SkyscraperCity Forum banner

BUDAPEST | Tervek és építkezések / Projects and Construction Updates

5M views 23K replies 434 participants last post by  HerrBismarck 
#1 ·
Please use this thread to inform us about what's going on along the Danube metropolis
 
#4,822 ·
Az az emellé tervezett Duna City.... mondjuk nemtom hogy a két project nem-e öli ki egymást.
nem hiszem. fantasztikus fejlesztési terület, a csepel sziget északi részével együtt. van egész jó tömegközlekedés(egy komplett hév vonal ott megy), hely, remek környezet, remek kilátás a dunára... szerintem 10-15 év múlva el se fogjuk hinni, hogy ma egy rust-bowl volt ott.
 
#4,824 ·
^^Tetszik nekem is. Csupán a Lágymányosi híd-ra férne rá egy apró felújítás, például egy jó mosás és festés!
A mellette lévő vasúti híd hülyén néz ki, nem lehetne valahogyan megszépíteni? Eltakarja a hidat!

Szebb volt az ez előtti:)
http://img23.imageshack.us/img23/4548/izgaismotsdzelzcelatilt.jpg
Ez a rigai vasúti híd. Ilyesmi volt a milyenk is.

Amúgy a Lágymányosi alá kellett volna tenni még két vágányt és valamit kezdeni a jelenlegivel. Kicsi a Kapacitás ,elkelne még min egy vágány, aminek meg is van a helye. A gond meg az , hogy lejjebb van vhíd mint a Lágymányosi...
 
#4,825 ·
szerintem mindig fura, ha ennyi épület ugyanúgy néz ki. persze ezek valszeg nem végleges tervek. igaz hogy nem dobozok, de viszont lekerekített szélű dobozok. nem igazán érzek lényegi különbséget.

annak viszont örülök, ha megmarad az a "toronyház" ami ott van a terület szélén, jó arányai vannak és az lesz a legmagasabb épület ott, szerintem számoltak is vele a design során.

jó lesz ez a városrész majd 10-15 év múlva az biztos
 
#4,836 ·
Képes beszámoló az újpesti Fő térről.

A Városháza István út felüli részén:


A déli oldalon


A Piac sétánynak elnevezett rész, háttérben a református templommal és jó sok szökőkúttal. A gyerekek szinte fürödtek benne. Volt aki eleve fürdőruhában jött. Ha jól rémlik ez volt anno Győrben is a felújitott szökőkutas téren, ahol ebből valami balhé is volt. Mindenesetre a 30 fokban teljesen acceptálható volt. Ha ilyen kisgyerek lettem volna valszeg én is bele rohanok.


Innen nem messze állították fel a szinpadot. Ugyanis ma volt az átadási ünnepség.


A Városháza és a katolikus templom közötti rész.


Vannak ilyen mini-miniszökőkutak is.


Az Egek Királynéja nagytemplom


A közvetlen közelében lévő, egész jól kinéző "izé"


A templom felöl a Városháza


Egy kis ivókút


Boltok, kiülős helyek


A project része a környező utcák rendbetétele is. Az első ütemben egyelőre csak a Mády Lajos utcát burkolták újra.


A térhez tartozó Károlyi park


Végül a tér egyik széle


És akkor egy kis más is a végére. Eiffel tér VB közvetitéssel. A Nigéria Argentina meccs nem sokakat érdekelt.


Ez lehet, hogy csak nekem új, mindenesetre a Fő utca lámpáit virágokkal igyekeztek barátságosabbá tenni.


A piaristák egyre jobban haladnak


Ez már ugyan volt de még egy kép erről: a csonka torony felkerült váza


A Belgrád rakpart 25 frissen felújitott épületének egyik dísze


Az összhatás


És a CET
 
Top