search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 75 votes, 4.97 average.
Old May 26th, 2008, 09:23 AM   #201
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 34

ad basketbalove kose: v karloveskom bol demontovany po tom, co tam niektori studaci z vedlajsieho internatu a korejski spoluobyvatelia v skupinach boli schopni travit 7 hodin denne, co pekelne liezlo na nervy obyvatelom s oknami smerom k ihrisku. Tym myslim zvuk driblovania, retiazky na kosi a v pripade uspechu velke ovacie.
zuzana no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 26th, 2008, 11:32 AM   #202
mike256
Registered User

mike256's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by milan11 View Post
A co sa tyka tej potravinovej krizy, bez urazky, ale si teda hodne mimo
mozno som mal dat viac otaznikov do toho smajlu, ale vyzeralo by to blbo: ))))))
Old May 26th, 2008, 01:33 PM   #203
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 747

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
pan premier vitajte na fore

este stale neverite v neviditelne ruky?

tuto 'krizu' sposobil rastuci dopyt azie a presadzovanie biopaliv...azia je hladna a europa chce byt za kazdu cenu ekologicka...thatz all

tusim sme malinko offtopic...
Len na ujasnenie,som sympatizant SDKU-DS...
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 01:34 PM   #204
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
ad basketbalove kose: v karloveskom bol demontovany po tom, co tam niektori studaci z vedlajsieho internatu a korejski spoluobyvatelia v skupinach boli schopni travit 7 hodin denne, co pekelne liezlo na nervy obyvatelom s oknami smerom k ihrisku. Tym myslim zvuk driblovania, retiazky na kosi a v pripade uspechu velke ovacie.
Hm,tak to je pekne blbe.Aj nam zrusili basketbalove kose na skolskom ihrisku.A potom mame potycky so zakonom,ked ideme ilegalne na nejake oplotene ine skolske ihriska.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 26th, 2008, 01:57 PM   #205
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 131

Na Slovensku predsa šport nemá čo hľadať, to ty nevieš?
palsoft no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 03:08 PM   #206
girafet
bratislava

girafet's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
tak to je normalne ze stylove
girafet no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 03:20 PM   #207
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 384

Quote:
to nestacilo dat na retiazku vysiaci zamok? bolo by pocut iba par driblov, potom zvuk retiazky, tazave pohlady a sprska nadavok. thats all.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 08:25 AM   #208
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 19

Quote:
pan premier vitajte na fore

este stale neverite v neviditelne ruky?

tuto 'krizu' sposobil rastuci dopyt azie a presadzovanie biopaliv...azia je hladna a europa chce byt za kazdu cenu ekologicka...thatz all

tusim sme malinko offtopic...
a zabudol si na dotacie eu, ktore deformuju trh u nas napr.. na kolko ma uz polnohospodar vsetko zaplatene z fondov, nie je nicim nutení svoj vyrobok predat, cize s nim zacina spekulovat (drzat na sklade, cakat kym stupne cena ) a v 3. svete to kurví prave tiez eu a usa potravinova pomoc
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 09:52 AM   #209
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 80

Myslím že nie je dôvod byť vulgárny. A toto už kľudne mohlo byť v Mimo Tému, keďže s Jégeho alejou to vôbec nesúvisí...
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 02:59 PM   #210
Steri
Registered User

je mi velmi luto, ze musim brat iluzie ludom, ktory si myslia, ze Jegeho alej bude v konecnom dosledku celkom nice project.. sorry za moje -pre niekoho pesimisticke- nazory. No kazdy sudny a nezaujaty clovek predsa musi vidiet na prvy pohlad, akym smerom sa tento projekt ubera. mne osobne sa vzdy najviac paci faza vystavby, ked su vysoko nad zemou vytiahnute len hole zelezobetonove - vecsinou dost hranate- konstrukcie. vtedy je vsetko este ok. no vzdy ked to zacnu vyplnat nejakou hmotou- ci uz tehlami al nejakym obkladom + oknami vsakovakeho tvaru- vtedy sa mi to vecsinou prestava pacit..

problem je v tom, ze v nasom stavebnictve ide stale predovsetkym o co najvecsi zisk. ved naco zaplatit nejakemu renomovanemu architektovi velke ciastky a pritom sa este pozerat na to , ako taky architekt navrhne sice pekne riesenie, no aj s patricne drahou realizaciou..
investor si radsej povie,ze usetri na architektovi a jeho drahych myslienkach. Tym teraz nemyslim na odmene pre architekta- lebo ta tvori mizive % s celkovej ciastky za celkovu realizaciu projektu, ale na jeho celkove stvarnenie projektu, ktore si urcite bude vyzadovat zvysene naklady na vystavbu projektu..

-a tak potom vidime u nas vystavbu stavieb takych, ako napr aj tato..
niekedy ide cisto len o co najvecsi zisk. vidime to napr na co najvecsom pocte podlazi, na velkom pocte bytov atd atd..
preto tento objekt urcite nebude prinosom pre Bratislavu a jej architekturu..

a viete co mi jegeho alej najviac pripomina?

presne toto:

Last edited by carbonkid; May 28th, 2008 at 05:07 PM. Reason: merged/spojene
Steri no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 03:18 PM   #211
LeMoN-SK
Regular Fool

LeMoN-SK's Avatar

Likes (Received): 80

No v istých veciach máš pravdu, ja len vravím, aby si projekt neodsudzoval, keď tu ešte nie je ani kúsok fasády. Každý projekt môže prekvapiť... Aj sklamať...

PS: Nabudúce to kľudne daj do jedného príspevku, nie do troch.
LeMoN-SK no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 03:19 PM   #212
Steri
Registered User

xcel som dat do jedneho prispevku. no zacalo mi blbnut pisanie. zacali sa mi zmazavat pismena ktore som uz raz napisal.. proste som to radsej rozdelil..
Steri no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 03:52 PM   #213
Infinite
laissez-faire

Infinite's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Len na ujasnenie,som sympatizant SDKU-DS...
To ti sice , ale preco potom tie standardne laviciarske zvasty o "nenazranych podnikateloch"??

Takisto pre vsetkych, co tu placu nad stavitelmi, ktorym ide len o zisk... A o co by podnikatelom preboha malo ist? O to, aby sa stavba pacila nadsencom architektury?? Neblaznite!
Old May 28th, 2008, 05:14 PM   #214
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Steri View Post
a viete co mi jegeho alej najviac pripomina?

presne toto...
...len aby to nedopadlo este horsie...

Quote:
Originally Posted by Steri View Post
xcel som dat do jedneho prispevku...
done

Quote:
Originally Posted by Infinite View Post
A o co by podnikatelom preboha malo ist?
napriklad o konkurencnu vyhodu vo forme svetoveho architekta alebo nadcasovej architektury, ktora pritiahne klientov a zakaznikov?

...stare [dobre(?)] casy sa koncia
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 07:18 PM   #215
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Originally Posted by Infinite View Post
To ti sice , ale preco potom tie standardne laviciarske zvasty o "nenazranych podnikateloch"??
Hmmm...mozog praviciar,srdce laviciar?Nie nie,ale to ze som praviciar nemusi predsa znamenat ze suhlasim so vsetkym pravicovym a odmietam vsetko lavicove.Ja podobne kecy Fica tiez poznam,ale mne na tom vadi to,ze on to hovori koli populizmu,narozdiel odomna.To ,ze niektore firmy a spolocnosti maju neprimerane zisky tu hadam nikto popriet nemoze.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old May 28th, 2008, 08:28 PM   #216
girafet
bratislava

girafet's Avatar

Quote:
...len aby to nedopadlo este horsie...
mnoo, ak si pozriete realizacie FINEPu /podoba sa mi to na projekt Nova Harfa/ tak to dopadne urcite horsie nez projekt v Dubravke. Lebo v dubravke je aspon AKOTAKE clenenie hmot, fasad, su tam nejake tie kvadriky ,,,, lenze ak si vsimneme Novu Harfu /aj preto to porovnavam lebo su to fakt podobne, aspon architekturou projekty/ tak tam nie je ziadne clenenie fasad, jednoducho bez konceptu porozhadzovane.

viz

vysledok

a BTW, je pravda ze tento projekt vidite ze je to tam nahadzane vselijako, o vynikajucej architekture sa neda hovorit,, ale seci obyvatelia su spokojni, dohaduju si zapasy na ich novom ihrisku, stretka v kaviarnickach, atd atd, bolo tam vela problemov ako rozbite okna a vnich voda, posunute zarubne dveri, rozna vyska zarubni a ine problemy, ale dali ro reklamovat, a vyzera to tak, ze su spokojni, to znamena, ze ludom ktory si kupia nie prave luxusny byt, tak maju radi toto vsetko /farby, atd atd... vsak vieme o com tocime/
Old May 28th, 2008, 08:37 PM   #217
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 145

toz FINEP je svojou "kvalitou" uz davno vseobecne znamy

off topic
dnes som skoro skapal z toho tepla
Old May 28th, 2008, 08:51 PM   #218
girafet
bratislava

girafet's Avatar

Quote:
Originally Posted by default View Post
toz FINEP je svojou "kvalitou" uz davno vseobecne znamy

off topic
dnes som skoro skapal z toho tepla
strasne to bolo, ja mam radsej ked je pod mrakom a tak ani zima ani teplo .... alebo potom aj ked svieti slnko, nech svieti, len nech je aspon akotaky vetrik abo nech je chladnejsie, ale ano neriesme toto
Old May 28th, 2008, 10:36 PM   #219
hidden
stavby.online

hidden's Avatar

Likes (Received): 764

Ja sa tiež pridávam ku skeptikom, čo sa týka konečného výzoru Jégého Aleje. Podľa mňa, čo sa týka exteriéru, tak Jégého Alej je na tom podobne ako budovy od OTYKu, alebo najnovšie Vodotika. To čo produkuje Finep napríklad aj v ČR mi vôbec nesedí...

Osobne sa bojím aj toho, čo pod ich taktovkou vyrastie na Šancovej...
Old May 28th, 2008, 11:52 PM   #220
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 949

Quote:
Originally Posted by hidden View Post
Osobne sa bojím aj toho, čo pod ich taktovkou vyrastie na Šancovej...
čo konkrétne na Šancovej?

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules