search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 20th, 2017, 08:06 PM   #1821
db84
Registered User

Likes (Received): 2200

Quote:
Originally Posted by tore View Post
Trudno nie zadać pytania, co z tego? Wiadomo, że najlepsze rozwiązania kosztują zwykle więcej niż gorsze. Czy to jest argument, żeby ich nie stosować? Mamy w kraju mocną tradycję dziadowania ale najwyższy czas to zmieniać i oceniać przedsięwzięcia wielokryteriowo a nie jedynie przez pryzmat najniższej ceny.
No beczka śmiechu. Klasyczny post będący projekcją kompleksów z kategorii polska gorsza.

Więc będziemy putofać tunela co by te angliki i francósy wiciały że my som nie gupsze i nie gorsze i pienience tysz momy.

Great. Polan stronk. Polant debest.

dj_pajak, White Tigger, SRC_100 liked this post
db84 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 20th, 2017, 08:20 PM   #1822
witek_64
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by kubajj View Post
Wydaje mi się, że gdyby nie było takiej możliwości to raczej by nawet tej opcji nie rozważali. Proste wyliczenie: między Klonową, a Silnicą jest jakieś 200 m, więc przy nachyleniu 3% można teoretycznie zejść z jezdnią o 6 metrów w dół, a to raczej więcej niż jest wymagane.

Dodam jeszcze, że jezdnia na wysokości Klonowej jest jakieś 5 m wyżej, niż jezdnia na wysokości Silnicy.
witek_64 no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 09:28 PM   #1823
jaromlody
Registered User

Likes (Received): 70

coś wyborcza mija się z prawdą bo na początku artykułu piszą o tunelu a pod koniec o głębokim wykopie częściowo przykrytym.

co do tunelu to ciekawie by to wyglądało można by powiedzieć że Kielce miałyby najdłuższy tunel w Polsce zrobiony w mieście

pieniądze małe by to nie kosztowało, a nawet jak się zdecydują na ten tunel to nie widzę innej metody jak drążenie za pomocą TBM
jaromlody no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 09:43 PM   #1824
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4866

Quote:
Originally Posted by jaromlody View Post
co do tunelu to ciekawie by to wyglądało można by powiedzieć że Kielce miałyby najdłuższy tunel w Polsce zrobiony w mieście
Najdłuższy i tak będzie w Warszawie - 2355 m.
dominobb está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 09:56 PM   #1825
azzazel
Registered User

Likes (Received): 96

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
No beczka śmiechu. Klasyczny post będący projekcją kompleksów z kategorii polska gorsza.

Więc będziemy putofać tunela co by te angliki i francósy wiciały że my som nie gupsze i nie gorsze i pienience tysz momy.

Great. Polan stronk. Polant debest.
Po Twoich wypowiedziach wygląda na to ze wszyscy powinni podzielac Twoje zdanie. Normalnie idealnie wpisujesz sie w fana obecnej opcji.

A wracajac do tematu to nie tylko pieniadze sa ważne bo pewnych rzeczy jak komfort mieszkancow czy zagosdpodarowanie przestrzenne nie da sie oszacowac. Powtórzę ze majac 3 opcje wyboru przejscia przez miasto, to tunel bedzie najbardziej optymalny.

kklisek liked this post
azzazel no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 10:07 PM   #1826
MadMike
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by witek_64 View Post
Dodam jeszcze, że jezdnia na wysokości Klonowej jest jakieś 5 m wyżej, niż jezdnia na wysokości Silnicy.
Jeśli tak jest faktycznie, to nie powinno być problemów. Tak czy inaczej według mnie wchodzi w grę tylko tunel realizowany metodą odkrywkową między Warszawską a Klonową. I to jest rozwiązanie najlepsze (z tych realnych) dla przejścia S74 przez Kielce.
MadMike no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 10:30 PM   #1827
jaromlody
Registered User

Likes (Received): 70

nie wyobrażam sobie tam odkrywki bo wymagałoby to całkowitego zamknięcia ul. Jesionowej dla ruchu a to oznacza całkowity paraliż tej części miasta.
jaromlody no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 11:35 PM   #1828
MadMike
Registered User

Likes (Received): 0

Nie ma innej opcji niż zamknięcie Jesionowej i Łódzkiej, choć niekoniecznie jednocześnie i być może z częściową przejezdniścią. Oznaczać to będzie duże korki na IX Wieków i 1 Maja. Co ciekawe, prawdopodobnie trzeba będzie też czasowo wstrzymać ruch kolejowy w kierunku Warszawy, bo obecne wiadukty nie zostały raczej zaprojektowane dla drogi klasy S z równoległymi drogami obsługującymi miasto. W sumie to cztery jezdnie po dwa pasy ruchu. Do tego ewentualnie chodniki i ścieżka rowerowa. Widać to na animowanej wizualizacji sprzed kilku lat, która jest na YouTube. Wprawdzie wiadukty są dwa, choć nie wiem czy w tej chwili pojedyncza nitka biegnąca na wschód od SHL się do czegokolwiek nadaje i czy mogłaby przyjąć w sposób wahadłowy ruch kolejowy z większego wiaduktu w czasie jego przebudowy. Wymagałoby to ponadto niezłych manewrów z wjazdem na Czarnów.

Last edited by MadMike; July 21st, 2017 at 12:01 AM.
MadMike no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 12:40 AM   #1829
db84
Registered User

Likes (Received): 2200

Po prostu nie do wiary…

1. Jak SSC długie i szerokie płyną głosy sprzeciwu przeciwko wpychaniu ruchu tranzytowego do miast, poszerzania jezdni itd.

W Kielcach odwrotnie. Ktoś puścił bąka intelektualnego o puszczeniu S74 przez niemal środek Kielc, tuż przy osiedlach Bocianek, Sady czy Skrzetle, odcinając północną część miasta od reszty i nagle na SSC znalazło się stado amatorów delektujących swoje nozdrza zapachem tego bąka i głośno komentujących, jaki to piękny zapach

2. Jak SSC długie i szerokie płyną głosy sprzeciwu przeciwko ekranozie. Kiedy wybudowano ostatni kawałek DTŚ z wielkimi ekranami w Gliwicach, były głosy oburzenia porównujące je do Muru Berlińskiego.

W Kielcach odwrotnie. Zniszczono piękną aleję miejską, ul. Świętokrzyską (odcinek Warszawska - Solidarności), obkładając wybudowany tam kikut S74 ekranami wysokości 5 metrów. I niby wszystko k.... jest w porządku?!? Nikt na SSC nie protestuje, wręcz przeciwnie stado baranów się cieszy z S74 wjeżdżającej do miasta.

Jako dziecko jeździłem do cioci mieszkającej na Bocianku i lubiłem spacerować ul. Świętokrzyską - szeroką, ładną. A jak byłem w zeszłym roku to po prostu szok - z dawnego chodnika zrobił się ponury i ciemny korytarz wzdłuż 5-metrowych ekranów. Dosłownie Mur Berliński.

3. Jak SSC długie i szerokie płyną głosy sprzeciwu przeciwko tunelom i kładkom dla pieszych, które poprawiają świętą przepustowość przez likwidację przejść dla pieszych.

W Kielcach odwrotnie. Zlikwidowano przejście dla pieszych w środku ul. Świętokrzyskiej, zastępując je kładką z wiecznie niesprawnymi windami. I w ten sposób dwie strony ulicy Świętokrzyskiej stały się wobec siebie tak obce jak dwa brzegi szerokiej rzeki. I znowu, brak słów protestu, a kretyni się cieszą.

I całe to wpychanie S74 w imię czego? Żeby kierowcy mieli ok. 5 km (!!!) krócej niż w układzie obwodnicowym S7-DK73 ?!? I na to trzeba wydać miliardy i rozpruć miasto na pół? Miasto, które i tak więdnie bez takiej wiwisekcji? Bo ktoś się musi poczuć światowo, jak w jakimś Paryżu, Londynie czy Warszawie? Tamte miasta mają po parę mln. mieszkańców, nic dziwnego że rozwiązania wymagają innego podejścia niż obejście 190-tysięcznego miasta.

Teraz nagle zapanowała na SSC nowa sraczka intelektualna - tunel. I podniecenie, jakby sam Steve Jobs wstał z grobu i zaprezentował ajfonika z jeszcze bardziej kolorowym ekranem i głośniejszymi melodyjkami. I znowu, na SSC zamiast sprzeciwu przeciwko takiej anty-urbanizacji, to już mierzenie czy im się ten tunelik zmieści przy zaporze Czy w tym wątku jest zainstalowany jakiś debilomagnes ściągający ludzi o dokładnie odwrotnych poglądach niż to co jest na SSC?

Ja mam pytanie do tych entuazjastów rycia Kielc w poprzek: czy kiedykolwiek byliście w Kielcach? Macie tam kogoś, na Bocianku, Sadach, Szydłówku, Skrzetlach, Herbach? Jak nie, to może nie rozgrzebujcie waszymi brudnymi buciorami tego miasta na pół.
Old July 21st, 2017, 07:56 AM   #1830
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17577

Skoro ekrany, kładki i tunele dla pieszych są złe, to chyba tunel samochodowy jest dobry? A nie, tunel też jest zły, blachosmrodziarze won, niech nie będzie niczego.
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 10:19 AM   #1831
witek_64
Registered User

Likes (Received): 1

W kwestii kosztów jeszcze.
Obwodnica S74 przez Wiśniówkę byłaby jakieś 10 km dłuższa, niż przez miasto. Według badań z 2016, ruch na wylocie z Kielc w stronę Łodzi, to 23,2 tys. samochodów na dobę. Załóżmy, że 10 tys. to tranzyt. Czyli mamy 10 tys. * 10 km * 365 = 36,5 mln przejechanych dodatkowo rocznie kilometrów. Trudno mi oszacować koszt przejechania 1 km, bo tam i TIRy jeżdżą i osobowe, ale załóżmy ostrożnie, że to średnio 80 gr. W takiej sytuacji, ok. 30 mln zł zostaje rocznie w kieszeni kierowców.

seton liked this post
witek_64 no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 10:31 AM   #1832
Krzychow
Registered User

Likes (Received): 330

Obwodnica Opatowa - rozmawiają o łączniku z dk74

Wczoraj opatowski radny PiS wrzucił zdjęcie mapki proponowanych wariantów obwodnicy Opatowa i napisał "(...papka polityczna...) Co więcej projekt może zostać poszerzony o połączenie z drogą nr 74 (na Lublin). Tego ogniwa brakowało od początku. (...papka polityczna...)"

Mam problem z wrzuceniem zdjęcia, więc daje linka. Jeśli ktoś może podać sprawdzony sposób na wrzucanie zdjęć tutaj, to chetnie skorzystam.

http://imgur.com/a/EzJiM

Zadałem parę pytań, ale nie otrzymałem szczegółowych odpowiedzi, tylko głównie znowu papkę polityczną. Najważniejsze cytuję "Jest wstępna koncepcja i duża szansa, że projekt zostanie rozszerzony" oraz "Nie wie jakie są przewidywane dodatkowe koszty, ale może się dowiedzieć."

Last edited by Krzychow; July 21st, 2017 at 11:19 AM.
Krzychow no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 10:46 AM   #1833
Daimon
Registered User

Likes (Received): 79

@db84

Byłoby fajnie gdybyś powstrzymał się, drogi Kolego, od nazywania osób o zdaniu przeciwnym niż Twoje "baranami", "kretynami" i "debilami". Nie wiesz nic o poziomie mojego wykształcenia i inteligencji, więc jeśli chcesz w jakikolwiek sposób prowadzić dyskusję, to proponuje ograniczyć się do merytoryki.

@mod - może wartałoby zadbać o kulturę dyskusji?

Wracając do tematu:

Mam wrażenie, że nie rozumiesz, że ruch tranzytowy już w tym miejscu jest + ruch miejski (zarówno międzydzielnicowy jak i dojazdy do podkieleckich miejscowości). Tak więc nikt niczego tu nie "wpycha", a raczej próbuje uporządkować to, co już jest.

Piszesz o "ekranozie" i "pięknej alei", a czy przypadkiem tunel właśnie nie uratuje nas przed ekranami i nie odda, przynajmniej części, alei mieszkańcom i pieszym? Po drugie - w jaki sposób tunel ma zabrać przejścia dla pieszych?

Jako dziecko byłeś kilka razy w Kielcach i w zeszłym roku raz i uzurpujesz sobie prawo do mówienia stałym mieszkańcom, co będzie dla nich lepsze. Na jakiej podstawie wyciągasz takie, a nie inne wnioski? Bo drzewka były ładne jak byłeś mały? W takim razie powinieneś również optować za tunelem, bo tylko on uratuje te drzewka. Decyzja została podjęta, że trasa będzie szła przez miasto, więc teraz pozostaje tylko wybór wersji.

I jeszcze - tak, mam kogoś w Kielcach i sam mieszkałem tam kilkanaście lat, a teraz bywam przynajmniej raz na miesiąc.

kubajj, azzazel, Toye, Andre_ass, kklisek and 1 others liked this post
Daimon no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 10:53 AM   #1834
mazak21
Registered User

Likes (Received): 58

Witam forumowiczów,

Zastanawia mnie co stoi na przeszkodzie poprowadzenia drogi S74 do 73 w rejonie złączenia Radomskiej i Warszawskiej?

Pewnie jeżeli chodzi o koszty wyjdzie tyle samo lub nawet mniej a przy okazji Kielce zyskają spory kawałek wchodniej obwodnicy.

Namalowałem to w paincie, na szybko, bez złośliwości proszę .

https://ibb.co/j9wGH5

Niestety nie mogę jeszcze zdjęć wrzucać.
mazak21 no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 11:02 AM   #1835
Daimon
Registered User

Likes (Received): 79

Kiedyś, zanim przebudowali to na S7, w Wiśniówce był taki łącznik. Aczkolwiek, w tym momencie byłoby to jednak trochę dublowanie węzła Kielce Północ, więc raczej średnio opłacalne?

Co do 73, na moje laickie oko nie wygląda to źle, może poza faktem, że przy samym zalawie w Cedzynie musiałbyś postawić dość konkretny węzeł.
Daimon no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 11:37 AM   #1836
azzazel
Registered User

Likes (Received): 96

Quote:
Originally Posted by Krzychow View Post
Wczoraj opatowski radny PiS wrzucił zdjęcie mapki proponowanych wariantów obwodnicy Opatowa i napisał "(...papka polityczna...) Co więcej projekt może zostać poszerzony o połączenie z drogą nr 74 (na Lublin). Tego ogniwa brakowało od początku. (...papka polityczna...)"

Mam problem z wrzuceniem zdjęcia, więc daje linka. Jeśli ktoś może podać sprawdzony sposób na wrzucanie zdjęć tutaj, to chetnie skorzystam.

http://imgur.com/a/EzJiM

Zadałem parę pytań, ale nie otrzymałem szczegółowych odpowiedzi, tylko głównie znowu papkę polityczną. Najważniejsze cytuję "Jest wstępna koncepcja i duża szansa, że projekt zostanie rozszerzony" oraz "Nie wie jakie są przewidywane dodatkowe koszty, ale może się dowiedzieć."
Za załączonego zdjęcia wynika, że dla każdego z wariantów przebiegu obwodnicy S74 zakładany jest łącznik zarówno do DK9 na północ oraz DK74 na wschód. Teraz pytanie czy takie założenia będą częścią analizy STEŚ?

Poza tym czy była dyskusja odnośnie preferowanego przebiegu obwodnicy czy wszyscy wyszli z założenia, że wariant 1 jest najlepszy?
azzazel no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 12:47 PM   #1837
dj_pajak
Registered User

dj_pajak's Avatar

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by witek_64 View Post
W takiej sytuacji, ok. 30 mln zł zostaje rocznie w kieszeni kierowców.
Szkoda, że pominąłeś wielokrotnie większe koszty zewnętrzne generowane przez ruch w środku miasta i które z własnej kieszeni będą musieli pokryć mieszkańcy Kielc. No ale wiadomo, mieszkańcy niech się trują, niech mają ekrany tuż pod oknami, byleby kierowcy mogli zapieprzać najkrótszą drogą. Zieleń się wytnie, wyburzy kilka pierzei, pieszych pod ziemię, bo przecież mamy lata 70.

Quote:
Originally Posted by Daimon View Post
Tak więc nikt niczego tu nie "wpycha", a raczej próbuje uporządkować to, co już jest.
Chyba chciałeś napisać - zabetonuje to co już jest. Naprawdę uważasz, że to jest argument? To czemu w Częstochowie powstaje obwodnica A1? Przecież zgodnie z twoim myśleniem powinno się „uporządkować to, co już jest”.

Quote:
Originally Posted by Daimon View Post
Piszesz o "ekranozie" i "pięknej alei", a czy przypadkiem tunel właśnie nie uratuje nas przed ekranami i nie odda, przynajmniej części, alei mieszkańcom i pieszym? Po drugie - w jaki sposób tunel ma zabrać przejścia dla pieszych?
Jaki tunel? Nie mam mowy o tunelu lecz „częściowo przykrytym wykopie”. Nie zapominaj też, że obok tego pseudo-tunelu będą szerokie jezdnie zbiorcze i serwisowe, obok których będą ekrany akustyczne. Czy będzie wykop czy go nie będzie to cała zieleń na ul. Jesionowej pójdzie pod topór. Nie wiem w jaki sposób sobie wyobrażasz „oddanie alei mieszkańcom i pieszym” - zobacz sobie istniejące koncepcje - tam wszystko jest podporządkowane kierowcom, piesi i rowerzyści zostają wyrzuceni na wąskie chodniczki, bez grama zieleni, dodatkowo tam gdzie się nie udało wcisnąć infrastruktury dla niezmotoryzowanych to jej po prostu nie będzie. Rowerzyści i piesi będą musieli sobie jeździć/chodzić dookoła.

Last edited by dj_pajak; July 21st, 2017 at 01:06 PM.
dj_pajak no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 12:54 PM   #1838
Kemo
Registered User

Quote:
Originally Posted by dj_pajak View Post
Szkoda, że pominąłeś wielokrotnie większe koszty zewnętrzne generowane przez ruch w środku miasta
Bo teraz nie ma wcale ruchu w środku miasta

Quote:
No ale wiadomo, mieszkańcy niech się trują,
Za to teraz jest sielanka i plaża na pasie dzielącym DK74

Quote:
niech mają ekrany tuż pod oknami, byleby kierowcy mogli zapieprzać najkrótszą drogą.
Po co ekrany skoro trasa ma być w tunelu?

Quote:
wyburzy kilka pierzei,
Nie widziałem żeby żadne pierzeje stały na dk74 w Kielcach, a przejeżdżalem tam nie raz.

Quote:
pieszych pod ziemię
Dlaczego pod ziemię, skoro to S74 ma być pod ziemią?

Quote:
Jak brakuje argumentów to się młotki zaczynają. Taka już rozmowa z osobami, które najchętniej zdelegalizowałyby samochody.
Old July 21st, 2017, 01:06 PM   #1839
dj_pajak
Registered User

dj_pajak's Avatar

Likes (Received): 168

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Bo teraz nie ma wcale ruchu w środku miasta
Tak jak był/jest w Częstochowie, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu i wielu innych miastach. Mam pisać co było/będzie później?

Quote:
Za to teraz jest sielanka i plaża na pasie dzielącym DK74
Widzę, że poziom argumentów wzrósł.

Quote:
Po co ekrany skoro trasa ma być w tunelu?
1. Nie tunelu lecz częściowo krytym wykopie.
2. W zagłębieniu będą tylko jezdnie główne, na powierzchni będą szerokie zbiorcze i serwisowe
3. W środku miasta będą węzły, czyli wyjazdy i wjazdy do wykopu

Quote:
Jak brakuje argumentów to się młotki zaczynają. Taka już rozmowa z osobami, które najchętniej zdelegalizowałyby samochody.
Tak, napisz mi jeszcze, że chcę przeprowadzenia przymusowej eutanazji wszystkich kierowców. W tym mnie, bo sam jestem kierowcą.
dj_pajak no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 01:14 PM   #1840
Kemo
Registered User

Quote:
Originally Posted by dj_pajak View Post
Tak jak był/jest w Częstochowie, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu i wielu innych miastach.
I cały czas jest, nawet po wybudowaniu obwodnic.

Quote:
Widzę, że poziom argumentów wzrósł.
Dostosowałem się po prostu. Taki to poziom:

Quote:
1. Nie tunelu lecz częściowo krytym wykopie.
2. W zagłębieniu będą tylko jezdnie główne, na powierzchni będą szerokie zbiorcze i serwisowe
3. W środku miasta będą węzły, czyli wyjazdy i wjazdy do wykopu
Znasz już dokładne rozwiązania projektowe?

Reply

Tags
świętokrzyskie, bełchatów, dk74, droga ekspresowa, kielce, wieluń

Thread Tools

Posting Rules