search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2008, 02:20 PM   #141
jadwas
Stargardzki warszawiak

Quote:
Originally Posted by mattin View Post
Zresztą przy południowym przebiegu też by szła między jeziorami tylko trochę szerszym przesmykiem(300 metrów) który jest za to dalej od DK10 niż ten północny.
Znam okolicę, dalej na pólnoc jest bardziej sucho

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
dajmy już spokój z tym Suchaniem. Jak wyjdzie tak wyjdzie. Gorszy problem do kawałek od Wapnicy do Piły (Wyrzyska). Tam jest dopiero labirynt pułapek natura2000, jeziora lasy itp. Pamiętajcie że S10 ma być drogą do Bydgoszczy, a nie do Recza
Droga ma być nawet do Warszawy, ale tak się dyskusja sama rozwinęła

Sponsored Links
Old April 22nd, 2008, 08:10 PM   #142
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by jadwas View Post
Droga ma być nawet do Warszawy, ale tak się dyskusja sama rozwinęła
Skoro temat już został wywołany... to ja bym zaprzestał S10 na Toruniu, dokładnie na węźle gdzie łączyć się będzie z A1.

Dlaczego? Uzasadnienie jest proste, wystarczy spojrzeć na mapę. Z Torunia pojedziemy A1 do Włocławka. Stamtąd natomiast mocno zastanowił bym się nad budową S62 przez Płock (nowy most) włączając się do S7 przy Nowym Dworze Mazowieckim. Krócej by było do Warszawy, mniej do budowania (A1 będzie, a S62 komunikuje większe miasta).
Pewnie niejeden już o tym myślał wcześniej i jestem świadomy że wcale ameryki nie odkrywam.
Wtedy ze Szczecina do Wawy byłby wybór: S3+A2 lub S10+A1+S62+S7.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2008, 10:30 PM   #143
jadwas
Stargardzki warszawiak

Ciekawa koncepcja, natomiast ja wolałbym po prostu śmigać S10+S7, zwłaszcza że w drugą stronę z Warszawy byłoby dobre połączenie nad Bałtyk S10+A1.
Niestety w tym rozwiązaniu Płock byłby "nieco" poszkodowany, ale to tylko kwestia łączników do A1 i S10.
S62 trochę ma słaby sens bez łączenia z S10, czyli tylko jako łącznik A1-S10.
Old April 23rd, 2008, 09:27 AM   #144
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:
Ciekawa koncepcja, natomiast ja wolałbym po prostu śmigać S10+S7, zwłaszcza że w drugą stronę z Warszawy byłoby dobre połączenie nad Bałtyk S10+A1.
Pamiętaj że ze stolicy nad morze będziesz miał S7. I to na długo przed zbudowaniem S10. S7 to w końcu priorytet do 2012.
Quote:
Niestety w tym rozwiązaniu Płock byłby "nieco" poszkodowany, ale to tylko kwestia łączników do A1 i S10.
S62 trochę ma słaby sens bez łączenia z S10, czyli tylko jako łącznik A1-S10.
Dobre wylobbowanie S62 i pokazanie oczywistych zalet tego rozwiązania zapewne by pomogło. W końcu Płock i Włocławek to spore zakłady przemysłowe.
Poza tym kto mówi, że S62 nie może się nazywać S10
Old April 24th, 2008, 12:58 PM   #145
jadwas
Stargardzki warszawiak

Most w Płocku chyba zbudowało miasto, zatem mogą być problemy proceduralne przy puszczeniu tam Eski
Wisła w okolicy Włocławka to N2K, zatem może być problem z nowymi mostami.
Ale co tam, dowolny bezkolizyjny "szlak północny" do Warszawy będzie cudem (Byle nie S10-A1-A2 ).
A tak swoją drogą, to czy podróżujący szlakiem południowym (S3-A2) nie będą "ścinać" narożnika z Międzyrzecza do Trzciela ?
Old April 24th, 2008, 01:50 PM   #146
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

A Ty byś ścinał?
Przy tej długości trasy opłaca się nadłożenie kilku (max kilkunastu) kilometrów autostrady. Przejechanie przez Międrzyrzecz i parę innych wiosek nie ma sensu, zwłaszcza, że trwałoby to dłużej. A do tego węzły na A2 będą tak rzadko rozmieszczone, że nie wiadomo gdzie taki delikwent by potem na nią wjechał.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2008, 03:01 PM   #147
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

zakładając że węzeł z A2 byłby w Trzcielu będą tacy który wybiorą skrót. Choćby przez to, aby nie płacić na SPO w Jordanowie tylko w Trzcielu za A2.
Dlatego też był (jest?) szatański plan, aby węzła w Trzcielu nie było

Wracając do mostu w Płocku - fakt, ten nowootwarty jest dla ruchu lokalnego, ale kto powiedział że nie może byc nowego mostu w standardzie S gdzieś koło Płocka (nie ważne gdzie). Nie ma tam nigdzie blisko n2000.
Old April 24th, 2008, 03:33 PM   #148
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 12012

Tak się spytam z głupia frant, co ma most w Płocku do S10?
torunczyk no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2008, 03:49 PM   #149
adamkr
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by torunczyk View Post
Tak się spytam z głupia frant, co ma most w Płocku do S10?
Do S10 nic, ale do drogi Szczecin-Warszawa trochę ma.
Skoro już puszczamy wodzy fantazji, to może tak:
S62 z Zakroczymia (S7) do Wyszogrodu - starym śladem
Dalej most przez Wisłę razem z DK 50,
Potem nowym śladem wzdłuż Wsły do Włocławka (omijając Płock od południa - wtedy nowy most w Płocku dobrze komunikowałby S62 z miastem i DK60 na północ.
Gdzieś koło Włocławka S62 łączyłaby się A1
Dalej kawałek A1 do Torunia, a tam już jest (będzie ) S10.
adamkr no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2008, 05:08 PM   #150
pawlo1404
Registered User

Likes (Received): 0

Z ciekawości postanowiłem wysłać maila do GDDKiA o. Bydgoszcz z zapytaniem o przebudowę do standardów Eski obwodnicy Nakła nad Notecią. A oto, co otrzymałem w odpowiedzi:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy informuje, że w 2002 r. na nasze zlecenie opracowane zostało studium techniczno – ekonomiczne przebudowy drogi krajowej nr 10 do parametrów drogi ekspresowej. Zakłada ono budowę obwodnicy miasta Nakło nad Notecią w śladzie już istniejącej obwodnicy. Opracowanie to stanowiło będzie podstawę do analiz mających wyznaczyć przebieg drogi ekspresowej.

Prace studialne i projektowe zlecone zostaną w 2010 r. Realizacja zadania w terenie planowana jest po roku 2012.
pawlo1404 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2008, 12:06 AM   #151
Witt
Registered User

Witt's Avatar

Likes (Received): 2

...

Last edited by Witt; October 15th, 2009 at 03:24 AM.
Witt no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2008, 12:21 AM   #152
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

1. Niemcy, Włosi, Francuzi mają podstawową sieć i teraz ją sukcesywnie uzupełniają. My jesteśmy na etapie budowania podstawowej sieci, która ma przede wszystkim połączyć duże miasta. Więc S62 Włocławek - Płock - Zakroczym zamiast S10 łączącej takie aglomeracje jak Drobin, Sierpc i Lipno nie byłaby od rzeczy. Zresztą S10 ma wpadać do S7 koło Płońska, więc po jakim tu odciążeniu mowa?
Chełmno i Grudziądz i tak wymagają jazdy przez A1.

2. Jeśli chodzi o Niemcy:
- A10 to Berliner Ring.
- A92 nie jest tylko łącznikem A9 i Ringu Monachium (A99), ale biegnie dużo dalej, do Deggendorfu. Nosi numer 92 nie dlatego, że łączy się z 9, ale dlatego, że dwucyfrowe numery 9x są przeznaczone dla południowej Bawarii.
- autostrady mają po 3 pasy, bo takie tam jest natężenie ruchu. A9 na odcinku Kreuz Neufahrn - Kreuz München Nord ma nawet 4, ale dzienny utarg tam to 171.000 pojazdów.

Odwołano ministra ->

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
Old May 6th, 2008, 05:47 PM   #153
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Zmierzyłem szerokość drogi między drzewami. Od krawędzi jezdni do linii drzew jest 9,70m.
Poza tym, czy tego widoku naprawdę nie byłoby szkoda? (Odcinek Krąpiel-Suchań.)

Odwołano ministra ->

Old May 9th, 2008, 10:49 PM   #154
przemopoznan
Registered User

Likes (Received): 0

Taka droga ( jak tu na fotkach)to powinna byc jako wojewodzka a nie krajowa o taki duzym znaczeniu , spojrz sobie na temat: droga krajowa24 Rudnica- Pniewy ...jesli tak miala by na calej dlugosci. -conajmniej, wygladac dk 10 to bylo by super.(pobocza asfaltowe i co 3 km zatoki 100 m dlugosci dla postoju tirow i awaryjnie innych pojazdow...to sie nazywa porzadna droga dk 24 lub dk 2 dk 92.... szerokosc drogi- to jest podstawa bezpiecznej jazdy w krotszej czy dluzszej trasie.
przemopoznan no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2008, 11:23 PM   #155
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Zmierzyłem szerokość drogi między drzewami. Od krawędzi jezdni do linii drzew jest 9,70m.
Poza tym, czy tego widoku naprawdę nie byłoby szkoda? (Odcinek Krąpiel-Suchań.)
Mam wrażenie że już raz odpisywałem i mój post znikł. Anyway...

9,70 + 9,70 + szerokość DK10, od biedy dałoby się wcisnąć 2x2?
A jeśli nie, to trzeba by jedną stronę drzew wyciąć, ewentualnie zostawić drzewa na pasie rozdziału (tylko czy tak można :/ )

Czy szkoda widoku? Bo ja wiem, nie szkoda mi było widoku DK10 Szn-Motaniec to i tego nie będzie szkoda.
Jak chcesz widoków i malowniczości - DK20 to lepszy wybór.
Old May 9th, 2008, 11:25 PM   #156
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Quote:
Mam wrażenie że już raz odpisywałem i mój post znikł. Anyway...
patriota robi porządki
HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2008, 11:36 PM   #157
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
patriota robi porządki
nie sądze, bo to było w temacie. raczej ostatnio forum nawala...
Old May 10th, 2008, 12:15 AM   #158
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
9,70 + 9,70 + szerokość DK10, od biedy dałoby się wcisnąć 2x2?
To już E2rdEm nas podliczył, że to za wąsko na 2x2, nawet po wycięciu wszystkich drzew.

Quote:
ewentualnie zostawić drzewa na pasie rozdziału (tylko czy tak można :/ )
Znaczy się drzewa - jezdnia - drzewa - (nowa) jezdnia - nasadzenia? Tak jak na S7 Płońsk-Warszawa? To by mogło być, zwłaszcza że na drodze ekspresowej i tak są dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa - bariery enegrochłonne - więc żeby wpaśc na drzewo, trzeba by się mocno napracować.

Quote:
Czy szkoda widoku? Bo ja wiem, nie szkoda mi było widoku DK10 Szn-Motaniec to i tego nie będzie szkoda.
Jak chcesz widoków i malowniczości - DK20 to lepszy wybór.
1. Oprócz walorów widokowych droga musi jeszcze pasować. A DK20 nie jest dla mnie użyteczna, bo nigdzie nie jestem w stanie nią dojechać.
Do tego na DK20 drzewa rosną blisko krawędzi jezdni i bezpieczna prędkość jest nie większa niż 70 km/h. Tutaj to inna jakość - drzewa są odległe od jezdni i byłyby nawet po poszerzeniu - pasów ruchu z 3m do 3,5m i dodaniu łącznie 3m pobocza - o 7,5 m.
2. Do Motańca należało wyciąć cały las, inaczej drogi nie dałoby się rozbudować do 2x2. Tutaj jest pytanie, czy wycinać pojedynczy(e) rząd(y) drzew, a oprócz tego i tak wywłaszczyć grunty na poszerzenie pasa drogowego, czy też zostawić drzewa, poszerzyć jedną jezdnię między nimi, a poza tym wywłaszczyć szerszy pas gruntów pod budowę drugiej jezdni.
Old May 10th, 2008, 10:11 AM   #159
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Quote:

Znaczy się drzewa - jezdnia - drzewa - (nowa) jezdnia - nasadzenia? Tak jak na S7 Płońsk-Warszawa? To by mogło być, zwłaszcza że na drodze ekspresowej i tak są dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa - bariery enegrochłonne - więc żeby wpaśc na drzewo, trzeba by się mocno napracować.
Właśnie tak. Druga jezdnia na obecnym polu. Nie martwiłbym się raczej o zdrzenie z drzewami w pasie rozdziału, bo to załatwiają barierki. Natomiast gorszym by było jakby podczas wiatru takie drzewo rypnęło by na drogę wprost przed jadący 110km/h pojazd. O te drzewa po środku ktoś by musiał mocno dbać.

Quote:

1. Oprócz walorów widokowych droga musi jeszcze pasować. A DK20 nie jest dla mnie użyteczna, bo nigdzie nie jestem w stanie nią dojechać.
No DK20 jest bardziej krajówką turystyczną niż, hmmm... strategiczną.

Quote:

Do tego na DK20 drzewa rosną blisko krawędzi jezdni i bezpieczna prędkość jest nie większa niż 70 km/h. Tutaj to inna jakość - drzewa są odległe od jezdni i byłyby nawet po poszerzeniu - pasów ruchu z 3m do 3,5m i dodaniu łącznie 3m pobocza - o 7,5 m.
Zaraz - obecne jezdnie mają tylko 3m? Wydaje mi się, że są szersze, właśnie 3,5m.
Quote:

2. Do Motańca należało wyciąć cały las, inaczej drogi nie dałoby się rozbudować do 2x2. Tutaj jest pytanie, czy wycinać pojedynczy(e) rząd(y) drzew, a oprócz tego i tak wywłaszczyć grunty na poszerzenie pasa drogowego, czy też zostawić drzewa, poszerzyć jedną jezdnię między nimi, a poza tym wywłaszczyć szerszy pas gruntów pod budowę drugiej jezdni.
Wychodzi na to, że albo wywłaszczenie paru dodatkowych metrów obok istniejącej drogi, albo zupełnie nowy przebieg i wywłaszczenie 100% nowych gruntów. Ja bym obstawiał przy tym pierwszym. Droga alternatywna dla poj. rolniczych mogła by również powstać obok.
Naturalne nierówności terenu załatwiają nam sprawę minimalnych długości odcinków prostych.

Prosto, tanio, w 30 minut Szczecin - Suchań.
Old May 10th, 2008, 11:10 AM   #160
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Natomiast gorszym by było jakby podczas wiatru takie drzewo rypnęło by na drogę wprost przed jadący 110km/h pojazd. O te drzewa po środku ktoś by musiał mocno dbać.
To jest ryzyko każdego drzewa przy drodze.

Quote:
Zaraz - obecne jezdnie mają tylko 3m? Wydaje mi się, że są szersze, właśnie 3,5m.
Nie mierzyłem szerokości jezdni - za duży ruch, a nie miałem pomocnika, który by przytrzymał miarę, żeby szybko zmierzyć, więc przyjąłem ostrożne założenie, że ma 3m. Ale jest szerzej, 3,25 albo 3,50 - przy ostatnim remoncie nawierzchni droga była poszerzana o 25 cm z każdej strony.
Szerokość 3,25 by najbardziej pasowała, bo tłumaczyłoby, dlaczego od jezdni do drzew jest 9,70, a nie 10 metrów. Ale najlepiej będzie zmierzyć następnym razem.

Odwołano ministra ->

Reply

Tags
bydgoszcz, dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, kujawsko-pomorskie, piła, stargard, toruń, wałcz, warszawa, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules