search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old February 20th, 2009, 07:12 PM   #81
LecH
Registered User

LecH's Avatar

Likes (Received): 0

nie tak odrazu, jesteśmy na etapie weryfikacji złożonych wniosków o udział w postępowaniu, do złożenia ofert i wyboru wykonawcy (myślę) jeszcze parę miesięcy
LecH no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 20th, 2009, 07:29 PM   #82
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by LecH View Post

nie tak odrazu, jesteśmy na etapie weryfikacji złożonych wniosków o udział w postępowaniu, do złożenia ofert i wyboru wykonawcy (myślę) jeszcze parę miesięcy
Obserwując np. przetargi ograniczone na A1 to ceny poznamy gdzieś w czerwcu , wiec wyluzujmy do tego czasu Gdaka ma czas na uzyskanie wszystkich pozwoleń , no i jeszcze kontrole w UZP ( nie liczę odwołań w przetargach)
Old February 20th, 2009, 08:59 PM   #83
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Quote:
Originally Posted by rsk View Post
oj nie każdemu udostępniono :
"The requested URL /gddkia/RAPORTY1.rar was not found on this server."
Old February 20th, 2009, 09:07 PM   #84
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 546

Quote:
Originally Posted by LecH View Post

To teraz Kolego przeczytaj jeszcze raz o czym ja pisałem
rsk no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2009, 12:46 AM   #85
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Czy ktoś może mi podać jakiąś racjonalną przyczynę 25-miesięcznych okresów realizacji wszystkich odcinków od Gorzowa do Sulechowa. Nawet dla autostrady A1 na Śląsku przewidziano krótsze terminy a przecież teren zdecydowanie trudniejszy, odcinki równie długie i w znacznej części 2x3.
Na S3 teren płaski, a z obiektów mostowych to chyba jedynie te nad Obrą będą wymagały większego nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy można już zaryzykować twierdzenie, że do ME 2012 nie będzie cały ten odcinek gotowy, a przecież jeszcze mamy 3 lata.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2009, 10:44 PM   #86
antekkwiat
Registered User

Likes (Received): 313

Może chcą po prostu zaoszczędzić.
antekkwiat no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2009, 06:19 PM   #87
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Czy ktoś może mi podać jakiąś racjonalną przyczynę 25-miesięcznych okresów realizacji wszystkich odcinków od Gorzowa do Sulechowa. Nawet dla autostrady A1 na Śląsku przewidziano krótsze terminy a przecież teren zdecydowanie trudniejszy, odcinki równie długie i w znacznej części 2x3.
Na S3 teren płaski, a z obiektów mostowych to chyba jedynie te nad Obrą będą wymagały większego nakładu pracy. Na dzień dzisiejszy można już zaryzykować twierdzenie, że do ME 2012 nie będzie cały ten odcinek gotowy, a przecież jeszcze mamy 3 lata.
Dla mnie ten termin też jest dziwnie długi - zwłaszcza biorąc pod uwagę że czesto przy S-kach stosuje się termin 18 miesięcy (z przerwą zimową) jest tak np. przy S7 Skarżysko - Kielce czy S11 ZOP ,a tutaj mamy 7 miesięcy więcej - dziwne
Old March 10th, 2009, 01:14 PM   #88
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by Mahon View Post
Mam takie pytanie kiedy planuje się dobudowe drugiej jezdni do obwodnicy Międzyrzecza? Czy takowa dobudowa w ogóle nie jest planowana?
Jest planowana w tym samym terminie co dobudowa drugich jezdni na obw. GW i odcinku Sulechów - Nowe Miasteczko.
A tak na marginesie to proponowałbym rozszerzenie tego wątku do Nowego Miasteczka, bo tam kończy się odcinek przygotowywany przez zielonogórrski oddział GDDKiA. No i zmienił ten wątek do Lubawki.
Xofik no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2009, 01:17 PM   #89
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Quote:
Originally Posted by kysiek666 View Post
Logiczne rozwiązanie pojazdy zmierzające z Gorzowa w kierunku Poznania ominą Skwierzynę, będzie przejazd poza miastem a więc i wypadków mniej.

To odchylenie obwodnicy ma prawdopodobnie związek z koniecznością ominięcia terenów wojskowych. Może w tamtej okolicy sa jakies poligony, w Skwierzynie chyba nadal stacjonują wojskowi. Podejrzewam, że to właśnie ma największe znaczenie.
Tam są magazyny wojskowe jednostki ze Skwierzyny, bodaj są to wojska rakietowe (obrona przeciwlotnicza). Stąd też przejazdy wojskowe pod obwodnicą.
Old March 10th, 2009, 05:01 PM   #90
antekkwiat
Registered User

Likes (Received): 313

Quote:
Originally Posted by Xofik View Post
Jest planowana w tym samym terminie co dobudowa drugich jezdni na obw. GW i odcinku Sulechów - Nowe Miasteczko.
A tak na marginesie to proponowałbym rozszerzenie tego wątku do Nowego Miasteczka, bo tam kończy się odcinek przygotowywany przez zielonogórrski oddział GDDKiA. No i zmienił ten wątek do Lubawki.
Jestem całkowicie za, będzie wtedy podzielone według dyrekcji i województw (to drugie to tak mniej więcej)
antekkwiat no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2009, 11:36 PM   #91
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Gorzów-Nowa Sól, bo GDDKiA o.Zielona Góra buduje do końca starej obwodnicy Nowej Soli, a dalej na południe Wrocław, na stronie wrocławskiej gdaki też jest odcinek Nowa Sól-Lubawka Nie żebym jakiś lokalny lobbing prowadził
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2009, 04:34 PM   #92
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

Dobrze, że nie jesteś z Rejowa, mielibyśmy nazwy: GW-Rejów i Rejów-Lubawka
Old March 13th, 2009, 02:13 AM   #93
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Wiedziałem że ktoś się tak odniesie, albo przynajmniej w podobnym tonie

I na stronach GDDKiA jest Gorzów-Nowa Sól, w standia też jest Nowa Sól, więc czemu Nowe Miasteczko? Nie dość że połowa ludzi nie wie gdzie jest Nowa Sól, to dodatkowo utrudniać i dawać Nowe Miasteczko?
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2009, 10:51 AM   #94
Xofik
Sam Builder

Xofik's Avatar

to był oczywiście żarcik i jak najbardziej jestem za zmianą tematów z Nową Solą!
Old March 19th, 2009, 09:52 AM   #95
darro
Registered User

darro's Avatar

Likes (Received): 2

Fragment artykulu z Lubuskiej
Quote:
Kłopoty z budową S3
(..)
Zielona Góra na styk
Odcinek S3 od Gorzowa do Nowego Miasteczka będzie budowany przez oddział GDDKiA w Zielonej Górze. Wydaje się, że zielonogórzanie są w porównaniu do drogowców ze Szczecina opóźnieni o 1,5 roku.

- Jesteśmy po wstępnej ocenie firm, które wystartują w przetargu na budowę S3 od Gorzowa do Międzyrzecza i od Międzyrzecza do Sulechowa, bo te dwa odcinki będą realizowane w pierwszej kolejności - powiedział nam dyrektor oddziału Przemysław Hamera. -Jeśli wszystko dobrze pójdzie to pierwsze prace mogą się rozpocząć jesienią 2009 roku.

Ale mogą też dopiero wiosną 2010 roku. O ile firmy, które przegrały przetarg, złożą protest. Wtedy procedura przetargowa może trwać nawet pół roku. Gdyby tak się stało, wówczas zakończenie budowy nastąpiłoby wiosną 2012 roku. Tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbc...WIAT/796751111
darro no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2009, 12:09 PM   #96
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 33

I tak było wiadomo, że pewnie jakieś protesty będą przy tak dużej inwestycji i, że jak rozpoczną na wiosnę 2010 to będzie ok. Więc jakie tu widzą "Kłopoty z budową S3"? Nic nowego, niespodziewanego się przecież nie dzieje...
mariosz no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2009, 05:41 PM   #97
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Oni mają zamiar zacząć budowę w 2010 roku - myślę że przetargi spokojnie do września - października można rozstrzygnąć- bardziej martwi mnie brak decyzji administracyjnych dla tej budowy
Old March 24th, 2009, 05:00 PM   #99
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Heh! normalna klęska urodzaju
Ciekawe jak sobie gdaka poradzi z taką liczbą oferentów...
Obawiam się, w jakim czasie będą w stanie zapoznać się z 13+14+13+11+11=62 ofertami...
Old March 24th, 2009, 08:32 PM   #100
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

To jest stan (lista) wykonawców które spełniły wymagania zawarte w specyfikacji przetargu i tym firmom zostanie zaprezentowane SIWZ i przedstawią one oferty cenowe

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules