search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 8th, 2017, 10:06 PM   #1661
db84
Registered User

Likes (Received): 2112

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Ale w czym ma ten łącznik pomóc, jak kawałek dalej jest węzeł na dk73 i po zjechaniu na nim na dk73 dostaniesz się w chwilkę do miejsca, w którym ma podłączać się do dk73 ten Twój łącznik?
To że ulica Radomska na odcinku Exbud - Auchan jest ulicą miejską, "małą obwodnicą" ona się staje dopiero za Auchan - tam ma właśnie prowadzić mój łącznik.

Ale ty oczywiście tego nie wiesz, bo nigdy nie byłeś w Kielcach, tylko tełoretyzujesz z mapy.

Quote:
Już nie mówię, że zrobienie kolejnego węzła kilometr od drugiego raczej nie wchodzi w rachubę.
Aha. A S8 Piotrków - Warszawa to znajduje się na terenie Chin?

Zresztą S74 kończyłaby się na tym nowym węźle, więc skrzyżowanie z Radomską już by się nie liczyło jako węzeł S74.

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
A Kielce są już przecięte szeroką i prostą arterią, którą da się przerobić na S.
Jak ja kocham tych mapowych tełoretyków. Przyjedź do Kielc i sobie zobacz, bo kreski na mapie to ładnie wyglądają

Ciekawe dlaczego chcą budować długi na parę km tunel? Bo ta "arteria" wcale nie jest taka szeroka i w dodatku przechodzi 6 metrów od bloków mieszkalnych?

Poza tym ten tunel to też jest science-fiction: droga przy zaporze zalewu jest z tą zaporą zintegrowana. Zbudowanie tam tunelu to głęboka przebudowa zapory, w dodatku ten tunel chyba poniżej tunelu odpływowego Silnicy? Ja p.dolę, ale to będzie konstrukcja. I ile ona będzie kosztowała.

Edit: Dodam jeszcze, że jak ja byłem dzieckiem i odwiedzałem rodzinę mieszkającą wówczas na Bocianku, to ul. Świętokrzyska wyglądała tak (ładna, miejska aleja):

teraz wygląda tak

dj_pajak, White Tigger liked this post

Last edited by db84; April 8th, 2017 at 10:18 PM.
db84 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 8th, 2017, 10:06 PM   #1662
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Moim zdaniem taki powinien być (mniej więcej) plan docelowy dla Kielc (i tak też powinny wyglądać granice miasta Kielce )

db84, dj_pajak, jaceq liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2017, 10:09 PM   #1663
db84
Registered User

Old April 8th, 2017, 10:11 PM   #1664
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6274

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
To że ulica Radomska na odcinku Exbud - Auchan jest ulicą miejską, "małą obwodnicą" ona się staje dopiero za Auchan - tam ma właśnie prowadzić mój łącznik.

Ale ty oczywiście tego nie wiesz, bo nigdy nie byłeś w Kielcach, tylko tełoretyzujesz z mapy.
Nie wiem, dlatego zadałem pytanie, a Ty zamiast odpisać jak człowiek, to zachowałeś się jak jakieś rozkapryszone dziecko z piaskownicy, któremu ktoś zwrócił uwagę, no ale to nie pierwszy raz.
Old April 8th, 2017, 10:24 PM   #1665
Kemo
Registered User

Likes (Received): 16520

Quote:
Jak ja kocham tych mapowych tełoretyków. Przyjedź do Kielc i sobie zobacz, bo kreski na mapie to ładnie wyglądają
Przyjechałem do Kielc i sobie zobaczyłem

Quote:
Jak ja kocham tych mapowych tełoretyków.
Gdakowi planiści to też mapowi teoretycy? Gdyby budowa S74 po istniejącym śladzie nie była możliwa, to by chyba jej nie projektowali?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2017, 10:26 PM   #1666
Maya83
Registered User

Dobra db84, jesteś w takim razie praktykiem, więc zapewne podasz nam jaki wielki zysk czasowy będzie z przejazdu po zaproponowanym łaczniku w porównaniu z jazdą po staremu
Old April 8th, 2017, 11:38 PM   #1667
db84
Registered User

Quote:
Nie wiem, dlatego zadałem pytanie, a Ty zamiast odpisać jak człowiek, to zachowałeś się jak jakieś rozkapryszone dziecko z piaskownicy, któremu ktoś zwrócił uwagę, no ale to nie pierwszy raz.
Wydaje mi się że problem został postawiony wystarczająco poważnie:

Dlaczego wszędzie (oprócz Kielc) odchodzi się od idei autostrad w mieście, wypychając je, i tranzyt przy okazji, na peryferia, zostawiając ulice miejskie wyłącznie do ruchu wewnętrznego,

natomiast w Kielcach specjalnie wpieprza się autostradę do środka osiedla mieszkaniowego[1], w dodatku przy bizantyjskich kosztach: tunel + przebudowa zapory wodnej?

Więc jeśli tak postawiłem problem, to oczekuję sensownych odpowiedzi, a nie banalnych truizmów w wykonaniu twoim i Kemo.

[1] Jak byłem chłopcem i przyjeżdżałem do cioci na Bocianku, codziennie chodziło się z Bocianka na Sady, gdzie w jednym warzywniaku była guma "Turbo". Wtedy to było normalne przejście przez 2 miejskie ulice. Teraz, się okazuje, będzie to przekroczenie drogi ekspresowej

Ja mogę zrozumieć S2 przez Ursynów, tam naprawdę inaczej się nie dało. Natomiast obwodnica Kielc jest oczywista i naturalna, chociażby tak, jak to White Tiger narysował, a cudowanie z tym tunelem to jest bohaterskie rozwiązywanie problemów, które się stworzyło. Za nasze, podatników, pieniądze.
Old April 8th, 2017, 11:43 PM   #1668
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6685

Quote:
(...)
Edit: Dodam jeszcze, że jak ja byłem dzieckiem i odwiedzałem rodzinę mieszkającą wówczas na Bocianku, to ul. Świętokrzyska wyglądała tak (ładna, miejska aleja):

teraz wygląda tak
To ja może włączę sie do dyskusji db84 te akurat zdjecia są robione dwóch różnych stron a po zachodniej stronie alei Solidarności Świętokrzyska jest mniej zaekranowana ale jednak jest

Quote:
Poza tym ten tunel to też jest science-fiction: droga przy zaporze zalewu jest z tą zaporą zintegrowana. Zbudowanie tam tunelu to głęboka przebudowa zapory, w dodatku ten tunel chyba poniżej tunelu odpływowego Silnicy? Ja p.dolę, ale to będzie konstrukcja. I ile ona będzie kosztowała.
O tym samym pomyślałem pisząc o tunelu...to jeśli miałby być tunel to musiał by mieć zachodni wylot między Klonową a Topolową - eh rozmarzyłem sie

Quote:
Originally Posted by White Tigger View Post
Moim zdaniem taki powinien być (mniej więcej) plan docelowy dla Kielc (i tak też powinny wyglądać granice miasta Kielce
Chciałbym zaznaczyć że jeśli chodzi o wschodnią obwodnice Kielc to jest ona w planach i nawet nie wiem czy za nie długo bedzie na nia przetarg (gdzieś tak wyczytałem tylko nie pamiętam gdzie) i dokładnie z takim przebiegiem jak narysowałeś

A ja jeszcze zawsze jak jestem w Kielcach to myśle czy by nie było taniej przebudować Radomską na odcinku od Świętokrzyskiej do włączenia z Warszawską - wtedy trzeba by dobudować dwa wiadukty na węzle koło galerii Echo no i jeszcze skrzyżowanie z wyjazdu z Media Markt,Praktikera itp oraz z DW 745 i Warszawską
Toye no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2017, 11:46 PM   #1669
db84
Registered User

Ja nie znalazłem w necie zdjęć z tego samego miejsca, ale dobrze wiemy, że ona cała taka zaekranowana. Ew. jeszcze to zdjęcie:

Zgroza

EDIT: Do zbudowania S-ki trzeba będzie wyciąć te malownicze drzewa, a ona będzie przebiegać 6 metrów od bloków mieszkalnych

dj_pajak, White Tigger liked this post
Old April 8th, 2017, 11:50 PM   #1670
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6685

Tak to zdjęcie z kładki koło galerii Echo rzeczywiście pokazuje ile tam jest ekranów ale według projektu GDDKiA to to skrzyżowanie z Warszawską ma być tak samo przebudowane jak to z aleją Solidarności - a tam jest jeszcze projekt estakady co jest juz zupełną głupotą więc pewnie troche by tych ekranów tam znikło ale ile to nie wiadomo
Toye no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2017, 12:03 AM   #1671
Maya83
Registered User

Quote:
Wydaje mi się że problem został postawiony wystarczająco poważnie:

Dlaczego wszędzie (oprócz Kielc) odchodzi się od idei autostrad w mieście, wypychając je, i tranzyt przy okazji, na peryferia, zostawiając ulice miejskie wyłącznie do ruchu wewnętrznego,

natomiast w Kielcach specjalnie wpieprza się autostradę do środka osiedla mieszkaniowego[1], w dodatku przy bizantyjskich kosztach: tunel + przebudowa zapory wodnej?

Więc jeśli tak postawiłem problem, to oczekuję sensownych odpowiedzi, a nie banalnych truizmów w wykonaniu twoim i Kemo.
Ja rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem jest trudne, dlatego nie będę ciebie ganił za to, że ci to nie wychodzi, więc dam ci szansę się wykazać, byś znalazł jeden mój wpis, gdzie napisałem, że droga ma iść przez środek Kielc,
że popieram takie rozwiązanie i że uważam, że obwodnica nie jest potrzebna. Byś czasami nie zmarnował całej nocy na to, podpowiem, nie ma takiego wpisu.
Ja odniosłem się do twojej propozycji łącznika, który swoje będzie kosztował, a wiele nie wniesie, bo sprawi, że przejazd będzie krótszy o max parę minut.
Po trzecie, jest taka zasada, że jak się podaje jakiś pomysł, to się podaje do niego argumenty za, a nie traktuje go jako prawdy objawionej. A ty nie podałeś ani jednego merytorycznego argumentu za tym łącznikiem, oprócz czerwonej kreski na mapie. Chociaż trzeba przyznać, że trzymasz wysoki, ministerialny poziom prezentacji zagadnień drogowych.
A na koniec jeszcze bezczelnie wmawiasz, że ktoś wypisuje truizmy, a sam nie potrafisz nawet napisać niczego konkretneto.
A co do meritum sprawy, to zaprezentowany przez ciebie łącznik jest bezsensu, bo korzyści w postaci czasu przejazdu są minimalne a koszty budowy spore. Jedynym rozwiązaniem jest pełna obwodnica.
Old April 9th, 2017, 01:38 AM   #1672
db84
Registered User

Quote:
Jedynym rozwiązaniem jest pełna obwodnica.
Czy twoim zdaniem obwodnica w wersji zaproponowanej przez White Tiger (post 1662) byłaby dobra?
Old April 9th, 2017, 01:45 AM   #1673
Bart_LCY
Arae et foci

Bart_LCY's Avatar

Likes (Received): 734

Nie śmiać się, ale zrobiłem to w 2007 i swego czasu wisiało na Forum Kieleckie Inwestycje. Dżizas. 10 lat i wciąż aktualna opcja pakowania ekspresówki przez miasto... I wciąż Wąsaty Imperator prezydentem.

Trochę dałem się ponieść fantazji (lotnisko!) ale zgodne to z wizją kolegi White Tigger

db84, KrzychuEP, Toye, White Tigger, Luki_SL liked this post
Bart_LCY no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2017, 10:36 AM   #1674
Maya83
Registered User

Quote:
Czy twoim zdaniem obwodnica w wersji zaproponowanej przez White Tiger (post 1662) byłaby dobra?
Po pierwsze marzenia o S73 to odrazu można między bajki włożyć, bo nie ma najmniejszych szans, by ktokolwiek nawet pomyślał o pełnym ringu wokół Kielc. A co do północnej obwodnicy, to problemem byłby obecny odcinek S74, bo on przy tym to by w ogóle był nie przydatny, bo jeszcze przed Cedzyną można by było odbić na północ w kierunku węzła Wiśniówka i tam się włączyć w S7. No ale wtedy cały odcinek S74 poszedł by na marne i też raczej nikt na to nie pójdzie.
W sumie jak tak patrzę, to moja koncepcja wiele się nie różni od WhiteTigera, tyle że zaczyna się bardziej na wschód, obecny odcinek S74 przemianować na dk73. Obwodnica w ciągu dk73 to raczej na święte nigdy. Jak sama S74 ma tak niski priorytet, to co dopiero dk73.

Last edited by Maya83; April 9th, 2017 at 10:44 AM.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2017, 11:28 AM   #1675
łodzianin
Registered User

Likes (Received): 338

Biorąc pod uwagę to co zostało już teraz zbudowane nie widzę innej możliwości jak kontynuowanie eSki przez centrum. Zostało już niewiele < 5km do zrobienia i większość tego przebiega przez mało zurbanizowany obszar.

k111 liked this post

Last edited by łodzianin; April 9th, 2017 at 11:33 AM.
łodzianin está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 9th, 2017, 11:35 AM   #1676
db84
Registered User

Quote:
Originally Posted by łodzianin View Post
Biorąc pod uwagę to co zostało już teraz zbudowane nie widzę innej możliwości jak kontynuowanie eSki przez centrum. Zostało już niewiele < 5km do zrobienia i większość tego przebiega przez mało zurbanizowany obszar.
Następna śpiąca królewna się przebudziła. Ostatnie strony wątku czytałeś? Jak przejdziesz przez środek osiedla mieszkaniowego? Jak pokonasz zaporę wodną?

Takie banały co napisałeś to wszyscy wiedzą. Tylko że to nie jest rozwiązanie problemu.

dj_pajak liked this post
Old April 9th, 2017, 11:36 AM   #1677
łodzianin
Registered User

Quote:
Originally Posted by White Tigger View Post
W tym aspekcie: to ciekawe, że nikt nie pcha się przez środek Krakowa (starą "czwórką"), tylko wszyscy lecą dookoła poprzez A4... W Warszawie też ludzie wolą zasuwać obwodnicą, niż przedzierać się Alejami Jerozolimskimi, czy Wisłostradą, jak chcą dostać się na drugi koniec miasta...
Warszawa to akurat złe porównanie, bo tam ekspresówki są władowane bardzo blisko centrum S8 i S2 + jeszcze inne krótsze. Ale jest tego plus taki że teraz dojazd do centrum jest błyskawiczny.
Old April 9th, 2017, 11:48 AM   #1678
db84
Registered User

Quote:
Po pierwsze marzenia o S73 to odrazu można między bajki włożyć, bo nie ma najmniejszych szans, by ktokolwiek nawet pomyślał o pełnym ringu wokół Kielc. A co do północnej obwodnicy, to problemem byłby obecny odcinek S74, bo on przy tym to by w ogóle był nie przydatny, bo jeszcze przed Cedzyną można by było odbić na północ w kierunku węzła Wiśniówka i tam się włączyć w S7. No ale wtedy cały odcinek S74 poszedł by na marne i też raczej nikt na to nie pójdzie.
W sumie jak tak patrzę, to moja koncepcja wiele się nie różni od WhiteTigera, tyle że zaczyna się bardziej na wschód, obecny odcinek S74 przemianować na dk73. Obwodnica w ciągu dk73 to raczej na święte nigdy. Jak sama S74 ma tak niski priorytet, to co dopiero dk73.
Ale to nie musiałoby być S73. Wystarczyłoby DK73 GP2x2. Po prostu, od węzła Kielce północ do węzła Domaszowice S74, zaś od tego węzła na południe DK73, odcinek na zachód w stronę miasta też przeklasyfikować na GP.

White Tigger liked this post
Old April 9th, 2017, 11:54 AM   #1679
łodzianin
Registered User

Quote:
Następna śpiąca królewna się przebudziła. Ostatnie strony wątku czytałeś? Jak przejdziesz przez środek osiedla mieszkaniowego? Jak pokonasz zaporę wodną?

Takie banały co napisałeś to wszyscy wiedzą. Tylko że to nie jest rozwiązanie problemu.
Nie wiem o czym Ty piszesz... jeżdżę DK74 kilkanaście razy w roku i jakoś tych problemów nie widzę. S74 ma iść jeśli dobrze rozumiem sladem DK74 w Kielcach więc ja problemów tutaj o których wspominasz nie zauważam.
Old April 9th, 2017, 02:06 PM   #1680
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Czy dla Łodzianina wzorem miastotwórczym i rozwiązaniem problemu tranzytu jest:
1) "pętla Jana Pawła II -> Paderewskiego -> Broniewskiego -> Śmigłego Rydza -> Kopcińskiego -> Palki -> Strykowska -> Inflancka -> Julianowska -> Pojezierska -> Włókniarzy" zaekranowana i rozbudowana do parametrów drogi ekspresowej w kanionie?
2) "A1 -> A2 -> S14 -> S8" jak najdalej od miasta, a drogi z pkt.1 jako jak najbardziej miejskie i zielone aleje śródmiejskie?

Czemu odmawiasz Kielcom możliwości wzrostu i spójnego kształtowania tkanki miejskiej, bez rozcinania jej szerokimi kanionami antymiejskich dróg eksresowych?

db84, Aphex1, dj_pajak liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świętokrzyskie, bełchatów, dk74, droga ekspresowa, kielce, wieluń

Thread Tools

Posting Rules