search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old May 7th, 2017, 08:16 PM   #1501
tmszjs
Goddag, yxskaft

tmszjs's Avatar

Likes (Received): 286

Na wstępie przepraszam za offtop, ale skoro zaczęła się dyskusja o klubach... Byłem dziś na Mokotowie i zauważyłem chłopaka w Polonijnej bluzie i mówię do swojej dziewczyny, niby żart, czy nie boi się tak chodzić na Mokotowie, przecież można wpierdol dostać. A potem sobie pomyślałem, że w sumie to smutne jest, że nie możesz o tak po prostu kibicować jakiejś tam Polonii, bo kibole ciągle straszą.

Nie interesuję się za bardzo piłka, ale zawsze się cieszę, gdy Legia wygrywa, bo to jednak nasz klub, z naszego miasta. Ale mam z Legią, a raczej z jej władzami jeden jedyny problem. Mianowicie, władze klubu prawie nigdy nie reagują na to, co robią ich kibole (proszę zwrócić uwagę, kibole, nie kibice). Ja mam wystarczająco dużo znajomych — normalnych kibiców Legii.

Zdarza się przecież w Warszawie, że kibole niszczą przystanki, malują bazgroły typu LEGIA MISTR, JE*** KSP.

Dla mnie byłoby idealnie, gdyby Legia zareagowała natychmiast, w mediach, na facebooku, wszędzie, pisząc coś typu (może być nawet z jajem): „Kibicom Legii dziękujemy za wsparcie w meczu Cracovią, a frajerom, którzy zniszczyli przystanek ZTM, polecamy sprzedać szaliki naszego klubu, gdyż tacy jak oni prawdziwymi kibicami nie są.” I tyle.

Niech ktoś mnie poprawi, ale czy nie jest tak, że np w Londynie, mniej zamożna część mieszkańców kibicuje Arsenalowi, a tacy bardziej posh i upper middle class — Chelsea? Może gdyby Polonia postawiła na takie mecze w bardziej amerykańskim stylu — spokojna rozrywka, dla rodzin i korpoludków, grill, burgery, zyskałaby trochę kibiców. Ale to tak. Luźne pomysły.

Sponsored Links
Old May 7th, 2017, 08:39 PM   #1502
plunio7
Unregistered User

plunio7's Avatar

Likes (Received): 1162

Korpoludki raczej uderzają na Legię, zaś jeśli szukamy jakichś aktów wandalizmu propolonijnych, to jeśli mnie pamięć nie zawodzi, na filarach wiaduktu ulicy Mickiewicza jest widoczny z okien pociągów napis "tylko Polonia".
Generalnie, dla czystej higieny Warszawie przydałby się więcej niż jeden klub.Nie wszyscy zainteresowani piłką są zainteresowani czynnym kibicowaniem Legii, ponadto konkurencja w mieście wpłynęłaby pozytywnie również na Legię, zaś ze względów czysto prestiżowych dwa dobre kluby w mieście to lepiej niż jeden.
plunio7 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 11:02 AM   #1503
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 3652

Quote:
Originally Posted by tijo View Post
2. Nikt? Ja rozumiem megalomanię osób sympatyzujących z Ł3 - ale człowieku - ze średnią widownią niecałe 20k przy takich nakładach marketingowych, tej mitycznej ilości procentowej kibiców L wśród mieszkańców Warszawy - to nie ma się czym chwalić. Zejdź na ziemię
Jak już wchodzimy w oftop, to ja szczerze mówiąc nie zauważam wielkich zabiegów marketingowych na co dzień. Plakat informujący o meczu widziałem na swoim osiedlu może ze 3 razy w ciągu ostatnich 10 lat. Poza tym jest tak jakby Legii nie było. Więc nie wiem, na co te mityczne nakłady idą. Może na przedszkola Legii? Ale to raczej dla obecnych kibiców, którzy mają dzieci.
drugastrona no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 01:50 PM   #1504
janior
Registered User

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
Jak już wchodzimy w oftop, to ja szczerze mówiąc nie zauważam wielkich zabiegów marketingowych na co dzień. Plakat informujący o meczu widziałem na swoim osiedlu może ze 3 razy w ciągu ostatnich 10 lat. Poza tym jest tak jakby Legii nie było. Więc nie wiem, na co te mityczne nakłady idą. Może na przedszkola Legii? Ale to raczej dla obecnych kibiców, którzy mają dzieci.
Myślę, że jak nie interesujesz się to ich nie widzisz. Reklamy (sklepu Legii) są widoczne prawie cały czas. Bardzo duża kampania reklamowa była latem zeszłego roku. Banery widoczne były prawie w całym mieście, np. na przystankach. Wielka reklama wisiała kilka miesięcy na budynku przy Dw. Zachodnim.

Jeśli chodzi o plakat informujące o meczu to sam mam wątpliwości o ich skuteczności.

Wracając do tematu. Polonia ma jakiś tam swoich kibiców, ale w większości bardzo ukrytych bo to "trochę wstyd" być kibicem Polonii - piszę jak to jest ogólnie odbierane przez zdominowane przez kibiców Legii środowisko. Jak najbardziej Warszawa jest miastem gdzie mogą świetnie sobie radzić dwa kluby. Ale to jest problem całego kraju i nie tylko piłki nożnej. Nie jest normalne, że na mecz we Wrocławiu przychodzi 5 tys. osób. Być może to kiedyś zmieni się, ale jeszcze raz powtórzę, budowanie stadionu dla Polonii w tej chwili większego niż 15 tys. jest zdecydowanym błędem.

Grvl, savik liked this post
janior no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 04:24 PM   #1505
Umcykbumcyk
Registered User

Likes (Received): 130

Pamiętajmy że Legia przez ostatni rok obchodziła stulecie. Stąd jej duża ekspozycja w przestrzeni publicznej, klub wydał duże pieniądze na nagłośnienie tej sprawy.
Umcykbumcyk no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 05:59 PM   #1506
WUNDER-BAUM
( ͡° ͜ʖ ͡°)

WUNDER-BAUM's Avatar

Likes (Received): 1634

Quote:
a nie, jak na murach piszą to musi być prawda -

Takie posty to raczej pisz sobie na kibice.net czy tym podobnych - to nie te forum. Gdzie są moderatorzy?
taka jest prawda poloniści boją się chodzić w szalikach a po wyjazdach czekają pod ich mieszkaniami często komitety powitalne, znam to a nie tylko czytałem.
WUNDER-BAUM no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 07:50 PM   #1507
Grvl
Kot Schrödingera

Grvl's Avatar

Likes (Received): 22348

Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem na mieście kogoś eksponującego to, że jest za ksp. Może z 4-5 lat temu?

I'm a simple guy. I see a cat, I press "like".

Kociarze wszystkich krajów, łączcie się!
Grvl no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 08:13 PM   #1508
borat1979
Registered User

borat1979's Avatar

Likes (Received): 537

Quote:
Originally Posted by Grvl View Post
Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem na mieście kogoś eksponującego to, że jest za ksp. Może z 4-5 lat temu?
I za to trzeba "podziękować" pacanowi Wojciechowskiemu , który nie mając pojęcia o piłce odstawiał w tym klubie taką komedię, że ręce opadały. Zmieniał trenerów co tydzień, ściągał jakieś łamagi za kosmiczne pieniądze a gdy już wszystko rozwali to sprzedał klub kolejnemu geszefciarzowi Królowi, który dobił klub całkowicie.
Old May 8th, 2017, 08:40 PM   #1509
Grvl
Kot Schrödingera

Grvl's Avatar

Likes (Received): 22348

Prawdę powiedziawszy wcześniej też ich raczej nie widziałem. Tamten to był jednostkowy przypadek w okolicach BUWu.

I'm a simple guy. I see a cat, I press "like".

Kociarze wszystkich krajów, łączcie się!
Grvl no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2017, 09:59 PM   #1510
savik
Registered User

Likes (Received): 115

Quote:
Odnośnie malego zapotrzebowania itp
Jeszcze 3 lata temu (?) na 4 lidze na mecz z Wkrą przyszło 4,5 tysiąca ludzi. Dlatego posty o tym że stadion 5k wystarczy to bzdura i propaganda. Biorąc pod uwagę potencjał nie należy patrzeć tylko na liczbę aktualnych kibiców ale chociażby wielkość samego miasta, pod względem kibicowskim totalnie niewykorzystany.

Polonia jako klub był od wielu lat traktowany przez miasto "po macoszemu" i takie są fakty. Każdy klub chce się rozwijać i obecnie - stadion to wymóg do dalszego rozwoju.
A dlaczego bzdura i propaganda? Od kilku stron podajemy argumenty za tym, przykładów masz masę w całej Polsce, ale Ty widzę wiesz lepiej. Podaj zatem jakieś argumenty, tylko nie w stylu "stadion to wymóg dalszego rozwoju" bo jest to kompletną bzdurą w obecnej sytuacji. Ten klub nie gra w Ekstraklasie tylko w II lidze. Co z tego że na IV ligę przyszło 4,5 tys ludzi? Ile chodzi teraz na II? W Tychach w II lidze notowali regularnie kilkanaście tysięcy. Ile zatem przyszło na pierwszy mecz po awansie do I ligi? Na logikę komplet, w praktyce dokładnie 5108...

Pisałem już tutaj że sama wielkość Warszawy nic nie gwarantuje, Ekstraklasa jest bardzo słabą ligą w skali europejskiej. Jak sam pisałeś na Legii średnia frekwencja jest ok 20 tys i jest to zdecydowanie najwyższa frekwencja w Polsce. Obejrzyj sobie czasem mecze ligi angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, a nawet belgijskiej czy holenderskiej. Nic Ci nie da wielkość miasta w sytuacji w której wiele osób stać na to żeby latać na mecze Liverpoolu, Barcelony, Realu, Manchesteru itd. Ekstraklasa nie jest w stanie konkurować z piłką w takim wydaniu przynajmniej przez 10 najbliższych lat, a chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę że równie dobrze może to nie nastąpić nigdy.

Last edited by savik; May 9th, 2017 at 06:03 AM.
savik no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 02:54 PM   #1511
arkadiusz
Registered User

Likes (Received): 5019

Do wyborów jeszcze sporo czasu... więc chyba NAPRAWDĘ podjęli taką decyzję

Quote:
Na tę informację czekało wielu kibiców. Stadion przy ul. Konwiktorskiej 6 przejdzie gruntowną rozbudowę!

W ramach modernizacji:
powstaną dwie nowe, zadaszone trybuny,
przebudowana zostanie trybuna "kamienna",
powstanie nowa bieżnia lekkoatletyczna i zaplecze szatniowo-sanitarne.

Po zmianach stadion będzie mógł przyjąć aż 12 tys. kibiców [dotychczas 7 tys.] na miejscach siedzących pod dachem, a powierzchnia użytkowa obiektu wzrośnie o 2500 mkw.
Zakładany koszt - 57 mln.

Z dzisiejszej konferencji:

Quote:
– Chcemy zacząć od przygotowania parowariantowej koncepcji, do prac nad nią zaprosimy kibiców, społeczników, miłośników Polonii, żebyśmy wybrali najlepszy wariant. Na jego podstawie będziemy projektować. Pierwszą łopatę jesteśmy w stanie wbić w 2019 roku – mówiła Renata Kaznowska
Quote:
Główna trybuna ma pomieścić 4,5 tys. osób, tzw. Kamienna - 3,5 tys., a boczne - po 2 tys. Pod trybuną Kamienna ma powstać czterotorowa bieżnia o długości 100 m i skocznia do treningów skoków w dal i trójskoku.

Pod trybunami bocznymi zmieści się zaplecze sanitarne, siłownia, odnowa biologiczna i miejsca dla klubów sportowych. W sumie ta przestrzeń ma wynosić ok. 2,5 tys. m kw.
Z FB Miasta:

Quote:
Na Polonii odbywać się będą nie tylko ligowe rozgrywki piłki nożnej, ale również zawody rugby czy futbolu amerykańskiego. Działa tu także sekcja pływacka i koszykarska. Poza tym mamy nadzieję, że po modernizacji na stadionie zagości również większa liczba koncertów i widowisk rozrywkowych. Stadion będzie służył wielu warszawiakom, nie tylko kibicom.
arkadiusz no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 02:58 PM   #1512
adam81w
Registered Polishman

adam81w's Avatar

Likes (Received): 5424

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa...szawa_Wyborcza

Quote:
Miasto zmodernizuje stadion Polonii przy Konwiktorskiej za 57 mln zł. Na czterech krytych trybunach znajdą się miejsca dla 12 tys. widzów - poinformowała w piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
W ciągu ostatnich dziesięciu lat miasto wydało ponad 40 mln złotych na remont ośrodka Aktywna Warszawa przy Konwiktorskiej, na którym oprócz stadionu Polonii znajdują się m.in. hala sportowa, pływania i boczne boisko treningowe. Miasto podjęło decyzję, że będzie dalej inwestować w ośrodek, a głównym celem będzie teraz modernizacja samego stadionu.

Na dwóch trybunach Polonii mieści się teraz ok. 7 tys. kibiców. Według założeń władz miasta po modernizacji obiekt będzie miał cztery kryte trybuny z miejscami na 12 tys. widzów. Główna trybuna ma pomieścić 4,5 tys. osób, tzw. Kamienna - 3,5 tys., a boczne - po 2 tys. Pod trybuną Kamienna ma powstać czterotorowa bieżnia o długości 100 m i skocznia do treningów skoków w dal i trójskoku.
adam81w no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 03:00 PM   #1513
arkadiusz
Registered User

Nie jestem pewien... to jakieś stare wizki, które teraz służą za "ilustrację"?

