daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Путеви

Путеви Изградња путева / Road infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old July 16th, 2007, 06:24 PM   #1
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Likes (Received): 0

Српска - аутопутеви и магистрале | Srpska - Highways and roads (2007-2010)

Quote:
РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ АУТОПУТА Е-661 ГРАДИШКА – БАЊАЛУКА

05.07.2007.

Изградња највећег инфраструктурног пројекта у Републици Српској аутопута Е-661 Градишка-Бањалука, одвија се уговореном динамиком. На првој дионици аутопута од Клашница до Гламочана, у дужини од 5,7 km завршени су радови на санацији косина, а радови на сервисним саобраћајницама су у завршној фази, те су преостали радови на изради хабајућег слоја и завршни радови.

На траси прве дионице аутопута Е-661 , већ се изводе радови израде хабајућег слоја асфалта , постављања саобраћајне сигнализације, одбојне и заштитне ограде и израде банкина , док се на дијелу трасе до уласка у тунел '' Лакташи '' раде припремни радови, за које је обезбијеђено одобрење за извођење тих радова. У оквиру припремних радова, на тунелу ''Лакташи'' урађени су улазни портали за ископ обе тунелске цијеви.

На тунелу ''Клашнице'' завршени су сви грађевински радови и 15% електро – машинских радова.

Прва дионица аутопута Градишка-Бањалука има 5 објеката (подвожњаци, надвожњаци, мостови). На мосту бр. 1 завршена је израда распонске конструкције, те су преостали радови на изради коловозне конструкције, постављању ограде и завршни радови. На мостовима бр. 2 и бр. 3 преостали су радови на монтажи ограде, дилатационих спојница и система одводње, док су на мостовима бр. 4 и бр. 5 завршени сви радови осим спајања сливника на цјевовод.

85% експропријације на дионици II фазе аутопута Е-661 већ је завршено.

Позив за достављање понуда претквалификованим фирмама за извођење радова на изградњи другог дијела аутопута Е - 661, дионица Градишка – Бања Лука (Маховљани) достављен је дана 27.04.2007. године . Отварање приспјелих понуда извршено је дана 27.06.2007. год ине , те је у току преглед приспјеле документације, вредновање понуда и избор најповољнијег понуђача.

Last edited by ivicasu; March 24th, 2009 at 01:08 PM.
SRC no está en línea  

Sponsored Links

Old July 16th, 2007, 07:07 PM   #2
Boksa1
BANNED

Likes (Received): 3

cool, aj baci neku mapu da vidimo kojom trasom to ide
Boksa1 no está en línea  
Old July 16th, 2007, 07:58 PM   #3
cebep
Registered User

svaka cast super slike !
cebep no está en línea  
Old July 16th, 2007, 08:26 PM   #4
deki_SA
Registered User

deki_SA's Avatar

Nesto mi sve to sporo ide,i u RS i u Federaciji...
Ipak u Federaciji je vec napravljeno,koliko mi se cini 40 km i ubrzo ce postaviti naplatne kucice i novac ce se polako slijevati...
Zna li iko kad ce ova trasa biti zavrsena,od BL do Gradiske??
deki_SA no está en línea  
Old July 16th, 2007, 08:29 PM   #5
Dziggy
Registered User

Dziggy's Avatar

Likes (Received): 538

A gde je Gradiska?
Old July 16th, 2007, 08:45 PM   #6
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Quote:
Originally Posted by deki_SA View Post
Ipak u Federaciji je vec napravljeno,koliko mi se cini 40 km i ubrzo ce postaviti naplatne kucice i novac ce se polako slijevati...??
U FBiH je napravljeno 18 km i to davno.

Na prvoj dionici (Klasnice - Mahovljani) je sporo islo zbog nerjesenih imovinsko pravnih odnosa. Zahvaljujuci novom zakonu o eksproprijaciji napokon se ubrzalo.

Ovo je jako bitno za nastavak (Mahovljani - granica sa Hrvatskom) :

Quote:
Originally Posted by deki_SA View Post
Zna li iko kad ce ova trasa biti zavrsena,od BL do Gradiske??
2009.
Old July 16th, 2007, 09:15 PM   #7
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dziggy View Post
A gde je Gradiska?

http://www.skyscrapercity.com/showth...8#post14298358
Old July 16th, 2007, 09:57 PM   #8
deki_SA
Registered User

deki_SA's Avatar

Cudi me da sve to u RS_u ne ide brzim tempom,ipak je rijedje naseljena i sjeverni dio je uglavnom ravnica dok je citava federacija u nekakvim vrletima....
deki_SA no está en línea  
Old July 16th, 2007, 09:57 PM   #9
deki_SA
Registered User

deki_SA's Avatar

Cudi me da sve to u RS_u ne ide brzim tempom,ipak je rijedje naseljena i sjeverni dio je uglavnom ravnica dok je citava federacija u nekakvim vrletima....
deki_SA no está en línea  
Old July 16th, 2007, 11:31 PM   #10
Stefan1
Registered User

Likes (Received): 2

da budem iskren bas sam prijatno iznenadjen. Vidim ima i vijadukt i tunel. Koliko ima tunela? Jos jednom ponavljam, bas sam prijatno iznenadjen.
Old July 17th, 2007, 12:30 AM   #11
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stefan1 View Post
da budem iskren bas sam prijatno iznenadjen. Vidim ima i vijadukt i tunel. Koliko ima tunela? Jos jednom ponavljam, bas sam prijatno iznenadjen.
Na prvoj dionici dva tunela i tri vijadukta, poslije je sve ravnica do Save.
Old July 17th, 2007, 09:10 PM   #12
Boksa1
BANNED

Quote:
Originally Posted by SRC View Post
U FBiH je napravljeno 18 km i to davno.

Na prvoj dionici (Klasnice - Mahovljani) je sporo islo zbog nerjesenih imovinsko pravnih odnosa. Zahvaljujuci novom zakonu o eksproprijaciji napokon se ubrzalo.

Ovo je jako bitno za nastavak (Mahovljani - granica sa Hrvatskom) :

2009.
u mahovljanima je ustvari bl aerodrom, jel tako? ako sam u pravu imacete i aerodrom spojen sa gradom preko autoputa jos samo da se poradi na razvoju avio saobracaja, nemogu da verujem da ne postoji koliko toliko redovan saobracaj makar sa nekim gradovima zapadne evrope sa obzirom da veliki broj ljudi iz rs je u inostranstvu
Boksa1 no está en línea  
Old July 17th, 2007, 09:18 PM   #13
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Lijepo, lijepo, nek se konačno i u BiH stvari pokrenu sa mrtve točke.

Jel netko možda zna kakve su perspektive i planovi da se ova autocesta produži do Splita i spoji na hrvatsku A1.

To bi bila doista super stvar, a ujedno i najbrža veza sjevernog dijela BiH i Slavonije sa Jadranom.
krzamak no está en línea  
Old July 17th, 2007, 09:45 PM   #14
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 621

Počinju pregovori o gradnji autoputeva
D. Gavrilović 17.07.2007 20:26

BANJALUKA - Komisija za koncesije RS juče je dala saglasnost Ministarstvu saobraćaja i veza RS za otpočinjanje pregovora sa austrijskom kompanijom "Strabag" o izgradnji mreže autoputeva.

"Ovo je tek prva faza kada je u pitanju projekat izgradnje autoputeva u RS. Mi smo samo dali mandat resornom ministarstvu da otvori pregovore sa 'Strabagom' u kojima će učestvovati i Komisija", rekao je Predrag Aškrabić, predsjednik Komisije za koncesije RS.

Jedno od najvažnijih pitanja u predstojećim pregovorima sa Austrijancima, kazao je Aškrabić, biće dužina koncesije i iznos koncesione naknade.

"Za sada je u opticaju da koncesiju izadamo na 30 plus 15 godina, ali o tome će se još pregovarati, kao i o visini koncesione naknade", istakao je Aškrabić.

Vlada je ranije odredila da će u paketu pregovarati o izgradnji pravaca Banjaluka - Gradiška, Banjaluka - Doboj, Doboj - Šamac, Banjaluka - Kupres, Banjaluka - Prijedor, dijela koridora 5c koji prolazi kroz RS i Šamac - Bijeljina - granica sa Srbijom. Postoji mogućnost da sa Austrijancima bude dogovoreno da Vlada samostalno završi započetu izgradnju autoputa Banjaluka - Gradiška, a da budući investitor gradi ostale pravce.

Iako je za izgradnju mreže autoputeva kroz RS bilo zainteresovano još nekoliko velikih evropskih kompanija, pregovori će za sada biti otvoreni samo sa "Strabagom" sa kojim je Vlada ranije potpisala Memorandum o izgradnji puteva i brzih puteva vrijednih oko dvije milijarde evra.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php...t=12035&meni=5
Old July 17th, 2007, 10:01 PM   #15
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Quote:
Originally Posted by Boksa1 View Post
u mahovljanima je ustvari bl aerodrom, jel tako?
Jeste.

Aerodrom je jos u fazi razvoja. Naruceni su novi avioni, napravljen novi toranj, uglavnom radi se na poboljsanju usluga.

Old July 17th, 2007, 10:07 PM   #16
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzamak View Post
Jel netko možda zna kakve su perspektive i planovi da se ova autocesta produži do Splita i spoji na hrvatsku A1.

To bi bila doista super stvar, a ujedno i najbrža veza sjevernog dijela BiH i Slavonije sa Jadranom.
U RS se gradi od Gradiske preko Banja Luke do Kupresa. Nedavo sam slusao da je neka Hrvatska kompanija zainteresovana za dionicu od Kupresa prema Splitu.
Old July 17th, 2007, 10:54 PM   #17
Komandant MarkJ
BANNED

Kakvi su to avioni "naruceni"? Prvi put cujem
Komandant MarkJ no está en línea  
Old July 17th, 2007, 11:12 PM   #18
SRC
Registered User

SRC's Avatar

Nedavno je Dodik na TV-u rekao da su narucena dva nova aviona.

Quote:
Originally Posted by Komandant MarkJ View Post
Kakvi su to avioni "naruceni"? Prvi put cujem
Quote:
R. ŠEGRT
29.12.2006 22:31

BANJALUKA - Avioni avio-kompanije koju namjerava da formira Vlada RS mogli bi prve letove realizovati u ljeto 2007. godine, izjavio je juče Nedeljko Čubrilović, ministar saobraćaja i veza RS.

Čubrilović je kazao da se intenzivno radi na tom projektu, najavljujući izradu studije koja će pokazati njegovu opravdanost.

„Studija će pokazati koji tip i koliko aviona treba uzeti da bi kompanija uspješno radila”, kazao je Čubrilović, dodajući da će od toga zavisiti i da li će se avioni i oprema plaćati putem lizinga, kredita ili na neki drugi način.

Dejan Todorović, direktor Direkcije za civilni vazdušni saobraćaj i jedan od inicijatora za formiranje avio-kompanije RS, kaže da se samo stvaranjem domaće avio-kompanije može razvijati vazdušni saobraćaj u RS.

„Kompanija bi u sastavu trebalo da ima najmanje dva aviona koji imaju između 30 i 50 sjedišta”, kaže Todorović, dodajući da takve avione proizvodi francusko-italijanska kompanija ATR i kanadski „Bombardier”, te da takve letjelice koštaju između 14 i 15 miliona dolara.

Todorović napominje da to nisu jedini troškovi pri formiranju kompanije, jer će se u nju morati zaposliti najmanje 50 radnika - pilota, kopilota, inženjera, dispečera i drugog pomoćnog osoblja.

„Da bi kompanija uspješno radila neophodno je zaposliti vrhunski menadžment koji će je ustrojiti tako da bi uspješno poslovala”, kaže Todorović, objašnjavajući da u oblasti vazduhoplovstva nijanse odlučuju da li će avio-kompanija uspješno poslovati ili će donositi velike gubitke.

On je naveo da od dana donošenja odluke o formiranju avio-kompanije predstoji dugotrajna procedura za njenu registraciju i dobijanje dozvola za rad, koje u najboljem slučaju mogu biti okončane za šest mjeseci.

„JAT Airways” suspendovao Banjaluku zbog unutrašnjih problema
Nedeljko Čubrilović, ministar saobraćaja i veza RS, kaže da je jedini razlog zašto „JAT Airways” još ne leti iz Banjaluke zbog toga što su u toj kompaniji postojali određeni unutrašnji problemi.

Čubrilović je podsjetio da je srbijanska kompanija na osnovu dogovora vlada RS i Srbije jesenas trebalo da počne s letovima iz Banjaluke. On je izrazio očekivanje da će u skorije vrijeme avioni „JAT Airwaysa”, ipak, poletjeti iz Banjaluke.
Quote:
8.2.2007.

Vlada Republike Srpske /RS/ usvojila je danas odluku o osnivanju nove aviokompanije koja će nositi naziv „Skaj Srpska”. “Odluka je donesena sa ciljem da RS ne ostane bez domaćeg avioprevoznika”, rekla je na konferenciji za novinare nakon sjednice vlade Vera Sajić, šef Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću. Ona je dodala da je postojeće javno preduzeće „Eir Srpska” pred stečajem i likvidacijom, da nema uslove za rad, da nema avione i da ima dugove veće od milion maraka. “Skaj Srpska” biće javno preduzeće u vlasništvu RS i imaće svoje avione.
Old July 25th, 2007, 10:35 PM   #19
P@vle
Registered User

Quote:
Originally Posted by SRC View Post
U RS se gradi od Gradiske preko Banja Luke do Kupresa.
Inače, ta dionica južno od BL je neisplativa, ali je bitna iz strateških razloga za RS, tako da će republička vlada stvari podesiti tako da će onaj ko uzme da radi mrežu autoputeva bude morati izgraditi i tu trasu, inače ništa od ostalih dionica.
P@vle no está en línea  
Old July 26th, 2007, 12:08 AM   #20
Dziggy
Registered User

Dziggy's Avatar

Likes (Received): 538

to to super. a jel planiraju da grade neku dzadu ka Srbiji?

Closed Thread

Tags
путеви, putevi, republika srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules