daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 24th, 2005, 10:16 PM   #41
discoWAW
BANNED

Likes (Received): 0

a czy przypadkiem AirLingus nie lata do WAW? Zdaje mi sie ze ich widzialem... Poza tym ostatnio LOT rozszerzyl siatke polaczen do Dublina.
discoWAW no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 24th, 2005, 10:49 PM   #42
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Pewnie, ze lata. Kolega noRTH1212 jest niedoinformowany
Old February 24th, 2005, 11:20 PM   #43
rafael
- -

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by WuMike
Pewnie, ze lata. Kolega noRTH1212 jest niedoinformowany
Ale ich nie polecamy, bo to konkurencja!

HYDROprofil.pl - hydrolog / hydrotechnik
rafael no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2005, 11:57 PM   #44
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by rafael
Hehe, ja tego nie powiedzialem

Ciekawi mnie, jakie LOT ma oblozenia na tej trasie? Czesi lataja do Dublina bodajze 12x w tygodniu i to wiekszymi samolotami, bo B737.

A tak w ogole, to chyba dojda dodatkowe przedpoludniowe 4 loty w tygodniu do Dublina. Mam racje?
Old February 25th, 2005, 12:28 AM   #45
discoWAW
BANNED

Quote:
widzisz rafael, tu trzeba polecac nawet konkurencje , bo na forum duzo ludzi, którzy z dwóch przewoźników zrobiliby zero

WuMike: tak, chyba 4 loty dochodzą.
Old February 25th, 2005, 02:01 AM   #46
rafael
- -

Quote:
Hehe, ja tego nie powiedzialem

Ciekawi mnie, jakie LOT ma oblozenia na tej trasie? Czesi lataja do Dublina bodajze 12x w tygodniu i to wiekszymi samolotami, bo B737.

A tak w ogole, to chyba dojda dodatkowe przedpoludniowe 4 loty w tygodniu do Dublina. Mam racje?
Trasa jest dość popularna, w związku ze sporym ruchem osób, które podróżują do pracy w Irlandii. Ruch zwiększa się wraz z zadomowieniem się tam wyjeżdżających. Bilety jakby na to nie patrzeć, są dość drogie, zatem sporo osób chyba decyduje się na podróż lądową, a następnie po znalezieniu tam pracy, zaczynają odwiedzać rodzinę już przy pomocy samolotu. Sporo podróżuje też businessmanów, za to niestety nie za wielu zwykłych turystów, mimo że Irlandia jest na pewno warta odwiedzenia w tym celu.

To prawda, że od letniego rozkładu pojawią się 4 nowe loty tygodniowo, w 1/3/5/7. Z WAW wylatywać będą ok. 11:00.
Nie znam obłożenia CSA, być może latają 737, bo nie mają nic innego na te dystanse? Póki co Embraer 170 wystarcza, jednak w sezonie letnim, być może zostanie on zastąpiony 737, oczywiście zależnie od zapotrzebowania i od tego, jak ruch będzie wyglądał po uruchomieniu nowego połączenia. Z 737 jest tylko problem, bo ich nam nie wystarczy. Jeśli się uda (inaczej niż w zeszłym roku*), to w sezonie powinno się pojawić coś w leasingu krótkoterminowym.

*W zeszłym roku, miało być wzmocnienie w postaci 737 bodajże z Jordanii, jednak okazało się, że samolot jest w opłakanym stanie, a właściciela nie stać na przegląd, więc samolot zabrał. Późnej zresztą na jakimś lotnisku rozwalił mu się silnik. I w sumie dobrze, bo inaczej bez problemów przewoziłby turystów, 18 letnim złomem z przerdzewiałymi linkami.

Last edited by rafael; February 25th, 2005 at 02:09 AM.
Old February 25th, 2005, 07:31 PM   #47
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

No wlasnie. Bilety sa chyba stosunkowo drogie, w zwiazku z czym sporo osob inaczej planuje sobie pewnie podroz na Zielona Wyspe. Ale wraz ze wzrostem osob pracujacych w Irlandii na pewno przybedzie chetnych na to polaczenie. Mysle, ze za jakis rok czasu na stale zadomowi na WAW-DUB Boeing 737. Swoja droga Irlandia to piekne okolice, warte zwiedzenia. Whisky tez jest calkiem calkiem Moze nie taka, jak w Szkocji ale na pewno gorna polka.
Aha, jeszcze jedno - LOT do niedawna jeszcze mial 10 B737-500. Skoro teraz brakuje, to dlaczego zrezygnowano z tych 4 sztuk? Trzeba bylo zostawic sobie chociaz 1-2 sztuki.
O tym jordanskim cudzie juz wspominales jakis czas temu. Brrrrr, nigdy nie wsiadlbym do takiego zlomu, gdybym znal stan techniczny!!
Szkoda, ze finanse nie pozwalaja na zakup nowych B737NG, bo na pewno bardzo by sie przydaly we flocie LOT-u...

PS. CSA rzeczywiscie nie maja innych samolotow, poza 735 i 734 Tym niemniej lataja w niektore dni 2 razy, takze ruch musza miec. A juz niedlugo beda zamowione Airbusy A320 i A319
Old February 25th, 2005, 08:07 PM   #48
Sarcasm
Platinum Memeber

Sarcasm's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Budowa nowego Terminalu (projekt EUropa)
Luty 2004:

Ladny terminal, i prosze popatrzec, lata tam tez United, i to nie byle jakimi samolotami ale Jumbo Jet. Czy do warszawy lataja regularnie jakies linie 747?

Freie Fahrt für freie bürger!
Sarcasm no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 08:25 PM   #49
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sarcasm
Ladny terminal, i prosze popatrzec, lata tam tez United, i to nie byle jakimi samolotami ale Jumbo Jet. Czy do warszawy lataja regularnie jakies linie 747?
Niestety, na Okecie nie przylatuja regularne Jumbo Jety. Czasem mozna trafic na "jumbo" izraelskich El Al lub na inny szczesliwy przypadek, typu rzad Japonii, Korei i podobne kwiatki

A lotniska i polaczen to mozna Czechom pogratulowac ale ... na razie Za 10 lat lykniemy ich jak tabletke na przyrost miesni hehe
Old February 25th, 2005, 08:51 PM   #50
miglanc
Registered User

miglanc's Avatar

Likes (Received): 637

Quote:
Originally Posted by antoslaw
Zabawne jak niektorych gniecie pozycja Czech i Pragi...Moze wybuduja kolo Warszawy lotnisko co obsluzy 200 mln pasazerow...bedziecie komunikacyjna stolica swiata. Megalomania i kompleksy!
Coz widac, ze uwarzasz sie za eksperta od kompleksow
miglanc no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2005, 08:56 PM   #51
rafael
- -

Quote:
Aha, jeszcze jedno - LOT do niedawna jeszcze mial 10 B737-500. Skoro teraz brakuje, to dlaczego zrezygnowano z tych 4 sztuk? Trzeba bylo zostawic sobie chociaz 1-2 sztuki.
O tym jordanskim cudzie juz wspominales jakis czas temu. Brrrrr, nigdy nie wsiadlbym do takiego zlomu, gdybym znal stan techniczny!!
Szkoda, ze finanse nie pozwalaja na zakup nowych B737NG, bo na pewno bardzo by sie przydaly we flocie LOT-u...
Nie było możliwości zostawienia, gdyż kończył im się okres leasingowy i zanim LOT stwierdził, że jeszcze by się przydały, już miały nowych właścicieli. Deficyt samolotów spowodowany był też po części opóźnieniami i kłopotami z EMB 170.
Co ciekawe z oddanych samolotów SP-LKG, który trafił do Cirrus Airlines, wciąż posiada tam polskie oznaczenia.

Jordański JY-JAB (jabol ), gdyby latał u nas, byłby w dużo lepszym stanie, gdyż musiałby przejść wszystkie naprawy. Niestety po zgłoszeniu ponad 70 usterek, jak np. przerdzewiałe linki, właściciel się przeraził kosztów i zabrał samolot.

A oto i nasz bohater:

Izraelskie Jumbo w sezonie letnim przylatują bardzo regularnie, praktycznie w każdy wtorek, a także czasami dodatkowo chyba w czwartek lub piątek. Poza sezonem, częściej można oglądać Jumbo na terminalu cargo niż na pasażerskim.

Old February 25th, 2005, 10:33 PM   #52
discoWAW
BANNED

jumbo El-AL'a ma swoich fanatyków wtorkowych
Zaloze sie ze w 2006 bedziemy mieli kilka jumbo: moze jakies Emirates, JAL, KoreanAir.... rozne sluchy chodzą. Rafael wiesz cos wiecej niz ludzie na jumbopics?
Old February 25th, 2005, 11:41 PM   #53
rafael
- -

Quote:
Originally Posted by discoWAW
jumbo El-AL'a ma swoich fanatyków wtorkowych
Zaloze sie ze w 2006 bedziemy mieli kilka jumbo: moze jakies Emirates, JAL, KoreanAir.... rozne sluchy chodzą. Rafael wiesz cos wiecej niz ludzie na jumbopics?
Słyszałem tylko o planach Korean, ale nie wiem na ile są prawdzie, bo było to już jakiś czas temu. Ostatnio nic nowego do mnie nie dotarło, ale spróbuję się popytać ludzi z PPLu.
Wcześniej gdy LOT wstępował do Star Alliance, były przymiarki aby United zamiast do Pragi, latał do Warszawy, jednak nic z tego nie wyszło.

Dodam jeszcze, że w latach 90tych był wspólny projekt LOTu i Air New Zealand, aby stworzyć wspólną trasę obsługiwaną przez 747, ale niestety również na planach się skończyło.

Last edited by rafael; February 26th, 2005 at 02:39 AM.
Old February 26th, 2005, 12:07 AM   #54
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Dlaczego zawsze konczy sie na planach?? Nie podoba mi sie to...
Emirates i jumbo?? Owszem ale tylko cargo. Nam przydalyby sie regularne loty pasazerskie do Dubaju. Nam, czyli mi szczegolnie
Slyszalem, ze japonska ANA planuje rozpoczac loty do nas ale to od przyszlego roku najwczesniej.

Quote:
Nie było możliwości zostawienia, gdyż kończył im się okres leasingowy i zanim LOT stwierdził, że jeszcze by się przydały, już miały nowych właścicieli.
Tak myslalem, ze chodzilo o koniec leasingu. Ale ale, LOT tez chyba komus "wylizingowal" jednego z 737-400?? Mam racje? Chyba, ze dodatkowa czterysetka jest za duza na obecne potrzeby? Albo LOT musi poczekac na wygasniecie umowy??

PS. Jeszcze jedno: zobaczcie sobie zdjecia A320 w barwach CSA. Najbardziej zaskoczyl mnie In-Flight Entertainment System (IFE) na pokladzie... Wow!! To mi sie podoba!
Airbus A320 in CSA fleet
Old February 26th, 2005, 02:38 AM   #55
rafael
- -

Quote:
Tak myslalem, ze chodzilo o koniec leasingu. Ale ale, LOT tez chyba komus "wylizingowal" jednego z 737-400?? Mam racje? Chyba, ze dodatkowa czterysetka jest za duza na obecne potrzeby? Albo LOT musi poczekac na wygasniecie umowy??
SP-LLG poszedł do greckich linii Aegean, jeśli prawidłowo pamiętam, miał tam latać przez 3 lata. Zatem zostały jeszcze prawie 2. Wcześniejsze zerwanie umowy wiąże się z karami, więc lepiej coś innego podleasingować, zwłaszcza że 400-tka jest na większość linii za duża.

Old February 26th, 2005, 12:04 PM   #56
Lucky Luke
Registered User

Lucky Luke's Avatar

Likes (Received): 1543

Czy ktoś może mi powiedzieć, ile samolotów planuje zakupić LOT. Bo jak narazie to jest tylko mowa o modelach samolotów a nie ilości.

Osobiście chętnie bym zobaczył Boeinga 787 w Polsce
Lucky Luke no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2005, 01:09 PM   #57
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Mowi sie o tym, ze LOT planuje kupno 6 sztuk samolotow klasy B787 / A330. Moze dodatkowych kilka w opcji. Caly czas mam nadzieje, ze wezma te pierwsze
Co do floty sredniego dystansu - tutaj na pewno wiecej moglby powiedziec Rafael - ja moge podejrzewac, ze chodzi o modele B737-700 oraz -800 lub - w przypadku postawienia na flote Airbusa - A319 oraz A320 w ilosci pewnie 6-8 sztuk kazdy, chociaz chcialbym ich duzo wiecej
Dodatkowo, mam nadzieje, ze 737-500 zostana w przyszlosci zastapione przez Embraery 195/190, ktore juz przejda swoj wiek dzieciecy i nie bedzie z nimi wiekszych problemow eksploatacyjnych, tak jak to jest w tej chwili z innymi modelami tego producenta.
Old February 26th, 2005, 01:28 PM   #58
noRTH1212
BANNED

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2132

a tak wogóle to kiedy Terminal 2 ma być gotowy?????
noRTH1212 no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2005, 01:59 PM   #59
Lucky Luke
Registered User

Lucky Luke's Avatar

Likes (Received): 1543

Quote:
Mowi sie o tym, ze LOT planuje kupno 6 sztuk samolotow klasy B787 / A330. Moze dodatkowych kilka w opcji. Caly czas mam nadzieje, ze wezma te pierwsze
Co do floty sredniego dystansu - tutaj na pewno wiecej moglby powiedziec Rafael - ja moge podejrzewac, ze chodzi o modele B737-700 oraz -800 lub - w przypadku postawienia na flote Airbusa - A319 oraz A320 w ilosci pewnie 6-8 sztuk kazdy, chociaz chcialbym ich duzo wiecej
Dodatkowo, mam nadzieje, ze 737-500 zostana w przyszlosci zastapione przez Embraery 195/190, ktore juz przejda swoj wiek dzieciecy i nie bedzie z nimi wiekszych problemow eksploatacyjnych, tak jak to jest w tej chwili z innymi modelami tego producenta.
Dzięki A wiadomo kiedy ma być podjęta decyzja w tej sprawie?
Lucky Luke no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2005, 01:29 AM   #60
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by noRTH1212
a tak wogóle to kiedy Terminal 2 ma być gotowy?????
T2 podobno ma byc gotowy do konca roku, chociaz za oficjalna date rozpoczecia uzytkowania podaje sie bodajze 15 kwietnia 2006 roku.

Quote:
Originally Posted by Lucky Luke
Dzięki A wiadomo kiedy ma być podjęta decyzja w tej sprawie?
Nie wiadomo. W tym roku na pewno beda 4 nowe Embraery 170. Podobno w ciagu kilku miesiecy ma byc podjeta decyzja w/s floty dlugodystansowej. Rafael pisal, ze wyboru nastepcow Boeingow 737 nie nalezy sie spodziewac przynajmniej do 2006 roku. To tyle z grubsza...

Reply

Thread Tools

Posting Rules