daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Turystyka miejska i nie tylko

Turystyka miejska i nie tylko Polish tours | Wycieczki forumowe

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2017, 11:04 AM   #41
sajbeer
Warszawa-Bielany

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by lith View Post
W te wakacje tak polecimy mniejszym autem, ale za to w dwójkę. Ale spanie w sedanie 'z tyłu' (Fiat Albea) to jednak grubsza akcja, więc raczej nastawiamy się po prostu na namiot. Dużo w cenach noclegu to nie zmienia.
btw. Jesli chodzi o kuchenkę, to do auta polecam raczej benzynową niż taka malutką gazową na naboje - więcej zabawy, ale za to dużo większa efektywność i paliwo za grosze.

Teraz mam inną rozkminę - co zabrać do spania na wycieczkę rowerową. Można oczywiście karimaty i pewnie tak zrobimy, ale moja trochę narzeka na plecy po takich noclegach, więc myślałem może o jakiejs samopompie... na jalpepiej cos od razu dwuosobowego, a tu mały wybór nawet w karimatach.
Kiedyś dwuosobowe były w Decathlon. Przy zakupie maty samopompującej zwracaj uwagę na grubość. Myślę, że 6 cm to jest minimum. Cieńsza jest niewiele wygodniejsza od karimaty. Ja kupiłem taką w Decathlon. Jest wygodna. Jedyną wadą jest wielkość po złożeniu.

https://www.decathlon.pl/mata-samopo...d_8172440.html

Last edited by sajbeer; April 22nd, 2017 at 11:11 AM. Reason: Dodanie link.
sajbeer no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 02:59 PM   #42
lith
Registered User

lith's Avatar

Likes (Received): 2872

Niestety wagowo to się chyba już niespecjalnie różni od materaca, które są strasznie ciężkie :/ W tej chwili mam własnie jakiś zwykły 2-os. materac z marketu na podróże autem i 2 najzwyklejsze karimaty z dekatlonu na piesze ( a w planach właśnie i rowerowe) wypady i właśnie nad tym drugim kombinuje, czy nie można by tutaj jakoś komfortu poprawić Sam mniejszy namiot też mam średnio mobilny, bo właśnie Apecnaz 2xl a to 3,8 kg i całkiem spory pakunek https://www.decathlon.pl/namiot-arpe...d_8293540.html , a głupio się w kolejne pakować i obstawiać sprzętem jak kilka razy do roku się gdzieś pojedzie. Jakbym miał teraz kupować, to pewnie byłoby to to:
https://www.decathlon.pl/namiot-arpe...d_8357354.html

wracając do samochodów to żeby sensownie zorganizować spanie w albełce musiałbym raczej wymontowac na wyjazd tylną kanapę - szczególnie oparcie, bo na złożonym oparciu raz że robi się schodek, a dwa traci się cenne centymetry w i tak niskiej sedanowej dziurze do bagażnika... raczej przerost formy nad treścią :P Za to w większych autach takie nocowanie z materacem w bagaąniku jak najbardziej polecam, sprawdzone na kijance

Last edited by lith; April 22nd, 2017 at 03:18 PM.
lith no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 04:07 PM   #43
sajbeer
Warszawa-Bielany

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by lith View Post
Niestety wagowo to się chyba już niespecjalnie różni od materaca, które są strasznie ciężkie :/ W tej chwili mam własnie jakiś zwykły 2-os. materac z marketu na podróże autem i 2 najzwyklejsze karimaty z dekatlonu na piesze ( a w planach właśnie i rowerowe) wypady i właśnie nad tym drugim kombinuje, czy nie można by tutaj jakoś komfortu poprawić Sam mniejszy namiot też mam średnio mobilny, bo właśnie Apecnaz 2xl a to 3,8 kg i całkiem spory pakunek https://www.decathlon.pl/namiot-arpe...d_8293540.html , a głupio się w kolejne pakować i obstawiać sprzętem jak kilka razy do roku się gdzieś pojedzie. Jakbym miał teraz kupować, to pewnie byłoby to to:
https://www.decathlon.pl/namiot-arpe...d_8357354.html

wracając do samochodów to żeby sensownie zorganizować spanie w albełce musiałbym raczej wymontowac na wyjazd tylną kanapę - szczególnie oparcie, bo na złożonym oparciu raz że robi się schodek, a dwa traci się cenne centymetry w i tak niskiej sedanowej dziurze do bagażnika... raczej przerost formy nad treścią :P Za to w większych autach takie nocowanie z materacem w bagaąniku jak najbardziej polecam, sprawdzone na kijance
Kupiłem w zeszłym roku Marabut Nomada 3(Mój stary Campus Ottawa już się trochę wyeksploatował).

http://www.namioty.marabut.com/namio...mada-3,19.html
Byłem raz w zeszłym roku i byłem zadowolony. Wentylacja bardzo dobra, rozkładanie/składanie też jest dosyć szybkie. Sypialnia jest podpięta pod tropik, a przedsionek jest całkiem spory. Na wypady rowerowe to bym raczej kupił Poligon 2.

http://www.namioty.marabut.com/namio...igon-2,22.html
Masz dożywotni serwis(także pogwarancyjny).

http://www.namioty.marabut.com/pl,do...rwis,97,c.html
sajbeer no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 09:43 PM   #44
lith
Registered User

lith's Avatar

No akurat namiotów dekatlonowych mam zamiar się trzymać. Jakościowo sa świetne, a w porównaniu z innymi sensownymi kosztują grosze. Poligon ponad 700 zł. Dekatlon za prosta dwójkę 99 zł, a za tą białą izolująca niby od słońca 150
Old May 9th, 2017, 08:23 PM   #45
dandanka
Registered User

dandanka's Avatar

Likes (Received): 760

Ktoś wcześniej pisał o możliwości przeróbki auta na campinowe. Kilka lat temu oglądałam niemiecką współczesną, wycofaną z eksploatacji karetkę sanitarną, którą rodzimy już właściciel dostosował do swoich potrzeb.
Wnętrze zawierało główne pomieszczenie, z kuchnią, składanym spaniem, drugim mocowanym do ściany. W tylnych drzwiach umieścił kibelek z natryskiem - czyli łazienkę.
Wszystko było doskonale pomyślane, a wykonane koncertowo.

Gość mieszka gdzieś na Mazurach i meble robiono w... zakładzie szkutniczym. Cudowny mahoń, obłe krawędzie, chowane uchwyty... jachtowo-luksusowo, jednym słowem.

Można pewnie bawić się w tańsze sklejki i Adama Słodowego, wyjdzie taniej.
Wszystko pikuś, jak jest (wakacyjna) pogoda. Może być i szałas. Kiedy się siedzi tydzień w deszczu minimum komfortu (niekoniecznie luksusu) trzeba sobie zapewnić.
dandanka no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2017, 12:13 AM   #46
kacpi2532
Registered User

Likes (Received): 356

W stanach jest teraz moda na przerabianie szkolnych autobusów na domy na kołach - tak zwane skoolie I ludzie mieszkają w tym okrągły rok, czasem nawet całymi rodzinami. Jak sie dobrze przyłożyć do samej budowy, to warunki w takim busie mogą być naprawdę dobre i ani deszcz, ani wiatr nie straszny. Tutaj dwa przykłady takich przeróbek:

kub555, lith, ixs liked this post
kacpi2532 no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2017, 10:56 AM   #47
kub555
Registered User

Likes (Received): 354

Problem polega na tym, że europejskie campingi nie są przystosowane do takich rozmiarów.
W zeszłym roku widziałem na campingu we Włoszech gościa, który przyjechał pięknym amerykańskim caperem wielkości ciężarówki. Maszyna naprawdę robiła piorunujące wrażenie.
Niestety skończyło się to tak, że jedynym miejscem, gdzie mógł się rozbić był parking przed recepcją campingu - oczywiście bez możliwości podpięcia się do wody, prądu itd...
kub555 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 10th, 2017, 11:25 AM   #48
lith
Registered User

lith's Avatar

No na jeżdżenie po Europie, szczególnie tej południwej to i zwykły kamper wydaje się być już problematyczny - jeżdżąc vanem z bagażnikiem dachowym mieliśmy sporo problemów z poruszaniem się i parkowaniem po miastach Włoch, Hiszpanii, czy Francji. Wiadomo, że taka maszyna jest stworzona na inne klimaty niż spanie na zatłoczonym campingu południowej Europy.
Old May 10th, 2017, 01:27 PM   #49
kacpi2532
Registered User

Likes (Received): 356

Praktycznie w każdym mieście poruszanie się busem może być problematyczne. Dlatego ciąga się za nim mały samochód do eksploracji okolicy, a samego busa zostawia się na kempingu pod miastem. Inną kwestią jest to jak wyglądają te kempingi w Europie. Nie mam o tym zielonego pojęcia, ale nie wydaje mi się, żeby nie było ich wcale.
kacpi2532 no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2017, 04:06 PM   #50
lith
Registered User

lith's Avatar

Wygodą nie rózni sie to specjalnie od rozbijania namiotu na kempingu pod miastem i dojeżdżania do samego miasta samochodem - średnia opcja imo. Można to lepiej rozpracować. Szczególnie mając kampera bym jednak chciał sie ulokowac w centrum i pójść wieczorem na piwo, a następnie spacerkiem wrócić do 'domku'.
Old May 10th, 2017, 09:31 PM   #51
kowbojPL
Urbancard Premium

Likes (Received): 749

Z mojego doświadczenia to w wielu europejskich miastach kempingi są we względnie bliskiej odległości od centrum. Takiej rowerowo/tramwajowej, no ale nie 'pod miastem'.
kowbojPL está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 10th, 2017, 09:43 PM   #52
lith
Registered User

lith's Avatar

Tak czy siak ze zwykłym kamperem często jest problem z wjechaniem do centrum i sensownym zaparkowaniem (same parkingi z ograniczeniami wysokości, często nawet jak już znajdzie się nie piętrowy i nie podziemny to ma belkę na 2m na wjeździe zawieszoną :/ ), a z ponadgabarytowymi kamperami to może być problem i z wjechaniem na pierwszy lepszy kemping. Ale już Skandynawia myślę, że jak najbardziej.

mikemechanix liked this post
Old August 5th, 2017, 02:39 PM   #53
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 3862

Hej czy możecie polecić jaki kamper dla 2 osób można szukać na wynajem? Wszędzie widzę min. 4 osobowe kolubryny, czy jest coś mniejszego, ale pełnowartościowego (kuchnia, łazienka, klima)?
Old August 6th, 2017, 12:41 AM   #54
kowbojPL
Urbancard Premium

Likes (Received): 749

Samochody i przyczepy kempingowe

Jakiś typu pół-integral? Zresztą 4 osobowe najcześciej maja 1 wygodne łóżko z tylu a pozostałe 2 miejsca to prowizorka pt. składanie stolika, foteli itp. Zawsze można po prostu tego spania nie rozkładać i zostaje jedno wygodne łóżko.

Edit:
http://www.kampery.wadowscy.pl/wynaj...k-kamper-a.php
Tutaj przykładowa wypożyczalnia - piszą, że maja duży wybór, ale na stronie maja tylko 1 typ rozrysowany - jeśli nie przeszkadza Ci łóżko piętrowe zamiast małżeńskiego to całkiem fajny wybór.

Last edited by kowbojPL; August 6th, 2017 at 12:50 AM.
kowbojPL está en línea ahora   Reply With Quote
Reply

Tags
camper, camping, kamper, kemping, motorhomes, pola kempingowe, samochód, spanie w samochodzie, turystyka, van, zabudowa kempingowa

Thread Tools

Posting Rules