SkyscraperCity Forum banner

Choose one

Your favorite Czech Highrise | Nejoblíbenější český výškáč

30K views 27 replies 19 participants last post by  GentlemanCZE 
#1 · (Edited)
Jen tak mě to napadlo, že by jsme si mohli udělat takový menší průzkum, který náš dostavěný mrakodrap (výškáč) se nám nejvíce líbí. Vybral jsem zde těchto 17. Hlasovat jde jen pro jednu, ale můžete uvádět např. svých Top 5. Přidávejte fotky i názory ;)

1. City Tower - Praha - 109m


panoramio

2. City Empriria - Praha - 104m


104 city empiria mp by singoone, on Flickr

3. Shd Komes - Most - 96m


wiki

4. Hotel Crowne Plaza - Praha - 88m


wn.com

5. Spielberk office tower - Brno - 85m


pic from turistika.cz

6. Corinthia towers hotel - Praha - 84m


golden-prague.cz

7. Lighthouse - Praha - 80m


irealitypraha.cz

8. Panorama hotel - Praha - 79m


by myself

9. Krajský úřad Libereckého kraje - Liberec - 78m


078 kraj urad liberec mp by singoone, on Flickr

10. Baťův mrakodrap - Zlín - 77m


wiki

11. Budova české spořitelny - Praha - 74,5m


Budějovická Highrises, Prague by singoone, on Flickr

12. Budova FSI-VUT - Brno - 74m


mrakodrapy.cz

13. Filadelfie - Praha - 74m


asb-portal.cz

14. Dům slunečního náměstí - Praha - 73,5m


073,5 dum sl namesti mp by singoone, on Flickr

15. Regionální Centrum - Olomouc - 71m


raabe.cz

P.S. Nejsou tu všechny a některé údaje o výšce také nemusí být přesné, ale hlavně v tomto threadu jde o vzhled, takže to moc nehroťte :) Az tower jsem nepřidal, protože není dostavěná do konečné výšky, narozdíl od Spielberk office tower, která dosáhla své konečné výšky.
 
See less See more
15
#2 ·
Pro mě je to City tower, možná není tvarově nejlepší, ale z blízka vypadá fakt majestátně, hlavně když se vyjde z Arkád a zjeví se před vámi ten obr tak to ani nevypadá jako v česku.

Takže mých top 5:
1. City tower
2. Spielberk office tower
3. Filadelfie
4. City Empriria
5. Lighthouse

Uvidíme, až bude Az tower na to se moc těším, třeba bude moje number 1. :)
 
#7 ·
1) KÚ LK (k tomu baráku mám prostě vztah, celý život jsem na něj koukal z okna a nenacházet se ve městě promarněných příležitostí, mohl být základem pro celkem pěkný "downtown")
2) FSI VUT
3) SHD-Komes
4) Crowne Plaza
5) Baťův mrakodrap
 
#10 ·
Filadelfia ja krasna.Dom Slnecneho namestia mi pripomina Bratislavsku Gloriu :nuts:
 
#16 ·
Nejlepší jsou:
2 Motokov (City Empriria - Praha - 104m)
3 Severočeské doly (Shd Komes - Most - 96m)

Řekl bych, že většina mrakodrapů a věžáků u nás je povedených, jen pár vyjímek je nepovedených. Ty méně zdařilé jsou třeba:
5. Spielberk office tower - Brno - 85m
8. Panorama hotel - Praha - 79m (tahle budova se mi strašně nelíbí.))
 
#19 ·
Tak rozhodně celkový dojem by byl jistě lepší, kdyby byl hotel hotový. Okolí samozřejmě dělá hodně. Celkově Spielberk office centre dělá jistě dobrý dojem, ale ten hotel, takhle to vypadá stále nějak nedokončeně. :eek:hno:. Pořád nikdo neví, kdy se začne na hotelu pracovat?
 
#23 ·
Osobně jsem velkým zastáncem a fanouškem výškových budov, a zde je moje pořadí. Až budu moci vkládat foto, tak sem dám nějaké snímky výškovky Clarion Congres Hotel z Českých Budějovic

1. City Tower Praha
2. AZ Tower Brno
3. Lighthouse Praha
4. Spielberk Tower Brno
5. Clarion Congres Hotel České Budějovice ( dříve Hotel Gomel )
 
#24 · (Edited)
Jak jsem slíbil, zde jsou nějaké fotky budovy Clarion Congres Hotel České Budějovice. Bohužel o většinu fotek budovy v původním stavu před rekonstrukcí, stejně jako o fotky z průběhu rekonstrukce jsem přišel se starým počítačem, ale naštěstí jsem měl nějaké fotky uložené i na pracovním počítači.

Zde je stav budovy pře rekonstrukcí



budova v průběhu rekonstrukce



a budova po celkové rekonstrukci, tak jak jsem ji fotil z mého tehdejšího pracoviště

 
#25 · (Edited)
ještě jednou sem vlezu, ale včera jsem měl cestu kolem, tak jsem to vyfotil trochu detailněji, snad to nebude vadit



a ještě jedna stará fotka z roku 1979, z dob kdy se budova stavěla. Fotku jsem před časem dostal do emailu od některého z mých kolegů, údajně by měla pocházet od některé z firem realizující tehdejší stavbu, snad od Pozemních staveb České Budějovice N.P. nebo od Hutních Montáží N.P. nevím. Bohužel se nedá najít více informací o samotné výstavbě.

 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top