search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 16th, 2017, 09:20 PM   #1361
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23923

Zgadza się Jeszcze jedno - nie wiem, czy zauważyliście wszyscy, ale oznaczenie DK86 na tym nowym węźle w Sarnowie jest specyficzne (informacja, że dopuszczalny nacisk na oś wynosi 10 ton).

Sponsored Links
Old July 16th, 2017, 09:22 PM   #1362
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15495

W ogóle, oprócz tego że nachodziły na skrajnie jezdni jest w tym jakiś inny, ukryty cel ?
Old August 22nd, 2017, 09:06 PM   #1363
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Szykuje się fotoradar na węźle "Pogoń" na włączeniu od Dąbrowy Górniczej w kierunku S86:
http://twojezaglebie.pl/to-tu-w-sosn...ecej-wypadkow/

Quote:
1203, 83, 94, 6 – te liczby to dane policji dotyczące zdarzeń drogowych, które miały miejsce w pierwszej połowie tego roku w Sosnowcu. Za nimi kryją się ludzkie dramaty, którym często można było zapobiec.

W 2016 roku na terenie Sosnowca doszło do 2412 kolizji i 200 wypadków drogowych, w których 227 osób zostało rannych, a 8 zginęło. Pierwsza połowa tego roku również wcale nie nastraja optymistycznie. Do czerwca, na drogach stolicy Zagłębia, miały miejsce 1203 kolizje i 83 wypadki, w których 94 osoby zostały ranne, a 6 poniosło śmierć.

Najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji jest nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa, nie bez znaczenia jest także fatalny stan wielu dróg.

Gdzie w Sosnowcu dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych?

Quote:
– Miejscem takim jest łuk DK94 na nitce w kierunku Katowic, na wysokości jednego z salonów samochodowych. Wśród internautów łuk ten nazywany jest sosnowieckim „zakrętem mistrzów” lub „torem nascar” z uwagi na pojazdy wypadające z drogi i poruszające się po pobliskim nasypie, co często doprowadza do dachowania – mówi Sonia Kepper, rzecznik KMP w Sosnowcu.
Według policyjnych danych, od listopada 2013 roku do końca października 2016 roku, na wskazanym odcinku drogi doszło do 4 wypadków, w których osiem osób odniosło obrażenia i 54 kolizji. Natomiast od listopada 2016 roku do 26 maja bieżącego roku, w tym miejscu, doszło do 1 wypadku drogowego i 19 kolizji.

Głównymi przyczynami tych zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Policja chce w tym miejscu ustawić fotoradar stacjonarny. Z pierwszym pismem do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Komenda Miejska Policji w Sosnowcu zwróciła się 15 grudnia 2016 roku.

Quote:
– Policja bardzo częste monitoruje ten odcinek drogi, radiowozem wyposażonym w wideo rejestrator. Działania te nie są jednak wystarczające, z uwagi na geometrię drogi i brak bezpiecznego miejsca do prowadzenia kontroli drogowej statycznej z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości. Dlatego też obecnie nie ma możliwości skutecznego oddziaływania prewencyjnego w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego na tym odcinku – mówi Kepper.
Jak informuje policja, wszystko wskazuje na to, że w miejscu tym już niebawem pojawi się fotoradar stacjonarny.

Poza tym do większej ilości zdarzeń drogowych na terenie miasta, zwykle dochodzi w miejscach zmiany organizacji ruchu. Dotyczy to zarówno zmian wprowadzanych czasowo (na okres remontów i napraw) jak również zmian wprowadzanych na stałe.

Quote:
– W takich przypadkach, w rejony te wysyłane są większe siły WRD. Tak jak miało to miejsce, kiedy wprowadzono zmianę organizacji ruchu w obrębie skrzyżowań ul. Piłsudskiego z ulicami Kilińskiego i Mireckiego. Obecnie kierowcy przyzwyczaili się już do nowej organizacji i ilość zdarzeń w tym rejonie powróciła do poziomu sprzed zmiany. Zresztą sama zmiana bardzo pozytywnie wpłynęła na płynność ruchu pojazdów w centrum miasta – dodaje Kepper.
Warto jednak pamiętać, że żadne ograniczenia, kontrole, ani najbardziej niezawodne i bezpieczne marki nie zastąpią zdrowego rozsądku.
Old September 11th, 2017, 11:10 PM   #1364
nedalnib
Registered User

Likes (Received): 6

Witajcie. Przejrzałem wątek i temat był już poruszony ale jakoś z małym odzewem.

A moje pytanie jest następujące: czy są jakieś normy, zasady czy inne przepisy dotyczące wjazdów? Chodzi o te zdecydowanie za krótkie pasy wjazdowe np. w Sosnowcu koło nieczynnego już CH Real (ul. Baczyńskiego). Na 100% pasy po remoncie kilka lat temu zostały jeszcze bardziej skrócone. Przecież tam jest miejsca co niemiara. Dlaczego ten pas włączający jest tak źle zrobiony?

Jest zdecydowanie za krótki, wręcz niebezpieczny. Nawet połączenie na jezdni zbiorczej z 2 pasów w 1 nie jest najszczęśliwsze. Pewnie bez szans na poprawę, ale chociaż chciałbym wiedzieć dlaczego to jest tak fatalnie zaprojektowane...

puciak liked this post

Last edited by nedalnib; September 11th, 2017 at 11:16 PM.
nedalnib no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2017, 11:32 PM   #1365
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1614

Nie ma miejsca. Zaraz jest most na Brynicy, który trzeba by było przebudować aby wydłużyć łącznicę. Jedyne co można by zrobić to wcześniej z 2 pasów na łącznicy zrobić 1 i wcześniej wpiąć ją do S86. Wydłuży się wtedy pas włączania, który rzeczywiście jest obecnie zdecydowanie za krótki...
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2017, 11:38 PM   #1366
nedalnib
Registered User

No ale właśnie trzeba to skrócić, po co takie długie te barierki?
A co do mostu, jakby lepiej pasy wymalować to i tak by było lepiej niż jest teraz. Tam z tego co pamiętam jest kawał pasa awaryjnego. Przed remontem było lepiej [a nawet jeśli fizycznie jest tak samo to było lepiej wymalowane].
Old September 12th, 2017, 07:05 AM   #1367
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Pas awaryjny jest za wąski na umieszczenie na nim pasa włączania. Kiedyś ta łącznica wpinała się do S86 przed kładką, z której zrobiono to zdjęcie. Podobnie było z łącznicą dla drugiej nitki. Zmieniło się to w okolicach czasowych budowy tego nieszczęsnego centrum handlowego.
Old September 12th, 2017, 07:53 AM   #1368
pchela87
Registered User

Likes (Received): 21

Gdyby ten pas wjazdowy wydłużyli - czyli o wiele wcześniej połączyli wyjazd z S86 myślę, że bardzo upłynniło by to poranny ruch do Katowic. To własnie tam zaczynają się korki przez prawy pas który się zatrzymuje, co za tym idzie środkowy się przytyka itd. Za wiaduktem ruch znowu przyspiesza.
pchela87 no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 10:22 AM   #1369
Lahcim nitup
Registered User

Likes (Received): 3275

no albo wydłużyć jezdnię i zrobić wiadukt nad Brynicą (wiem - nierealne z powodów prozaicznych - pieniędzy)
Lahcim nitup no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 12:13 PM   #1370
nedalnib
Registered User

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
... Kiedyś ta łącznica wpinała się do S86 przed kładką, z ktĂłrej zrobiono to zdjęcie. Podobnie było z łącznicą dla drugiej nitki. Zmieniło się to w okolicach czasowych budowy tego nieszczęsnego centrum handlowego.
Nie tyle chodziło mi o to by pas awaryjny był pasem do włączania się, raczej żeby chociaż ten ostry kąt włączania się do ruchu chociaż trochę złagodzić zabierając ile się da z pasa awaryjnego.

Ale chyba słowem klucz jest "Zmieniło się to w okolicach czasowych budowy tego nieszczęsnego centrum handlowego".
Teraz uświadomiłem sobie, że tam jest na wysokości filara kładki z prawej strony droga dojazdowa do CH. Ta droga dochodzi do łącznicy, i to pewnie z jej powodu przesunięto całą łącznicę.

Tą boczną drogą nikt nie jeździ, a tysiące kierowcĂłw z łącznicy i głĂłwnej jezdni psioczy.

Zauważcie ile się tam dzieje - samochody jadą łącznicą z dużą prędkością (długa prosta). A na samym końcu łącznicy - tam gdzie powinna być idealna widoczność i dosyć miejsca na bezpiecznie włączenie się do jezdni głównej - są poustawiane przeszkody:
1) filar kładki zasłaniający widoczność
2) wysepka na samym końcu lewego pasa
3) łączenie pasĂłw
4) dwa niewielkie ale jednak zakręty
5) barierki !ZNACZĄCO! ograniczające widoczność.

No ale przez tę boczną drogę dojazdową chyba nie da się tego rzeczywiście lepiej zrobić.
Szkoda.
Dobrze, że nie muszę tam codziennie jeździć, bo "nie podoba mi się to miejsce".
Old September 12th, 2017, 06:01 PM   #1371
NDSCh
Registered User

Likes (Received): 1447

Może coś takiego - http://mapy.orsip.pl/imap/?locale=pl...essionID=92898

Lahcim nitup liked this post
NDSCh no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 06:54 PM   #1372
pchela87
Registered User

Likes (Received): 21

Właśnie mniej więcej tak długi wjazd powinien się tam znajdować, nie wiem dlaczego nikt na ten pomysł nie wpadł.
pchela87 no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2017, 11:04 PM   #1373
nedalnib
Registered User

zdecydowanie tak. W sumie, to nawet ta boczna droga nie jest przecież przeszkodą. Ruch z łącznicy powinien być jak najszybciej spychany "w lewo" - do głównej drogi. A przecież wyjazd z CH mógłby też być "spychany" do lewej. Obecnie jest wręcz odwrotnie: ruch z łącznicy spychany w prawo po to by na końcu gwałtownie wrzucić go do głównej drogi.

No ale, pogadaliśmy. A można te nasze uwagi gdzieś zgłosić? Coby może ktoś się zastanowił nad tym wszystkim i poprawił ten koszmarek? I tak szkoda że to tak słabo wyszło przy okazji ostatniego remontu.

Ale koszt ewentualnej poprawki chyba nie jest wielki. Trzeba zdemontować barierki i przemalować pasy

Last edited by nedalnib; September 13th, 2017 at 02:53 PM.
Old September 13th, 2017, 02:30 PM   #1374
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 479

Potwierdzam ten wyjazd na ekspresówkę jest mocno niebezpieczny. Na szczęście tylko kilka razy z niego korzystałem.
Ale byłem mocno zdziwiony za pierwszym razem, że takie coś funkcjonuje.
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2017, 02:55 PM   #1375
nedalnib
Registered User

Ja tak samo. Obecnie jeżdżę tam rzadko. Ale kiedyś jeździłem bardzo często. Jeździłem przed remontem, i jak pojechałem pierwszy raz po remoncie to odruchowo ostre hamowanie na końcu po tym jak zaliczyłem ostre ździwko jak ta łącznica dobija do głównej drogi.
Old September 13th, 2017, 08:04 PM   #1376
Kemo
Registered User

Likes (Received): 16571

Quote:
Originally Posted by nedalnib View Post
No ale, pogadaliśmy. A można te nasze uwagi gdzieś zgłosić? Coby może ktoś się zastanowił nad tym wszystkim i poprawił ten koszmarek?
Można: http://www.gddkia.gov.pl/pl/2247/Dane-teleadresowe
Ewentualnie tu: http://www.gddkia.gov.pl/pl/1902/For...nakowania-Drog
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2017, 11:46 PM   #1377
nedalnib
Registered User

zgłosiłem. Nie spodziewam się reakcji, ale obywatelski obowiązek spełniłem.

NDSCh liked this post
Old September 16th, 2017, 01:11 PM   #1378
NDSCh
Registered User

Likes (Received): 1447

Quote:
Originally Posted by nedalnib View Post
zgłosiłem. Nie spodziewam się reakcji, ale obywatelski obowiązek spełniłem.
Mają obowiązek odpowiedzi (o ile zgłosiłeś to zgodnie z prawem).

Quote:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków
Rozdział 2 Przyjmowanie skarg i wniosków
§ 5. Skargi i wnioski mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie lub za pomocą dalekopisu, telefaksu, poczty elektronicznej, a także ustnie do protokołu.
Rozdział 3 Rozpatrywanie skarg i wniosków
§ 8. 1. Skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20020050046
Quote:
Kodeks postępowania administracyjnego
DZIAŁ VIII Skargi i wnioski
Rozdział 2 Skargi
Art. 237. § 1. Organ właściwy do załatwienia skargi powinien załatwić skargę bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
§ 3. O sposobie załatwienia skargi zawiadamia się skarżącego.
Rozdział 3 Wnioski
Art. 244. § 1. W sprawie terminu załatwiania wniosków stosuje się przepis art. 237 § 1.
§ 2. O sposobie załatwienia wniosku zawiadamia się równocześnie wnioskodawcę.
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19600300168

equest liked this post
NDSCh no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2017, 11:54 PM   #1379
nedalnib
Registered User

No właśnie zgłosiłem przez formularz, czyli nieformalnie. Może masz rację - zgłoszę oficjalnie, wtedy oficjalnie odpowiedzą.

pchela87 liked this post
Old September 17th, 2017, 12:42 AM   #1380
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 616

Ale to też nie jest tak że w takim wypadku nie zastanowią się nad tym.
Pamiętam że kiedyś też przez formularz (Bo nie umiałem znaleźć jakiegoś kontaktu mailowego) napisałem co myślę o obecnym oznakowaniu wspólnego odcinka A4 z DK88 (Po prostu w tym miejscu numer DK88 wyparowywał). Jakimś dziwnym trafem kilka miesięcy później numer DK88 pojawił się na tablicach kierunkowych i pojawiły się nowe tablice odległościowe. Więc jest nadzieja
elot360 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, będzin, katowice, sosnowiec, tychy

Thread Tools

Posting Rules