daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 8th, 2007, 03:06 AM   #1
Papaj
...

Papaj's Avatar

Cztery dni w Paryzu - dzien 1

Na poczatku wrzesnia zeszlego roku spedzilem 4 wspaniale dni sam na sam z Paryzem. Lazilem po miescie calymi dniami, chlonalem atmosfere ulic, uliczek, zaulkow, parkow i robilem zdjecia (uzbieralo sie ich ponad 800). Od razu ostrzegam, ze zdjec jest duzo i wiekszosc jest z nieznanych miejsc. Po prostu w miare swoich mozliwosci przedstawiam Paryz jaki jest na prawde. Wszystkie zdjecia w tej czesci pochodza z obrebu 18, 9 i 10 dzielnicy.

1. Pierwsze zdjecie z mojego pobytu czyli okolica, w ktorej mieszkalem (18 dzielnica). Obskurnie, niezly syf, ale wazne ze tanio i stacja metra naprzeciwko.

2. Tu po lewej metro wyjezdza spod ziemi na estakade.

3. Pod tym parkiem ciagnacym sie srodkiem calej alei znajduje sie linia metra.

4. Takie wodopoje sa razrzucone po calym miescie. Mozna podejsc i napic sie wody.

5. W tle bazylika Sacre Coeur.

6.

7. Typowe wejscie do metra. Piekne.

8.

9. Okolice Sacre Coeur

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16. Wyjscie z kolejki, ktora mozna wjechac na wzgorze, na ktorym stoi bazylika Sacre Cour.

17. Widok ze wzgorza. Panorama.
link

18. To juz Montamrtre. Jest to dzielnica Paryza, ktora ma klimat malego miasteczka. Niskie kamieniczki, waskie, krete uliczki, knajpki. Obecnie jest to ulubione miejsce wszelkiej masci malarzy czy artystow.

19.

20. Zawsze chcialem zrobic zdjecie takich schodow . Tu mozecie zobaczyc rowniez najpopularniejszy model smietnika w Paryzu. Nie jest to szczyt elegancji, ale jest praktyczny. Czesto widywalem rano pusty taki smietnik, a kilka godzin pozniej lezalo juz pod spodem kilka zapelnionych workow.

21. Zaulek.

22.

23.

24. W pewnym momencie z tej uliczki wyjechal autobus komunikacji miejskiej! Kierowcy autobusow w na tych uliczkacj czasami prawie na styk przejezdzali obok innych samochodow.

25.

26.

27.

28. Strasznie "nieparyska" kamienica .

29. Typowa ulica.

30. W pewnym miejscu od takiej typowej ulicy odchodzila taka oto uliczka.

31. Tu mozecie zobaczyc typowa paryska lawke. Mala architekture maja piekna, nieliczac smietnikow .

32. Takich wiatrakow w Montmartre kiedys bylo o wiele wiecej. To jeden z nielicznych, ktore przetrwaly.

33.

34.

35.

36.

37. Bardzo mily skwerek.

38. Chyba najbardziej znane wejscie do metra w Paryzu - stacja Abbesses.

39. Plac Pigalle, czyli zwykle skrzyzowanie. Nic ciekawego.

40. Plac jak widac nadal w budowie .

41. Ulica z dosc zawezonym zakresem uslug.

42.

43.

44. Chyba nie trzeba przedstawiac .

45. Typowy paryski kiosk.

46. Typowy paryski slup ogloszeniowy .

47. Jakas straszna plomba.

48.

49.

50.

51. Niemal wszystkie parki w Paryzu sa ogrodzone i zamykane na noc. Na wejsciach stoja bramki, ktore trzeba pociagnac do siebie zeby wejsc, po czym same sie zamykaja. Jest to po to chyba, zeby psy same nie wchodzily do parkow.

52.

53. Wczesniej wspomniana estakada dla metra. Takie estakady w srodku miasta to ja moge widziec .

54. Wejscie do metra. W tym miesjcu krzyzuja sie 2 linie. Jedna na estakadzie, druga pod ziemia.

55. Dalej estakada. Nie spodziewalem sie, ze zobacze cos takiego w Paryzu.

56. Te wieksze luki sa w miejscu gdzie ulica idzie po wiadukcie nad torami kolejowymi.

57. Gare du Nord, czyli dworzec polnocny ktory obsluguje miedzy innymi pociagi Eurostar i Thalys.. Wszystkie dworce w Paryzu sa czolowe, ale sa dobrze skomunikowane metrem albo RERem (taka SKMka, ktora w centrum miasta schodzi pod ziemie).

58. Spod estakady.

59. Ten wiekszy budynek to Gare du Nord.

60. Tu tez kawalek dworca.

61. Dworzec od przodu, niestety byl juz wieczor i zdjecie wyszlo kiepsko.

62.

63. To juz Gare de l'Est czyli dowrzec wschodni . Znajduje sie wlasciwie obok polnocnego.

64. Widukt, z ktorego zostalo zrobione poprzednie zdjecie.

65. Takie ulice ciagna sie kilometrami .

66. Jakis kosciol .

67.

68. Nie myslalem, ze w Paryzu zobacze cos takiego. Gora przebiega normalna ulica. Uwielbiam taka warstwowosc miasta.

69. I to juz widok z gory. Z daleka ten widukcik jest wlasciwie niewidoczny.

70. W Paryzu jest bardzo duzo asfaltowych chodnikow. Wielu uznaloby to za porazke (ja tez), ale jakos nie zwracalem na to uwagi, bylo wiele ciekawszych rzeczy do ogladania. Po prostu uroda budynkow nie pozwala na to zeby wrazenie zniszczyl asfaltowy chodnik.

71.

72.

73.

74.

75.

I to bylby koniec pierwszego dnia. Jezeli dotrwales do tego miejsca to gratuluje wytrwalosci.

Jezeli bedzie zainteresowanie to postaram sie w ciagu najblizszych 2 tygodni umiescic 2 czesc (2 dzien), ktora pokazuje juz bardziej znane miejsca.

Last edited by Papaj; February 27th, 2007 at 05:42 PM. Reason: zmiana serwera
Papaj no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 8th, 2007, 11:35 AM   #2
DJRexxx
BANNED

Likes (Received): 5

Dla mnie zdecydowanie najpiekniejsze miasto na swiecie !! wręcz kwintesencja miasta

Zazdroszcze Ci jak cholera !! byłem dawno dawno temu w Paryżu ale wiele bym oddał zeby pojechać znowu
DJRexxx no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2007, 02:20 PM   #3
myszoman
Refurbished_Parka_Boy

myszoman's Avatar

Likes (Received): 68

Zainteresowanie zdecydowanie jest! Jeżeli zrezygnujesz z postowania kolejnych zdjęc masz u mnie przechlapane ! A tak na poważnie to ujełeś na swoich zdjęciach właśnie to co chciałbym zobaczyć więc proszę o więcej.
Old February 8th, 2007, 02:21 PM   #4
piotrekb
Registered User

Likes (Received): 0

Wielkie dzięki właśnie za takie zdjęcia Paryża, bo te standardowe widoczki znam na pamięć.

Co do samego miasta, to lepiej nic nie mówić, bo słowami i tak nie da się opisać...

Oczywiście czekam na drugą część.

PS. Co do asfaltowych chodników, według mnie nie jest to żadna porażka. Zresztą w Londynie jest tego asfaltu chyba jeszcze więcej niż w Paryżu. Wiadomo, że w reprezentacyjnych miejscach trzeba się wysilić z czymś "szlachetniejszym", ale lepszy asfalt niż baum.
piotrekb no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2007, 03:29 PM   #5
michal@waw
Underneath the Stars

michal@waw's Avatar

Likes (Received): 54

Oczywiscie ze jest zainteresowanie na kolejne fotki tego pieknego (moze najpiekniejszego?) miasta super fotki-wlasnie takie ze "zwyklych" uliczek, lubie najbardziej
Old February 8th, 2007, 05:33 PM   #6
Jedrzej
Registered User

Jedrzej's Avatar

Likes (Received): 125

Po oglądnięciu tych fotek aż zachciało mi się przysiąść nad francuskim
A fotki przepiękne. Bardzo się cieszę że wreszcie ktoś pokazał takie "normalne" miasto, a nie pocztówkowe widoczki. Jedna z najlepszych (najlepsza?) fotorelacji na tym forum!
Jedrzej está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 9th, 2007, 12:12 AM   #7
mari00
I'm 8

mari00's Avatar

Na tej fotorelacji nie widać syfu, inne polskie miasta przy Paryżu wyglądają jak śmietnik.
Pewnie jak wszyscy czekamy na kolejna zdjęcia.

Pozdrowienia.

Nowe Centrum Łodzi: operacja na otwartym mieście - dworzec Łódź Fabryczna | stacja Łódź Widzew | EC1 | Brama Miasta | Łódzka Kolej Aglomeracyjna

mari00 no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2007, 03:30 AM   #8
tradycja
Registered User

Likes (Received): 13

Też się dołączam do tych którzy czekają na więcej Bardzo interestujące, i pokazuje prawdziwe miasto.
tradycja no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2007, 12:31 PM   #9
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 17

świetne fotki ja pamietam jakbyłem w Paryżu ale to za małolata wtedy nie patrzyłem okiem architekta na budowle ale pamiatam doskonale dzielnice biurowców do której musielismy dojechać długim tunelem, to było coś szok małego polaczka z dzielnicy blokowisk który wchodzi na terytorium skyscraperów hihi czekam na kolejne fotorelacje byłes w EuroDisneyLandzie ;D??
Old February 9th, 2007, 10:25 PM   #10
Tomczas
Konserwatysta

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by mari00 View Post
Na tej fotorelacji nie widać syfu, inne polskie miasta przy Paryżu wyglądają jak śmietnik.
no ale dobrze że chociaż mamy ten Paryż, jest się czym pochwalić przed światem

również czekam na nastepne zdjęcia, Paryż oczywiście przepiekny i dopieszczony!
Tomczas no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2007, 10:44 PM   #11
MIKI
ŁDZ

MIKI's Avatar

Likes (Received): 0

Paryż jest swietny, fantastyczny i piękny. Miasto ideał fur mich !

www.lodzCity.pl
MIKI no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2007, 11:50 PM   #12
zoviet
Hirschberg

zoviet's Avatar

Likes (Received): 433

Niesamowite fotki i miasto, dzieki za relacje i ciag dalszy jest oczywiscie obowiazkowy ehhh...kiedys odwiedze i Paryz Tokyo dalej na pierwszym miejscu listy "rzeczy do zobaczenia". Dzieki tej relacji Paryz idzie w goooore
zoviet no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2007, 02:38 AM   #13
Papaj
...

Papaj's Avatar

Dzieki za wszystkie komentarze . Druga czesc bedzie, ale nie wiem kiedy, bo musze wybrac jakas czesc z 200 zdjec, a nie wiem co odrzucic. Moze drugi dzien podziele na 2 czesci, jeszcze nie wiem. Napisze tylko, ze beda to zdjecia z Ile de la Cite (wyspa z katedra Notre Dame), z St-Germain czyli najpiekniejszej dla mnie czesci miasta i z Ogrodow Luxemburskich czyli najcudowniejszego parku .

Quote:
Originally Posted by ziMer View Post
byłes w EuroDisneyLandzie ;D??
Nie bylem . Te 4 dni to bylo dla mnie stanowczo za malo. Lazilem doslownie calymi dniami, nie chcialem podrozowac za duzo metrem zeby moc patrzec na miasto. Oczywiscie wszystkie najwieksze atrakcje turystyczne zobaczylem, ale nie to mi sie podobalo najbardziej. Chyba najbardziej zachwycilo mnie to, ze moglem isc calymi godzinami i wydawalo sie, ze kamienice nigdy sie nie skoncza. Nie myslalem, ze zrobi to na mnie az takie wrazenie.
Old February 10th, 2007, 01:00 PM   #14
nikmin
Lubelak

nikmin's Avatar

i ja sie przylacze do gratulacji ,super fotki polaczone z ciekawymi komentarzami , proponuje - wrzucaj jak najwiecej , i jak najwiecej ulic i ciekawych zakątków a jak najmniej zabytków i znanych miejsc , ktore wszyscy widzieli X razy, bo ich zdjec w sieci sa setki.
nikmin no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2007, 11:34 PM   #15
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 1046

Fotki super.. zazdroszcze ci tej wycieczki

i mam jeszcze pytanie: tam w paryzu (wiem ze nie ujales scislego centrum) jest naprawde tak ciasno, czy to tylko złudzenie..? waziutkie uliczki, 1/3 zajmuja zaparkowane samochody, 1/3 pas jezdni a 1/3 to waziutki chodniczek..!? :P

PARYŻ - SZCZECIN ZACHODU
Wo92 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 12th, 2007, 10:40 PM   #16
Papaj
...

Papaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wojtek1992 View Post
i mam jeszcze pytanie: tam w paryzu (wiem ze nie ujales scislego centrum) jest naprawde tak ciasno, czy to tylko złudzenie..? waziutkie uliczki, 1/3 zajmuja zaparkowane samochody, 1/3 pas jezdni a 1/3 to waziutki chodniczek..!? :P
Nie ujalem w tych zdjeciach scislego centrum, ale ogolnie miasto w kazdym miejscu wyglada podobnie pod tym wzgledem. Jest duzo takich uliczek jak napisales, ale sa tez glowniejsze arterie, ktore sa szersze, maja szerszy chodnik i czesto sa obsadzone drzewami. Dobrze to widac w Google Earth i mam nadzieje, ze bedzie tez to widac w moich nastepnych czesciach.
Old February 13th, 2007, 04:39 PM   #17
SLIMI-PL
Visit Poland!

SLIMI-PL's Avatar

Likes (Received): 9

Miasto ma swój klimat i jest dużo bardziej kolorowe niż mi się wydawało (byłem tam chyba z 10 lat temu) Z tego co widzę na zdjeciach mają zadziwiająco duzo brukowanych ulic, tego sie nie spodziewałem bo myslałem ze już wszedzie połozyli asfalt. Czekam na dalsze zdjęcia. PS.Paryż poradził sobie z graffitti bo nie widać go na zdjęciach?
SLIMI-PL no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2007, 05:52 PM   #18
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 1046

Quote:
Dobrze to widac w Google Earth i mam nadzieje, ze bedzie tez to widac w moich nastepnych czesciach.
tak, wyglada to niezle, sam sprawdzalem zeby porownac ze szczecinem. Jest plac, od niego wychodzi alteria, a z alteri te waziutkie uliczki, ktorych prawie nie widac na Google Earth, dlatego wizualnie wyglada to tak fajnie..
Wo92 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 13th, 2007, 09:50 PM   #19
Papaj
...

Papaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by SLIMI-PL View Post
Miasto ma swój klimat i jest dużo bardziej kolorowe niż mi się wydawało (byłem tam chyba z 10 lat temu) Z tego co widzę na zdjeciach mają zadziwiająco duzo brukowanych ulic, tego sie nie spodziewałem bo myslałem ze już wszedzie połozyli asfalt. Czekam na dalsze zdjęcia. PS.Paryż poradził sobie z graffitti bo nie widać go na zdjęciach?
Tych brukowanych ulic wcale nie jest tak duzo i sa raczej rzadkoscia. Moze tego nie widac na zdjeciach ale wiekszosc ulic to jednak asfalt.
Odnosnie bazgrolow na scianach to nawet na to nie zwrocilem uwagi. Przejrzalem zdjecia i owszem malunki zdarzaja sie, ale na prawde sporadycznie, wiec to ze nic nie zauwazylem znaczy, ze sa to raczej pojedyncze przypadki nierzucajce sie w oczy.
Old February 15th, 2007, 02:06 AM   #20
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Likes (Received): 300

Fajne! Szkoda że tak późno to zamieszczasz, bo poprzypominałbym sobie co jeszcze zwiedzić. Byłem w Paryżu kilka lat temu i na wiele rzeczy nie zwracałem wówczas uwagi.
Hu hu.. ale fajny wątek Zwłaszcza na 16 godzin przed odlotem do tego właśnie miasta!

Czy to nie tu kręcono jedną z początkowych scen Trasnportera? Ten moment kiedy koleś uciekając przed policją po prostu z miejsca wyskoczył samochodem przez barierkę i wylądował na jezdni...
kylo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
francja, paryż

Thread Tools

Posting Rules