daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 22nd, 2006, 02:05 AM   #41
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Likes (Received): 787

Quote:
Originally Posted by Castle_Bravo
Majac kilka lat mieszkalem (w Holandii) na malym osiedlu z 4 pietrowymi bloczkami z lat 50 tych. Bardzo mi sie tam podobalo. Madrze rozplanowane osiedle. Niedaleko (200metrow) byl staw, do szkoly mialem rowniez 100 metrow, do sklepu...100 metrow, do Warzywniaka 25... Oprocz tego mialem widok na centrum Utrechtu (w Holandii nie buduje sie zbyt wielu blokow, wiec nic nie zaslanialo). Pozniej mieszkalem przez dwa lata w blizniaku z lat 70. Osiedle bylo jeszcze lepiej rozplanowane, ale brakowalo mi tych widokczkow, porannego pojscia do sklepu po bulki itp.
Aktualnie mieszkam w Owczarni, 30km od Wawy. Byla to typowo rolnicza wiocha, na ktorej zaczeto budowac nowe domy. Moj zostal ukonczony w 1994 (mieszkam w nim od 1997). Do sklepu mam ponad kilometr, do WKD ponad poltora kilometra, do szkoly minimum 2,5, by znalezc sie w centrum Wawy potrzebuje przynajmniej godzine (obojetnie czy bedzie to pociag czy samochod). Moja babcia zas mieszka na Marysinie Wawerskim. Jest to osiedle z poczatku lat 70. Bloki sa niestety dosc odrapane, ale jest blisko do sklepu, szkoly, w centrum jestem w jakies pol godziny, a do lasu jest rzut beretem. Jednak wole mieszkac w bloku majac wszystko pod reka, niz w domu z duzym pokojem, ale tracac mnostwo czasu na dojazd i nie majac nawet asfaltowej drogi przed domem...
Szczerze mowiac nie przeszkadzalo by mi mieszkanie w czyms takim:

Ale my tu nie dyskutujemy ogólnie o blokach tylko tych komunistycznych Z Twojego postu mógłbym wywnioskowac że człowiek do wyboru ma tylko- albo uciążliwe życie w domu albo wygodne życie w mrówkowcu. Ja mimo Twojego komentarza wybrałbym dom. Poza tym- przecież idea bloków za komuny polegała na tym że nie pracujemy tam gdzie mieszkamy, tzn. bloki spełniają funkcję tylko sypilani a zycie toczy się w śródmieściu. To że dzisiaj tak nie jest to juz zasługa kampitalizmu.

Życie w domu wcale nie musi byc uciązliwe jak wynika z Twojego komentarza. Mój szwagier (Anglik) wręcz nie potrafi żyć w bloku. Obecnie mieszka z moja siostrą tymczasowo w Warszawie i mimo że wynajmują bardzo ładne i duże mieszkanie w ładnym bloku to chciałby sie z tamtąd najszybciej wyprowadzic bo mówi że czuje sie jakby mieszkał w hotelu. Zresztą byłem tam u nich w Londynie i takie życie w domku londyńskim jest cudowne. Klimat, otoczenie, centrum dzielnicy w którym jest piekny deptak i stare centrum handlowe wkomponowane jak kamienica w zabudowe deptaka, mnóstwo sklepów, pubów i wszystkiego czego dusza zapragnie... Takiego klimatu nie znajdziesz w blokowej dzielnicy, zapewniam Cie

Last edited by MikeN; June 22nd, 2006 at 02:16 AM.
MikeN no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 22nd, 2006, 08:45 AM   #42
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 15086

Hm jeśli chodzi o Śródmieście zabudowane kamienicami Wszystko ładnie pieknie wygląda... ALe... raczej się wyleczyłem z takiego sposobu mieszkania... Aktualnie mieszkam w przedwojennym budynku... NIe powiem komfort jest. Mieszkanie duże. Powiśle - 3 przystanki czymkolwiek i jestem w Cenrtum pod PKiN... Ale... to są studnie... Może nie w takim wykonaniu jak Śródmieście południowe... Ale mieszkając na 1 piętrze - budynek ma 8 kondygnacji - światła nie uświadczam... ludzie ludziom w okna zaglądają... Wiadomo, że kamienice kamienicom nie równe... Ale jeśli miałby przedstawic chierarchie zabudowy w jakiej priorytetowo wolałbym mieszkać, wyglądała by ona nastepująco:
1. Dom jednorodzinny - i zapewne tak ostatecznie zamieszkam
2. bloki
3. kamienice
filosss está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 22nd, 2006, 09:47 AM   #43
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

A ja wolałbym w wieżowcu..
Old June 22nd, 2006, 10:09 AM   #44
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by mikeleg
A ja wolałbym w wieżowcu..
Zależy o jakim wieżowcu rozmawiamy... bo jeśli o takim 50 metrów w góre to z największa przyjemnością... a takim zwykłym Prlowskim.. hm niewiem...
Old June 22nd, 2006, 11:51 AM   #45
avcavc
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by MikeN
Nastepnym razem daruj sobie złośliwe komentarze bo nie o to chodzi na tym forum, chyba że pomyliłeś je z wp.pl albo onet.pl
To nie miał być złośliwy komentarz. Jeśli tak to zrozumiałeś - przepraszam.

Quote:
Ech, pewnie wyssałem z palca? Chyba nie trudno wyciągnąć takie wnioski dowiedziawszy się czegoś o komunizmie, jak sie wtedy żyło, jak budowało- co w tym przypadku najistotniejsze.
Umiejętność wnioskowania to cenna zaleta. MOIM ZDANIEM gdybyś poprawnie wnioskował, to pewnie już dawno mieszkałbyś tak jak chcesz, a nie jak nie bardzo lubisz.

Quote:
Skąd tyle nienawiści? Może nie przesadzajmy z tym "aż tyle" Powiedzmy że te bloki szpecą moje otoczenie przez całe moje życie. Chyba najbardziej oczywisty powód, więcej nie musze wypisywac bo równie dobrze możesz to wywnioskowac z moich wcześniejszych wypowiedzi.
Nawet w tamtych mrocznych czasach nie było ani obowiązku ani przymusu mieszkania na Ursynowie. Jeśli już ta opcja została wybrana - to w Waszym przypadku był to błąd - ale czy od razu "komunizmu"?

Ja przez wiele lat mieszkałem w blokowisku. Rzeczywistość była wtedy co prawda szara, bloki też, ale mieszkali w nich barwni, integrujący się mieszkańcy. Ludzie, którzy umieli autentycznie cieszyć się z drobiazgów. Nikt nie wstawiał podwójnych drzwi, krat, nie instalował kamer czy firm ochroniarskich. Wspólne balangi przeszły do historii. Było biednie ale przeważnie wesoło.

Dziś to blokowisko ma nie szare lecz kolorowe elewacje. A co jest w środku?

Dlatego się wyniosłem. Tylko piętnaści minut dalej.
Las (mój) przed oknami, cisza, sąsiada widzę raz na tydzień - oczywiście tylko jak zechcę. Sarny chodzą pod oknami. Żaby i ryby w stawie (moim) pluskają. Wszędzie blisko.
Jak widać można.
Więc, MikeN, nie czuj się obrażony tylko bierz się do roboty i żyj po swojemu - tak jak lubisz. To zależy (zawsze zależało) tylko od Ciebie.
I ani "komunizm" ani onet czy wp nic do tego nie mają.

Pozdrawiam.
avcavc no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2006, 06:11 PM   #46
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Likes (Received): 787

Quote:
Originally Posted by avcavc
To nie miał być złośliwy komentarz. Jeśli tak to zrozumiałeś - przepraszam.

Umiejętność wnioskowania to cenna zaleta. MOIM ZDANIEM gdybyś poprawnie wnioskował, to pewnie już dawno mieszkałbyś tak jak chcesz, a nie jak nie bardzo lubisz.
Akurat moje obecne miejsce zamieszkania lubie, osiedle jest zamkniete, przy tym duże, mnóstwo zieleni, japonski ogród, jeziorko, fontanna, dla dzieciaków duży plac zabaw- ogólnie jest przyjemnie a widok z okna mam przyjemny bez bloków. Poza jest równiez sporo nowej zabudowy przysłaniającej stara, mysle że to jest akurat dużym plusem Ursynowa że tak ciekawie to rozwiązali.
Jednak nie ukrywam że nie lubie Warszawy, miasto w ogole mi sie nie podoba i chciałbym sie poza nie wyprowadzić. I mam taki zamiar (w niedalekiej, mam nadzieję) przyszłości.

Quote:
Nawet w tamtych mrocznych czasach nie było ani obowiązku ani przymusu mieszkania na Ursynowie. Jeśli już ta opcja została wybrana - to w Waszym przypadku był to błąd - ale czy od razu "komunizmu"?
Mysle że akurat Ursynów był najbardziej przyjazna dzielnica Warszawy i tylko z tego powodu się tu przeprowadziliśmy. To głownie praca przesądziła że rodzice zamieszkali w rodzimej dla mojego ojca Warszawie. Ale gdyby nie upartośc i strach mojej Mamy pewnie mieszkałbym dzisiaj w Eurpie Zachodniej albo Australii. Jednak bała się ucieczki z kraju i życia w nowym, nieznanym miejscu, czego absolutnie nie można powiedziec o moim Ojcu. Troche jest mi tego żal, ale w końcu ja moge to jeszcze nadrobić

Quote:
Ja przez wiele lat mieszkałem w blokowisku. Rzeczywistość była wtedy co prawda szara, bloki też, ale mieszkali w nich barwni, integrujący się mieszkańcy. Ludzie, którzy umieli autentycznie cieszyć się z drobiazgów. Nikt nie wstawiał podwójnych drzwi, krat, nie instalował kamer czy firm ochroniarskich. Wspólne balangi przeszły do historii. Było biednie ale przeważnie wesoło.

Dziś to blokowisko ma nie szare lecz kolorowe elewacje. A co jest w środku?

Dlatego się wyniosłem. Tylko piętnaści minut dalej.
Las (mój) przed oknami, cisza, sąsiada widzę raz na tydzień - oczywiście tylko jak zechcę. Sarny chodzą pod oknami. Żaby i ryby w stawie (moim) pluskają. Wszędzie blisko.
Jak widać można.
Więc, MikeN, nie czuj się obrażony tylko bierz się do roboty i żyj po swojemu - tak jak lubisz. To zależy (zawsze zależało) tylko od Ciebie.
I ani "komunizm" ani onet czy wp nic do tego nie mają.
Oczywiście zgodze sie z Tobą, też uważam że to jak żyjemy i gdzie żyjemy zależy w ogromnej mierze od nas.
Jestem jeszcze za młody żeby móc przebierać w miejscach zamieszkania i żyć jak chce . Jednak zdaje sobie sprawe że przede mna jeszcze dużo do zdobycia i z pewnością (jestem pod tym wzgledem optymistą) zamieszkam w końcu tam gdzie bede się czuł najlepiej.

Pozdrawiam.
MikeN no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2006, 06:41 PM   #47
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 77

Tragicznie to wygląda!!! Fee! Jak gdańska Zaspa, tylko w Gdańsku ma "normalniejsze" kolorki, właściwie ładniejsze Jedyne światełko w tym blokowisku to ten zajefajny biurowiec PKO, nigdy wcześniej go niewidziałem, a jest godny uwagi może go dać do Miss Polski??
Old June 23rd, 2006, 05:35 AM   #48
Taipei Walker
心在臺灣

Taipei Walker's Avatar

Likes (Received): 1255

Mam prosbe, chcialbym zobaczyc jak sie obecnie buduje osiedla, Filosss, pisales o Forcie Bema, masz jakies zdjecia?

Generalnie nie jestem zwolennikiem blokow, szczegolnie nie lubie tych porozrzucanych, wolno stojacych w niby-parku, nie tworzacych miasta - pierzei wzdloz ulic ze sklepami na dole (np. Chomiczowka). Ale jest jeden wyjatek - Hong Kong, ekstremalne bloki wyrastajace nagle wsrod gor czy nad morzem, surrealizm, jedyne prawdziwe wertykalne miasto. Ale zaznaczam: prosze nie rozumiec tego ze chcialbym takie bloki w Warszawie czy gdziekolwiek indziej w Europie, HK jest wyjatkowy, rozwiazania tam stosowane nie powinny byc stosowane nigdzie indziej.
Taipei Walker no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2006, 08:54 AM   #49
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by Taipei Walker
Mam prosbe, chcialbym zobaczyc jak sie obecnie buduje osiedla, Filosss, pisales o Forcie Bema, masz jakies zdjecia?

Generalnie nie jestem zwolennikiem blokow, szczegolnie nie lubie tych porozrzucanych, wolno stojacych w niby-parku, nie tworzacych miasta - pierzei wzdloz ulic ze sklepami na dole (np. Chomiczowka). Ale jest jeden wyjatek - Hong Kong, ekstremalne bloki wyrastajace nagle wsrod gor czy nad morzem, surrealizm, jedyne prawdziwe wertykalne miasto. Ale zaznaczam: prosze nie rozumiec tego ze chcialbym takie bloki w Warszawie czy gdziekolwiek indziej w Europie, HK jest wyjatkowy, rozwiazania tam stosowane nie powinny byc stosowane nigdzie indziej.
Podalem przykład okolic Fortu Bema bo tam panuje totalny bezład... Sa to bardzo dobrze znane mi okolice, ale fotek aktualnie nie posiadam... Postaram sie nadrobic i co nie co ukazac temat... Problem moze byc jedynie w ukazaniu calosci... Bo tam gdzie aktualnie sie buduje wczesniej byl dziki Park, las - w każdym bądź razei było gęsto od drzewostanu... I każda kolejna inwestycja to wycinka kolejnych partii drzew... i troche ciezko to obfocic zza drzew ale postaram sie przedstawic na tym przykladzie wyzszość osiedli z lat 80 w stosunku do nowych.... (O miasteczku Wilanów nie rozmawiamy
Old June 23rd, 2006, 09:13 AM   #50
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Skorzystałem z pomocy google maps:

Przedmiotowa Chomiczówka

Bemowo - jedno z osiedli najbliższe przedmiotowego Fortu Bema. ta sama skala mapy

I w tej samej skali mapy Fort Bema...

aktualnie na tym placu u góry wykańcza się kolejny kompleks

A tu rzut z nieco mniejszej skali obrazujący kilka osiedli Bemowskich (lata 80) i Fort Bema, obecnie równie gęsto buduje się na placu poniżej Fosy... Wykańcza sie tam kilka/kilkanaście bloków...

Na podstawie tych zdjęc satelitarnych przyjrzyjcie sie i wyciagnijcie wnioski...

Reply

Tags
warszawa

Thread Tools

Posting Rules