Old July 28th, 2017, 04:05 PM   #1514
janior
Registered User

Likes (Received): 202

Jeśli nie idziemy w stronę zabudowy działki, chociaż częściowej to jest to bardzo odpowiednia koncepcja. Tak jak we wcześniejszej dyskusji. Odpowiednia, szyta na miarę, z lekkim zapasem aby nie stopować rozwoju klubu.
Old July 28th, 2017, 10:18 PM   #1515
borat1979
Registered User

borat1979's Avatar

Ten projekt to straszna nędza. Takie stadiony z dziurami na rogach to się budowało 20 lat temu.

Takie coś powinno tam stanąć:

Cooperbeer liked this post
borat1979 no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 11:04 PM   #1516
demmat
Registered User

demmat's Avatar

To co pokazałeś jest na więcej niż 12 k miejsc. IMO koncepcja z posta Arkadiusza jest niezła. Szczególnie dlatego, że dobrze komponuje się*z zabytkową trybuną, a po drugie w łatwy sposób można stadion stopniowo powiększać.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2017, 02:11 PM   #1517
Ukassiu18
Registered User

Ukassiu18's Avatar

Likes (Received): 158

Bardzo fajna koncepcja z tym, ze watpie by tylko 57mln wystarczyło.
Ukassiu18 no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2017, 08:01 PM   #1518
borat1979
Registered User

borat1979's Avatar

Quote:
Originally Posted by demmat View Post
To co pokazałeś jest na więcej niż 12 k miejsc.
A po co Polonii więcej?
Old August 3rd, 2017, 08:42 PM   #1519
demmat
Registered User

demmat's Avatar

To Ty pokazałeś projekt, który jest na 25 K miejsc, twierdząc że będzie lepszy od zaprezentowanego przez miasto. Ja uważam, że mniejszy, miejski projekt jest odpowiedniejszy.
oni też mają opowieść
Warszawa Welecka
demmat no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 10:21 PM   #1520
arkadiusz
Registered User

Z wywiadu z prezydent Kazanowską o Polonii:

Quote:
Zadeklarowaliśmy, że przebudujemy i odnowimy stadion, wyłożymy na to niemal 60 mln zł, ale wewnętrznych problemów klubu nie rozwiążemy.

Temat dzierżawy jest już nieaktualny?

– Na tę chwilę tak.

Czy koncepcja odbudowy stadionu, którą zaprezentowało miasto pod koniec lipca, jest ostateczna?

Nie. To koncepcja. Na stadionie jest trybuna, która wymaga ledwie niewielkiego liftingu. Pod nią jest wyremontowana infrastruktura, obok hala sportowa, pływania. Potrzeba nowych foteli, schodków. Do zbudowania jest reszta.

Stadion ma mieć 12 tys. miejsc.

– Dostaję sygnały, że to może za mało. Jeśli Polonia wyjdzie z III ligi, choćby na poziom zaplecza ekstraklasy, to stadion będzie musiał być nieco większy, by spełniać normy. W warunkach konkursu architektonicznego być może dopiszemy łatwą rozbudowę do 18 tys. krzesełek.

Co dalej?

– Chcę zacząć od konkursu, bo wtedy będziemy mogli mówić o ostatecznej wizji stadionu. Zazwyczaj jej wynikiem jest koncepcja szczegółowa, potem projekty budowlane i wykonawcze. W połowie listopada, w trakcie planowania budżetu, chcemy zarezerwować pieniądze na ten konkurs.

Kiedy będzie rozstrzygnięty?

– Zwykle trwa to około ośmiu miesięcy. Ogłosimy go z końcem roku i chcielibyśmy rozstrzygnąć w lipcu.

Czy to aby nie pudrowanie trupa? Polonia twierdzi, że bez nowego stadionu nie będzie poważnej piłki.

– Aby była tu poważna piłka, najpierw musi nastąpić wzmocnienie zespołu. Stadion ma dziś nowoczesną murawę, boczne boisko treningowe, które spełnia wymogi, jest oświetlenie. Mogę kupić sobie mercedesa, ale nie mieć prawa jazdy. Taka sytuacja jest dziś na Polonii. Na wybudowanie stadionu potrzebuję pięciu lat. Jeśli do tego czasu Polonia awansuje do ekstraklasy, będę dumna.

demmat, filosss liked this post

Reply

Tags
ekstraklasa, infrastruktura sportowa, stadion, stadiony, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules