daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Dokad z Poznania? głosujcie!
Amsterdam 29 58.00%
Ateny 9 18.00%
Bruksela 16 32.00%
Budapeszt 9 18.00%
Burgas/Warna (wybrzeże bułgarskie) 5 10.00%
Dubrownik/Split/Zagrzeb (Chorwacja) 15 30.00%
Grenada/Sewilla (południowa Hiszpania) 10 20.00%
Hamburg/Lubeka (północne Niemcy) 9 18.00%
Helsinki 9 18.00%
Lizbona 11 22.00%
Madryt 20 40.00%
Nicea/Marsylia (południowa Francja) 13 26.00%
Palermo/Katania (Sycylia) 5 10.00%
Saloniki 5 10.00%
Wenecja/Werona (północno-wschodnie Włochy) 9 18.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 50. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools
Old April 13th, 2006, 04:50 PM   #21
Stermat
Registered User

Likes (Received): 0

nie chodzi o to gdzie wy chcecie leciec (dlatego pool uwazam za blednie skonstruowany), tylko gdzie bedzie oblozenie!!!!
Stermat no está en línea  

Sponsored Links
Old April 13th, 2006, 05:48 PM   #22
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

Likes (Received): 35

nie, nie!!! chcę wiedzieć dokąd chcecie latać

kierunki sztywne (te 10 wymienionych na początku) są tymi "na bank" gdzie obłożenie będzie, czyli wielkie metropolie kontynentu plus miejsca pracy Polaków (czyli Irlandia, Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja)

Chodzi mi o ustalenie zapotrzebowania na te inne [niezarobkowe], co z kolei będzie się wiązać z ich potencjalnym obłożeniem. To jest taki wstęp do większego polla i na żywca
ale o tym później

Niemniej jednak jestem otwarty na sugestie - jak według Ciebie powinien wyglądać poll w tej kwestii?

aha do kierunków ważnych zapomniałem dodać również FRANKFURT HAHN
starosta no está en línea  
Old April 13th, 2006, 06:13 PM   #23
Stermat
Registered User

Likes (Received): 0

sorry poll (a nie pool??

lata sie tam gdzie jest oblozenie! loty do varny albo dubrovnika zalatwia charter!

inaczej chyba nie ma sensu tego rodzaju analiza.
Stermat no está en línea  
Old April 13th, 2006, 07:05 PM   #24
Macieks
Freie Stadt Danzig

Macieks's Avatar

Likes (Received): 83

Moje TOP 5:

- Burgas/Warna - Burgas ładne miasto, Polecam odwiedzić
- Dubrownik/Split/Zagrzeb - tam nie byłem, a chciałbym pojechać, podobno jest tam ładnie
- Hamburg/Lubeka - Hamburg wiadomo St.Pauli, a i w Lubece ino też fajno
- Nicea/Marsylia - również i tu nie byłem a chciałbym odwiedzić
- Palermo/Katania - Mafia Rulez
Old April 13th, 2006, 07:52 PM   #25
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stermat
sorry poll (a nie pool??

lata sie tam gdzie jest oblozenie! loty do varny albo dubrovnika zalatwia charter!

inaczej chyba nie ma sensu tego rodzaju analiza.
no właśnie o to chodzi!

chęci >> zapotrzebowanie >> loty >> PODRÓŻ

chciałbym, aby to nie były chartery! ale przynajmniej raz na tydzień lub 2, 3 razy były loty do takich miast!
Pomyśl ile ludzi latałoby chociaż na weekendzik + 1 dzień urlopu nad cieplutkie Morze Czarne i to jedynie kupując bilet w internecie
po prostu miodzio
Old April 13th, 2006, 08:09 PM   #26
Macieks
Freie Stadt Danzig

Macieks's Avatar

Quote:
Originally Posted by starosta
no właśnie o to chodzi!

chęci >> zapotrzebowanie >> loty >> PODRÓŻ

chciałbym, aby to nie były chartery! ale przynajmniej raz na tydzień lub 2, 3 razy były loty do takich miast!
Pomyśl ile ludzi latałoby chociaż na weekendzik + 1 dzień urlopu nad cieplutkie Morze Czarne i to jedynie kupując bilet w internecie
po prostu miodzio
Wśród Anglików jest miedzy innymi popularne weekendowe wypady na Teneryfe, ogrom Anglików jeździ właśnie na Teneryfe na weekend
Old April 13th, 2006, 08:42 PM   #27
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

dla nich Teneryfa, a dla nas... Bułgaria

słyszałem, że piękna
Old April 13th, 2006, 09:07 PM   #28
Macieks
Freie Stadt Danzig

Macieks's Avatar

Quote:
dla nich Teneryfa, a dla nas... Bułgaria

słyszałem, że piękna
Bułgaria jest piękna, byłem w Słonecznym Brzegu niedaleko Burgas.
Old April 13th, 2006, 09:58 PM   #29
Silver Fox
Registered User

Likes (Received): 11

Ja zaglosowalem za Madrytem, Lizbona, Helsinkami, Amsterdamem i Budapesztem, gdyz wydaja mi sie najbardziej realne z tej listy. Helsinki rowniez z uwagi na mozliwe zainteresowanie turystow z Finlandii.
Silver Fox no está en línea  
Old April 13th, 2006, 10:09 PM   #30
speider
Registered User

Likes (Received): 19

A moze tak dorzucic Lwow i Istambul. Na weekend na pewno swietne miejsca.

POZnan*

speider no está en línea  
Old April 13th, 2006, 10:24 PM   #31
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Likes (Received): 3455

Zycze Wam Madrytu Mediolanu Paryza Brukesli i Zurichu. Nie glosuje w pollu bo bywam tylko przejazdem (raptem 15 minut )

All science is either physics or stamp collecting. E.Rutherford
The quieter you become, the more you are able to hear
Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.

TUMW * AD Regulamin PHP
talkinghead no está en línea  
Old April 13th, 2006, 10:52 PM   #32
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

kolega Talkinghead
witam

proszę zostawać u nas dłużej niż na 15 minut!

i proszę zagłosować!!!
poll jest dostępny również dla nie-poznaniaków

przy okazji Zurych mamy co prawda w wydaniu: międzyladowanie i wysoka cena (Dauair) ale lecieć można
Old April 13th, 2006, 11:03 PM   #33
Akusz
Registered User

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by talkinghead
Zycze Wam Madrytu Mediolanu Paryza Brukesli i Zurichu. Nie glosuje w pollu bo bywam tylko przejazdem (raptem 15 minut )
Zurich to już mamy Pozwolę sobie jeszcze wtrącić dwa słowa to tego co napsiałem wczoraj, bo temat ten mnie wciąż frapuje. Myślę że jest wielka szansa żeby w z Ławicy zrobić duże (jak na polskie warunki) lotnisko. Trochę dobrych chęci ze strony magistratu i przyjaznej polityki "tanich przewoźników" a także LOTu wobec naszego miasta a moglibyśmy śmiało konkurować z Pyrzowicami czy Krakowem. A powód jest banalnie prosty. Przecież w całej północno zachodniej Polsce nie ma prawdziwie międzynarodowego portu lotniczego. A w tej części jest kilka ważnych i dużych miast jak Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Konin nie wspominając już o tych mniejszych, skąd ludzie muszą tłuc się po południowych tudzież wschodnich rejonach kraju by polecieć samolotem w świat. Jest przecież olbrzymia szansa na zatrzymanie tego pasażera i tutaj stworzenie mu możliwości podróżowania przy wachalarzu połączeń, które oferuje dziś np. Kraków czy Katowice-Pyrzowice. Biorąc dane odnośnie ludności w samych tylko województwach Zachodniopomorskim, Wielkopolskim i Lubuskim mieszka 6 069 153 mieszkańców, do tego doliczając powiedzmy południowe rejony Kujawsko-pomorskiego (północne mają bliżej do Gdańska), możemy mówić o liczbie ok 8 mln ludności. 8 mln to prawie 1/4 mieszkańców Polski, w końcu to 8 mln ludności bez międzynarodowego lotniska. Chore! Dlatego tu uważam jest szansa na rozwój Ławicy, będącej niejako w środku tych województw. A wiem, że linie lotnicze w badaniach poprzedzajacych wprowadzanie nowych połączeń, liczbę ludności traktują jak jedno z najważniejszych kryteriów. Istnieje tu także inna ważna cecha. Zachodnie rejony Polski, zwłaszcza Wielkopolska, Zachodniopomorskie i Lubuskie należą do zamożnych jak na skalę Polski wojewówztw, co powinno być silnym argumentem za inwestowaniem w Ławicę. Inna sprawa bardzo duża ilość firm z kapitałem zagranicznym ale i polskim utrzymujące kontakty z zachodnimi firmami. Poza tym popieram pomysł kogoś wcześniej, na jeden, może dwa loty miesięcznie za ocean do Yankesów.
Wydaję mi się że magistrat jak i włodarze województwa mają gdzieś sprawę Ławicy. Nie słychać o żadnych działaniach w kierunku wyjścia z kryzysu w jakim niewątpliwie znalazło się dziś nasze lotnisko. A przecież miasto to bardzo ważny udziałowiec w Ławicy.

PS. apropo tegu Duaira do Zurichu czy teraz do Sztutgartu to spotterzy muszą mieć niezły sprzęcik z dobrym zoomem żeby uchwicyć tego mikrusa co tam lata

Last edited by Akusz; April 13th, 2006 at 11:09 PM.
Akusz no está en línea  
Old April 13th, 2006, 11:07 PM   #34
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Quote:
Originally Posted by Akusz
(...)
przestan takim Zurichem. Mowilem o czym powaznym.

Co do Szczecina.. nie liczylbym w statystykach. maja blizej, szybciej i taniej Berlin. Szczecinianie to maja w Poznaniu co najwyzej znajomych. taka niestety jest prawda.

Harvard undergraduates believe that inventing a job is better than finding a job. (c) "Social Network" Movie.

TUMW * AD Regulamin PHP
Old April 13th, 2006, 11:08 PM   #35
wooky
Registered User

wooky's Avatar

Likes (Received): 3

Madryt, Lizbona, Sewilla i Dubrownik - zdecydowanie południe europy
wooky no está en línea  
Old April 13th, 2006, 11:46 PM   #36
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

ja już wiele razy pisałem, że mamy dogodne położenie!

Niestety zarząd traktuje ten fakt chyba jako przekleństwo! Tymczasem to powinno być wykorzystane! Nawet jeżeli mieszkańcom Szczecina jest nieco bliżej do Berlina, to co przeszkadza w tym, żeby latali taniej z Poznania? Oczywiście musiałyby takie połączenia istnieć. Ale nie widzę przeszkód w tym, aby taka oferta mogła powstać. To samo się tyczy Bydgoszczy i Torunia. A nawet Łodzi i Wrocławia.

Nie mogę tego zrozumieć, że Ławica położona pośrodku obszaru wyznaczonego przez te miasta, nie zdołała przygotować oferty, mogącej skusić ich mieszkańców. Mało tego brak tej oferty "wpycha" mieszkańców Poznania i regionu w "ręce" innych portów lotniczych - oddalonych o egzotyczne conajmniej 300 km (Katowice, Kraków, Warszawa, Berlin). Teraz takim portem dla poznaniaków może stać się Wrocław (jest o wiele bardziej dostępny kolejowo niż wszystkie pozostałe).

Jak dla mnie jest to wynik niedołężnej polityki rozwojowej (a właściwie jej braku) zarządu portu lotniczego...

Na dzień dzisiejszy zmarnowano szanse na stanie się - tu się pokuszę o stwierdzenie - bycia drugim portem lotniczym kraju (myślę, że przy dużych chęciach i wzmożonej pracy zarządu, władz miasta i województwa, Ławica mogłaby prosperować i śiągać do siebie klientów z Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Łodzi) . Z racji tego, że jest korzystnie położona!

Ale to już nieaktualne. Teraz gra się toczy o to, abyśmy wogóle mieli ważne lotnisko regionalne, które zaspokoi POTRZEBY miasta i regionu - co z obecnym zarządem wydaje się być niemożliwe...

Jak dla mnie skandalem są wypowiedzi prezesa, który nie widzi zapotzrebowania na loty np. na południe Europy, bo twierdzi, że poznaniacy jeżdżą tam samochodami...
temu panu obca jest chyba logika jak i ekonomia...

głosujcie, głosujcie
Old April 13th, 2006, 11:51 PM   #37
wooky
Registered User

wooky's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Jak dla mnie skandalem są wypowiedzi prezesa, który nie widzi zapotzrebowania na loty np. na południe Europy, bo twierdzi, że poznaniacy jeżdżą tam samochodami...

sorki, ale wg mnie to juz lekkie przegięcie z jego strony
a jeśli tak uważa to może niech się lepiej za autostrady weźmie...
wooky no está en línea  
Old April 13th, 2006, 11:53 PM   #38
talkinghead
Stop Making Sense

talkinghead's Avatar

Quote:
ja już wiele razy pisałem, że mamy dogodne położenie!

Niestety zarząd traktuje ten fakt chyba jako przekleństwo! Tymczasem to powinno być wykorzystane! Nawet jeżeli mieszkańcom Szczecina jest nieco bliżej do Berlina, to co przeszkadza w tym, żeby latali taniej z Poznania? Oczywiście musiałyby takie połączenia istnieć. Ale nie widzę przeszkód w tym, aby taka oferta mogła powstać. To samo się tyczy Bydgoszczy i Torunia. A nawet Łodzi i Wrocławia.

Nie mogę tego zrozumieć, że Ławica położona pośrodku obszaru wyznaczonego przez te miasta, nie zdołała przygotować oferty, mogącej skusić ich mieszkańców. Mało tego brak tej oferty "wpycha" mieszkańców Poznania i regionu w "ręce" innych portów lotniczych - oddalonych o egzotyczne conajmniej 300 km (Katowice, Kraków, Warszawa, Berlin). Teraz takim portem dla poznaniaków może stać się Wrocław (jest o wiele bardziej dostępny kolejowo niż wszystkie pozostałe).

Jak dla mnie jest to wynik niedołężnej polityki rozwojowej (a właściwie jej braku) zarządu portu lotniczego...

Na dzień dzisiejszy zmarnowano szanse na stanie się - tu się pokuszę o stwierdzenie - bycia drugim portem lotniczym kraju (myślę, że przy dużych chęciach i wzmożonej pracy zarządu, władz miasta i województwa, Ławica mogłaby prosperować i śiągać do siebie klientów z Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Łodzi) . Z racji tego, że jest korzystnie położona!

Ale to już nieaktualne. Teraz gra się toczy o to, abyśmy wogóle mieli ważne lotnisko regionalne, które zaspokoi POTRZEBY miasta i regionu - co z obecnym zarządem wydaje się być niemożliwe...

temu panu obca jest chyba logika jak i ekonomia...

głosujcie, głosujcie
wishful thinking.

Zawse cos jest w srodku i do tego jest skads blisko. To tak jak WRO moze sciagac klientow z Poznania Gliwic, Lodzi, Drezna i za przeproszeniem Pragi itd itd. Nonsens.

A ze ze Szczecina mogliby zamiast do Berlina do Poznania.. jasne. Tylko po co? Kiedy tam lepiej

TUMW * AD Regulamin PHP
Old April 14th, 2006, 12:04 AM   #39
starosta
www.idp.org.pl

starosta's Avatar

Quote:
Originally Posted by talkinghead
wishful thinking.

Zawse cos jest w srodku i do tego jest skads blisko. To tak jak WRO moze sciagac klientow z Poznania Gliwic, Lodzi, Drezna i za przeproszeniem Pragi itd itd. Nonsens.

A ze ze Szczecina mogliby zamiast do Berlina do Poznania.. jasne. Tylko po co? Kiedy tam lepiej
Ty Paskudo
jak śmiesz mnie krytykować?!!!

właśnie, że nie nonsens!

Ławica jest dogodnie usytuowana jeśli patrzymy tylko i wyłącznie na Polskę (choć wtedy najlepiej Łódź - z tymże ta ma dość kiepskie połączenia kolejowe, a kolej póki co jest ważnym (jeszcze) środkiem transportu - do Katowic i Kraka jechałem pociągami, żeby stamtąd lecieć)

Strachowice są lepiej usytuowane jeśli chodzi o pogranicze polsko-czesko-niemieckie. Posługując się jednak logiką prezesa Pawłowskiego Wrocław byłby skazany na klęskę - ponieważ zarówno Drezno jak i Lipsk mają dobre lotniska, nie mówiąc już o samej Pradze! Przecież do Wrocławia z tych miast jest w miarę blisko (tak jak od nas do Warszawy i Berlina)

Wniosek moich rozważań prosty - oprócz samej atrakcyjności miasta, w którym mamy lotnisko, możemy ściągać klientów z innych, dzięki dogodnemu położeniu i dobrym połączeniom komunikacyjnym

niestety... pan Pawłowski tego nie rozmunie...
Old April 14th, 2006, 12:04 AM   #40
Darek_W
Wrocław

Darek_W's Avatar

Likes (Received): 4

Zagłosowałem na te połączenia, które chciałbym mieć z Wrocławia i które miałyby szansę wygenerować odpowiednią ilość chcących tam latać, czyli:

AMSTERDAM, HAMBURG, MADRYT, NICEA

July 22nd, 2005 - ............?
Darek_W no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules