search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 7th, 2013, 01:20 PM   #1141
supposed junkie
Registered User

supposed junkie's Avatar

Likes (Received): 274

Quote:
Originally Posted by Palatek View Post
Ja osobiście to w ogóle byłbym za wariantem S10 Płońsk - Płock - Włocławek - Inowrocław i wpiąć ją koło Solca w połowie odległości między Toruniem a Bydgoszczą.
To już lepiej byłoby poprowadzić eskę z Inowrocławia prosto do Bydgoszczy zamiast do Solca.
Pomysł ciekawy, ale w Toruniu nigdy by się na taką drogę nie zgodzili.
Poza tym i tak wciąż trzeba by wybudować eskę z Bydgoszczy do Torunia.
supposed junkie no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 7th, 2013, 05:11 PM   #1142
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2187

Ino zamiast TRN to jednak nie do zrobienia.
Ale Płock zamiast Sierpca moim zdaniem jest możliwy i wręcz potrzebny. Jak już wracamy do tematu:

O.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2013, 05:22 PM   #1143
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Likes (Received): 146

Quote:
Originally Posted by mapmen View Post
To jest problem gmin, które powodują urban sprawl. I nie należy im tego ułatwiać budując ekstra drogę.
To może zwężymy im jeszcze tą drogę i niech gniją w zapomnieniu? Nie można kogoś karać tym, że chce sobie mieszkać za miastem. Ta droga ma być dla mieszkańców, a każdy wie że ruch w okolicach Lubicza jest największy na całej 10.

Ciśnienie na Bydgoszcz-Toruń jest dlatego, że polityka. To inwestycja spektakularna. Powinno powstać S-10 właśnie te 30-40 km w okolicach Lubicza, polikwidować te ograniczenia do 50 km/h na skrzyżowaniach z wiejskimi drogami, których nikt nie przestrzega. W Mazowieckiem jakoś rozsądniej rozdysponowano tymi ograniczeniami. Do tego obwodnice Gójska, Dzierżążni, Sierpca, Drobina i droga by spełniała swoje zadanie.

Ale i tak rozbudowa tej trasy jest mało prawdopodobne w najbliższym czasie, bo jak to politycy argumentują "Niedawno zrobilim przecież i dobrze się jedzie".

To prawda z immunitetem naprawdę można szybko tą trasę przejechać...
Macioslaw16 no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2013, 05:44 PM   #1144
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 546

Wariant przez Płock jest tak oczywisty, że naprawdę trudno zrozumieć jak można próbować wymyślać inne...
Old April 7th, 2013, 08:31 PM   #1145
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 557

Jechałem dziś odcinkiem DK10, od Stargardu Szcz. do Suchania. W niektórych miejscach droga wymaga łatania.
Old April 7th, 2013, 10:38 PM   #1146
mapmen
Mordo solare

mapmen's Avatar

Likes (Received): 90

Quote:
Originally Posted by Macioslaw16 View Post
To może zwężymy im jeszcze tą drogę i niech gniją w zapomnieniu? Nie można kogoś karać tym, że chce sobie mieszkać za miastem.
Czy ja kogoś chcę ukarać? Ja nie chcę sprzyjać choremu modelowi osadnictwa. Ma prawo tam zamieszkać, ale nie ma prawa oczekiwać, że będzie się mu budowało drogę ekspresową czyli krajową w celu komunikacji międzypowiatowej czy międzygminnej. Z punktu widzenia Torunia czy Bydgoszczy do Warszawy można jechać A1/A2 i jest to realna alternatywa a nie teoretyczna.

Quote:
Ciśnienie na Bydgoszcz-Toruń jest dlatego, że polityka. To inwestycja spektakularna.
Nie polityka tylko charakter ruchu decyduje. Na DK10 między Toruniem i Bydgoszczą jest więcej ruchu dalekobieżnego niż na wschód od Torunia. A drogi krajowe jakimi są autostrady i ekspresówki służyć mają w pierwszej kolejności transportowi dalekobieżnemu.

Quote:
Powinno powstać S-10 właśnie te 30-40 km w okolicach Lubicza, polikwidować te ograniczenia do 50 km/h na skrzyżowaniach z wiejskimi drogami, których nikt nie przestrzega. W Mazowieckiem jakoś rozsądniej rozdysponowano tymi ograniczeniami.
Gdybyś raczył zauważyć to między województwami jest różny charakter zabudowy wynikający z zaszłości zaborowych.
mapmen no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2013, 12:37 AM   #1147
niebezpiecznik
Registered User

Likes (Received): 65

Quote:
Quote:
:Powinno powstać S-10 właśnie te 30-40 km w okolicach Lubicza, polikwidować te ograniczenia do 50 km/h na skrzyżowaniach z wiejskimi drogami, których nikt nie przestrzega. W Mazowieckiem jakoś rozsądniej rozdysponowano tymi ograniczeniami.
Gdybyś raczył zauważyć to między województwami jest różny charakter zabudowy wynikający z zaszłości zaborowych
.

Błąd. Granica zaborów była na Drwęcy (czyli na przedmieściach Torunia). Gdaka mazowiecka podeszła wizjonersko, co widać na żywo jak się jedzie: przyjęli że remontowana DK 10 będzie kiedyś pasem S10 i tak ją wyremontowali i elementów BRD nie nawrzucali dużo. Co w porównaniu z drugą stroną daje efekt szybszej jazdy, ponieważ tych ograniczeń, wysepek, przejść czerwonych nawierzchni jest w kuj.-pom. dużo dużo więcej. Czy to jest skuteczne trudno powiedzieć, konieczne byłoby porównanie statystyk przed i po modernie, w podziale na województwa.

A co do polityki to z tego co wiem to że S10 w dokumentach oficjalnych idzie przez Sierpc to właśnie jest poltyka. Zaangażowanie pewnych lokalnych gremiów przed kilku laty było tak silne że dało radę.

Na chwilę obecną nadal po części rządzą więc nic nie zapowiada zmiany, choć ja jeszcze wariantów w Mazowieckiem nie widziałem więc cała zabawa przed nami a jak pokazuje casus S19 zmiana na papierze wymaga bardzo krótkiego czasu.

Last edited by niebezpiecznik; April 8th, 2013 at 12:48 AM.
niebezpiecznik no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2013, 08:50 AM   #1148
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Wariant przez Płock jest tak oczywisty, że naprawdę trudno zrozumieć jak można próbować wymyślać inne...
No niestety nie jest oczywisty, choćby z racji obecnego przebiegu DK10. Ale ja kibicuję Płockowi w przebiegu S10 w jego pobliżu.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
Old April 8th, 2013, 09:15 AM   #1149
andymoon3
Registered User

Likes (Received): 68

Droga S10 od Torunia do Płońska do sfera marzeń na dzień dzisiejszy. Jest dużo innych inwestycji w kolejce w polsce. Na dzień dzisiejszy Płock jest bardzo odcięty od głównych szlaków komunikacyjnych w Polsce i uważam że przy projektowaniu należy je uwzględnić. Często jeżdżę do Płocka i brakuje mi takiej drogi. Jazda przez Włocławek czy przez Lipno to awaria.

Last edited by andymoon3; April 8th, 2013 at 09:53 AM.
andymoon3 no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2013, 09:45 AM   #1150
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 11997

Już niedługo A1 do Włocławka a dalej całkiem przyjemną 62ką.

P.S.
Też uważam że wygięcie S10 do Płocka byłoby wskazane.
Old April 8th, 2013, 10:41 AM   #1151
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 2011

Quote:
Originally Posted by Din Sevenn View Post
Ino zamiast TRN to jednak nie do zrobienia.
Ale Płock zamiast Sierpca moim zdaniem jest możliwy i wręcz potrzebny. Jak już wracamy do tematu:

O.

Pomysł ciekawy, ale zauważ, że można to jeszcze bardziej rozwinąć i zastosować manewr taki, jak pod poznaniem w przypadku S5. Tutaj S10 mogłoby nie przekraczać Wisły mostem autostradowym, tylko po śladzie autostrady kierować się na południe i dopiero przy Włocławku (od północy) oddzielać się na wschód. Włocławek zyskałby nowa przeprawę, północną obwodnicę i o wiele lepsze warunki skomunikowania z całą siecią dróg szybkiego ruchu. Do tego naturalnie do Płońska trzeba by przejść koło Płocka, a że kilkadziesiąt kilometrów drogi zamiast stawiane od nowa jest wspólne z A1, koszt mostu przy okazji wcale nie sprawiłby, że inwestycja byłaby w jakikolwiek sposób droższa.

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2013, 11:00 AM   #1152
andymoon3
Registered User

Akurat we Włocławku jest wystarczająca ilość przepraw mostowych.
Old April 8th, 2013, 11:20 AM   #1153
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

A obwodnic też mają wystarczająco dużo?

Old April 8th, 2013, 11:32 AM   #1154
andymoon3
Registered User

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post

A obwodnic też mają wystarczająco dużo?
Jedyną obwodnicą która jest potrzebna dla Włocławka jes juz budowana czyli autostrada a1.
Old April 8th, 2013, 12:02 PM   #1155
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Obecna południowa obwodnica Włocławka dobrze spełnia wg mnie swoje zadanie. Za to odcinek Toruń-Lipno chyba bardziej potrzebuje eski.
Old April 8th, 2013, 12:15 PM   #1156
andymoon3
Registered User

Quote:
Originally Posted by Din Sevenn View Post
Obecna południowa obwodnica Włocławka dobrze spełnia wg mnie swoje zadanie. Za to odcinek Toruń-Lipno chyba bardziej potrzebuje eski.
Czy ja dobrze słyszę odcinek WŁOCŁAWEK - LIPNO potrzebuje eski ? Kolego doprawdy mnie rozbawiłeś.
Old April 8th, 2013, 01:17 PM   #1157
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Prognozy pokazują stosunkowo spore potoki. Zatem, jesli już mówimy o S10, to prędzej stawiałbym tam, niż przez trudne okolice Włocławka, z dodatkowym mostem.

Quote:
Czy ja dobrze słyszę
Słyszysz obrazy? Doprawdy mnie rozbawiłeś.
Old April 8th, 2013, 01:43 PM   #1158
andymoon3
Registered User

delete

Last edited by andymoon3; April 8th, 2013 at 02:07 PM.
Old April 8th, 2013, 01:56 PM   #1159
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by andymoon3 View Post
Nie będę reagował na twoje zaczepki.
To sam nie zaczepiaj.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2013, 02:13 PM   #1160
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Quote:
Originally Posted by andymoon3 View Post
Czy ja dobrze słyszę odcinek WŁOCŁAWEK - LIPNO potrzebuje eski ? Kolego doprawdy mnie rozbawiłeś.
Nic tam nie słychaćm, a nawet zacytowałeś coś innego, niż wykrzykujesz

Piszesz:
Quote:
Czy ja dobrze słyszę odcinek WŁOCŁAWEK - LIPNO potrzebuje eski ?
A było:
Quote:
Za to odcinek Toruń-Lipno chyba bardziej potrzebuje eski.
Jak chcesz trollować, to nie trolluj sam siebie na dobry początek, bo starasz się o bana za trolling i za wdawanie się w niepotrzebne dyskusje z trollem ... wszystko w jednym poście!

Natomiast w odpowiedzi na Twoje wątpliwości:
Tak, Włocławek - Lipno nie potrzebuje "Eski", to nie ulega większym wątpliwościom, natomiast Włocławek-Płock-Płońsk ... nie wiem czy to aż taka strasznie kiepska opcja, bo łączy spore ośrodki miejskie. Co prawda jest tam DK wzdłuż samej Wisły z numerem bodajże 62, ale bardziej jednak moja propozycja tyczyła się zbudowania mostu w standardzie szybkiego ruchu przez Wisłę w okolicach Włocławka (jasne, że mają tam mosty i przejazd tamą, ale chodzi o ruch z A1, który jest "wycelowany we wschodni brzeg", że takiej politycznie niepoprawnej metafory użyję :P).

Reply

Tags
bydgoszcz, dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, kujawsko-pomorskie, piła, stargard, toruń, wałcz, warszawa, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules