SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

PRIEVIDZA | Projects and Construction Updates (2008-2015)

343K views 1K replies 54 participants last post by  Qwert 
#1 · (Edited)
#7 ·
Bojnický Disneyland do troch rokov

Zábavné a oddychové centrum na hornej Nitre za šesť miliárd by malo mať regionálny a vzdelávací akcent

Výstavba veľkého zábavného a relaxačného parku pri Bojniciach sa posúva. Projekt, o ktorom portál TRENDreality.sk informoval pred rokom sa mal začať stavať minulú jar a prvá etapa mala byť hotová budúce leto. Developer však najnovšie plánuje otvorenie až na jar 2011.

Na druhej strane sa rozsah investícií výrazne zväčšil, namiesto dva a pol miliardy by mal park zhltnúť až šesť miliárd korún (200 mil. eur). Malo by v ňom vzniknúť zhruba tisíc pracovných miest. Jeho developerom má byť bratislavská spoločnosť Kastor, ktorá je podobne ako pôvodný investor Unikum-Bet firmou podnikateľa Jána Badžgoňa, vlastníka skupiny Castor&Pollux.



Zábavný a relaxačný park sa má rozprestierať po oboch brehoch rieky Nitra medzi Prievidzou a Bojnicami. Podľa riaditeľa Kastoru Martina Maška sa zameria na návštevníkov z celej strednej a východnej Európy a vytvorí z Bojníc jednu z najsilnejších turistických destinácií v regióne. Okrem tradičnej adrenalínovej zábavy má ponúknuť aj priestor na oddych a vzdelávanie.

Prvá fáza výstavby sa zameria na zábavnú zónu, ktorej najväčšou atrakciou bude tematický park s pracovným názvom „Krajina legiend“. V zóne sa má nachádzať aj hotel a areál oddychu a zábavy s reštauráciami, kaviarňami, kinom a ďalšími možnosťami trávenia voľného času. Bude rozdelený na niekoľko „legendárnych krajín“ s regionálne orientovaným obsahom a atrakciami viazanými na oblasť Hornej Nitry, Slovenska a strednej a východnej Európy.



Súčasťou parku má byť zóna s krytými cestičkami a atrakciami, ktorá bude spolu s voľne prístupnou oddychovou zónou v prevádzke aj počas zimnej sezóny. Nová zábavná destinácia má vzniknúť na 31 hektároch a ročne ju má navštíviť 1,3 až 1,5 milióna ľudí. Podľa M. Maška sa svojimi parametrami zaradí medzi 20 najväčších tematických parkov v Európe. V strednej a východnej Európe bude prvou destináciou svojho druhu.

Na Slovensku sa pripravuje viacero projektov zábavných parkov, napríklad Vtáčie údolie pri Humennom, Castoria pri Liptovskej Mare alebo Spišský raj. Rozširovanie menšieho zábavného parku vo svojom areáli má na programe aj akvapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.

Nákresy - Kastor text etrend.com
 
#8 ·
^^To moze byt pekne,dufam ze sa to zrealizuje a ze budu uspesni.:)
 
#11 ·
ja dufam ze sa to nezrealizuje lebo parkoviska zacinaju asi 100 metrov vzdusnou ciarou od nasho domu a myslim ze to tu bude dost neobyvatelne a myslim ze ludia co si tam hned vedla postavili v poslednych rokoch domy si len hlavy buchat mozu..... ako je velmi pekne ze budu nove pracovne miesta a pomoze to regionu a stupnu ceny pozemkou a podobne ale ked si do toho priamo zainteresovany ako miestny obyvatel a chces tu zostat aj byvat nadalej (co ja teda nechcem) tak to zacnes brat trochu inak..... vybrali na to asi to najdebilnejsie miesto ake sa len dalo.... ale pocul som dake interne info ze par vplyvnym ludom sa to velmi nepaci tak este uvidime ze co s toho bude:)
 
#9 ·
#12 ·
PD je udajne mesto s najvacsim mnozstvom zelene na slovensku ale takymto tempom ako sa tu vsetko zastavuje ktovie ako dlho to vydrzi.... ale tieto bytovky aspon vyzeraju celkom k svetu:)
 
#13 ·
a som velmi zvedavy ci sa tu uzivia rovno 2 nove nakupne centra:) teda nechcem podcenovat miestnu kupnu silu ale som trochu skepticky:) teda ak by tam v tej arkadii naozaj boli znacky ako SSOB, M&H a podobne cinsky znejuce napodobeniny ako na tych vizkach tak by som tu istu sancu uchytit sa asi videl ale inak neviem neviem:) a to info o regione na stranke arkadie je tiez dost funny:lol:

''Prievidza je desiate najväčšie mesto na Slovensku s populáciou takmer 60.000 obyvateľov. V okolí sa nachádza asi 150.000 obyvateľov, s približne 20 minútami jazdy autom do mesta a 300.000 obyvateľov s približne 35 minútami jazdy autom do mesta. Prievidza je centrom regiónu kde zatiaľ nie sú žiadne moderné nákupné centrá.

Príjmy obyvateľstva na Slovensku rýchlo rastú, pričom je očakávaný ešte väčší nárast v nasledujúcich rokoch. Okres Prievidza, s hlavným pôsobením v oblasti ťažkého priemyslu a narastajúcimi zahraničnými investíciami, bude výrazne ťažiť z tohto rastu''

:lol::lol::lol: neviem kde sa k tym cislam dostali:lol::lol::lol:
 
#15 ·
Polyfunkčný obytný objekt Prievidza (15f)

Umiestnenie: J. Kalinčiaka, Stodolu
Projektant: BRUMI UNO CONSULTING, s r.o.
Developer: Strabag-Zipp Development
Počet domov: 3
Počet bytov: 218
Počet NP: 15 (A), 8 (C), 7 (B)
Počet parkovacích miest: 266
Realizácia: 3/2010-12/2011





Zdroj: eTREND + Enviroportal
 
#20 ·
Prežijú, určite...
V MI (41000 a ďaleký východ SR) máme Hypernovu/Tesco/Kaufland/LIDL a zatiaľ jedno OC (Takko, New Yorker, Gate, Cropptown, House, Reserved, Kenvelo (uz druhe v meste), EXIsport, Deichmann, Reno, Bianca atd) a bez problemov funguje a ludi tam celkom je pricom su ohlasene dalsie 3 projekty (!!!) retailovych parkov ktore uz presli cez EIA a sepka sa o dalsom klasickom OC... PD uzivi 2 klasicke OC a aj jeden ci dva retailove parky, verte mi :))
 
#21 ·
V prvom rade, v Prievidzi okrem hypermarketov nie je ziadne OC, takze ja sa len tesim. Nie je poriadne kde nieco dobre nakupit a vsetko je roztrusene. Som z Handlovej a vela casu travim v Ziline, a tam sa da dobre nakupit, ale v Prieividzi je to fakt bieda, ako v celom nasom okrese. Nastastie uz aj region horna Nitra sa pomaly zacina rozbiehat.
 
#22 · (Edited)
[/CODE]Tulip Prievidza uz ma aj vizualizacie:

Pripravovaný projekt predstavuje obchodné centrum s čistou prenajímateľnou plochou 18 130m2.

Objekt nákupného centra predstavuje jednopodlažnú budovu s vonkajším parkovaním. Trendovú architektúru centra TULIP charakterizuje využitie špičkových stavebných materiálov, sklenené steny a veľké presvetlené priestory.

Tulip Center má silnú vizibilitu a vynikajúcu dostupnosť z hlavnej cesty. V areáli sa nachádzajú zastávky MHD a prístupy pre chodcov. Toto robí z Tulip Centra ideálne miesto pre nákupy, zábavu a voľný čas.

Developer: REDEMA GROUP

Čista prenajímateľná plocha: 18 130 m2

Počet obchodných jednotiek: 80

Počet parkovacích miest: 600

Výška nájmu: bude poskytnutá na požiadanie

Otvorenie: Q1 2010
http://www.spillerfarmer.sk/index.php?id_clanok=213
 
#27 ·
tam kde to ma byt rozhodne miesto setrit nemusia:) na okraji chatrajucej priemyselnej zony je miesta az az:) ale vyzera to celkom pekne musim uznat
 
#31 ·
Tesco retail park Prievidza

Aj tesco sa rozhodlo v Prievidzi vyuzit velke parkovisko a tak na začiatku roka 2008 postaví po oboch stranách TESCA PD, kde je momentalne AAA-auto a na druhej strane RETAIL PARK , prevadzky so samostatnym vchodom, /knihy,moda, obuv...../ myslím že sa to v PD naozaj rozbieha.....
 
#36 ·
minule som siel v aute okolo toho miesta kde ma byt tulip....a je to teda v peknej riti....tam asi normalny clovek len tak peso nepojde....to tam budu musiet byt fakt uplne super nieco aby tam niekto siel ked vsetko ostatne bude na ovela lepsich miestach....
 
#37 ·
^^ Tak to mas pravdu, to som uz vravel, ze umiestnenie dost nevhodne. Je to dost na kraji a peso tam pristup nie je az taky naj. Pokial tam nebude chodit mhd, tak budu ukrateni o kopec zakaznikov. Jedina vyhoda by bola, ak by uz bola R2 urobena a odtial by sa tam ludia zastavili. Ale to je daleka buducnost.

Ozaj, ako si sem mozem pridat fotku? Myslim svoju do profilu.
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top