search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 15th, 2008, 03:59 PM   #161
go-bananas
;-)

go-bananas's Avatar

Likes (Received): 12

Wy tu o obwodnicach a mi sie marzy most łaczący trojmiasto z polwyspem..sory za OT
go-bananas no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 15th, 2008, 05:50 PM   #162
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2306

Quote:
Originally Posted by go-bananas View Post
Wy tu o obwodnicach a mi sie marzy most łaczący trojmiasto z polwyspem..sory za OT
pomijając koszty, załóżmy że nam to Dubai finansuje - naprawdę nie ma po co. No chyba, żeby się półwysep znacznie pogrubiło, chociażby do szerokości takiej, jaka jest na/w Helu.

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2008, 09:37 PM   #163
Soorel
POLAND

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by GD 2233J View Post
Hmm...

Żeby było sprawiedliwie:
Gdynia: Mieszkańców- 248 767
Gęstość zalud- 1843 os./km˛
Zastanawia mnie tylko jedno skąd te dane skoro wszystkie oficjalne podają:

Na koniec 2006 roku Gdynia liczyła 251 844 mieszkańców

źródło: http://www.gdynia.pl/bip/statystyka/...111_43152.html

można podać źródło ??
Soorel no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2008, 10:15 PM   #164
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 387

A to dobre:

Róbcie co chcecie, a my pomyślimy
Michał Sielski2008-03-16, ostatnia aktualizacja 2008-03-16 19:35
Mieszkańcy gminy Szemud mają sami zaplanować przebieg projektowanej drogi S6, tzw. Trasy Kaszubskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że może to być jedyne sensowne rozwiązanie.
Droga ekspresowa S6 będzie łączyła Trójmiasto z zachodnią Polską, omijając Wejherowo, Rumię i Redę, które latem są permanentnie zakorkowane - głównie w okolicach zjazdu na Półwysep Helski.

Budowa niektórych fragmentów trasy, jak choćby obwodnicy Słupska, trwają bez większych przeszkód, ale jej najważniejszy fragment, łączący się z obwodnicą, na razie jest w sferze planów. Nie udało się przeforsować jego budowy w związku z organizacją mistrzostw Europy w 2012 r., więc inwestycja zacznie być realizowana najwcześniej w 2013 r.

Na razie trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać droga. Większość jest całkowicie przeciwna jej kolejnym wariantom, wytyczanym przez ekspertów GDDKiA. Podczas ostatniego spotkania okazało się, że drogowców da się przekonać. - Władze GDDKiA są skłonne rozważać inny przebieg trasy przez naszą gminę, tzw. wariant południowy. To pomysł forsowany przez mieszkańców. Teraz sami mają zaproponować dokładny przebieg trasy przez naszą gminę - cieszy się Krzysztof Brzezicki, zastępca wójta gminy Szemud.
Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Old March 17th, 2008, 01:00 AM   #165
pab
Registered User

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Mieszkańcy gminy Szemud mają sami zaplanować przebieg projektowanej drogi S6, tzw. Trasy Kaszubskiej.
Może to i dobrze, z tego co pamiętam, Szemud optował za wyprowadzeniem TK z węzła Matarnia, który to wariant jest chyba lepszy od Osowy i Kacka.
pab no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2008, 10:49 AM   #166
Voorish-Gdansk
Registered User

Voorish-Gdansk's Avatar

Likes (Received): 1874

Quote:
Originally Posted by pab View Post
Może to i dobrze, z tego co pamiętam, Szemud optował za wyprowadzeniem TK z węzła Matarnia, który to wariant jest chyba lepszy od Osowy i Kacka.
dla samej Trasy chyba jest to bez znaczenia.
Edit: a nie chodzilo Ci przypadkiem o wezel Wysoka?Pierwsze slysze ze Trasa Kaszubska ma zaczynac sie na wezle Matarnia.
Voorish-Gdansk no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2008, 10:57 PM   #167
pab
Registered User

Quote:
Originally Posted by Voorish-Gdansk View Post
dla samej Trasy chyba jest to bez znaczenia.
Dla Trasy może i tak, dla obwodnicy lepiej gdy wcześniej na południe wypuścimy S6. Dodatkowo "Matarnia" współgrałaby z planami co do Słowackiego, no i dojazd do lotniska od zachodu.
Quote:
Edit: a nie chodzilo Ci przypadkiem o wezel Wysoka?Pierwsze slysze ze Trasa Kaszubska ma zaczynac sie na wezle Matarnia.
Chodzi o Matarnię ale z tego co pamiętam to był tylko postulat gminy Szemud, a nie jeden z wariantów GDDKiA - coś na ten temat powinno być na www.szemud.pl Ale skoro teraz Szemud ma powiedzieć co mu pasuje...
Old March 26th, 2008, 02:44 PM   #168
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 513

Wizja

W kontekście cholernie ważnej i ciekawej moim zdaniem rozmowy ciągnącej się dziś w wątkach o Trasie Kwiatkowskiego oraz o OPAT, chciałem napisać coś szerzej nt. układu komunikacyjnego 3M i to chyba dobre miejsce na takie wynurzenia.

Mam nadzieję, że mapa będzie czytelna - chciałem użyć oryginalnych kolorów, by było to czytelne, ale efekt jest taki, że niektóre naniesienia mogą być za mało wyraźne. Z góry przeprzaszam.
Zacząłem od oznaczenia czerwonymi okrągami tych miejsc, w których będziemy się rozwijać. Oczywiście, że kierunków rozwoju i urbanizacji jest wiele - jak choćby wzdłuż DK7 w kierunku Żukowa. Ale skupiłem się na największych rozwijających się obszarach intensywnej urbanizacji i powstawania osiedli. A więc miejsc, w których za 5 lat generowany bedzie kolosany ruch. W zasadzie, nie oszukujmy się, już jest.

Gdańsk może tylko i wyłącznie na południe, dzielnica Gdańsk Południe. I tak się właśnie dzieje. Niektórzy już włączają nawet Pruszcz do aglomeracji - trudno temu przeczyć. Ruch pojazdów odzwierciedla to, gdzie mieszkańcy Pruszcza pracują. Jeśli nie u siebie, to w 3M. Poza tym to pola kapusty z coraz większą ilością osiedli tak bloków, jak i willi. Infra drogowa nie istnieje. Jedna smętna Świętokrzyska i druga smętna Starogardzka. Tu mamy za rok kończoną WZkę i za rok rozpoczynaną POT.

Gdynia może się rozwijać i rozwija na zachód, wzdłuż DK20, w kierunku Chwaszczyna, tzw. Gdynia Zachód. Tu mamy GP2x2 do Polifarbu i dalej wąskie gardło.
Drugim kierunkiem, w którym rozwija się Gdynia, jest tzw. Gdynia Północ. Tu mamy z kolei za chwilę gotową TK. Wszystko.

Jak więc optymalnie zaplanować nowe drogi w tej części PL?
Wbrew temu co pisałem jeszcze kilka godzin temu w ww. wątkach, kierując się dobrem komunikacyjnym 3M, postawiłbym jednak na TL. Z niej zrobiłbym S6 2x2, ale pociągnąłbym ją od początku obejścia Lęborka w Bożym Polu, obok placu budowy jakim jest/będzie Chwaszczyńska od Polifarbu na zachód [węzeł] i dalej do lotniska [węzeł ze Słowakiem], i dalej na południe aż do wielkiego węzła z POT. W ten sposób a) tranzyt omija kompletnie dzisiejszą ZOT, b) istnieje dojazd z zachodu województwa do lotniska całkowicie bezkolizyjnie, c) dzielnica Gdynia Zachód [węzeł z DK20] ma połączenie ze światem zewnętrznym - może ominąć aglomerację w kierunku Szczecina i A1/S7, d) dzielnica Gdańsk Południe zyskuje ekspresowe wydostanie się na północ i zachód PL. Zyskujemy dzisiejszą ZOT, bez potrzeby poszerzania, dla ruchu międzydzielnicowego. W dalszej perspektywie wszystko podlega więc podłączaniu ulic zbiorczych, dzielnicówek do tej międzydzielnicówki, odciążając DK6-Morską-Aleje. Należy więc w całości podłączyć Słowaka do dzieiejszej ZOT i dalej do lotniska i do TL - przyszłej ZOT. To samo tyczy się WZki, ale to już przesądzone uff. Zostaje kwestia Gdyni Północ. TK - czyli podłączenie portu Gdynia do międzydzielnicówki [dzisiejszej ZOT] już część kłopotu rozwiązuje. Ale w obliczu a) wzrastającej urbanizacji tej okolicy, wchłaniania przez aglomerację takich miejscowości jak Kosakowo, Kosakowo, Kazimierz, Michelinki, Mosty czy Rewa, b) problemu ruchu turystycznego na Hel >> należy wybudować coś, co nazywamy dziś OPAT, co w sumie byłoby po prostu przedłużeniem międzydzielnicówki [dzisiejszej ZOT] dalej na północ, by zbierała ruch z północnych dizelnic aglomeracji i bezkolizyjnie wyprowadzała ruch daleko za 3M, w okolicę Celbowa, z wiadomych względów.
Jak każda idea, i ta ma wiele błędów i luk. Myślę jednak, że patrząc perspektywicznie, to ona może nam zapewnić płynność ruchu w kontekście wchłaniania "Górnego Tarasu" do centrum aglomeracji, w okresie 10-15 lat.
Mam nadzieję, że jakoś to na mapie widać. Nie naniosłem tylko TK.

Co wy na to?

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 12:01 PM   #169
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Quote:
Nowy pomysł na dużą obwodnicę Trójmiasta przez Żukowo

dziś

Przez gminę Żukowo przebiegać ma duża obwodnica Trójmiasta. Droga ma stanowić połączenie Kaszub i Trójmiasta z autostradą A1. Pomysł budowy trasy narodził się po dyskusjach drogowców, samorządowców i posłów.

Obecna obwodnica Trójmiasta znajduje się po zachodniej stronie Żukowa.

- Na ukończeniu jest projekt budowlany obwodnicy południowej Gdańska, na odcinku od Straszyna przez Przejazdowo do Koszwał - informuje Jerzy Woynarowski, zastępca dyrektora gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Po nowym śladzie powstanie blisko dwudziestokilometrowy odcinek drogi S7.

::: Reklama :::

Do końca roku GDDKiA spodziewa się otrzymać pozwolenie na budowę.

Przerwane zostały natomiast prace studialne nad nową trasą drogi S6, prowadzącą z Lęborka do obecnej obwodnicy.

- Planowaliśmy, przedstawialiśmy różne warianty, potem wpływały protesty i w końcu prace studialne zostały zawieszone - mówi Franciszek Rogowicz, dyrektor GDDKiA oddział w Gdańsku.

W tym czasie pojawił się pomysł, aby połączyć trasę kaszubską - tak projektanci zwą drogę S6 z Lęborka do obwodnicy Trójmiasta - z projektowaną południową obwodnicą Gdańska. Jest to koncepcja, która w jednym miejscu łączyłaby strategiczne drogi krajowe i stanowiła połączenie Kaszub z autostradą A1, a także dojazd do południowej obwodnicy Trójmiasta i trasy na Warszawę.

- Na spotkaniu z władzami Trójmiasta i wicemarszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem omówiliśmy inwestycję związaną z obwodnicą Trójmiasta - poinformował poseł Stanisław Lamczyk. - Drogowcy zaakceptowali tę propozycję. Droga ekspresowa ma mieć cztery pasma ruchu, a powinna powstać do 2012 roku. Powstała w wyniku dyskusji i dzięki głosom mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tych dróg.

Nieco bardziej powściągliwie o nowej koncepcji wypowiada się Jerzy Woynarowski.

- Oficjalna informacja na ten temat pojawi się wówczas, gdy ogłosimy przetarg na wykonanie prac projektowych - stwierdził. - Chcemy, by ta dokumentacja była już dostosowana do ciągle zmieniających się wymagań unijnych.

Ostateczne ustalenie przebiegu dróg krajowych na terenie gminy Żukowo pozwoli jej władzom na podjęcie prac planistycznych.

Janina Stefanowska - POLSKA Dziennik Bałtycki
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 05:22 PM   #170
pab
Registered User

Tylko niech od razu kombinują nad dojazdami do tej obwodnicy, bo ścieżka przez Osowę, Słowak tylko do lotniska to nie jest najlepsze skomunikowanie.
Old June 24th, 2008, 05:31 PM   #171
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

miałoby to być a'la przedłużenie S7 do Lęborka?
Może coś podobnego do tej mapki?
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 05:40 PM   #172
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Od Żukowa kierunek Luzino-Strzebielino, jak sądzę.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 05:44 PM   #173
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Obecna obwodnica Trójmiasta znajduje się po zachodniej stronie Żukowa.
A to ciekawostka
Kolejny pismak z Dziennika Bandyckiego tak się nasiedział nad mapą, że dostał zawrotów głowy?

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 06:34 PM   #174
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7869

Quote:
Originally Posted by barbapapa View Post
Od Żukowa kierunek Luzino-Strzebielino, jak sądzę.
A raczej chyba nawet okolice Bozegopola
wiewior está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 07:27 PM   #175
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 513

Kiedyś już nad tym dyskutowaliśmy. Pomysł świetny na wyprowadzenie tranzytu z deptaka jakim nawet bez tranzytu stała się S6. Jeśli uważają, że budowa nowej S6/S7 2x2 jest tańsza niż budowa dodatkowego pasa na obecnej ZOT plus krótsza OPAT, to czemu nie? Dojazdy do niej nie będą konieczne. To tranzyt. Jak ktoś chce do 3M od strony S7, pojedzie Sucharem albo ZOT, a jak ktoś chce od Lęborka, to pojedzie DK6, może kiedyś OPAT.
Pytanie tylko, czy ta droga będzie miała chociaż 15k p/d? IMO to jakiś gniot bez sensu. GDDKiA powinna skupić się na POT, OPAT i poszerzeniu ZOT, a nie budowie drogi, którą prawie nikt by nie jeździł.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 08:53 PM   #176
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

15k p/d? = 15.000 pojazdów na dobę? Szczerze wątpię. Jeżeli przebieg ma być taki, jak wynika z mapy latającego dywana, to tyle pojazdów nigdy się nie uzbiera. No chyba, że nagle Trójmiasto przeżyje intensywny rozwój w kierunku lasów pól i łąk. Dodatkowo od drogi odcina się Redę, Rumię i Wejherowo (a w dalszej perspektywie miejscowości nadmorskie), skazując je na udławienie się samochodami jadącymi przez środek tych miast.
Zresztą wyobraźcie sobie ten jazgot: Droga przez zielone płuca Trójmiasta, dziewiczą przyrodę, unikalne siedliska rzęsistka pochwowego i moczarki bagiennej...
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 09:01 PM   #177
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7869

Chyba dawno Cię w okolicach 3miasta nie było. Właśnie w tamte okolice się rozrastamy I lepiej, żeby tę drogę zrobić teraz, bo za te 10-15 lat będzie już za późno.
A co do Redy, Rumii i okolic to ma je odciążyć Obwodnica Północna.
wiewior está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 24th, 2008, 09:17 PM   #178
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

W takim razie - niech się buduje.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2008, 04:33 PM   #179
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Przepraszam, że się wtrącam (przyznam się, że nie znam 3M za dobrze), ale pozwolę się odnieść do tego:

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
Thanks, Google Maps:

Kolor żółty - "Nowa Berlinka" S6 - droga jest obwodnicą Trójmiasta i jednocześnie przyczynia się do rozwoju Kaszub.

Kolor niebieski - droga Bytów - Lębork - Łeba o znaczeniu przede wszystkim turystycznym.

Kolor fioletowy - rama komunikacyjna Trójmiasta.

Przykładowa komunikacja:

dojazd z zachodu do Portu w Gdyni - Nowa Berlinka, Nowa DK20, Trasa Kwiatkowskiego

dojazd z zachodu do Portu w Gdańsku - Nowa Berlinka, Obw. Płd., Suchar.

dojazd ze wschodu do Łeby - Obw. Płd., Nowa Berlinka, droga niebieska.

Ja myślę, że Pomorzu przydałoby się takie rozwiązanie jak "Nowa Berlinka", wiadomo przecież, że północ Polski jest słabo rozwinięta pod względem drogowym, więc byłby to krok naprzód.
Wg. mnie błędem jest, że buduje się takie wylotówki na Zachód z 3M gdyż spowoduje to dalsze nasilanie się zabudowy w głębi lądu - ot po prostu sprawl.

Wg. mnie zdecydowanie lepsza byłaby zabudowa na północ wzdłuż morza. Poniżej publikuje mój pomysł (oczywiście do dyskusji), w którym starałem się zminimalizować ryzyko rozwoju w tą stronę, do tego polepszyć dojazd na północ i wyjazd na zachód z Gdyni. Poza tym w moim wariancie S6 staje się czymś jak wielka obwodnica 3M (np. Z Wejherowa na południe nie warto jechać przez 3M)

Napisałem, że obwodnica Wejherowa będzie prędzej czy później potrzebna (dojazd od zachodu nad morze), więc mój pomysł jest taki, żeby wykorzystać ją do wyjazdu z Gdyni na zachód (północny wariant to tylko pomysł - równie dobrze mógłby być południowy, niemniej północny wydaje się być sensowniejszy - wakacje).

Pozdrawiam.
Old June 26th, 2008, 05:11 PM   #180
db84
Registered User

Likes (Received): 2184

Dziękuję za odniesienie się do mojego projektu. Reprezentujemy dwa skrajne pomysły - ja chcę obwodnicę "poziomo" a ty "pionowo".

Natomiast co do Twojego pomysłu, to puszczenie DK20 wzdłuż linii kolejowej jak to narysowałeś jest niemożliwe. Tam są rezerwaty przyrody - ta sprawa była już wałkowana przy okazji pierwotnego planu Trasy Kaszubskiej z węzła w Osowie. DK20 musi biec tak jak biegnie i szczerze mówiąc nie widzę sensu (zwłaszcza ekonomicznego), żeby ją przenosić tak jak to narysowałeś.
db84 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s6, gdynia, kaszuby, lębork, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules