daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 8th, 2006, 01:39 PM   #1
xywa
Registered User

xywa's Avatar

Likes (Received): 69

Połącznia lotnicze z: Zielona Góra, Koszalin, Kołobrzeg

Mam pytanie do bardziej zorientowanch.

Czy są (będą w najbliższym czasie) jakieś międzynarodowe stałe połaczenia (tanie linie lub normalne) z portów lotniczych: Zielona Góra IEG, Koszalin OSZ, Kołobrzeg QJY lub Szymany SZY?

Ktoś z moich znajoych się mówił że ponoć tak, ale coś mi się wierzyć nie chcę...
xywa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 8th, 2006, 02:12 PM   #2
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 199

Wg. mnie żadnych stałych międzynarodowych połączeń z wymienionych przez Ciebie lotnisk nie ma. O jakiś konkretnych planach na najbliższą przyszłość też nie słyszałem. Jeśli chodzi o "plotki" to chyba najbliżej Szymanom, Ryanair mógłby otworzyć jakieś połączenie, w grę wchodziłby pewnie Frankfurt Hahn lub Londyn Stansted.
jester no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2006, 04:03 PM   #3
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Rzeczywiscie, najblizej jest Szymanom ale tam nalezaloby najpierw zmodernizowac infrastrukture tak, aby mogly w ogole ladowac samoloty klasy B737/A320.
Old April 8th, 2006, 04:28 PM   #4
Erni79
Registered User

Erni79's Avatar

Likes (Received): 3312

Quote:
Originally Posted by xywa
Mam pytanie do bardziej zorientowanch.

Czy są (będą w najbliższym czasie) jakieś międzynarodowe stałe połaczenia (tanie linie lub normalne) z portów lotniczych: Zielona Góra IEG, Koszalin OSZ, Kołobrzeg QJY lub Szymany SZY?

Ktoś z moich znajoych się mówił że ponoć tak, ale coś mi się wierzyć nie chcę...
To tylko fantazje. Nie ma i nie będzie.
Erni79 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 09:11 PM   #5
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1238

to tam w ogóle funkcjonują lotniska?
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2006, 01:28 AM   #6
NorthPole
Great Ape Project

NorthPole's Avatar

Nie, to tylko europejski spisek antypolski je wykreował, aby oskarżyć Polskę o zezwalanie na więzienie tam amerykańskich jeńców. Donieś o tym polskiemu rządowi
A tak poważniej, to też typowałbym Szymany na połączenie z Niemcami. Nie wiem na czym polega fenomen Szyman (które bądź co bądź są nieco odległe od głównego obszaru "poniemieckich Mazur" i dojazd znad Jezior zajmuje nieco czasu), w dodatko podobno Niemcy latają stamtąd często (jak słyszałem) na trasie Mazury - Obwód Kaliningradzki, więc linia Niemcy-Szymany wyeliminowałaby po prostu Warszawę z tras niemieckich wycieczek sentymentalnych. Zapotrzebowanie jednak ze strony niemieckich turystów jest sezonowe, a nie wiem jaka jest ilość mazurskich emigantów ekonomicznych w Niemczech. Dodatkowo z zachodniej Warmii bliżej jest do Gdańska. Co do połączenia z UK, trudno mi powiedzieć. Przy tak wysokim bezrobociu jak na Mazurach, ilość emigrantów ekonomicznych (zwłaszcza po ostatnioej fali emigracji) jest pewnie znacząca (kilkadziesiąt tysięcy?), więc może pasażerowie też by się znaleźli, nawet poza sezonem...
Pewnym czynnikiem wpływającym na (nie)popularność Szyman byłoby też otwarcie międzynarodowego lotniska w Białymstoku, które obsłużyłoby Pojezierze Suwalskie i wschodnie Mazury. Szymanom pozostałaby środkowa połowa województwa z Olsztynem (ok. 50-60 km koleją, ale stacja jest wciąż nieczynna i trzebaby drałować busem lub taksówką kilkanaście km ze Szczytna ).
NorthPole no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2006, 05:40 PM   #7
Boossman
Boossman

Likes (Received): 0

Nowe połączenie Szymany - New York i samoloty z kratami w oknach
Boossman no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules