w m. Suchy Las od km 267+949 do km 268+933 dług. 0,98 km.

Miejsce i termin otwarcia ofert: 20.02.2008 r. godz 11:30
Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie 4 miesięcy od daty przekazania placu budowy
http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...dok=PRZETARGI#

dla zobrazowania miejsca: http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&...&Submit=Szukaj
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
Old February 1st, 2008, 01:40 AM   #106
radix77
Registered User

radix77's Avatar

Likes (Received): 4

Przejrzałem wcześniejsze posty i wyszukałem zdjęcia Smara tego fragmentu DK11 (mam nadzieję że autor nie ma nic przeciwko)

Tutaj będzie zaczynało się poszerzenie

najbardziej przebudowa dotyczy tego skrzyżowania

które po przebudowie będzie wyglądało tak:

Jak widać przybędzie troszkę jezdni po prawej stronie a ubędzie rowu. Będzie o wiele bezpieczniej

Last edited by radix77; February 1st, 2008 at 10:27 AM.
radix77 no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 09:08 AM   #107
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by radix77 View Post
Przejrzałem wcześniejsze posty i wyszukałem zdjęcia Smara tego fragmentu DK11 (mam nadzieję że autor nie ma nic przeciwko)
spoko, sam miałem to zrobić, ale mnie wyręczyłeś. Ciekawy jestem, co z serwisówkami po prawej stronie - miejscami jest bardzo wąsko - może wykupili trochę terenu?
Ważne, że kolejne niebezpieczne skrzyżowanie polepszy się - zostanie jeszcze skrzyżowanie z drogą do Rokietnicy, ale to będzie robione w ramach budowy ZOP
Old February 1st, 2008, 10:51 AM   #108
radix77
Registered User

radix77's Avatar

Serwisówka jako ciąg pieszo-jezdny będzie na całej długości przebudowywanego odcinka i wykonana będzie z kostki brukowej z 5cioma progami zwalniającymi o zmiennej szerokości począwszy od 3m przez 4m, 4,5m aż w najszerszym miejscu 5,5m - calość oddzielona od DK barierami energochłonnymi
Old March 8th, 2008, 10:58 PM   #109
Pepov
Registered User

Likes (Received): 9

Jako, że mam okazję korzystać z szybkiego łącza Zamieszczam swoje zdjęcia ( z przed ponad półtora roku, taki oldschool ) Może kogoś zainteresują

Lipiec 2006
Gdzieś przed Ostrowem(kierunek Poznań):

A to już sam Poznań:

Powrót:

Pepov no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2008, 12:08 PM   #110
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 50

Na tych pierwszych zdjeciach (z okolic Ostrowa?) widac jeszcze zly stan nawierzchni. Na szczescie obecnie caly fragment DK11 od Kepna, przez Ostrzeszow, Ostrow do Pleszewa ma piekna, gladziutka nawierzchnie. Poprawiono tez chyba wszystkie skrzyzowania na tym fragmencie, dobudowujac lewoskrety.
sector no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2008, 08:36 PM   #111
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Zamawiający: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu

Przedmiot zamówienia: Przebudowa drogi krajowej nr 11 w m. Suchy Las od km 267+949 do km 268+933 dług. 0,98 km.

Miejsce i termin otwarcia ofert: 20.02.2008 r. godz 11:30
wybrano ofertę Berger Bau, POL-DRóG Chodzież wniosła protest i domaga się unieważnienia przetargu...
Old March 10th, 2008, 10:28 PM   #112
stasieks1
LR 110

stasieks1's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by smar View Post
wybrano ofertę Berger Bau, POL-DRóG Chodzież wniosła protest i domaga się unieważnienia przetargu...
Do diabła. Normalnie te protesty to zwalają z nóg.

Oby się szybko wyjaśniło co i jak i do roboty bo sezon już dobry !!
stasieks1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2008, 11:35 PM   #113
radix77
Registered User

radix77's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar View Post

Skąd to info? przeglądam stronkę poznańskiego oddziału gdaczki i niestety nie mogę nic znaleźć...
Old March 10th, 2008, 11:40 PM   #114
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by radix77 View Post
Skąd to info? przeglądam stronkę poznańskiego oddziału gdaczki i niestety nie mogę nic znaleźć...
Treść protestu dotyczącego ogłoszenia: * PROTEST_SUCHY LAS (889kB) - pdf

Old March 20th, 2008, 10:29 PM   #115
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

jest rozstrzygnięcie protestu:

w skrócie: odrzucono ofertę Berger Bau i wybrano następną najtańszą ofertę konsorcjum PGB/PRID/DROMOST.
Teraz 5 dni na odwołania od dnia doręczenia.
Old April 19th, 2008, 05:20 PM   #116
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

żadnych informacji w kwestii powyższego odcinka nie zdobyłem (pisałem do GDDKiA, ale nie odpowiedzieli); być może niedługo po prostu zaczną się prace, a na razie wygląda to tak:

Przy okazji kilka fotek nawierzchni w kierunku Obornik (naprawdę trzeba uważać):

Old April 22nd, 2008, 03:59 PM   #117
Bolek
Registered User

Likes (Received): 130

22 kwietnia 2008 - 12:13

Budujcie w końcu obwodnicę!

Coraz więcej mieszkańców miasta apeluje o jak najszybsze rozpoczęcie budowy objazdu.
Oleśnian mieszkających przy ul. Konopnickiej rozeźlił remont nawierzchni przy rondzie.

- Sam remont był oczywiście potrzebny, ale od razu zrobiły się korki, w których stały dziesiątki tirów - mówią mieszkańcy osiedla domów przy ul. Konopnickiej.
Tą ulicą przejeżdżają samochody ciężarowe, jadące z ulicy Gorzowskiej i Częstochowskiej do Opola i na Śląsk.

- Apelujemy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby jak najszybciej zaczęli budować obwodnicę - mówi Leszek Jacheć, mieszkający przy Konopnickiej.- Najbardziej się boimy tego, że jeśli dalej tak pójdzie, to nas ominą i wcale nie wybudują tej drogi.

- Są pieniądze na tę obwodnicę i chcemy ją budować, ale na razie czekamy na decyzję środowiskową wojewody - odpowiada Bolesław Pustelnik, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA. - Jeśli nie będzie dalszych protestów, ten odcinek drogi może być gotowy do 2012 roku.

Na razie wojewoda czeka na ewentualne zaskarżenie do sądu decyzji ministra środowiska, który pozytywnie zaopiniował wersję południową obwodnicy. Burmistrz Sylwester Lewicki nie chciał powiedzieć, czy ją zaskarży.

Mirosław Dragon
Warianty:
Wersja południowa
Zalety - Jest najtańsza. Popiera ją inwestor. Przejmie tiry z trasy Poznań- Gliwice i Poznań-Katowice.
Wady - nie przejmie ruchu tranzytowego z północy miasta.

Wersja północna
Zalety - nie będzie problemu z wykupem gruntów, ponieważ należą głównie do Lasów Państwowych.
Wady - za droga. Nie wjadą na nią tiry jadące do Gliwic

Wariant błękitny i łącznik
Zalety - Wyprowadzi tiry z wszystkich kierunków, powstaną przy niej tereny inwestycyjne.
Wady - Nie popiera jej inwestor. Nie ma pieniędzy na budowę łącznika
źródło:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...AT08/395493836
Bolek no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2008, 04:36 PM   #118
krzyzk
Registered User

krzyzk's Avatar

Likes (Received): 0

Remont drogi krajowej nr 11 odc. Kórnik-Środa od km 302+785 do km 314+220.
termin składania ofert: 05.06.2008r. godz. 09:45
termin otwarcia ofert: 05.06.2008r. godz. 10:00
Rodzaj procedury: nieograniczony

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...f15d7c1e8425e5
krzyzk no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2008, 07:17 PM   #119
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

przejrzałem rysunki z SIWZ - niby remont nawierzchni, ale jednak powstaną wysepki, chodniki, poprawią trochę skrzyżowania.
Przy budowie S11 (czyli drugiej jezdni) pójdzie to do likwidacji.
Old May 17th, 2008, 03:04 PM   #120
adim86
Registered User

adim86's Avatar

Likes (Received): 0

Rozpoczęła się przebudowa 11stki w Obornikach.

Tutaj stary news o tym:
Quote:
Nowa sygnalizacja świetlna zmniejszy korki?

Data: 07.04.2008 08:43:19, Źródło: Gazeta Powiatowa, Oborniki

Po świętach rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy 11 listopada od skrzyżowania z Kopernika do skrzyżowania z ul. Kowanowską. W projekcie przewidziane są m.in. 3 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną.

Światła pojawią się na skrzyżowaniu z Kopernika, Młyńską i Kowanowską. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ul. Kopernika zostanie poszerzona ulica i zrobiony dodatkowy pas do skrętu w lewo. Jak zapowiadają projektanci inteligentne oświetlenie ma rozładować korki na jedenastce.

Jednak czy w praktyce tak będzie to się okaże, bo z natury rzeczy światła raczej są przyczyną długich korków, czego przykład mamy np. w Suchym Lesie.

Zadowoleni nie będą z nowej sygnalizacji świetlnej także mieszkańcy Obornik, ponieważ trudniej będzie się dostać na jedenastkę. Utrudnienia dla ruchu będą także w trakcie przebudowy, miejmy jednak nadzieję, że prace będą przebiegały szybko i sprawnie.
http://gazeta.obornikionline.pl/id,864.html
"... My jesteśmy z Poznania, my jesteśmy stąd, skąd się Polska zaczęła, od Mieszka I i Bolesława Chrobrego. My stamtąd jesteśmy. I zawsześmy o tę Polskę dbali, żeby się trzymała. Tu się poczęła polska państwowość! ..."
adim86 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bytom, koszalin, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules