search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Zrakoplovstvo

Zrakoplovstvo Aviation

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 07:12 AM   #2261
krvaricp
Registered User

Likes (Received): 1454

Quote:
Originally Posted by Arcom View Post
Tvoj entuzijazam je usko vezan za tvoj posao i to bi bilo lijepo da objasniš ljudima ovdje pa da imaju cijeli pikčr
OK - prokužio si me. Prodajem svoj proizvod u Dutyu zračne luke i gledam kroz ružičaste naočale.

Međutim, proizvod se izvozi širom E.U. a samo u SAD godišnje ide 1.000 tona ili 100 kontejnera. Promet u Dutyu zracne luke odgovara udjelu od otprilike 0,005% ukupne prodaje i tamo se poceo prodavati tek nakon sto se uspjesno izvozio preko 10 godina.

Moji stavovi i entuzijazam prema MZLZu su bili isti prije no sto je proizvod uopce krenuo raditi distribuciju po Hrvatskoj i prije no sto sam znao da cu raditi ovaj posao.

Nikome ne dugujem nista niti se ne palim na bilo sto radi partikularnih i osobnih interesa. Prestrasno i neposteno je da tako nesto uopce pokusavas imputirati.

Kad smo već na razini osobnih prozivki, ono sto neznas jest moj background iz djetinjstva vezan uz avijaciju, moji hobbyji, a razlog su "ovoga" u "sto" sam se pretvorio.

Last edited by krvaricp; Yesterday at 07:38 AM.
krvaricp no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old Yesterday, 08:05 AM   #2262
Ivek123
Registered User

Ivek123's Avatar

Likes (Received): 66

Budimo realni Zagreb u pogledu poslovnog svjeta nije bas zanimljiv strancima. Tu nema bas putnika.. Turisticki ok... Nesto se pocelo desavati...
CA jednostavno nije sposobna za neki znacajni iskorak...
Bez LCC-a tesko da MZLZ krene u snazni rast i razvoj
Ivek123 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:35 AM   #2263
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 7558

Neznam. Meni odgovara što veći izbor destinacija i letova pa da više nikad ne moram u nekakve Budimpešte, Bečove, Trst , Graz, Ljubljanu, Veneciju...a svi ti aerodromi su mi bili POLAZNI proteklih 20tak godina otkad letim intenzivnije s raznim grupama... evo za koji mjesec (neznam datum još) moramo letjeti s jednom ekipom za Bukurešt. Sve me strah od kud bude opet to.
Znam samo jednu stvar. Da kojim slučajem radim u CA punil bi te avione po zimi ko bedasti. Nema šanse da bi mi letjeli poluprazni...to je naprosto nevjerojatno kak ih nisu u stanju napuniti pokraj toliko ljudi koji lete iz Hrvatske. A vjerujte mi lete i zimi i te kako.
Zamislite kome se da po zimi i snijegu putovati stotinama kilometara do odredišta...s neizvjesnim ishodom. Bolje je to preletjeti. Da ne pričam sad o turizmu.

passat1717, pikoc89 liked this post
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:51 PM   #2264
Sova77
Per ardua ad nauseam

Sova77's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Originally Posted by krvaricp View Post
Možda smo svi skupa nerealni u očekivanju da će se ZAG transformirati preko noći ? :/
Moja prognoza je da će se (prividna) transformacija ZAG-a desiti tako brzo da će izgledati kao da i jeste preko noći te da će (jope prividno) biti vrlo radikalna.

Živi bili pa vidjeli kako se ruše kulise kad više nebudu potrebne.
Old Today, 09:48 AM   #2265
stipoooz
Registered User

stipoooz's Avatar

Likes (Received): 130

Vožnja do stare stajanke - 2 min.

Trevor McPhee, xyz Split liked this post
stipoooz no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:34 PM   #2266
dununur
Registered User

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by stipoooz View Post
Vožnja do stare stajanke - 2 min.

Kako je divan pogled na Emirates

stipoooz liked this post
dununur no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 01:53 PM   #2267
dr steve
Registered User

dr steve's Avatar

Likes (Received): 630

Emirates će i tijekom zime dolaziti sa 777-300ER samo u malo izmjenjenom terminu: u ZAG slijeće u 12.05 a polijeće za DXB u 14.40.
dr steve no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 04:09 PM   #2268
dununur
Registered User

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by dr steve View Post
Emirates će i tijekom zime dolaziti sa 777-300ER samo u malo izmjenjenom terminu: u ZAG slijeće u 12.05 a polijeće za DXB u 14.40.
To je zbog toga jer od zimskog reda letenja kreće zimsko računanje vremena. Ista je situacija i s Qatar Airways koji će tokom zime isto sletiti i poletiti nešto ranije u odnosu na sad tijekom ljetnog računanja vremena (primjerice, dolazak u ZAG će biti u 5:40, a odlazak u 9:25, odnosno dolazak u 11:30, odlazak u 17:45).
dununur no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 04:27 PM   #2269
passat1717
ZAG-DMK

passat1717's Avatar

Likes (Received): 11627

Nije samo zbog vremena jer EK129 po ljetnom slijeće u 12:20 a EK130 polijeće u 15:35, dakle ipak je mala korekcija u terminu.

Reply

Thread Tools

Posting Rules