search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2007, 10:44 AM   #101
Borek
Registered User

Borek's Avatar

Likes (Received): 196

Hej,

a ja pozwole sobie zadac pytanie z punktu widzenia dostosowania tej drogi do dwujezdniowej Ski.
Czy wszystkie wiadukty sa budowane pod katem 2x2?

Bo jak tak patrze na WA-7 i WA-8 to mam powazne watpliwosci. Moze pesymistycznym wzrokiem patrze
Borek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 3rd, 2007, 10:53 AM   #102
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16447

Jest budowana pod przekrój 2x2, przeczytaj uważnie opisy do czego służą wiadukty WA-7, WA-8(są na węźle)
Old May 3rd, 2007, 01:36 PM   #103
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Co to jest ?? tunel zrobią

To bedzie zapewne wjazd na obwodnice lub zjazd z obwodnicy od strony Niedoradza.

Ale wstyd dla mnie, tak blisko i zdjec nie porobilem. Ale dla usprawiedliwienia dodam, ze brat aparat zabral a komorka w naprawie
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2007, 02:04 PM   #104
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Pytanie ogolne: czy wiadukty na nowobudowanych S-kach sa dostosowane do ewentualnej zmiany szerokosci jezdni na autostradowe (pas 3,75 m)?

Dzieki za zdjecia.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2007, 02:05 PM   #105
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Biorąc pod uwagę planowany termin zakończenia tej budowy (lipiec 2008) wygląda na to, że nie będzie opóźnień. Część obiektów mostowych wygląda na niemal gotowe. Mam takie pytanie, bo nie potrafię znaleźć na stronie GDDKiA SIWZ (wogóle nie widzę przetergu) - czy jezdnie powstająca obecnie będzie miała 10m szerokości czy 11?
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 12:46 AM   #106
k_novy
www.zg24.pl

k_novy's Avatar

Likes (Received): 0

@rsk - wielkie dzieki za foty

@nsolak - zgadza sie, to bedzie wjazd na S3 z Niedoradza w strone Zielonej

(ktory jak zapewnie niektorzy wiedza, nie byl wczesniej zaprojektowany, po protestach mieszkancow tej wsi i okolicznych miejscowosci, GDDKIA doszlo do wniosku, ze trzeba im zrobic zjazd w kierunku ZG, bo inaczej musieliby poginac na Nowa Sol)

* pozatym dotychczasowy wiadukt bedzie zjazdem z S3 do Niedoradza i maja zrobic z niego skret na S3 w strone Nowej Soli, informacje mam od kierownika budowy WA-1

Necon Design Agencja Kreatywna - Projektowanie stron www i sklepów internetowych. Identyfikacja wizualna.
k_novy no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 12:51 AM   #107
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

@k_novy
Przede wszystkim po protestach mieszkancow Raculi, bo dosc duzy ruch poszedlby stara trasa, jeszcze sprzed budowy obwodnicy Zielonej Gory. No i warto dodac, ze po wybudowaniu drugiej jezdni obwodnicy(oby), to obecna DK3 bedzie droga wojewodzka i pojdzie stara trasa, czyli przez Racule.

edit:
Jezeli dobrze kojarze to bedzie wygladac tak:
niebieska kreska-to jest miejsce gdzie bedzie wjazd od Niedoradza-tutaj Patryjota tunelu nie bedzie, a zjazd z wiaduktu
zielona-zjazd z S3 na Niedoradz
rozowa-wjazd na S3 w strone Nowej Soli, jezeli dobrze rozumiem k_novy`ego. Szczerze mowiac, do tej pory slyszalem tylko o 1 wjezdzie i 1 zjezdzie(zielony i niebieski), ale jezeli tam maja robic, to nie mam nic przeciwko

A teraz czas na rozbudowe.

W sumie to samo, ale dla mnie problemem jest jednak brak zjazdu z S3 od strony Nowej Soli do Niedoradza. Bo to bylby kompletny wezel(dosc dziwnego, ale to bardzo dziwnego wygladu), ale bez tego 1 zjazdu.
Problemem jest niestety-na moje oko-brak mozliwosci technicznych. W miejsce znaku zapytania, nie widze szans na jakikolwiek zjazd. Primo, za malo miejsca od torow, a po drugie wjazd na wiadukt od tamtej strony bylby bardzo niebezpieczny, bo nie byloby nic widac. Chyba ze po prostu zrezygnuja z wjazdow i zjazdow przy budowie drugiej jezdni.

Last edited by nsolak; May 4th, 2007 at 01:15 AM.
Old May 4th, 2007, 01:16 AM   #108
k_novy
www.zg24.pl

k_novy's Avatar

Quote:
Originally Posted by nsolak View Post
@k_novy
Przede wszystkim po protestach mieszkancow Raculi, bo dosc duzy ruch poszedlby stara trasa, jeszcze sprzed budowy obwodnicy Zielonej Gory. No i warto dodac, ze po wybudowaniu drugiej jezdni obwodnicy(oby), to obecna DK3 bedzie droga wojewodzka i pojdzie stara trasa, czyli przez Racule.
racja, ludzie z Raculi tez mocno walczyli o ten wjazd, bo znowu zrobilaby im sie sieczka pod oknami... az dziw bierze, ze juz na poczatku nie pomyslano o tych dodatkowych 200 metrach dojazdowki do S3, chociaz z drugiej strony jaki dziw... u nas takie postepowanie to normalka ale konczac optymistycznie, ktos na szczescie poszedl po rozum do glowy

Necon Design Agencja Kreatywna - Projektowanie stron www i sklepów internetowych. Identyfikacja wizualna.
Old May 4th, 2007, 01:22 AM   #109
k_novy
www.zg24.pl

k_novy's Avatar

zastanawia mnie jak bedzie wygladal wjazd na S3 z Niedoradza w kierunku Nowej Soli...

jesli ten kierownik dobrze tlumaczyl to samochody jadace z S3 od Zielonej na Niedoradz beda sie spotykaly z autami jadacymi od Niedoradza na Nowa Sol na skrzyzowaniu - rozowa nitka (???)

co do zjazdu z S3 na Niedoradz to watpie aby cos takiego powstalo, bo tak jak piszesz mamy problem torow..

Last edited by k_novy; May 4th, 2007 at 01:32 AM.
Old May 4th, 2007, 01:48 AM   #110
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Najwyrazniej bedzie tam skrzyzowanie kolizyjne. Bezpiecznym rozwiazaniem byloby pierwszenstwo dla ludzi chcacych skrecic od strony Niedoradza na S3 w strone Nowej Soli, bo ich widocznosc jest dosc mocno ograniczona.
Chyba ze bedzie takie cos:

Ale to takie widzimisie.
Old May 4th, 2007, 02:16 AM   #111
k_novy
www.zg24.pl

k_novy's Avatar

to napewno rozsadniejsze rozwiazanie, a napewno bardziej bezpieczne, bo na aktualnym zjedzie z wiaduktu na ZG jest rzeczywiscie bardzo ograniczona widocznosc i nalezloby to miejsce gruntowanie przebudowac aby nie stalo sie miejscem czestych wypadkow, gdyby pojawil sie zjazd na S3 k. NS

Old May 4th, 2007, 11:33 AM   #112
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 544

Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
Pytanie ogolne: czy wiadukty na nowobudowanych S-kach sa dostosowane do ewentualnej zmiany szerokosci jezdni na autostradowe (pas 3,75 m)?
I tak i nie. Tam gdzie mają być budowane obie jezdnie jednocześnie nie będzie takiej możliwości. Tam gdzie budowa ma być etapowana teoretycznie jest bo jezdnia ma 11 metrów szerokości. Tylko, że w praktyce przy dobudowie drugiej ten metr ma być rozbierany.
Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Mam takie pytanie, bo nie potrafię znaleźć na stronie GDDKiA SIWZ (wogóle nie widzę przetergu) - czy jezdnie powstająca obecnie będzie miała 10m szerokości czy 11?
Bo on nie był publikowany. Z tego co się mówiło ma mieć 11 m.
rsk no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 12:14 PM   #113
rsk
Registered User

rsk's Avatar

@nsolak
Tak na moje oko Twoje widzimisie jest bardzo realne Tej łącznicy ZG->NS, którą skreśliłeś na pewno nie będzie. Za to ta różowa wyżej jest chyba wytyczona. Co do tej niebieskiej łącznicy to dziwiłem się trochę tym co zobaczyłem bo do tej pory myślałem, że pójdzie ona przez tory starą trasą (co było by oczywiście głupie). Miejmy tylko nadzieję, że ruch na tym wiadukcie po oddaniu obwodnicy zmniejszy się do tego stopnia, że skrzyżowanie na nim będzie bezpieczne. A jeśli chodzi o zjazd z S3 na Niedoradz to tak się zastanawiam czy przypadkiem ta łącznica nie będzie dwukierunkowa. Wygląda na dość szeroką. Mieli byśmy zatem pełen węzeł. Tylko czemu jeszcze przy rozpoczynaniu robót mówiono o tylko dwóch zjazdach?
Old May 9th, 2007, 12:23 PM   #114
bronhorst
Registered User

bronhorst's Avatar

Likes (Received): 703

Więc jechałem w poniedziałek DK3 i z niej widać takie oto prace:
Na starym odcinku obwodnicy na całej długości połatane są spękania poprzeczne

łatają je po to ażeby potem wylewać nowy asfalt

dalej nowy asfalt jest na połowie jezdni

To już początek II etapu obwodnicy my skręcamy do miasta

a z boku widać

A tu już budowa na północnym odcinku widziana z DK3

Widok z wiaduktu nad przyszłą S3

Tu miejsce połączenia się S3 z DK3

i tu moje zdziwienie bo myślałem że zakres prac przy obwodnicy kończy się w tym miejscu(może niedokładnie przeczytałem ten wątek0, a chodzi mi o to że prace ciągną się wzdłuż DK3

Aż do początku obwodnicy Zielonej Góry

Z tego co widzę to chcą przed końcem prac przy II etapie wyremontować I etap i mam nadzieję całość oznaczyć jako S3
Dziękuję za uwagę

Last edited by bronhorst; May 9th, 2007 at 12:29 PM.
bronhorst no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2007, 04:27 PM   #115
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Super zdjecia! Dzieki wielkie! Mam takze nadzieje ze wstawia kocie oczy i bedzie oznaczenie S3 A po tym zaskoczeniu, odcinek jakim jechales, bedzie przedluzony w strone Raculi i oznaczony jako DW. Drogi beda biegly rownolegle.

Ale kolejne wieści. Dobre Mam zdjecie jak bedzie wygladac wezel Nowa Sol I mape poludniowej obwodnicy Nowej Soli w ciagu DW297

Na tych zdjeciach, narazie bedzie wybudowany bez prawej czarnej kreski(drugiej jezdni ktora dopiero wybuduja). Na czerwono oznaczono planowana i prawdopodobnie wkrotce budowana obwodnice w ciagu drogi wojewodzkiej (Boleslawiec-Nowa Sól, a pozniej kierunek Wolsztyn i Poznan). Dzieki temu mozliwe calkowite wyprowadzenie ruchu ciezarowego w miescie i utworzenie min. ogromnego deptaku
http://img378.imageshack.us/img378/4946/dscf1970rf5.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/900/dscf1969wk4.jpg

Wnioskuje tez o zmiane nazwy watku na [Lubuskie] 2 obwodnice Nowej Soli w ciągu S3 i DW297
Old May 9th, 2007, 06:21 PM   #116
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by nsolak View Post
Super zdjecia! Dzieki wielkie! Mam takze nadzieje ze wstawia kocie oczy i bedzie oznaczenie S3 A po tym zaskoczeniu, odcinek jakim jechales, bedzie przedluzony w strone Raculi i oznaczony jako DW. Drogi beda biegly rownolegle.
Tzn co jak ?? - dwie drogi o przekroju 1 x2 obok siebie - coś nie kapuje
Old May 9th, 2007, 06:51 PM   #117
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Tzn co jak ?? - dwie drogi o przekroju 1 x2 obok siebie - coś nie kapuje
Ztcw istniejąca DK3 o przekroju 1x2 zostanie lekko przedłużona (wyprostowana) tak by biegła do Raculi i przemianowana na DW. Obok (na płn) równolegle do niej zbudowana zostanie S3 o przekroju 2x2 - to co widać na fotach Bronhorsta, to wstęp do południowej jezdni nowej S3.

Docelowo będzie więc DW 1x2 i S3 2x2.
Old May 9th, 2007, 11:25 PM   #118
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by szn View Post
Ztcw istniejąca DK3 o przekroju 1x2 zostanie lekko przedłużona (wyprostowana) tak by biegła do Raculi i przemianowana na DW. Obok (na płn) równolegle do niej zbudowana zostanie S3 o przekroju 2x2 - to co widać na fotach Bronhorsta, to wstęp do południowej jezdni nowej S3.

Dzięki - teraz już kapuje !!
Old May 10th, 2007, 02:45 AM   #119
k_novy
www.zg24.pl

k_novy's Avatar

Quote:
Originally Posted by szn View Post

z tego co piszesz wynikaloby, ze po uruchomieniu nowej jezdni przyszlej S3, aby ze starej zrobic DW, przetna sie przez las po lewej i polacza aktualna jezdnie DK3 z droga, ktora jest za Orlenem w kierunku Raculi? zgadza sie?

Last edited by k_novy; May 10th, 2007 at 02:50 AM.
Old May 10th, 2007, 11:48 AM   #120
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Dokładnie tak jak piszesz. Będzie tak jak było przed wybudowaniem obwodnicy ZG. Dlatego Raculanie tak krzyczeli o węzeł w Niedoradzu. Bali się, że mieszkańcy północnej części Nowej Soli, Otynia i Niedoradza rozjadą im wieś.

A tak przy okazji Orlenu. Wspominałem już o zmianie organizacji ruchu. Jednak nie brakuje kretynów, którzy skręcają z tej stacji na ZG i na tę stację jadąc od strony NS
A na odcinku do węzła Racula przemalowano oznakowanie poziome robiąc z poboczy pasy awaryjne (czemu nie odrazu? ). Chyba faktycznie w przyszłym roku rząd będzie mógł się pochwalić, że "wybudował" 30 km ekspresówki.

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s3, lubuskie, nowa sól, obwodnica, s-3, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules