daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 11th, 2005, 10:04 PM   #1
maras
Registered User

Likes (Received): 29

PLL LOT wprowadzą Embraera 175 do Europy

PLL LOT zamówił cztery Embraery 175 - ogłosiła w środę brazylijska firma Embraer. LOT posiadał opcje na zakup innego typu samolotu Embraera, ale dokonał zamiany wybierając model Embraer 175 - poinformował LOT w komunikacie przesłanym w środę PAP.

To oznacza, że PLL LOT jako pierwsze wprowadzą Embraera 175 do Europy, informuje komunikat. Dostawy mają się rozpocząć w drugim kwartale 2006 roku. Embraery zamówione przez LOT będą oferować usługi w dwóch klasach.

Polski przewoźnik był pierwszym klientem na Embraery 170, które rozpoczęły latanie w roku 2004. W tej chwili LOT ma 10 samolotów typu Embraer 170 oraz 14 50-miejscowych Embraerów 145. Zachowuje też siedem opcji na Embraery 170, które mogą zostać zmienione na Embraery 175, Embraery 190 albo Embraery 195.

"Te samoloty mają więcej miejsc i dalszy zasięg, co pozwoli nam wychodzić na nowe rynki" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PLL LOT Marek Grabarek.

PLL LOT planuje zakup samolotów obsługujących linie dalekiego zasięgu. Oferty złożyli amerykański Boeing i europejski Airbus,

W środę rzecznik prasowy LOT-u Leszek Chorzewski odmówił komentarza do ostatnich informacji prasowych, jakoby LOT zdecydował się na zakup sześciu samolotów floty dalekiego dystansu u amerykańskiego Boeinga.

źródło: PAP
maras no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 11th, 2005, 10:28 PM   #2
Karsi

Likes (Received): 0

Hmm a jak ten samolocik wyglada?? nie kojarze, zatrzymalem sie na erze aterów
Karsi no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 11:12 PM   #3
polska2006
www.jb-ta.com

polska2006's Avatar

Embraer 175 (82 seats)
polska2006 no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2005, 11:03 AM   #4
Karsi

Dzieki serdeczne polska 2006, to malutki samolocik, myslalem ze to cos wiekszego
Karsi no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2005, 11:56 PM   #5
AUTO
Registered User

AUTO's Avatar

Likes (Received): 1489

Wygląda ładnie. Ciekawe jakie ma osiągi.
Old May 13th, 2005, 12:09 AM   #6
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 199

Ładny ten Embraer, a "malowanie" Lot-u jest pierwszorzędne
jester no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2005, 12:53 AM   #7
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Pomylka. Bedzie mial 86 miejsc. Osiagi? A co Ciebie konkretnie interesuje? Zasieg w/g producenta dla wersji LR 3334km, predkosc max. 0.82M. Cos jeszcze chcialbys wiedziec?

Quote:
Originally Posted by maras
LOT posiadał opcje na zakup innego typu samolotu Embraera, ale dokonał zamiany wybierając model Embraer 175 - poinformował LOT w komunikacie przesłanym w środę PAP.
LOT posiada opcje na zakup kazdego samolotu z rodziny 170/175/190/195.

Poza tym nastepna dobra nowina - w 2007 roku beda sie pojawialy pierwsze z siedmiu Embraerow 195, ktorymi LOT planuje zastapic wysluzone juz Boeingi 737-500.
Old May 13th, 2005, 01:31 AM   #8
rafael
- -

Likes (Received): 20

Dawno tu już nie zaglądałem, chciałem dodać kilka informacji do powyższego tekstu.

- Prawdopodobnie zamówienie na EMB-175 zostanie powiększone do 6 sztuk, kolejne samoloty natomiast będą to już EMB-190 lub EMB-195.

- Jutro przybywa ostatni z dostarczanych obenie Embraerów 170, samolot posiada oznaczenia SP-LDK. W sumie Embraerów 170 będzie 10.

- Sprzedany został w końcu najstarszy z Embraerów 145 - SP-LGA z 1999 roku. Samolot poleci do Irlandii, gdzie bedzie miał oznaczenia EI-DKH. Pod koniec roku planowane jest też pozbycie się SP-LGB i SP-LGC.

- Wkrótce pojawi się zapowiadany szósty B767. Samolot ten pochodził będzie z brazylijskich linii Varig, gdzie posiada oznaczenia PP-VOK. Do LOTu będzie wypożyczony na 3 lata. Samolot ten będzie posiadał malowanie Star Alliance, z małym logiem LOTu, podobnie jak obecny B737 (SP-LKE) i EMB170 (SP-LDC).

- Powstały koncepcje rozbudowy jednego z hangarów (nr.1), w celu obsługi w nim nowej floty dalekodystansowej, prawdopodobnie B787.

Porównanie Embraerów 170 i 175:

HYDROprofil.pl - hydrolog / hydrotechnik
rafael no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2005, 02:20 AM   #9
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Ooo, prosze, kto do nas powrocil w koncu! Hej Rafael!
Milo, ze zawsze dasz nam garsc ciekawych informacji

Ciekawy jestem, ile ostatecznie zamowicie E95?! Z tego, co ja slyszalem, bedzie ich przynajmniej siedem sztuk. Nie moge sie ich doczekac, bo uwazam, ze sa najladniejsze z calej rodziny i idealnie zastapia 735!
Old May 13th, 2005, 05:46 AM   #10
polska2006
www.jb-ta.com

polska2006's Avatar

Quote:
Originally Posted by WuMike
Pomylka. Bedzie mial 86 miejsc..
Description:
Embraer announced today that LOT Polish Airlines has converted four EMBRAER 170 options from their original contract into four firm orders for EMBRAER 175 aircraft. Deliveries are scheduled to start in the second quarter of 2006. LOT’s EMBRAER 175s will carry 82 passengers. Caption:EMBRAER 175 in the colors of LOT Polish Airlines - artist rendering linkhttp://mediamanager.embraer.com.br/english/content/busca/detalhe_publico.asp?que_pagina=12&pagina_anterior=categorias
polska2006 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2005, 10:04 AM   #11
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Rzeczywiscie, w tekscie jest info o 82 miejscach ale z bdb. zrodla wiem, ze nastapila zmiana w konfiguracji i ostatecznie znajdzie sie 86 foteli...
Old May 13th, 2005, 01:49 PM   #12
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1430

2 lata temu leciałem służbowo Embraerem z Sofii do Wawy mimo, że była to business class, było ciasno i nie wygodnie, generalnie tej marki nie polecam
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2005, 07:04 PM   #13
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Quote:
Originally Posted by SIMSI
2 lata temu leciałem służbowo Embraerem z Sofii do Wawy mimo, że była to business class, było ciasno i nie wygodnie, generalnie tej marki nie polecam
Tak sie sklada, ze mylisz w tym momencie dwa rozne samoloty! Jezeli leciales 2 lata temu Embraerem, to znaczy, ze byles na pokladzie ERJ-145. My tutaj rozmawiamy o najnowszym dziecku brazylijskiego producenta, rodzinie EMB-170/175/190/195. Te samoloty sa duzo bardziej komfortowe, mysle takze, ze cichsze. Ja zdecydowanie polecam ta serie, gdyz naprawde jest wygodnie. W dodatku te maszyny sa prawie nowiuskie - najstarszy E70 ma niewiele ponad rok!
Old May 13th, 2005, 07:09 PM   #14
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 2

Taaaa, komfort lotu ERJ-145 jest mniej więcej taki jak komfort jazdy maluchem na tylnym siedzeniu. 170-tka to zupełnie inna bajka (choć w 737 i tak wygodniej).
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2005, 08:26 PM   #15
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1430

Quote:
Tak sie sklada, ze mylisz w tym momencie dwa rozne samoloty! Jezeli leciales 2 lata temu Embraerem, to znaczy, ze byles na pokladzie ERJ-145. My tutaj rozmawiamy o najnowszym dziecku brazylijskiego producenta, rodzinie EMB-170/175/190/195. Te samoloty sa duzo bardziej komfortowe, mysle takze, ze cichsze. Ja zdecydowanie polecam ta serie, gdyz naprawde jest wygodnie. W dodatku te maszyny sa prawie nowiuskie - najstarszy E70 ma niewiele ponad rok!

Aż tak dobrze nie jestem w temacie.
Dzięki za soprostowanie, jeśli jest tak jak piszesz tym lepiej
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2005, 04:28 PM   #16
rafael
- -

Quote:
Ooo, prosze, kto do nas powrocil w koncu! Hej Rafael!
Milo, ze zawsze dasz nam garsc ciekawych informacji
Cieszę się, że się cieszysz! Ale ja po prostu nie miałem czasu tu zaglądać.

Już wyjaśniam, o co chodzi z tymi fotelami. Otóż wcześniejsza konfiguracja przewidywała 82 miejsca w EMB 175, ale została ona zmieniona, gdyż takie ustawienie foteli uniemożliwiało wygodne wyglądanie pasażerów przez okna. Oparcia są tak odsunięte od okien, że aby zobaczyć coś na zewnątrz, trzeba było się mocno wychylić do przodu. Natomiast siedząc z plecami na oparciu, można było oglądać jedynie kawałek ściany.
Podobnie jest w EMB 170: http://www.airliners.net/open.file?i...l=CABIN&size=L
Wkrótce Embraery 170 LOTu, również zostaną zagęszczone, dostając jeden rząd foteli więcej. Fotele będą tak przesunięte, by umożliwiały wygodne obserwowanie, co dzieje się na zewnątrz.
Wygoda pasażerów nie ucierpi na tym zabiegu znacznie, gdyż z przodu samolotu było dość dużo rezerwowego miejsca, a Embraer posiada obecnie największą podziałkę między siedzeniami w tej klasie samolotu. Przybędą za to 4 dodatkowe miejsca i możliwość podziwiania widoków za oknem.

Co do E90 lub E95, wstępnie zamówienie ma obejmować 5 lub 7 samolotów i opcję na kolejne.

Old May 14th, 2005, 09:36 PM   #17
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Super! Dzieki za odpowiedz.

Oczywiscie masz racje - nowe "Brazylijki" sa bardzo wygodne. Ten jeden rzad zasadniczo nie powinien zmniejszyc komfortu, a jezeli zmiana konfiguracji ulatwi nam dodatkowo podziwianie widokow za oknem, to mamy same plusy tej decyzji. Dochodzi jeszcze przeciez najwazniejsza - dodatkowe 4 sprzedane bilety, czyli wyzszy yield
Old May 15th, 2005, 01:25 AM   #18
rafael
- -

^
A propos "Brazylijek", to wczoraj przyjechała ekipa Embraera, która przez najbliższe ok. dwa tygodnie, będzie dokonywać modyfikacji w pierwszych 6 sztukach 170-tek. Są to poprawki, które wyszły w trakcie eksploatacji, a które zostały już fabrycznie wprowadzone w nowszych egzemplarzach. Jest z nimi jedna całkiem fajna Brazylijka, która niezwykle ciekawie tańczy przy pracy.
Wczoraj z czterema z Brazylijczyków byłem na Starym Mieście i mimo szczerych chęci, nie wiedziałem, co jeszcze w Warszawie możnaby im pokazać. Odniosłem wrażenie, że mimo tego wszystkiego, to miasto ma mało wyjątkowych rzeczy.

Do usłyszenia za tydzień, za ok. 5,5 godz. wyjeżdżam do Ustronia!

Old May 15th, 2005, 11:21 AM   #19
maras
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by rafael
^
Wczoraj z czterema z Brazylijczyków byłem na Starym Mieście i mimo szczerych chęci, nie wiedziałem, co jeszcze w Warszawie możnaby im pokazać. Odniosłem wrażenie, że mimo tego wszystkiego, to miasto ma mało wyjątkowych rzeczy.
może Pałac Kultury? Takiego cuda na pewno nie mają

a tak poważnie, na pewno Wilanów i Łazienki godne są obejrzenia...
maras no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules